دو اینفلوئنسر سفر در واقع با یک تلویزیون ساده، سفر جعل می‌کردند و هیچ خبری از عکس واقعی در محیط واقعی نبود!

1

دو عکاس به نام مانوئل بختر و و مانوئل رومز رام تصاویر خیره کننده‌ای خلق کردند که آنها را در حال پیاده‌روی در برف، کمپینگ در کوه‌ها و پرواز با هواپیما به سوی مقصدی دور نشان می‌دهد. اما در واقع آنها از در هنگام ثبت همه این عکس‌ها از اتاق نشمین خود تکان نخورده بودند.

یکی از محبوب‌ترین عکس‌ها، بختر را نشان می‌دهد که ظاهراً در چادر نشسته و در حال نوشیدن یک فنجان چای داغ در حالی که به چشم‌انداز کوهستانی پشت سر خود خیره شده است. اما، پس‌زمینه کوهستانی ایده‌آل در واقع یک صفحه تلویزیون بود.

ویدیوهای پشت صحنه بختر و رومز از عکس‌‌های سفرشان، میلیون‌ها بازدید در تیک تاک داشته  و کاربران رسانه‌های اجتماعی را از اینکه این عکس‌های توانسته اند اینقدر متقاعدکننده باشند، مبهوت شده‌اند.

این دو می‌گویند: «کل این کار در واقع به عنوان یک ایده خودجوش آغاز شد. ما در خانه مقابل یک صفحه تلویزیون بزرگ نشسته بودیم و به سرمان زد که از آن به عنوان پس‌زمینه ویدیوهای بعدی خود استفاده کنیم.»

هدف آنها این بود نباید همیشه آنچه را در اینترنت می‌بینید باور کنند. شاید سایر اینفلوئنسرها تصاویر خود را به روشی که ما انجام دادیم جعل نکنند، اما در پشت اکثر عکس های اینفلوئنسرها معمولا ترفندهای فتوشاپی زیادی برای جلب توجه و گرفتن لایک وجود دارد.

بختر و رومز که از سونی A7iv با لنز 1.4 سیگما 85 میلی‌متری برای ثبت تصاویر استفاده می‌کردند، می‌گویند که کار جعل خود را همیشه با انتخاب عکسی که به عنوان پس‌زمینه روی صفحه تلویزیون نمایش داده می‌شد، شروع می‌کردند.

سپس این دو لباس، وسایل و نورپردازی را متناسب با موضوع عکاسی، می‌کردند و حتی صحنه را هم تغییر می‌دادند و از برف مصنوعی برای تطبیق استفاده می‌کردند.

انتشار این تصاویر باعث ایجاد اختلاف در برخی از کاربران رسانه های اجتماعی شده است. آنها باور نمی کردند که عکس ها به این راحتی جعل شوند.

این دو ادعا می‌کنند که هرگز چنین نظرات متضادی را نسبت به هیچ یک از عکس‌های قبلی خود دریافت نکرده بودند.

بسیاری این ایده را جالب می‌دانستند، اما از اینکه این نوع عکس‌ها می‌توانند به‌راحتی جعل می‌شود، شوکه شده بودند.

کسانی هم بودند که دو عکاس را سرزنش کردند که اصلاً چنین ایده‌ای را نمی‌بایست به مخاطبان خود نشان می‌دادند و ادعا کردند که به دلیل چنین ایده‌هایی است که رسانه‌های اجتماعی به جعلی شدن بیشتر و بیشتر ادامه می‌دهند.

Bechter را در اینستاگرام و Romez را در اینستاگرام دنبال کنید.

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
1 نظر
  1. mo می گوید

    دمشون گررررم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.