iOS topnews اپل اپلیکشن‌ آی‌فون ادبیات اندروید سرگرمی سینما و تلویزیون فناوری فیلم گوگل معرفی کتاب نرم افزار نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌ها

مجله هفتگی یک پزشک : از دنیای لئو تا بازی جدید Martin Freeman

این جمعه هم با قسمت جدید مجله هفتگی به خانه‌هایتان آمده‌ایم. در این قسمت، علاوه بر موضوعات قبلی، فیلمی بسیار زیبارا معرفی می‌کنیم و با کتاب رفقای خیالی همراه می‌شویم. علاوه براین‌ها پابه دنیای فوقوالعاده زیبای بازی لئو می‌گذاریم و صدالبته عکاسان خلاق هفته را هم معرفی می‌کنیم. این جمعه هم همراه ما باشید.

سریال هفته

f1

اکثر ما Martin Freeman را با بازی‌اش در سریال بسیار زیبای شرلوک هولمز به عنوان واتسون می‌شناسیم. مردی کوتاه قد با لهجه‌ی غلیظ انگلیسی که اوج آرامی را در سریال به نمایش می‌گذارد. اما این‌بار این‌طور نیست! این‌بار آن واتسون آرام و دوست‌داشتنی دیگر دست به حل پرونده‌های قتل و جنایی نمی‌زند بلکه خودش آن پرونده‌هارا درست می‌کند.

f2

همانطور که اول فیلم هم می‌بینیم، سریال روایتی از یک داستان واقعی‌است که در ایالات متحده رخ داده و همین باعث می‌شود که شما بیش از پیش با داستان و شخصیت‌های فیلم که بعضا واقعا مورد ستم واقع شده‌اند ارتباط برقرار کنید. بی‌شک یکی از انتظارات ما برای تماشای هر سریال و فیلمی، بازی شخصیت‌هاست و به‌جرات می‌گویم که در این سریال شما با رفتارهایی روبرو می‌شوید که واقعا هرفردی را تحت تاثیر قرار می‌دهند. این‌که چطور Martin Freeman این‌چنین خودرا مظلوم و بی‌گناه نشان می‌دهد و یا قاتل اصلی که تااین حد خونسرد و آرام است، همه و همه دست به دست هم داده‌اند تا ما روایتی را مشاهده کنیم که گویی کاملا مستند است و ماهم در آن حضور داریم.

f3

با تمام این‌ها، اگر به سریال‌هایی همچون True Detective و ۲۴ که جنایت و رمزوراز درآن‌ها موج می‌زند علاقه دارید و می‌خواهید یک‌بار دیگر Martin Freeman را در نقشی کاملا متفاوت ببینید، حتما این سریال بسیار زیبارا در اولویت‌های خود قرار دهید.

فیلم هفته

m1

زیبا، خوب و شاید بی‌مانند. گاهی‌اوقات فیلم‌هایی ساخته می‌شوند که صفات قادر به وصفشان نیستند و Memento یکی از آن‌هاست! برای لحظه‌ای از شما درخواست می‌کنم که چشم‌های خودرا ببندید و خوب به اتفاقاتی که از روز یادآوریتان تا به امروز رخ داده‌را مرور کنید چرا که از فردا چیز دیگری به حافظه شما اضافه نخواهد شد و شما تا ابد در آن سالهای گذشته و امروز زندگی خواهید کرد، امروزی که هرروز برایتان همان است.

m2

لئونارد، شخصیت اصلی فیلم از چنین بیماری‌ای رنج می‌برد و هرروز که بیدار می‌شود اولین چیزی که باید به یاد بیاورد، فراموشی‌اش هست. فراموشی‌ای که فکر می‌کند به‌خاطر قاتل همسرش رخ داده‌است اما واقعا چنین است؟ حتما فیلم را تماشا کنید تا به‌اصل موضوع پی ببرید.

m3

به‌طور کلی بگویم، فیلم از لحاظ داستان و شخصیت پردازی، فیلمی واقعا سنگین است که کریستوفرنولان، کارگردان نام آشنای سینما آن‌چنان آن‌را زیبا اما شدیدا پیچیده روایت کرده که حداقل باید ۲بار خوب آن‌را تماشا کنید تا به‌همه چیز پی‌ببرید. توصیه می‌کنم که اگر فیلم‌را ندیده‌اید، شب جمعه‌ای بیکار ننشینید و حتما مشاهده‌اش کنید چرا که چنین فیلمی واقعا ارزش وقت گذاشتن، حتی چندباره را دارد.

کتاب هفته

r1

هرازگاهی کتاب‌هایی را مطالعه می‌کنیم که در ابتدا با خود می‌گوییم چرا این کتاب را خریدم و اصلا این کتاب چه می‌گوید! اما وقتی روح خودرا آزاد می‌کنیم و به این‌ کتاب ‌ها طوری نگاه می‌کنیم که گویی من هم جزوی از آن هستم، به ارزش کتاب پی می‌بریم. کتاب رفقای خیالی جزو همین کتاب‌هاست.

r2

داستان کتاب، به نامه‌نگاری‌های بین پل‌استر و جی ام کوئتسی می‌پردازد که بین آن‌ها ردوبدل شده‌اند. نامه‌نگاری‌هایی که آن‌چنان حماسی و خداگونه نیستند، به‌عبارتی انتظار نداشته‌باشید که با جملات و نوشته های عاشقانه و اغراق آمیز روبرو شوید چرا که وقتی با کتاب اخت پیدا می‌کنید، ناخداگاه وارد دنیایی می‌شوید که گویی بین شما و دوست به مانند خواهر یا برادرتان اتفاق افتاده‌است.

پیشنهاد می‌کنم اگر روزی این کتاب را تهیه کردید، روزنامه‌وار آن‌را مطالعه نکنید و طوری بخوانیدش که انگار شما یکی از نویسنده‌هایید.

در دورانی که اقتصاد به‌مقام سروری علوم رسیده، می‌گویند کتاب زیاد جا می‌گیرد. برای نگه داری شیئی به ابعاد ۲۰ در ۱۵ و قطر ۳ سانتی که فضای گران‌بها را اشغال می‌کند، توجیهی وجود ندارد، آن‌هم در حالی‎که ممکن است به مدت چند دهه یا حتی قرن‌ها بی‌آنکه خوانده شود همان‌جا باقی بماند. اگر عزیزان وفات یافته‌را به چاله‌های درون خاک می‌سپاریم یا بقایایشان را به آتش می‌کشیم خلاصی از کتاب‌های مرده چرا باید بی‌حرمتی تلقی شود؟ ………………..

عکس‌های هفته

ip1

این هفته ما شاهد معرفی برترین تصاویر ارسالی که با آیفون گرفته شده‌بودند بودیم و به‌جرات می‌گویم که در میان آن‌ها تصاویر خیره‌کننده‌ای وجود دارند. تصاویری که باعث می‌شوند به‌فکر فرو برویم و بفهمیم که همین دوربین‌های به ظاهر ساده گجتهایمان، می‌توانند تصاویر عجیب و گاه حیرت‌انگیزی را خلق کنند. تصویری که در بالا می‌بینید، جایگاه اول‌را به خود اختصاص داده و توسط Julio Lucas گرفته شده‌است. تصاویر نفرات دوم و سوم را در پایین مشاهده می‌کنید و برای دیدن تمام تصاویر و همچنین تصاویری که به مقامی دست‌نیافته اند اما در موضوع خودشان، به نمایش گذاشته‌اند، می‌توانید از این لینک استفاده کنید.

ip2

ip3

اما برگردیم به معرفی عکاسهای این هفته‌مان. چه زیباست نوشتن جملاتی الهام بخش و احساسی و گرفتن عکس از آن جملات! اولین عکاسمان، Emolabs جملاتی زیبا را برروی دفترچه‌اش می‌نویسد و از صفحه آن نوشته در مکان‌هایی فوقوالعاده زیبا عکس می‌گیرد.

emolabs

خلاقیتی که این عکاس در تصاویرش به‌کار می‌برد به قدری زیباست که باعث شد اینستاگرام اورا معرفی کند و مطمئنم که با دیدن تصاویر و نوشته‌هایش شماهم انرژی خاصی برای انجام دادن چنین کارهایی پیدا می‌کنید.

sh

عکاس بعدی‌مان، یک ایرانی بسیار خلاق و هنرمند است. تصاویر این هنرمند بیشتر برروی موضوعات از قبل آماده شده و نقاشی‌ها تمرکز دارند و از همه مهم‌تر، بیشتر تصاویرشان را اشیا رنگی تشکیل می‌دهند که همین موضوع باعث شده به بیننده احساس بسیار خوبی از تماشای تصاویر این هنرمند دست بدهد.

اپلیکیشن‌های هفته

l1

هرازگاهی بازی‌ها و اپ‌هایی را می‌بینیم که نه‌تنها برای لحظاتی مارا به‌فکر فرو می‌برند بلکه باعث می‌شوند تا مدت‌ها سازندگان آن‌را ستایش کنیم. یکی ازاین بازی‌ها، Leo’s Fortune هست که جندروزی مرا شدیدا درگیر خود کرده بود و هنوزهم از دیدن این حجم از گرافیک و صداگذاری فوقوالعاده بهت‌زده می‌شوم.

l2

همانطور که گفتم، گرافیک بازی واقعا زیبا و فوقوالعاده کار شده‌است و اگر اخبار WWDC را دنبال کرده‌باشید این بازی جزو برترین‌های طراحی iOS انتخاب شد و به‌جرات می‌گویم که واقعا لایقش بود. جدا از گرافیک، صداگذاری و شخصیت‌سازی بازی و همچنین جملات و تیکه‌های لئو که هرازگاهی با لهجه ایتالیایی او روایت می‌شوند، باعث شده‌اند که شما به معنای واقعی معتاد این بازی زیبا و خلاقانه شوید. خلاصه بگویم، ۵ دلار واقعا ارزشش را دارد!

دانلود بازی Leo’s Fortune برای سیستم عامل : ios (لینک دانلود)

قیمت : ۴٫۹۹$

اپلیکیشن بعدی، یکی از اپ‌های بسیار مفید و کاربردی iOS هست که به تازگی به اندروید آمده. احتمالا نام Sunrise Calendar را شنیده باشید که یکی از خلاقانه‌ترین اپ‌ها در زمینه تقویم محسوب می‌شود. همانطور که می‌دانیم تقویم‌های موجود در استور گوگل آن‌چنان جالب نیستند و کاربری راحتی هم ندارند اما Sunrise Calendar نه‌تنها از لحاظ طراحی واقعا زیبا کار شده‌است بلکه کار با آن‌هم بسیار ساده و سریع‌است و به‌جرات می‌توان گفت که اگر برترین تقویم اندروید نباشد جزو بهترین‌های این سیستم‌عامل محسوب می‌شود.

Sunrise-Calendar_Connect

دانلود اپلیکیشن Sunrise Calendar برای سیستم عامل : اندروید (لینک دانلود)

قیمت : رایگان

ایده‌ی این جمعه

idea2

داستانی بنویسید، هرچند کوتاه! بالاتر که اکانت Emolabs را معرفی می‌کردم به این فکر افتادم که ماهم می‌توانیم چنین نوشته‌های زیبا و جالبی داشته باشیم و نیازی نیست که یک نویسنده حرفه‌ای باشیم. برای شروع بیایید کمی به زندگی خودمان فکر کنیم، بی‌تردید برای تک‌تک ماها لحظات خاصی وجود دارند، لحظاتی که گاه ناراحت‌کننده و گاه فراتر از خوشحالی و خواسته‌های ما هستند.

برای خودتان جایی خلوت را انتخاب کنید و دست‌به کار شوید. تنها چیزی که احتیاج دارید هم فقط یک قلم و یک دفتر است. البته برای اینکه داستانتان جالب‌تر شود، می‌توانید به اطراف خود نگاه کنید، به هدیه‌هایی که گرفته‌اید به عکس‌های زیبایی که ثبتشان کرده‌اید و حتی می‌توانید به مکان‌هایی که از آن‌ها خاطره دارید بروید و ذهنیات خودتان را از گذشته برروی کاغذ بیاورید.

در آخرهم، با ساخت یک فضای جالب از این داستان خود عکسی بگیرید و به اشتراکش بگذارید. برای مثال به‌شخص دوست دارم که با چیدن یک لیوان قهوه و کتاب و امثال این‌ها چنین عکسی بگیرم اما خلاقیت به‌هیچ‌وجه برای شما بسته نیست و همچون Emolabs می‌توانید تصاویر فوقوالعاده‌ای خلق کنید.

۳۴ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات بنری