به مدت پنج ساعت، مغز یک خوک بیرون از بدنش زنده نگه داشته شد

0

مغز خوک با استفاده از دستگاه جدیدی که توسط دانشمندان مرکز پزشکی UT Southwestern ساخته شده، به مدت 5 ساعت در خارج از بدن خود زنده نگه داشته شد.

سیستم جدید توسعه یافته به مغز اجازه می‌دهد تا با استفاده از یک پمپ مصنوعی فوق هوشمند، که خون آن را تامین می‌کند، از بقیه بدن جدا شود.

برای تقلید از گردش خون واقعی، دستگاه می‌تواند ترکیب خون را به‌طور نامحسوس تغییر دهد و جریان آن را از نظر متغیر‌های گوناگون، از جمله فشار خون، حجم، دما، اکسیژن‌رسانی و مواد مغذی تنظیم کند. این کار از طریق یک الگوریتم رایانه‌ای انجام می‌شود که فشار خون، جریان، ضربان‌پذیری و سایر عوامل را کنترل می‌کند.

در این مطالعه، این سیستم بر روی مغز خوک‌های مزرعه‌ای خانگی (Sus scrofa domesticus) آزمایش شد. پس از اتصال به دستگاه، فعالیت مغز با استفاده از الکتروکورتیکوگرافی مداوم و ثبت الکترود عمق مغز کنترل شد.

به گفته محققان، در فعالیت مغزی و سایر اندازه‌گیری‌ها تا پنج ساعت از مغز که از بقیه بدن حیوان جدا شده بود، هیچ تغییری وجود به وجود نیامد.

دکتر خوان پاسکوال، نویسنده این مطالعه و استاد نورولوژی، اطفال و فیزیولوژی در UT Southwestern،  در بیانیه‌ای در این مورد می‌گوید: “این روش جدید تحقیقاتی را امکان‌پذیر می‌سازد که بر روی مغز مستقل از بدن تمرکز می‌کند و به ما امکان می‌دهد به سوالات فیزیولوژیکی پاسخ دهیم که هرگز پاسخی برای آنها نداشتیم.”

دانشمندان پشت این دستگاه بر این باورند که این دستگاه می‌تواند به محققان اجازه دهد تا بفهمند که جنبه‌های خاصی از مغز، مستقل از تأثیر بدن، چگونه کار می‌کنند.

آن‌ها قبلاً از سیستم خود برای آگاهی از تأثیرات قند خون پایین بر مغز استفاده کرده‌اند. مطالعه این موضوع در مدل‌های حیوانی معمولی اغلب دشوار است، زیرا بدن می‌تواند تا حدی قند خون پایین را با تغییر متابولیسم، جبران کند. بدون بدن، چنین تداخلی نمی‌تواند ایجاد شود.

محققان همچنین علاقه‌مند به استفاده از این دستگاه به عنوان یک سیستم بای پس قلبی ریوی، “ماشین قلب-ریه” هستند که جریان خون را در طول جراحی قلب و پیوند حفظ می‌کند. دکتر پاسکوال گفت که این دستگاه برای آزمایش اثربخشی آن قبلا تایید شده بود.

این تیم از محققان اولین کسانی نیستند که ایده جداسازی مغز از بدن را دارند. دانشمندان دیگر قبلاً سر سگ و می‌ون را جدا کرده بودند.

چه کسی می‌داند که عاقبت این نوع تحقیق تازه به کجا منتهی می‌شود، اما شاید داستان ihd علمی تخیلی قدیمی که خوانده بودیم مانند «مغز در خمره» روزی عملی شود.

این مطالعه در مجله Scientific Reports منتشر شده.


دیگر پست‌های تازه یک پزشک

پست‌های آرشیوی خواندنی

طراحی یک ساختمان به شکل تپه شنی و با امکان نیرو گرفتن از انرژی خورشید – طراحی زاها حدید از دل صحرا سر برخواهد آورد

دفتر مرکزی Beeah که توسط خود زاها حدید طراحی شده بود، در چشم انداز صحرا، به خوبی خودنمایی می‌کند. این ساختمان با ظاهر چشم نواز خود با ویژگی‌های طراحی پایدار و مصرف پایین انرژی…

یک پزشک پلاس

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.