یک مرد با استفاده از آنتن خانگی با ایستگاه فضایی بین‌المللی تماس گرفت!

0

یکی از علاقه‌مندان به رادیوی آماتور یکی از جالب‌ترین تماس‌های ممکن را برقرار کرد و با یک فضانورد در ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) با استفاده از یک آنتن خانگی صحبت می‌کند.

اپراتور رادیویی، داگ، در ژوئیه 2023 هنگام عبور ISS از بالای سر خود این تماس را برقرار گرفت.

داگ در صفحه یوتیوب خود نوشت: «من تماس‌های صوتی و APRS [سیستم گزارش خودکار بسته‌ها] را از طریق ماهواره‌های FM و تکرارکننده ISS ایجاد کرده‌ام. “اما من همیشه می‌خواستم با یک فضانورد صحبت کنم. در آخر هفته روز یادبود بالاخره آن تماس را برقرار کردم. با ایستگاه فضایی بین‌المللی تماس گرفتم و با وودی هوبرگ صحبت کردم. چه هیجان‌انگیز.”

اگرچه فضانوردها البته وظایف دیگری در ایستگاه فضایی دارند، بسیاری از فضانوردان دارای مجوز پاسخ تماس دادن به اینگونه تماس‌ها را دارند و خوشحال هستند که با اپراتور‌های اینجا روی زمین صحبت می‌کنند.

ناسا، ESA، CSA و Roscosmos همگی در برنامه رادیوی آماتور در ایستگاه فضایی بین‌المللی (ARISS) شرکت می‌کنند که کودکان مدرسه‌ای را تشویق می‌کند تا با ایستگاه فضایی تماس بگیرند. این کار با هدف گسترش علاقه آنها به علم، فناوری، مهندسی و ریاضیات صورت می‌گیرد و پرسنل ISS جلسات متعددی را در طول سال از طریق رادیو با دانش‌آموزان صحبت می‌کند، اما همچنین گهگاه با علاقه‌مندان آماتور با استفاده از تجهیزات خود تماس برقرار می‌کند.

البته بسیار نادر است که با یک فضانورد خارج از یک تماس آموزشی برنامه‌ریزی شده صحبت کنید. چندین عامل وجود دارد که باید هماهنگ شوند تا این اتفاق بیفتد.

«برای این کار ISS باید از داخل LOS [Line Of Sight] عبور کند و این زمان باید مصادف با استراحت فضانوردان باشد. عنچنین باید یک فضانورد وجود داشته باشد که به طور فعال از تجهیزات رادیویی آماتور برای برقراری تماس‌های برنامه‌ریزی نشده استفاده کند.»

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.