فناوری

با QuizUp -یکی از برترین اپلیکیشن‌های سال ۲۰۱۳- در یک رقابت آنلاین، میزان دانش و معلومات خود را بسنجید!

معمولا ما تا مجبور نباشیم، در امتحانی شرکت نمی‌کنیم و اصولا چه کسی است که از تست‌های ۴ جوابی خوشش بیاید!

دوره و زمانه مسابقات محبوب تلویزیونی هم به سر آمده است و دیگر مثل دهه‌ها گذشته، پیش نمی‌آید که همه‌مان به صورت خانوادگی پای تلویزیون بنشینیم و مسابقه هفته منوچهر نوذری را نگاه کنیم و همزمان با شرکت‌کننده‌ها، معلومات خود را بسنجیم و به رخ دیگران بکشیم!

اما امروز که اپلیکیشن QuizUp را نصب کردم، برای اولین بار بعد از سال‌ها، در جو چنین مسابقه‌ای قرار گرفتم، ولی به شیوه‌ای متفاوت!

12-26-2013 10-39-51 AM

QuizUp را خیلی‌ها یکی از برترین اپلیکیشن‌های iOS در سال پیش می‌دانند، با این اپلیکیشن در ۲۸۰ موضوع می‌توانید با دوستان آنلاین خود و یا کاربران دیگر اپلیکیشن، مسابقه معلومات بدهید.

ما معمولا فقط در زمینه تحصیلی خودمان می‌توانیم در آزمون‌هایی شرکت‌ کنیم، اما خیلی جالب است که با این اپلیکیشن می‌توانید دانش خود را در زمینه سریال‌ها، فیلم‌ها، گیم‌ها، موسیقی و کتاب به بوته آزمایش بگذارید!

در دنیای واقعی جایی نیست که از شما به خاطر دیدن سریال گریز آناتومی یا «گیم آو ترونز» تقدیر شود، اما با کمک QuizUp یک‌باره احساس می‌کنید که آن همه وقت و انرژی و نکته‌بینی شما، انگار اتلاف وقت نبوده است!

شیوه استفاده از این اپ به این صورت است که شما نخست موضوع مورد نظر را انتخاب می‌کنید، مثلا سینما را. بعد یکی از دوستان خود یا یکی از کاربران را انتخاب می‌کنید تا به صورت آنلاین باو مسابقه بدهید، چند سؤال یک به یک مطرح می‌شوند، همه سؤال‌ها به صورت چهارجوابی هستند، هر بار که به یک سؤال پاسخ می‌دهید، می‌توانید ببینید که شما و رقیب‌تان پاسخ درست داده‌اید یا نه و دست آخر مشخص می‌شود که چه کسی برنده شده و بیشتر امتیاز آورده است.

با شرکت در مسابقه‌های متعدد، شما می‌توانید به تدریج امتیازهای خود را افزایش دهید.

12-26-2013 10-40-09 AM

علاوه بر جنبه ظاهری به گمانم این اپ سه  فایده دیگر هم دارد:

– برای ما کاربران ایرانی، یک نوع تمرین زبان انگلیسی است و به افزایش توانایی درک مطلب ما کمک می‌کند.

– یک نوع تمرین ذهنی است، مغز هم نیاز به ورزش و تمرین دارد و بدون تمرین مداوم، دچار سستی و ضعف می‌شود. از لحاظ علمی هم ثابت شده است که فعالیت ذهنی پیوسته در طول زندگی، می‌تواند یک عامل پیشگیرانه از بیماری‌هایی مثل آلزایمر باشد.

– باعث می‌شود که جور دیگری به دنیای فرهنگ و هنر نگاه کنیم و وقتی سؤال‌هایی در زمینه فیلم یا کتاب از ما پرسیده می‌شود، ناخودآگاه حس می‌کنیم که انگار داشتن دانشی در این زمینه‌ها یک مزیت است، هر چند در جامعه‌مان این معلومات، خیلی وقت‌ها باعث برتری خاصی نمی‌شوند و به آنها بها داده نمی‌شود!

12-26-2013 10-40-18 AM

امکانات جانبی QuizUp:

– چت با دیگر کاربران

– امکان دیدن جدول رده‌بندی کاربران از نظر میزا امتیازهای کسب‌شده

– هر یک از موضوعات برای خودش یک چت‌روم برای بحث و گفتگو دارد.

این اپلیکیشن را می‌توانید از آی‌تونز دریافت کنید یا از سیبچه بگیرید.

۹ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات بنری