اگر از دیدن فیدهای ناقص و کوتاه‌شده بعضی از سایت‌ها رنج می‌برید، این پست را بخوانید

10

اگر جزو آن دسته از کاربران اینترنت هستید که برای مرور سریع اخبار اینترنت، از فناوری فید استفاده می‌کنند، حتما هنگام مطالعه فیدها در خبرخوان خود مثلا گوگل ریدر، به فیدهای وبلاگ‌ها و سایت‌ها برخورده‌اید که ناقص هستند.

به دلایل مختلف نویسندگان و مدیران بعضی از سایت‌های اینترنتی ترجیح می‌دهند، فید کامل وبلاگ خود را منتشر نکنند. در پاره‌ای موارد انگیزه اصلی آنها، افزایش ترافیک سایت و درنتیجه افزایش کلیک بر آگهی‌های سایت و در نهایت افزودن بر درآمد است.
اما برخی هم دوست دارند، خواننده‌شان مطلب را در قالب و بدنه اصلی خود سایت بخواند. برخی‌ها هم فکر می‌کنند با ناقص کردن فید، خواننده به سایتشان می‌آید و به احتمل زیاد راغب می‌شود، مطالب دیگر سایت را هم بخواند. در این میان برخی هم که از تنبلی این روزهای کاربران وب آگاهند، مرادشان از کوتاه کردن فید، کشاندن کاربرها به کامنت‌دانی وبلاگ است!

من، شخصا میانه خوبی با چنین وبلاگ‌ها و سایت‌هایی ندارم. اصولا ایجاد محدودیت برای خواننده‌ها و تلف کردن اجباری وقت آنها، آن هم با توجه به سرعت بد اینترنت در ایران، کار پسندیده‌ای نیست. به علاوه به باورم، باید به کاربران فیدی عزت و احترامی دوچندان گذاشت، چون تعداد زیادی از آنها جزو خوانندگان ناپیدا، اما وفادار سایت‌ها و وبلاگ‌ها هستند.

اما چاره کار چیست؟ آیا باید از خیر اضافه کردن فید چنین وبلاگ‌هایی بگذریم؟ و مثلا فید «لایف هکر» را که به تازگی ناقص شده، دیگر نخوانیم؟ یا باید هر بار که مطلب جالبی دیدیم، رنج لود شدن، مطلب را را بر خود هخوار کنیم؟

Wizardrss، سایت ساده و جمع و جوری است که کارش این است که فید ناقص را می‌گیرد و آن را به فید کامل تبدیل می‌کند.

من این سایت را برای تعدادی از فیدهای وبلاگ‌های ایرانی و خارجی مثلا در مورد فید لایف هکر یا «سی نت»، تست کردم و دیدم که عملکرد قابل قبولی دارد.

پس اگر تا حالا با دیدن فیدهای ناقص فشار خونتان بالا می‌رفت، دست به کار شوید و فید کامل بسازید.

البته توصیه من به شما این است که در گودر، یک پوشه برای فیدهای کامل‌شده بسازید و فید اصلی را حذف نکنید. چون، سایت‌های اینچنینی گاهی ناگهان برچیده می‌شوند و دیگر خدمات ارائه نمی‌کنند، همچنین ممکن است، سرعت به‌روز شدن فید این سایت پایین‌ باشد و مثلا روزی یکی دو بار بیشتر به روز نشود.

 
10 نظرات
 1. مجتبی طاهری می گوید

  درود بر شما! بسی از این بابت رنج برده بودم! بروم فوری آزمونش کنم.

 2. ساقی می گوید

  سلام
  ممنون برای معرفی این سرویس
  این کوتاه کردن فید برای من که هیچ وقت باعث نشده برم سراغ سایت اصلی! به نظرم اگر وبسایت ها به جای فکر کردن به ترافیک سایتشون به خواننده و وقتش توجه کنند نتیجه بهتری می گیرن.

 3. مجتبی طاهری می گوید

  لایک و استار و شیر!

 4. […] را از دست می‌دهید و خسر الدنیا و الآخره. (در همین زمینه این مطلب یک پزشک را […]

 5. arashOio می گوید

  خیلی عالی بود

 6. […] اگر از دیدن فیدهای ناقص و کوتاه‌شده بعضی از سایت‌ها رن… […]

 7. اریا می گوید

  سلام
  من به شما یاهو پایپ پیشنهاد می کنمhttp://tutorialised.blogspot.com/2010/04/how-to-convert-rss-summary-to-rss-full.htmlاین مقاله نحوه تبدیل فید ناقص به کامل در تعدادبسیار زیاد رااموزش می دهدWizardrssتعدادی محدودی در روز (۵خبر) را تبدیل می کند در ضمن با برخی نمونه های rssمشکل دارد اما یاهو این اشکالات را ندارداما سختی کار در پیدا کردن تگهای ابتدا وانتهای مطلب است

 8. فرشید می گوید

  خیلی عالی بود…

 9. طاها می گوید

  فقط تعداد محدود ۵ تا تبدیل می شود.
  ملی بهترین کار شما همون پیشنها د این کار بود که من نمی دونستم میشه!
  تشکر! پزشک اینقدر باحال؟

 10. ابوالقاسم رخشانی می گوید

  سایت خبر آنلاین هم همینطور است چند تا انتقاد فرستادم ولی جوابی ندادن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.