عکس‌های کمتر دیده شده از زندگی در آمریکا در هنگام رکود اقتصادی بزرگ سال‌های ۱۹۳۹ تا ۱۹۴۱

0

فقر و زوال اقتصادی بد است و در هر جا و کشوری تبعات روانی، کاهش نرخ رشد دانش و خلاقیت، حس سرخوردگی اجتماعی و بر باد رفتن آرزوها و امیدهای بیش از یک نسل را در پی می‌آورد. هنوز که هنوز آمریکایی‌ها از دوره رکود بزرگ با تلخی یاد می‌کنند و بر این اساس کتاب‌ها، مستندها و فیلم‌های متعددی ساخته شده است.

بیشتر عکس‌های به جامانده از آن دوره کم‌کیفیت هستند. اما موضوع کلی آنها صف‌های بیکاران در پی کار، چهره مسخ شده و غمگین آدم‌ها و یا آنهایی است که برای یک سوپ ساده، ساعت‌ها در انتظار مانده‌اند.

با این حال، مجموعه خیره کننده عکس های کتابخانه کنگره عکس‌های باکیفیتی از این دوره دارد که برخی از آنها بعدها رنگی هم شده‌اند.

این تصاویر جالب نشان‌دهنده انعطاف پذیری خانواده‌ها، احیای جوامع کشاورزی و لحظات شادی اندک در نمایشگاه‌های دولتی هستند.

این تصاویر که بین سال‌های 1939 و 1941 گرفته شده‌اند، جامعه آمریکا را نشان می‌دهند که پس از تحمل یک فروپاشی فاجعه‌بار مالی که تقریباً 15 میلیون آمریکایی را تا سال 1933 بیکار کرد، چگونه از خاکستر برمی‌خیزد و جانی می‌گیرد.

پس از سقوط بازار سهام در 24 اکتبر 1929، که به نام پنجشنبه سیاه معروف شد، ایالات متحده وارد یک دره نزولی شد و یکی از شدیدترین فجایع اقتصادی قرن بیستم را آغاز کرد. این رویداد فاجعه‌بار زمینه را برای سقوط در سه‌شنبه سیاه بعدی فراهم کرد و موجی از شوک را به سراسر کشور وارد کرد.

طوفانی کامل از بلایای اقتصادی، از جمله فروپاشی گسترده بانک‌ها، افزایش نرخ بیکاری و مهاجرت گسترده افراد فقیر از مناطق کشاورزی در جستجوی فرصت‌های شغلی ایجاد شد.

یکی از تأثیرات مشهود این رکود، خیابان‌خواب‌ها بودند، منظره جعبه های مقوایی خالی، چادرها، و آلونک‌های کوچک چوبی نازک هر کسی را می‌آزرد. آنها برای غذا یا کاسه سوپی گدایی می‌کردند.

دولت نرخ بیکاری را در دهه 1930 محاسبه نکرد. پذیرفته‌شده‌ترین تخمین‌های نرخ بیکاری برای رکود بزرگ، برآوردهای استنلی لبرگات از دهه 1950 است. او تخمین زد که بیکاری در بدترین روزهای سال 1933 به 24.9 درصد رسید.

از دست دادن شغل در میان زنان، کارگران صنایع موسمی (مانند مواد غذایی و پوشاک)، کارگران خدمات و فروش، و افرادی که توسط دولت استخدام شده بودند، کمتر بود. نرخ بیکاری مردان غیر ماهر در شهرها بسیار بالاتر بود.

البته دولت به سرعت مداخله کرد و بخش مالی را از طریق قانون بانکداری اضطراری 1933 تثبیت کرد. نهادهای نظارتی مانند کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای اطمینان از شفافیت بازار تأسیس شدند. برنامه‌های بلندپروازانه کارهای عمومی مانند WPA و CCC نه تنها باعث ایجاد مشاغل شدند، بلکه زیرساخت‌ها را نیز توسعه دادند.

اصلاحات قانون کار تحت قانون ملی احیای صنایع، شیوه‌های عادلانه‌تری را باعث شد، اقدامات حمایتی کشاورزی، چالش های کشاورزی را حل کرد. قانون تامین اجتماعی به کمک آمد و به تدریج اعتماد مصرف کننده‌ها احیا شد.

شروع جنگ جهانی دوم اقتصاد را بیشتر تقویت کرد و کشور را به سمت بهبودی کامل سوق داد. ایالات متحده قدرتمندتر ظاهر شد و مقاومت و اراده خود را در غلبه بر تاری‌ ترین فصل تاریخ اقتصادی خود به نمایش گذاشت.

ماهی زنده برای فروش در Natchitoches، لس آنجلس، 1940.

تجارت اسب و قاطر در خیابان جوکی، کمپتون، کی‌ای، 1940.

استخراج مس در Copperhill، TN، 1939.

شهرک شانتی در هوورویل، نزدیک سیاتل، WA، 1937. (رنگ آمیزی شده توسط پل ادواردز).

در صف خارج از آشپزخانه سوپ آل کاپون، شیکاگو، 1931. (رنگ آمیزی شده توسط دانا کلر). (آل کاپون نیکوکاری هم می‌کرد، در عین جنایت و قاچاق مشروب)

خانواده وینری – شهر پای، 1940.

برداشت پنبه در نزدیکی White Plains، 1941.

توزیع کالا در سنت جانز، ​​1940.

استراحت ناهار کارگران نیشکر، ریو پیدراس، 1941.

آماده شدن برای شام در شهر پای، نمایشگاه نیومکزیکو، 1940.

آماده شدن برای سرو شام در شهر پای، نمایشگاه نیومکزیکو، 1940.

ویلیام لندن، با سابقه 25 سال کار در راه آهن. (دهه 1940).

تا زمانی که سیب زمینی برداشت نمی‌شد، مدارس باز نمی‌شدند. (اکتبر 1940).

برداشت ذرت، شهر پای، نیومکزیکو (اکتبر 1940).

ارابه بذر در مزرعه آرید – سال ۱۹۴۰

پیک نیک در شهر پای – ۱۹۴۰

فارو و دوریس کندیل در شهر پای، نیومکزیکو، جامعه ای که توسط کشاورزان مهاجر به وجود آمد. 1940.

کارگران مهاجر در اوایل سال 1941 در یک فصل شلوغ در بل گلید، فلوریدا

شاید مشهورترین عکس دوره رکود – مادری مهاجر

پسر هیزم شکن، ادن میلز، ورمونت، آگوست 1936. (رنگ آمیزی شده توسط لامونت کرانستون).

مادر 18 ساله اهل اوکلاهما در کالیفرنیا، مارس 1937.

آنتون وبر، یک کشاورز مستقر در شهرستان تامپکینز، نیویورک، سپتامبر 1937. (رنگ آمیزی شده توسط لامونت کرانستون).

مردان کالیفرنیایی، مارس 1937. (رنگ آمیزی شده توسط Lamont Cranston).

یک زن مزرعه دار منتظر شوهرش در حراج مزرعه ای در نزدیکی Oskaloosa، کانزاس، اکتبر 1938 است. (رنگ آمیزی شده توسط Lamont Cranston).

پدر و دختر، 1939. (رنگ آمیزی شده توسط Lamont Cranston).


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

سری جدیدی از عکس‌های جذاب مقایسه‌ای زمان قدیم و جدید مکان‌ها و شهرها

عکس‌های «قبل و بعد» یا عکس‌های یک مکان بعد از گذشت زمان مدید، به چند دلیل جالب از آب درمی‌آیند:دگرگونی دیداری: انسان‌ها به طور طبیعی به سمت تغییرات و دگرگونی‌های بصری گرایش دارند. عکس‌های قبل و بعد تصویری واضح و قابل توجه از پیشرفت،…

این عکس‌های تاریخی را یا ندیده‌اید یا احتمالش کم است که دیده باشید!

پسرک «بانجو» نوا» با سگش -  تقریباً در اوایل دهه 1900جورج لوکاس قبل از تکامل جلوه‌های کامپیوتری، 1984فضای داخلی خطوط قطار اورینت اکسپرس،  سال 18831947. دختری در حال بازی با ماشین اسباب‌بازی، شهر نیویورک، عکس از فرد…

رهبران شرکت‌ها و کشورها در قالب افراد بی‌خانمان- چه کسی می‌داند اگر جبر جغرافیایی و اکوسیستم نبود،…

اگر پدر زیستی استیو جابز او را در یک سناریویی تخیلی به سوریه می‌برد، استیو جابز چه سرنوشتی پیدا می‌کرد؟ یک کارمند؟ یک مدیر رده میانی؟ یکی از انبوه کشته‌های جنگ داخلی این کشور؟بدیهی است که اکوسیستم مناسب و شرایط اقتصادی و یک آبشار…

تبدیل شخصیت‌های انیمیشن‌های و کارتون‌ها به نمونه‌های انسانی شبیه به آنها

در انیمیشن‌ها ما حیوانات را دارای شخصیت انسانی می‌کنیم، رخت و لباس به تنشان می‌کنیم، آنها را صاحب جامعه و شهر می‌کنیم و رفتارهای انسانی را به آنها منتسب می‌کنیم.اما تصور کنید که در کاری معکوس، این شخصیت‌های کارتونی را می‌توانستیم به…

آیا چهره‌های مشهور، فرازمینی و بیگانه هستند؟! چرا چنین چیزهایی در شبکه‌های اجتماعی رواج می‌یابد +…

امروز صبح دوست گرانقدری ویدئویی از آنجلینا جولی را از یک صفحه اینستاگرام برای من فرستاد. در این ویدیو که ظاهرا از یک مصاحبه او انتخاب شده بود، روی چشم‌های او زوم می‌شد و این نکته القا می‌شد که چشمان او غیرطبیعی هستند و قرنیه و عنبیه او…

اگر سیمپسون‌ها در دنیا وستروس بودند! گالری عکس

وستروس یک سرزمین یا قاره تخیلی و یکی از مکان‌های اصلی مجموعه رمان‌های فانتزی «آواز یخ و آتش» نوشته جورج آر آر مارتین است. انکاتی در مورد وستروسجغرافیا: وستروس در غرب قاره اسوس قرار دارد و با دریای باریکی که به نام دریای باریک شناخته…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل / سپتیک تانک /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.