شماری از داستان های علمی تخیلی و فانتزی ۲۰۲۲ جدید

0

دریای آرامش

Sea of Tranquility

Emily St. John Mandel

نویسنده برنده جایزه و پرفروش ایستگاه یازده و هتل شیشه ای با رمانی از هنر، سفر در زمان، عشق و طاعون که خواننده را از جزیره ونکوور در سال ۱۹۱۲ به یک مستعمره تاریک در ماه می برد پانصد سال بعد بازمی گردد. ، داستانی از بشریت در طول قرن ها و فضا را باز می کند.

ادوین سنت اندرو هجده ساله است که با کشتی بخار از اقیانوس اطلس می گذرد و به دنبال یک رفتار نادرست در یک مهمانی شام از جامعه مودب تبعید می شود. او وارد جنگل می‌شود، طلسم شده از زیبایی‌های بیابان کانادا، و ناگهان نت‌های یک ویولن را می‌شنود که در ترمینال کشتی هوایی طنین‌انداز می‌شود – تجربه‌ای که او را به شدت شوکه می‌کند.

دو قرن بعد نویسنده مشهوری به نام اولیو لیولین در یک تور کتاب است. او در سراسر زمین سفر می کند، اما خانه او دومین مستعمره ماه، مکانی از سنگ های سفید، برج های مرکب و زیبایی مصنوعی است. در متن پرفروش ترین رمان همه گیر زیتون، قسمت عجیبی نهفته است: مردی با نواختن ویولن خود برای تغییر در راهروی پژواک ترمینال کشتی هوایی، در حالی که درختان جنگلی در اطراف او طلوع می کنند.

هنگامی که گاسپری-ژاک رابرتز، کارآگاهی در شهر شبانه با اسکی سیاه، برای تحقیق در مورد یک ناهنجاری در بیابان آمریکای شمالی استخدام می‌شود، او متوجه یک سری زندگی‌های به هم ریخته می‌شود: پسر تبعیدی یک ارل که به جنون کشیده شده است، نویسنده‌ای که به دام افتاده است. از خانه به عنوان یک بیماری همه گیر زمین را ویران می کند، و یک دوست دوران کودکی از شهر شب که مانند خود گاسپری، فرصت انجام کاری خارق العاده را پیدا کرده است که جدول زمانی جهان را به هم می زند.

«دریای آرامش»، نمایشی جذاب که به همان اندازه انسانی و لطیف است، رمانی از سفر در زمان و متافیزیک است که دقیقاً واقعیت لحظه کنونی ما را به تصویر می‌کشد.


دختر دکتر مورو
سیلویا مورنو گارسیا

The Daughter of Doctor Moreau

Silvia Moreno-Garcia

یک درام تاریخی مجلل که بازسازی جزیره دکتر مورو را با پس‌زمینه مکزیک قرن نوزدهم روایت می‌کند.

کارلوتا مورو: زنی جوان که در ملکی دوردست و مجلل بزرگ می شود و از درگیری و نزاع شبه جزیره یوکاتان در امان است. تنها دختر یک نابغه یا یک دیوانه.

مونتگومری لاتون: ناظر مالیخولیایی با گذشته غم انگیز و تمایل به الکل. طرد شده ای که به دکتر مورو در آزمایش های علمی خود کمک می کند، که توسط لیزالدها، صاحبان باغ های بزرگ و خزانه های فراوان، تامین می شود.

هیبریدها: ثمره کار دکتر که قرار است کورکورانه از خالق خود اطاعت کنند و در سایه بمانند. گروهی متشکل از هیولاهای بخشی از انسان و بخشی از حیوانات.

همه آنها در دنیایی کاملا متعادل و ایستا زندگی می کنند که با ورود ناگهانی ادواردو لیزالد، پسر جذاب و بی دقت حامی دکتر مورئو، که ناخواسته یک واکنش زنجیره ای خطرناک را آغاز می کند، تکان می خورد.

از آنجایی که مورئو اسرار خود را حفظ می کند، کارلوتا سوالاتی دارد و در گرمای شدید جنگل، ممکن است احساسات شعله ور شوند.

دختر دکتر موریو هم یک رمان تاریخی خیره کننده و هم یک سفر علمی تخیلی جسورانه است.


نونا نهم
تامسین مویر

Nona the Ninth

Tamsyn Muir

از بسیاری جهات، نونا مانند افراد دیگر است. او با خانواده اش زندگی می کند، در مدرسه محلی خود شغل دارد و عاشق پیاده روی در ساحل و ملاقات با سگ های جدید است. اما نونا شبیه دیگران نیست. شش ماه پیش او در بدن یک غریبه از خواب بیدار شد و می ترسید که ممکن است مجبور شود آن را پس بدهد.

تمام شهر در حال تکه تکه شدن است. یک کره آبی هیولا در افق آویزان است که آماده است تا سیاره را از هم بپاشد. نیروهای Blood of Eden آخرین مرکز کوهورت را احاطه کرده اند و منتظرند تا امپراطور بیاید و تماس بگیرد. رهبران آنها می خواهند نونا سلاحی باشد که آنها را از نه خانه نجات دهد. نونا ترجیح می دهد یک زندگی معمولی با افرادی که دوستشان دارد، با پیرها، کامیلا و پالامدس داشته باشد، اما او همچنین می داند که هیچ چیز برای همیشه ماندگار نیست.

و نونا هر شب خواب زنی را می بیند که صورتش جمجمه رنگ شده است…


در تاریکی چقدر بالا می رویم
سکویا ناگاماتسو

How High We Go in the Dark

Sequoia Nagamatsu

در آغاز سال ۲۰۳۰، یک باستان شناس غمگین به دایره قطب شمال می رسد تا کار دختر اخیراً درگذشته خود را در دهانه باتاگایکا ادامه دهد، جایی که محققان در حال مطالعه رازهای مدفون در حال حاضر در ذوب یخ های دائمی هستند، از جمله بقایای کاملاً حفظ شده دختری که ظاهر می شود. در اثر یک ویروس قدیمی مرده است.

طاعون قطبی پس از رها شدن، زندگی روی زمین را برای نسل‌های آینده تغییر می‌دهد و به سرعت جهان را طی می‌کند و بشریت را وادار می‌کند تا راه‌های متحرک و مبتکرانه بی‌شماری را برای پذیرش امکان در مواجهه با تراژدی ابداع کند. در یک پارک موضوعی که برای کودکان بیمار لاعلاج طراحی شده است، یک کارمند بدبین عاشق مادری می شود که ناامید از نگه داشتن پسر آلوده خود است. دانشمندی دلشکسته که در جستجوی درمانی است، زمانی که یکی از آزمودنی‌های او – یک خوک – توانایی گفتار انسان را پرورش می‌دهد، فرصتی دوباره برای پدر شدن پیدا می‌کند. یک نقاش بیوه و نوه‌ی نوجوانش برای یافتن سیاره‌ای جدید در کیهانی آغاز می‌شوند.

سکویا ناگاماتسو از آسمان‌خراش‌های تدفین گرفته تا هتل‌های مردگان گرفته تا کشتی‌های ستاره‌ای بین‌ستاره‌ای، خوانندگان را به سفری بسیار بدیع و دلسوزانه می‌برد، قاره‌ها، قرن‌ها و حتی اجرام آسمانی را در بر می‌گیرد تا داستانی درباره انعطاف‌پذیری روح انسان، ظرفیت بی‌نهایت ما برای رویاپردازی تعریف کند. ، و رشته های پیوندی که همه ما را در جهان به هم گره می زند.


ارتقا
بلیک کراچ

Upgrade

Blake Crouch

در ابتدا، لوگان رمزی مطمئن نیست که آیا چیزی متفاوت است یا خیر. او فقط کمی احساس می کند. . . تیزتر بهتر می تواند تمرکز کند. در چندوظیفگی بهتر است. کمی سریعتر خواندن، بهتر حفظ کردن، نیاز به خواب کمتر.

اما خیلی زود، او نمی تواند آن را انکار کند: چیزی در مغز او اتفاق می افتد. به بدنش. او شروع به دیدن جهان، و اطرافیانش – حتی کسانی که بیشتر دوستشان دارد – را به شیوه های کاملاً جدیدی می بیند.

حقیقت این است که ژنوم لوگان هک شده است. و دلیلی وجود دارد که او برای این ارتقاء هدف قرار گرفته است. دلیلی که به چندین دهه به تاریک ترین بخش گذشته او برمی گردد و یک میراث وحشتناک خانوادگی.

بدتر از آن، آنچه که برای او اتفاق می‌افتد، تنها اولین گام در یک طرح بسیار بزرگ‌تر است، برنامه‌ای که همان تغییرات را در کل بشریت ایجاد می‌کند – با هزینه‌ای وحشتناک.

به دلیل توانایی‌های جدیدش، لوگان تنها فردی در جهان است که می‌تواند جلوی حرکتی را بگیرد. اما برای اینکه شانس پیروزی در این جنگ را داشته باشد، باید به چیزی غیر از خودش تبدیل شود. حتی شاید چیزی غیر از انسان.

و حتی در حالی که او در حال مبارزه است، نمی تواند فکر کند: چه می شود اگر تنها امید بشر برای آینده واقعاً در مهندسی تکامل خود ما باشد؟

ارتقاء که از نظر مقیاس صمیمی و در عین حال حماسی از نظر وسعت است، داستانی است که با طرح‌ریزی پیچیده و سریع رعد و برق، دگرگونی هیجان‌انگیز یک مرد را ترسیم می‌کند، حتی زمانی که از ما می‌خواهد در مورد محدودیت‌های انسانیت و پتانسیل‌های بی‌کرانمان فکر کنیم.


اندازه گیری
نیکی ارلیک

The Measure

Nikki Erlick

انگار هر روز دیگری است. از خواب بیدار می‌شوی، یک فنجان قهوه می‌ریزی و بیرون می‌روی.

اما امروز، وقتی در ورودی خانه را باز می کنید، یک جعبه چوبی کوچک در انتظار شماست. این جعبه سرنوشت شما را در خود نگه می دارد: پاسخ به تعداد دقیق سال هایی که زندگی خواهید کرد.

از درهای حومه شهر گرفته تا چادرهای صحرایی، هر فرد در هر قاره یک جعبه را دریافت می کند. در یک لحظه، جهان در یک جنون جمعی رانده می شود. این جعبه ها از کجا آمده اند؟ منظورشون چیه؟ آیا قول آنها حقیقت دارد؟

وقتی جامعه دور هم جمع می شود و از هم می پاشد، همه با یک انتخاب تکان دهنده مواجه می شوند: آیا می خواهند بدانند چقدر زندگی خواهند کرد؟ و اگر چنین است، آنها با این دانش چه خواهند کرد؟

The Measure طلوع این دنیای جدید را از طریق گروهی فراموش نشدنی از شخصیت‌هایی ترسیم می‌کند که تصمیم‌ها و سرنوشت‌شان با یکدیگر در هم آمیخته است: بهترین دوستانی که رویاهایشان برای همیشه در هم تنیده شده است، دوستان قلمی که به ناشناخته پناه می‌برند، زن و شوهری که فکر می‌کردند نیازی به این کار ندارند. عجله، پزشکی که نمی تواند خود را نجات دهد، و سیاستمداری که جعبه اش تبدیل به انبار باروت می شود که در نهایت همه چیز را تغییر می دهد.


سقوط لویاتان
جیمز اس ای کوری

Leviathan Falls

James S.A. Corey

امپراتوری لاکونی سقوط کرد و سیصد و سیصد منظومه شمسی را از حکومت وینستون دوارته رها کرد. اما دشمن باستانی که سازندگان دروازه را کشت، بیدار است و جنگ علیه جهان ما دوباره آغاز شده است.

در سیستم مرده آدرو، الوی اوکویه یک مأموریت علمی ناامیدکننده را رهبری می کند تا بفهمد سازندگان دروازه چه بوده اند و چه چیزی آنها را نابود کرده است، حتی اگر این به معنای به خطر انداختن خود و بچه های نیمه بیگانه ای باشد که سنگینی تحقیقات او را تحمل می کنند. سرهنگ آلیانا تاناکا از طریق سیستم های گسترده بشریت به دنبال دختر گم شده دوارته می گردد. . . و خود امپراتور متلاشی شده. و در Rocinante، جیمز هولدن و خدمه‌اش برای ساختن آینده‌ای برای بشریت از خرده‌ها و ویرانه‌های همه چیزهایی که قبلاً آمده، تلاش می‌کنند.

در حالی که نیروهای تقریباً غیرقابل تصوری برای نابودی تمام زندگی بشر آماده می شوند، هولدن و گروهی از متحدان بعید آخرین فرصت ناامیدکننده ای را برای متحد کردن تمام بشریت پیدا می کنند، با نوید تمدن کهکشانی گسترده ای عاری از جنگ ها، جناح ها، دروغ ها و اسرار. پیروزی.

اما بهای پیروزی ممکن است بدتر از هزینه شکست باشد.


The VIOLENCE، اثر Delilah S. Dawson، در فلوریدا پس از کووید، در سال ۲۰۲۵، در آستانه یک بیماری همه گیر بسیار متفاوت اتفاق می افتد. چلسی مارتین با شوهر ثروتمندش، دو دختر و سگ شیک پوش کوچکش، زندگی به ظاهر بت‌آمیزی را در جامعه‌ای سرپوشیده دارد. اما شوهر چلسی از نظر جسمی و عاطفی آزار می‌دهد و او به‌طور سیستماتیک ارتباطش را با دوستان یا سیستم‌های حمایتی جدا از مادر ظالم و خود شیفته‌اش قطع کرده است. از آنجایی که بیماری جدیدی به نام خشونت گسترش می‌یابد – که باعث ایجاد دوره‌های مختصر و انفرادی خشم فراموشی می‌شود که در طی آن فرد آلوده نزدیک‌ترین موجود زنده را تا مرگ کتک می‌زند – چلسی فرصتی برای رهایی خود و دخترانش می‌بیند. کتاب یک کار چاقو خیره کننده است.


IN THE SERPENT’S WAKE، اثر راشل هارتمن، که فوراً غوطه‌ور و عمیقاً تأثیرگذار است، یک دوئولوژی فانتزی حماسی را به پایان می‌رساند که با «تس از جاده» آغاز شد. به طور عمومی، تس در تلاش است: از طریق مجمع‌الجزایر به قطب جنوب سفر کند و مار قطبی را برای علم و برای دوستش پاتکا، که فقط مار می‌تواند آن را برطرف کند، پیدا کند. تس به طور خصوصی در ماموریتی برای ملکه گورد است: جاسوسی از فعالیت های کشور همسایه نینیس در مجمع الجزایر و گزارش هرگونه تجاوز به مردم بومی آن. همانطور که همه رمان های هارتمن پیچیده، دلسوز و چالش برانگیز هستند، این رمان نسبت به آثار قبلی او گسترده تر و چند صدایی تر است.


سارا تولمی ALL THE HORSES OF ISLAND یک وقایع باریک و زیبا به سنت نائومی میچیسون و اورسولا کی لو گوین است. در آن، یک محقق مسیحی قرون وسطایی به نام جور، ماجراهای یک ایسلندی رواقی به نام ایویند ایری را روایت می‌کند که برای به دست آوردن ثروت خود به مغولستان سفر می‌کند و با یک مادیان سفید بی‌نام که همه اسب‌های ایسلند از او فرود می‌آیند، بازمی‌گردد. نتیجه یک سفر جادویی از طریق مهمان نوازی و افسون است.


Jo Harkin TELL ME AN ENDING یکی از پیچیده ترین آثار علمی تخیلی است که اخیرا خوانده ام. یک شرکت بریتانیایی به نام Nepenthe به دو نوع مشتری کمک می کند حافظه درمانی را حذف کند: خودآگاه و محرمانه. «خودآگاهان می‌دانند که حافظه‌ای را حذف کرده‌اند. محرمانه ها اینطور نیستند.” اما یک حکم دادگاه شرکت را مجبور می‌کند تا گزینه بازسازی حافظه را به دومی ارائه دهد – نشان می‌دهد که در وهله اول خاطرات آنها حذف شده است و برای برخی زندگی و روابط آنها را به آشوب می‌کشد. «به من یک پایان بگو» که با تند و تیز نوشته شده است، «یک پایان را به من بگو» پنج شخصیت را در فصل‌های متناوب دنبال می‌کند و رشته‌هایی را که آنها را به یکدیگر پیوند می‌دهند بررسی می‌کند.


The IMPOSSIBLE US، اثر سارا لوتز، داستان عاشقانه ای کاملاً لذت بخش است بین نیک، رمان نویس شکست خورده بدخلق که ویراستار آزاد شده است، و بی، یک معتاد به کار شاد و با مشکلات تعهد، که لباس عروسی مشتریانش را به لباس های جدید تبدیل می کند. زمانی که نیک پیامی عصبانی را تایپ می کند که از مشتری درخواست پرداخت می کند و به طور تصادفی آن را برای Bee می فرستد، آن دو مکاتبات گستاخانه و جذابی را آغاز می کنند که زندگی هر دوی آنها را تغییر می دهد – در چند جهان.


در سریال HER Majesty’S ROYAL COVEN اثر جونو داوسون، نیام، هلنا، لئونی و ال، جادوگران بریتانیایی امروزی هستند که در دوران دانش‌آموزی به این عهد تبدیل شده‌اند. در ۲۵ سال پس از آن، گروه تنگ بافته آنها شل شده است. هلنا کاهن اعظم H.M.R.C. شده است. نیام از آن دور شده است. لئونی قاطعانه ترک کرده است تا عهد خود یعنی دیاسپورا را راه اندازی کند. و ال خود را در یک خانواده معمولی دفن کرده است و ماهیت جادوگر خود را از شوهر و فرزندانش پنهان کرده است. اما وقتی یک پیشگویی وحشتناک جامعه جادوگران را به لرزه در می آورد، دوستان دوباره دور هم جمع می شوند – فقط برای اینکه بفهمند چقدر متفاوت شده اند. گرم، خنده دار و دلخراش.


سلف پرتره Aimee Pokwatka با هیچ چیز توری وسوسه انگیز و دست نیافتنی است که به ظرافت بین شاخه های فانتزی، رمز و راز و رئالیسم مانند تار عنکبوت متعادل شده است. پپر رافرتی یک انسان شناس پزشکی قانونی است که اغلب با حقایق زندگی خود به عنوان معمایی برخورد می کند که نیاز به حل دارد. به طور خاص، او متعجب است که اگر توسط مادر تولدش، اولا فراست، نقاش گوشه‌گیر پرتره‌های عجیب و غریب که گفته می‌شود تاثیرات هیجان‌انگیزی بر زندگی سوژه‌های آن‌ها دارد، بزرگ می‌شد، چه جور آدمی می‌شد. اولا ناپدید می‌شود و پپر وارث او اعلام می‌شود – اما پپر مطمئن نیست که اولا مرده است و تصمیم می‌گیرد به فردی تبدیل شود که او را پیدا می‌کند.

 
آگهی متنی در «همه» صفحات
درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / اندولیفت صورت دکتر رفیعی / متخصص زنان / خرید انواع نهال بادام از برتر نهال / نهال بادام / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / قیمت سئو / آموزش ارز دیجیتال / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / سپتیک تانک/ تبلیغ در گوگل/ buy neuralink / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / خرید نهال گردو خوشه ای پربار / خرید نهال گردوی چندلر پیوندی / درمان دیسک کمر / نهال گردو / بیمه عمر پاسارگاد / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / اورولوژیست / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / خرید لایسنس نود 32 / مجتمع فنی ونک / دانلود سریال / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / دکتر زنان / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / رژیم آنلاین آردایت / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه همتا / سانتریفیوژ / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / بلیط هواپیما تهران / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.