بریده‌های مطبوعات: از مومیایی لنین تا لپ‌تاپ‌های آینده!

5

بریده‌های مطبوعات، قسمتی است که قصد دارم از این به بعد به وبلاگم اضافه کنم. در این قسمت بریده‌هایی جالب از نشریات داخلی و خارجی را خواهید خواند. سعی می‌کنم وقفه‌ای در این قسمت وبلاگ ایجاد نشود:

کار بد نکن، نصف گوجه‌سبزهایت می‌ریزد: امیر پوریا در «شهروند»، ‌نقد جالب و متفاوتی دارد درمورد آخرین ساخته مجید مجیدی یعنی آواز گنجشک‌ها. او در این نوشته با قلمی زیبا، نقدی دارد به سینمایی که کشورمان مدتی است نام «سینمای معناگرا» را به خود گرفته، سینمایی که بیش از آنکه دغدغه معناگرایی یا عرفانی داشته باشد، در پی کشیدن لعاب عرفان و معنا برای جلوه‌گری بیشتر است.

اسکن این نقد را در اینجا بخوانید.

اجازه تصویربرداری تلویزیون روسیه از شستشوی مومیایی لنین: این هم نکته‌ای بود که در شهروند خواندم. جستجویی در اینترنت کردم و صفحه‌ای پیدا کردم که عکس‌های مراحل شستشوی مومیایی بدن لنین در آن قرار داده شده بود! به درستی مشخص نیست که انگیزه مقامات روسی از به نمایش گذاشتن مومیایی لخت و عور لنین چه بوده است!

جراحی‌های زیبایی: همشهری جوان مقاله‌ای داشت در مورد جراحی‌زیبایی و بازار پر رونق جراحی‌های زیبایی در کشورمان. این نشریه جدولی جالب هم چاپ کرده بود که در ان انواع جراحی‌های زیبایی به همراه بهایی که مشتریان آنها باید برایشان بپردازند، به همراه عوارض احتمالی آنها، چاپ شده بود.

لپ‌تاپ‌های آینده: ماهنامه خوب رایانه خبر، مقاله بسیار جالبی چاپ کرده است، در مورد لپ‌تاپ‌های آینده. خواندن این مقاله (فرمت PDF) و این مجله را به علاقه‌مندان دانش کامپیوتر توصیه می‌کنم.

 
5 نظرات
 1. ابوالفضل می گوید

  من که رایانه خبر رو توصیه نمیکنم. فقط چند شماره اولش خوب بود. بعد خودشو گم کرد

 2. Astm1834 می گوید

  من نمی فهمم..مگه سینمای غیر معنا گرا هم داریم…اصلن ینی چی؟!!..ینی بقیه فیلمها بی معنین.!!..اینجور تقسیم بندی توهین به سینما نیست..!!
  تفرقه و دسته بندی بیخود ایجاد کردن چه معنی میده.؟!..اینکه من و شما نوعی نتونیم به عمق معنی فیلم دیگران پی ببریم …بعد بریم واسه خودمون ژانر راه بندازیم..کی چی.!!؟

 3. فرنی می گوید

  من پنج ساله بینی ام رو عمل کردم. قبلش بینی ام استخونی و قوز دار بود. به عنوان یه دختر نوجوان واقعا از این مسئله ناراحت بودم. هیچ کدوم از عوارض بالا رو هم ندارم. به هر کسی هم که از بینی اش واقعا ناراضیه و واقعا مشکل داره و بعد این عمل نسبتا ساده حس بهتری خواهد داشت این کار رو توصیه می کنم.

 4. سوفرا می گوید

  بله آقای دکتر در کشور ما متاسفانه همیشه همه چیز در افراط و تفریط خلاصه میشه ، البته من پزشک نیستم و جسارت به شغل شما نمیکنم ولی متاسفانه ایران در جراحیهای پلاستیک (در شکل فانتزی نه شکل لازم و اجباری ) هم داره رکورد ثبت میکنه و این خیلی بده ، جوونای ما باید بدونن عملهای پلاستیک فقط در حالتهای خیلی ضروری در کشورهای پیشرفته انجام میشه نه صرفا بخاطر مثلا سر بالا کردن بینی و یا حتی عمل سزارین که در ایران بمثابه نقل و نبات داره انجام میشه ولی اصولا در کشورهای پیشرفته فقط در موارد ضروری تجویز میشه .

  ضمنا اگه تمایل داشتین به بلاگ من که هر روز با نرم افزارها ، مجلات و کتب روز و همچنین آلبومهای روز موسیقی دنیا آپدیت میشه سر بزنین .
  مرسی
  http://darabian.wordpress.com

 5. وحید می گوید

  همشهری جوان و شهروند امروز دو مجله ی خوبن که واقعا ارزش وقت گذاشتن و خوندن دارند
  کار شمام خیلی جالب و به جا بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.