مهم‌ترین آثار هنر خیابانی بریتانیا، طی سه سال آینده دیجیتالی می‌شود

0

هنر خیابانی بنا به ماهیت خود زودگذر است. به دلیل آب و هوا، سرقت یا تخریب، نقاشی‌های دیواری در برابر بسیاری از خطرات بالقوه آسیب پذیر است. اما در نتیجه کار یک سازمان، هنر خیابانی در بریتانیا اکنون یک خانه دائمی آنلاین دارد. Art UK یک آرشیو دیجیتال با بیش از 300000 اثر متعلق به مجموعه‌های از سراسر کشور است. به لطف یک ابتکار جدید سه ساله، 5000 قطعه هنر خیابانی در سراسر بریتانیا به مجموعه اضافه خواهد شد. این کار تضمین می‌کند که این میراث هیچ زمان نبابود نشود.

این می‌تواند درسی برای ما باشد که آرشیو‌های فراگیر سهل الوصوال برای اسناد و مدارک و هنرها نداریم و حتی آثار هنری ما در موزه‌ها با استانداردهای جهانی نگهداری نمی‌شوند.

این برنامه در ژانویه 2024 آغاز شد و شامل انواع مختلفی از هنرهای خیابانی است. در حالی که نقاشی‌های دیواری رنگ‌آمیزی بخش عمده‌ای از آنچه دیجیتالی می‌شود را تشکیل می‌دهند، Art UK همچنین «نقاشی‌های دیواری تجسمی و حجمی از بتن، آجر، چوب، سنگ، کاشی و مواد دیگر» را هم مستند می‌کند. با افزودن این اثر به پایگاه داده هنر عمومی، Art UK باعث ارتقای این اشکال هنر می‌شود.

این آثار آن به طور مداوم به روز می‌شود. به این معنی که هر کسی می‌تواند کشف کند که آیا اثر حذف یا مخدوش شده.

این سازمان در بیانیه ای گفته است: «این پروژه علاوه بر برجسته‌تر کردن هنرمندان شناخته شده ، داستان ها، آثار هنری و عملکرد دیوارنگاران کمتر شناخته شده را که ممکن است قبلاً آنقدر مورد توجه قرار نگرفته اند را آشکار می‌کندو»

برخی از آثار وارد شده به پایگاه داده مربوط به دهه های 1960 و 1970 است، در حالی که قطعات دیگر بسیار جدیدتر هستند.

بنکسی همراه با ترکیبی از دیوارنگاران معتبر و کمتر شناخته شده در پایگاه داده حضور دارد. می‌توانید نگاهی به آنچه قبلاً دیجیتالی شده است بیاندازید و همچنین به موارد بیشتری که اضافه می‌شود، توجه کنید.

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.