عکس‌هایی از قرن بیستم که کمتر دیده شده و دید شما را نسبت به مسائل این قرن تغییر می‌دهند

0

بسیاری از ما فرزندان اواخر قرن بیستم هستیم، اما در این قرن، حتی آن تکه‌ای که در آن زندگی می‌کردیم، مسائلی رخ داده که الان به سختی قابل باور یا یادآوری هستند. عکس‌های این قبالیت را دارند که قرن بیستم را دوباره جلوی چشم ما زنده کنند.

هتی مک دانیل در حال پذیرفتن اسکار خود در یک هتلی در لس آنجلس که استثنائا سیاهان را می‌پذیرفت. او برای نقشش در فیلم بر بادرفته این اسکار را گرفت:

فعال سیاسی ضد نازی آلمان، سوفی شول، در سال ۱۹۴۳ به دلیل رهبری مقاومت دانشجویان بدون خشونت علیه هیتلر اعدام شد. زیبا و در اوج جوانی.

این عکسی از دکتر یوجین لازوفسکی است، یک پزشک لهستانی که با ایجاد یک اپیدمی تیفوس جعلی در Stalowa Wola (لهستان اشغال شده توسط نازی ها) در سال ۱۹۴۳ جان حدود ۸۰۰۰ یهودی را نجات داد.

تصویری نمادین که فعال حقوق بومیان، گری فولی را با پلاکاردی نشان می‌دهد که روی آن نوشته شده: «ببخشید که در یک ملت نژادپرست متولد شدم»، ۱۹۷۱

این فرانکا ویولا است، یک زن ایتالیایی که در دهه ۱۹۶۰ به دلیل امتناع علنی از پذیرش سنت عجیب ازدواج اجباری با متجاوزش مشهور شد.

لنا بیکر خدمتکار سیاهپوستی بود که به دلیل قتل کارفرمای سفیدپوست که تلاش کرده بود به او  تجاوز کند، محاکمه شد.

باب راس با سنجاب های خانگی‌اش، ۱۹۹۱

این مارگارت آن نیو در سن ۱۱۰ سالگی در سال ۱۹۰۲ است. او در سال ۱۷۹۲ به دنیا آمد و در سال ۱۹۰۳ درگذشت. به این ترتیب او ا اولین فردی بود که ثابت شده بود در ۳ قرن مختلف زندگی کرده.

لائو هانگ ۸۶ ساله در یانگشائو در حال ماهیگیری سنتی

پروتز صورت برای یک سرباز مجروح جنگ جهانی اول، ۱۹۱۶

زندگی اداری قبل از اختراع اتوکد و سایر نرم افزارها

در سال ۱۹۰۲، یک شرکت فرانسوی تصمیم گرفت کارت‌های بازی بسازد که “زنان آینده” را تصور می‌کرد.

در ۳۰ سپتامبر ۱۹۵۶، در جریان بحث حین مستی در یک بار در شهر نیویورک، مردی به نام توماس فیتزپاتریک ادعا کرد که می تواند در کمتر از ۱۵ دقیقه یک هواپیما از نیوجرسی به نیویورک ببرد.

در دوران قدیم، بابا نوئل بچه های شیطان را جمع می کرد، آنها را در سبد خود می انداخت و به قطب شمال می برد تا به عنوان برده خود خدمت کنند. افسانه الف های بابانوئل از آنجا آمد!

مردی که در تصویر دیده می شود دینا سانیچار است که عموما معتقد بودند توسط گرگ ها بزرگ شده

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.