پنج مکان ممنوعه که تقریباً هیچ کس اجازه ورود به آن‌ها را ندارد

0

جزیره نورث سنتینل

در خلیج بنگال، جزیره‌ای به اندازه منهتن قرار دارد که خانه قبیله‌ای به نام سنتینلی‌ها است، که منزوی‌ترین قبیله جهان هستند. سنتینلی‌ها به شدت با بیگانگان خصومت دارند و به هر وسیله‌ای از جزیره جنگلی خود محافظت می‌کنند. به دلیل خطر انتقال ویروس‌ها و بیماری‌ها از سوی بازدیدکنندگان، گارد ساحلی هند منطقه را محافظت می‌کند و تمام بازدیدها را ممنوع کرده است.

مخزن سری واتیکان

مخزن سری واتیکان که اکنون به نام آرشیو اسناد پاپی واتیکان شناخته می‌شود، در اوایل قرن هفدهم برای نگهداری اسناد شخصی تمام پاپ‌ها تأسیس شد. بیش از ۲۵۰ سال این اسناد کاملاً مهر و موم شده بودند، اما در سال ۱۸۸۱، پاپ لئو سیزدهم اجازه دسترسی چند محقق کاتولیک را به این مخزن داد. امروزه تنها گروه کوچکی از پژوهشگران مذهبی معتبر می‌توانند وارد شوند و حتی آن‌ها نیز نمی‌توانند آزادانه جستجو کنند.

مخزن بذر روز قیامت

این مخزن رسمی که به نام مخزن بذر جهانی سوالبارد شناخته می‌شود، در جزیره اسپیتزبرگن در عمق دایره قطبی شمال قرار دارد. این مخزن حاوی بذرهایی از بیش از ۱.۳ میلیون گونه گیاهی از سراسر جهان است تا در صورت وقوع فجایع جهانی حفظ شود. این تأسیس درون یک کوه قرار دارد و برای مقاومت در برابر زلزله، حملات هسته‌ای و افزایش سطح دریا طراحی شده است. دسترسی به این مکان برای انسان‌ها ممنوع است تا از آلودگی‌ها و تهدیدات دیگر محافظت شود.

جزیره مارها

جزیره ایلها دا کویمادا گراند که به جزیره مارها نیز معروف است، حدود ۱۱ هزار سال پیش از سرزمین اصلی برزیل جدا شد. این انزوا باعث تکامل مارهای محلی شد. امروز، این مارها به نام افعی سرنیزه طلایی شناخته می‌شوند که زهر آن‌ها می‌تواند گوشت انسان را ذوب کند و در عرض یک ساعت فرد را بکشد. گزارش‌ها حاکی از آن است که اکنون در هر متر مربع از جزیره یک مار وجود دارد. دولت برزیل ورود به این جزیره را ممنوع کرده است و فقط تعداد کمی از پژوهشگران با همراهی پزشک اجازه ورود دارند.

کلیسای سنت ماری آو زایان (یا مریم مقدس)

گفته می‌شود که تابوت عهد در کلیسایی در آکسوم، اتیوپی نگهداری می‌شود. نگهبانان این اثر گفته می‌شود قسم خورده‌اند که تا پایان عمر از آن محافظت کنند و حتی آموزش دیده‌اند تا هر کسی که تلاش می‌کند وارد شود را بکشند. در واقع، شیء داخل کلیسای مریم مقدس احتمالاً نسخه‌ای از تابوت عهد است، اگر اصلاً وجود داشته باشد. از آنجا که هیچ‌کس زنده اجازه ورود به آنجا را نداشته است، محتویات واقعی آن هنوز یک راز باقی مانده است.

صندوق عهد یا تابوت عهد صندوقی است که در عهد عتیق (تورات) در کتاب خروج توضیح داده شده‌است و حاوی دو لوح سنگی بود که «ده فرمان خدا به موسی» بر روی آن نوشته شده بود. البته به نوشته کتاب مقدس ، «صندوق عهد» که نسخه اصلی «ده فرمان» را درون خود دارد، در بیت‌المقدس قرار دارد.

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / هتل کربلا /فروشگاه لوازم بهداشتی /علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.