عکس‌های کمتر دیده شده از زندگی در آمریکا در هنگام رکود اقتصادی بزرگ سال‌های ۱۹۳۹ تا ۱۹۴۱

0

فقر و زوال اقتصادی بد است و در هر جا و کشوری تبعات روانی، کاهش نرخ رشد دانش و خلاقیت، حس سرخوردگی اجتماعی و بر باد رفتن آرزوها و امیدهای بیش از یک نسل را در پی می‌آورد. هنوز که هنوز آمریکایی‌ها از دوره رکود بزرگ با تلخی یاد می‌کنند و بر این اساس کتاب‌ها، مستندها و فیلم‌های متعددی ساخته شده است.

بیشتر عکس‌های به جامانده از آن دوره کم‌کیفیت هستند. اما موضوع کلی آنها صف‌های بیکاران در پی کار، چهره مسخ شده و غمگین آدم‌ها و یا آنهایی است که برای یک سوپ ساده، ساعت‌ها در انتظار مانده‌اند.

با این حال، مجموعه خیره کننده عکس های کتابخانه کنگره عکس‌های باکیفیتی از این دوره دارد که برخی از آنها بعدها رنگی هم شده‌اند.

این تصاویر جالب نشان‌دهنده انعطاف پذیری خانواده‌ها، احیای جوامع کشاورزی و لحظات شادی اندک در نمایشگاه‌های دولتی هستند.

این تصاویر که بین سال‌های ۱۹۳۹ و ۱۹۴۱ گرفته شده‌اند، جامعه آمریکا را نشان می‌دهند که پس از تحمل یک فروپاشی فاجعه‌بار مالی که تقریباً ۱۵ میلیون آمریکایی را تا سال ۱۹۳۳ بیکار کرد، چگونه از خاکستر برمی‌خیزد و جانی می‌گیرد.

پس از سقوط بازار سهام در ۲۴ اکتبر ۱۹۲۹، که به نام پنجشنبه سیاه معروف شد، ایالات متحده وارد یک دره نزولی شد و یکی از شدیدترین فجایع اقتصادی قرن بیستم را آغاز کرد. این رویداد فاجعه‌بار زمینه را برای سقوط در سه‌شنبه سیاه بعدی فراهم کرد و موجی از شوک را به سراسر کشور وارد کرد.

طوفانی کامل از بلایای اقتصادی، از جمله فروپاشی گسترده بانک‌ها، افزایش نرخ بیکاری و مهاجرت گسترده افراد فقیر از مناطق کشاورزی در جستجوی فرصت‌های شغلی ایجاد شد.

یکی از تأثیرات مشهود این رکود، خیابان‌خواب‌ها بودند، منظره جعبه های مقوایی خالی، چادرها، و آلونک‌های کوچک چوبی نازک هر کسی را می‌آزرد. آنها برای غذا یا کاسه سوپی گدایی می‌کردند.

دولت نرخ بیکاری را در دهه ۱۹۳۰ محاسبه نکرد. پذیرفته‌شده‌ترین تخمین‌های نرخ بیکاری برای رکود بزرگ، برآوردهای استنلی لبرگات از دهه ۱۹۵۰ است. او تخمین زد که بیکاری در بدترین روزهای سال ۱۹۳۳ به ۲۴.۹ درصد رسید.

از دست دادن شغل در میان زنان، کارگران صنایع موسمی (مانند مواد غذایی و پوشاک)، کارگران خدمات و فروش، و افرادی که توسط دولت استخدام شده بودند، کمتر بود. نرخ بیکاری مردان غیر ماهر در شهرها بسیار بالاتر بود.

البته دولت به سرعت مداخله کرد و بخش مالی را از طریق قانون بانکداری اضطراری ۱۹۳۳ تثبیت کرد. نهادهای نظارتی مانند کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای اطمینان از شفافیت بازار تأسیس شدند. برنامه‌های بلندپروازانه کارهای عمومی مانند WPA و CCC نه تنها باعث ایجاد مشاغل شدند، بلکه زیرساخت‌ها را نیز توسعه دادند.

اصلاحات قانون کار تحت قانون ملی احیای صنایع، شیوه‌های عادلانه‌تری را باعث شد، اقدامات حمایتی کشاورزی، چالش های کشاورزی را حل کرد. قانون تامین اجتماعی به کمک آمد و به تدریج اعتماد مصرف کننده‌ها احیا شد.

شروع جنگ جهانی دوم اقتصاد را بیشتر تقویت کرد و کشور را به سمت بهبودی کامل سوق داد. ایالات متحده قدرتمندتر ظاهر شد و مقاومت و اراده خود را در غلبه بر تاری‌ ترین فصل تاریخ اقتصادی خود به نمایش گذاشت.

ماهی زنده برای فروش در Natchitoches، لس آنجلس، ۱۹۴۰.

تجارت اسب و قاطر در خیابان جوکی، کمپتون، کی‌ای، ۱۹۴۰.

استخراج مس در Copperhill، TN، ۱۹۳۹.

شهرک شانتی در هوورویل، نزدیک سیاتل، WA، ۱۹۳۷. (رنگ آمیزی شده توسط پل ادواردز).

در صف خارج از آشپزخانه سوپ آل کاپون، شیکاگو، ۱۹۳۱. (رنگ آمیزی شده توسط دانا کلر). (آل کاپون نیکوکاری هم می‌کرد، در عین جنایت و قاچاق مشروب)

خانواده وینری – شهر پای، ۱۹۴۰.

برداشت پنبه در نزدیکی White Plains، ۱۹۴۱.

توزیع کالا در سنت جانز، ​​۱۹۴۰.

استراحت ناهار کارگران نیشکر، ریو پیدراس، ۱۹۴۱.

آماده شدن برای شام در شهر پای، نمایشگاه نیومکزیکو، ۱۹۴۰.

آماده شدن برای سرو شام در شهر پای، نمایشگاه نیومکزیکو، ۱۹۴۰.

ویلیام لندن، با سابقه ۲۵ سال کار در راه آهن. (دهه ۱۹۴۰).

تا زمانی که سیب زمینی برداشت نمی‌شد، مدارس باز نمی‌شدند. (اکتبر ۱۹۴۰).

برداشت ذرت، شهر پای، نیومکزیکو (اکتبر ۱۹۴۰).

ارابه بذر در مزرعه آرید – سال ۱۹۴۰

پیک نیک در شهر پای – ۱۹۴۰

فارو و دوریس کندیل در شهر پای، نیومکزیکو، جامعه ای که توسط کشاورزان مهاجر به وجود آمد. ۱۹۴۰.

کارگران مهاجر در اوایل سال ۱۹۴۱ در یک فصل شلوغ در بل گلید، فلوریدا

شاید مشهورترین عکس دوره رکود – مادری مهاجر

پسر هیزم شکن، ادن میلز، ورمونت، آگوست ۱۹۳۶. (رنگ آمیزی شده توسط لامونت کرانستون).

مادر ۱۸ ساله اهل اوکلاهما در کالیفرنیا، مارس ۱۹۳۷.

آنتون وبر، یک کشاورز مستقر در شهرستان تامپکینز، نیویورک، سپتامبر ۱۹۳۷. (رنگ آمیزی شده توسط لامونت کرانستون).

مردان کالیفرنیایی، مارس ۱۹۳۷. (رنگ آمیزی شده توسط Lamont Cranston).

یک زن مزرعه دار منتظر شوهرش در حراج مزرعه ای در نزدیکی Oskaloosa، کانزاس، اکتبر ۱۹۳۸ است. (رنگ آمیزی شده توسط Lamont Cranston).

پدر و دختر، ۱۹۳۹. (رنگ آمیزی شده توسط Lamont Cranston).

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با ۱۸ سال سایقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

در مورد این عکس‌ها فقط می‌توانیم بگوییم چیزها به نحو عجیب یا خنده‌داری، سر جای خودشان نیستند!

ما در طول زندگی آدم زیاد دیده‌ایم که سر جای خود نبوده، اما در مورد اشیا، گاهی نبودن آنها در سر جای خودشان یا کاربرد بدیع آنها برای خودش یک طنز و شگفتی می‌شود، در این سری عکس‌های می‌خواهیم تعدادی از این موارد را با هم مرور کنیم: راهی…

داستان پسر دو سر بنگال، آن هم به صورتی تقریبا دیده نشده!

در ماه مه ۱۷۸۳، در روستای کوچکی به نام Mundul Gaut، در بنگال هند، یک کودک عجیب به دنیا آمد. او دو سر داشت. مامایی که به زایمان کمک می کرد از ظاهر کودک چنان وحشت زده شد که سعی کرد با انداختن او به داخل آتش این هیولا را بکشد. خوشبختانه…

روش‌های بد نشستن روی صندلی و شیوه نشستن سالم روی صندلی در محیط کار

در موقعیت‌های مختلف یا در هنگام خستگی، روش‌های مختلفی برای نشستن روی صندلی از سوی ما استفاده می‌شود که برای بدن مفید نیستند. برخی از این موارد عبارتند از: خم شدن روی صندلی: وقتی روی صندلی خمیده می‌شوید، ستون فقرات شما به درستی حمایت…

۱۰ عکس بسیار زیبا از درخت – انتخاب شده از عکاسان خلاق

درخت‌ها زندگی‌بخش زمین و مایه زیبایی آن هستند. انسان‌ها هزاران سال است که آنها بهره می‌برند و تا توانسته‌اند پهنه زمین برخوردار از زیبایی‌شان را کمتر و کمتر کرده‌اند. درختان متنوع با شکل و آرایش متفاوت ریشه، تنه، شاخه‌ها و برگ‌ها، چشم‌نواز…

کودکی که از کتابخانه عمومی شهر می‌خواستند بیرون بیندازندش، اما فضانورد شد!

دو برادر به نام‌ها رونالد (چپ) و کارل مک نیر (راست) با ۱۰ ماه اختلاف در جنوب جدا شده به دنیا آمدند. این دو در دوران کودکی تا بزرگسالی جدایی‌ناپذیر بودند. در سال ۱۹۵۹، رونالد مک نیر ۹ ساله به یک کتابخانه عمومی در لیک سیتی در کارولینای…

این عکس‌های تاریخی را پیش از این در کمتر جایی دیده‌اید

یک سرباز صربستانی در کنار پدرش که برای ملاقات او به خط مقدم نزدیک بلگراد آمده، خوابیده است. سال گرفتن شدن عکس، حدود ۱۹۱۴/۱۹۱۵ یک نگهبان مرزی آلمان شرقی در صبحی که دیوار برلین سقوط کرد، گلی را از طریق شکافی در دیوار برلین هدیه می‌دهد،…

آگهی متنی در «همه» صفحات
ایمپلنت دندان / عمل اسلیو معده / کلینیک زیبایی / عمل بای پس معده / بهترین جراح چاقی / متخصص زنان رشت / خرید گوشی با حکمت کارت / پمپ آب صابون / buy telegram members / جراحی چاقی تهران / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور – متخصص زنان / خرید خودنویس / خرید دستگاه لیزر تیتانیوم / پمپ اسید / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کمپ ترک اعتیاد / دانلود سریال / انواع مکمل های زینک / کلاه کاسکت / درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / متخصص زنان / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5