مسافرت ۱۲۰۰ مایلی به کمک گوگل ارث!

8

هنوز نخستین باری که گوگل ارث را تجربه کردم یادم نمی‌رود، آن زمان دیال آپی بودم، اما گوگل ارث آن قدر جذاب بود که با همان اینترنت دیال آپ، سیر و سیاحتی در پاریس و لندن و بارسلون کردم و تهران را هم از بالا دید زدم!

اما، متیو پاتریج، جوان ۲۷ ساله انگلیسی، اعتقاد دارد که مسافرت، حتی اگر مجازی باشد، بدون دیدن مناظر جاده‌های بین شهرها، لطفی ندارد، به همین خاطر قصد دارد که یک مسافرت ۱۲۰۰ مابلی مجازی انجام دهد که در آن سراسر طول بریتانیا را خواهد پیمود.

او در مصاحبه‌اش با یکی از نشریه‌های انگلیسی، سختی برنامه‌ریزی و انجام سفر را دلیل اصلی این مسافرت مجازی را ذکر کرده است، او برای مسافرتش تمرین هم کرده است و مدتی است که روزانه ۲ ساعت مسافرت مجازی می‌کند.

متیو جاهایی را که تحت پوشش «منظره خیابان» یا Street View گوگل است، با این ابزار طی طریق می‌کند و بقیه راه‌ها را با گوگل ارث می‌پیماید.

مسافرات او ۱۰ روز طول خواه کشید و باید هر روز ۱۰ ساعت برای این کار، پشت مانتیور بنشیند. او می‌تواند در هر ده دقیقه، سه و نیم کیلومتر راه‌پیمایی مجازی ‌کند.

منبع: گیزمودو 
8 نظرات
 1. روشنك می گوید

  اصلن ایده جالبی نیست .. ایشون بهتره بگیرن بخوابن و توی خواب طی طریق کنن و به سیر آفاق و انفس بپردازند .. می تونن با روزی نیم ساعت چرت بعد از ظهر شروع کنن تا برای سفر آماده گی داشته باشن مثلن !.. هه هه ..

 2. محمد مهدی می گوید

  خیلی جالب بود….
  البته سرعت اینترنت رو هم باید در نظر داشت!!

 3. حسن می گوید

  منم با روشنک موافقم ، بیکاری زده به سرش

 4. Reza می گوید

  خیلی جالبه فقط میشه کسی کار با قوقل ارثو به ما هم یاد بده!!!

 5. محمد می گوید

  منم کاملا با نظر ایشون موافقم….

 6. keyvan می گوید

  خوبه.فهمیدیم تو انگلیس هم دیوونه زیاده

 7. سمیه می گوید

  منم یادمه وقتی با دیال اپ میرفتم که مثلا چرخی توی دور دنیا بزنیم اما یکی مشکل اینترنت بود یکی مشکل گرافیک چون وقتی بیشتر زوم میکردم کامپیوتر رست میشد الان بعد از چند سال چند شب پیش رفتم هم اینترنتم به راهه هم گرافیک کلی کیف کردم و خوش خوشانم شده بود خونه قدیمی جاهایی که میدونم شاید هیچوقت نمیتونم برم خیلی جذابه
  وای وای چقدر ما عقبیم به خدا انصاف نیست

 8. nazanin می گوید

  salam

  mishah be man google earth ro yad badid?

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.