فروش دو تپانچه ناپلئون که با آنها قصد خودکشی داشت، به قیمت 1.8 میلیون دلار در حراجی

0

در سال 1814، ناپلئون بناپارت، رهبر شکست‌خورده فرانسه، پس از شکست نظامی‌، قصد داشت به زندگی خود پایان دهد. اما وفاداری یکی از همراهانش، این تلاش را ناکام گذاشت. دو تپانچه‌ای که او برای این کار انتخاب کرده بود، اخیراً در یک حراجی به قیمت 1.8 میلیون دلار فروخته شد.

این تپانچه‌ها نه تنها یکی از لحظات کمتر شناخته‌شده در زندگی ناپلئون را نمایان می‌کنند، بلکه نشان‌دهنده علاقه پایدار به این امپراتور فرانسوی هستند.

تاریخچه تپانچه‌های ناپلئون

ماجرای این تپانچه‌ها از آوریل 1814 آغاز می‌شود، زمانی که ناپلئون بناپارت پس از بزرگ‌ترین شکست زندگی‌اش در بحران بود. پس از صعود غیرمنتظره به قدرت، ناپلئون موفق شده بود بیشتر اروپا را فتح کند. اما تلاش او برای حمله به روسیه در سال 1812 به فاجعه‌ای ختم شد. دشمنان سابق او متحد شدند و در 11 آوریل 1814، ناپلئون مجبور به استعفا از تاج و تخت شد.

او به صورت مخفیانه تصمیم گرفت که به زندگی خود پایان دهد. بر اساس بیانیه‌ای از خانه حراج اوسِنات Osenat، «این تپانچه‌ها بخشی از ساعات تاریک پایان امپراتوری و اولین استعفای امپراتور را نمایان می‌کنند. این تپانچه‌ها به تلاش خودکشی ناپلئون اول در شب 12 تا 13 آوریل 1814 در فونتنبلو مرتبط هستند.»

ناپلئون قصد داشت از این تپانچه‌ها برای خودکشی در کاخ فونتنبلو Fontainebleau در پاریس استفاده کند، اما آجودانش، آرماند دو کالنکور Armand de Caulaincourt، با خالی کردن باروت‌ها این تلاش را ناکام گذاشت. ناپلئون سپس تلاش کرد سم بخورد، اما آن را بالا آورد. او هفت سال دیگر زندگی کرد، اما هرگز به اوج قدرتش بازنگشت.

سرنوشت تپانچه‌های ناپلئون پس از مرگش

پس از استعفا، ناپلئون به جزیره مدیترانه‌ای اِلبا Elba تبعید شد. او برای مدت کوتاهی به قدرت بازگشت، اما در نبرد واترلو شکست خورد و به جزیره دورافتاده سنت هلنا Saint Helena تبعید شد. ناپلئون بناپارت در سال 1821 درگذشت.

تپانچه‌های او به عنوان نشانی از وفاداری بی‌پایان به کالنکور اهدا شد. کالنکور در نامه‌ای به پسرش در زمان واگذاری تپانچه‌ها در سال 1827 نوشت: «من برای این اشیا ارزش زیادی قائلم، زیرا در سال 1814 در فونتنبلو توسط [ناپلئون] به من داده شدند، به عنوان یادگاری از وفاداری و تعلق خاطری که همیشه به او نشان داده بودم.»

فروش در حراجی و آینده نامعلوم

تپانچه‌ها توسط فرزندان کالنکور به ارث برده شدند تا زمانی که به دست خانه حراج اوسِنات افتاد و در نهایت به قیمت 1.8 میلیون دلار به یک خریدار ناشناس فروخته شد.

با این حال، آینده این تپانچه‌ها همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. وزارت فرهنگ فرانسه آنها را به عنوان گنجینه‌های ملی اعلام کرده و خروج آنها از کشور را ممنوع کرده. طبق گزارش بی‌بی‌سی، این یعنی که تپانچه‌ها فقط می‌توانند به طور موقت از فرانسه خارج شوند. علاوه بر این، دولت فرانسه 30 روز فرصت دارد تا پیشنهاد مالی به مالک جدید تپانچه‌ها ارائه کند.

این علاقه به تپانچه‌ها نشان می‌دهد که میراث تاریخی ناپلئون بناپارت همچنان ماندگار است. دو قرن پس از فتوحات گسترده و سپس شکست او، آثار زندگی او همچنان مجموعه‌داران را هیجان‌زده می‌کنند.

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / هتل کربلا /فروشگاه لوازم بهداشتی /علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.