نحوه کم کردن حجم یک عکس چگونه است؟

0

عکسهای دیجیتال فوق العاده هستند! آنها نمایانگر خاطرات و تجربیات مورد علاقه ما هستند. متأسفانه ، عکس های دیجیتال همچنین می توانند فضای کمی در دستگاه های ما داشته باشند. بنابراین ممکن است بخواهید تصاویر خاص پرونده (یا فشرده سازی) را برای آزاد کردن فضا کاهش دهید.

نحوه فشرده سازی عکس ها

فشرده سازی یک عکس ساده است. این روش ها بسته به اینکه چه تصاویری را که می خواهید در اندازه کاهش دهید ، آنچه را که می خواهید از عکس ها استفاده کنید ، نوع دستگاهی که دارید و چه نوع نرم افزاری را برای فشرده سازی تصاویر استفاده می کنید ، کمی متفاوت خواهد بود.

ما در مورد روشهای مختلف برای کاهش اندازه پرونده عکس در این راهنما با برخی از مراحل آسان برای دنبال کردن بحث و توضیح خواهیم داد.

نحوه کاهش اندازه عکس به صورت آنلاین

عکس های دیجیتالی از پیکسل هایی تشکیل شده اند که در دستگاه یا رایانه شما ذخیره می شوند. برخی از تصاویر از پیکسل های بیشتری نسبت به سایرین تشکیل شده است. برخی از انواع تصاویر دیجیتالی وجود دارد که از میلیون ها پیکسل تشکیل شده است و آنها را بسیار بزرگ می کند. این تصاویر فضای ذخیره سازی زیادی را به خود اختصاص می دهند ، که اگر سعی کنید آنها را به دستگاه یا رایانه دیگری منتقل کنید ، می تواند مشکلی ایجاد کند.

راه حل فشرده سازی تصویر است که بدون نیاز به تغییر اندازه تصویر ، اندازه عکس را کاهش می دهد. با استفاده از این برنامه های رایگان ، نحوه فشرده سازی عکس ها را به صورت آنلاین پیدا کنید.

فشرنده‌کننده عکس Optimizilla

Optimizilla یک ابزار آنلاین رایگان است که می تواند هم تصاویر JPEG و هم PNG را فشرده کند. ویژگی قبل و بعد از کشویی به شما امکان می دهد قبل از ادامه فشرده سازی ، کیفیت نسخه فشرده شده را مشاهده کنید. می توانید ۲۰ تصویر را همزمان بارگذاری کنید.

Tinypng

یک ابزار بهینه سازی تصویر آزمایش شده  است که می تواند هم تصاویر JPEG و هم PNG را فشرده کند. Tinypgn از تکنیک فشرده سازی از دست دادن هوشمند برای کاهش اندازه پرونده استفاده می کند. می توانید حداکثر ۲۰ تصویر را همزمان (یا ۱۰۰ در ماه) بارگذاری کنید. اندازه تصویر نمی تواند از ۵ مگابایت تجاوز کند.

کاهش یک عکس به صورت آنلاین

اگر تصمیم دارید با استفاده از Optimizilla اندازه عکس را کاهش دهید ، می توانید این مراحل ساده را دنبال کنید:

۱. “کمپرسور تصویر” را در مرورگر رایانه خود باز کنید. این به https://imagecompressor.com/ قابل دسترسی است. روی “بارگذاری پرونده ها” در بالای صفحه کلیک کنید. این باعث می شود یک پنجره File Explorer باز شود.

۲. با نگه داشتن کلید “کنترل” و کلیک بر روی هر عکس ، تصاویری را که می خواهید بارگذاری کنید انتخاب کنید. می توانید ۲۰ تصویر را همزمان بارگذاری کنید.

۳. برای بارگذاری تصاویر در وب سایت Optimizilla ، “باز” را در گوشه سمت راست پایین پنجره انتخاب کنید. با کلیک بر روی لیست تصاویر کوچک ، عکسی را برای رفع فشار انتخاب کنید.

۴- می توانید برای مشاهده نسخه فشرده نشده در سمت چپ و نسخه فشرده شده در سمت راست ، به پایین بروید. کشویی با کیفیت را به سمت راست یا پایین بکشید تا فشرده سازی را افزایش یا کاهش دهید. در صورت پسندیدن میزان فشرده‌سازی “درخواست” را انتخاب کنید.

۵. “بارگیری همه” را در بالای صفحه انتخاب کنید. این یک پوشه زیپ از تصاویر فشرده شده شما ایجاد می کند ، که می توانید روی رایانه شخصی خود بارگیری کنید.

نحوه کاهش اندازه پرونده عکس در Mac

اگر با یک مک کار می کنید و دوست دارید یاد بگیرید که چگونه اندازه یک عکس را کاهش دهید ، می توانید این مراحل را دنبال کنید:

۱. تصویری را که می خواهید برای فشرده سازی انتخاب کنید انتخاب کنید. “پرونده” را در گوشه سمت چپ بالای صفحه انتخاب کنید. منوی کشویی ظاهر می شود. گزینه “باز با” را انتخاب کنید ، که یک منوی دیگررا سریع باز می‌کند. “پیش نمایش” را انتخاب کنید.

۲. تصویر انتخاب شده شما در حالت “پیش نمایش” ظاهر می شود. “پرونده” را در سمت چپ بالای صفحه خود انتخاب کنید. منوی کشویی ظاهر می شود. “اکسپورت” را انتخاب کنید. یک پنجره جدید ظاهر می شود.

۳. عکس خود را در قسمت بالای پنجره قرار دهید. با انتخاب “جایی که” در منوی کشویی (به عنوان مثال به دسک تاپ خود) در یک مکان ذخیره کنید.

۴- در صورت لزوم ، با انتخاب این گزینه در کادر در سمت راست عنوان “فرمت” ، تصویر را به فرمت JPEG تغییر دهید. سپس با کلیک بر روی و کشیدن کشویی به سمت چپ ، کیفیت فشرده سازی را تنظیم کنید. برای ذخیره در پوشه انتخاب شده ، “ذخیره” را در سمت راست پایین انتخاب کنید.

نحوه کاهش اندازه پرونده عکس در ویندوز

اگر با رایانه شخصی ویندوز کار می کنید و می خواهید بدانید که چگونه یک عکس کوچکتر درست کنید ، می توانید این مراحل را دنبال کنید:

۱. پس از قرار دادن تصویری که می خواهید فشرده سازی کنید ، عکس را در Photos باز کنید. “گزینه” … “را در سمت راست بالای پنجره عکس انتخاب کنید. منوی کشویی ظاهر می شود.

۲. برای فعال کردن یک منوی پاپ آپ ، “تغییر اندازه” را انتخاب کنید. اندازه را انتخاب کنید. گزینه ها عبارتند از: S (کوچک) یا M (متوسط). پس از کلیک بر روی اندازه ، یک پنجره “ذخیره به عنوان” باز می شود.

۳. عکس خود را در قسمت “نام پرونده” نامگذاری کنید. با کلیک بر روی یک مکان در نوار کناری سمت چپ ، یک مکان فایل را انتخاب کنید. “ذخیره” را در گوشه سمت راست پایین پنجره انتخاب کنید. پرونده فشرده شده در این مکان ذخیره می شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.