صفحات نمایشی که تا می‌خورند

4

با استفاده از فناوری جدیدی که امکان تا کردن صفحات OLED را مثل یک ورقه کاغذ می‌دهد، شاید به زودی شاهد انقلابی در طراحی گوشی‌های موبایل باشیم.

تا به حال وسایل مجهز به صفحات نمایشی که قابلیت تا خوردن را داشته باشند، در حد داستان‌های علمی – تخیلی بوده‌اند، اما سامسونگ به تازگی موفق شده است که صفحات OLED ای بسازد که می‌توانند بدون ترک خوردن و اختلال در نمایش تصویر، بیش از ۱۰۰ هزار بار تا بخورند.

اما چگونه چنین چیزی ممکن شده است؟

سامسونگ لایه فعال OLED را داخل یک رزین سیلیکونی با ویژگی انعطاف بسیار بالا و یک جفت محافظ شیشه‌ای با قابلیت لمسی، قرار داده است.

شعاع تا خوردن لایه سیلیکونی تنها یک میلیمتر است که باعث می‌شود صفحه نمایش حاصله را بتوان ۱۸۰ درجه تا کرد. این صفحه اگر ۱۰۰ هزار بار، باز و بسته شود، تنها ۶ درصد افت کیفیت پیدا می‌کند.

بنابراین قابل پیشبینی است که تا چند وقت دیگر گوشی‌های موبایل و تبلت‌هایی با صفحات بزرگ را بتوانیم به راحتی در جیب بگذاریم.

منبع


   
4 نظرات
 1. مريم می گوید

  با سپاس از مطالب مفیدتان
  ما که از اکثریت جماعت پزشکان در زمینه پزشکی که خیری ندیده ایم حداقل در زمینه it هم چیزی یاد بگیریم غنیمت است.

 2. مرتضی می گوید

  خیلی جالبه پس دیگه باید به تلویزیون های همراه هم توجه کنیم و هم چنین نوت بوک هایی با صفحه هایی که هر اندازه که بخوای داخل جیبت داریش !! واقعا تبلت با این صفحه ها دیگه چقدر کوچیک می شه ؟ شاید هم اندازه یک گوشی همراه بشه۱

 3. محمد می گوید

  یاد کارتون افتادم که شخصیتش یه چیز بزرگ رو تا میکرد میذاشت جیبش!

 4. Goyban می گوید

  خیلی جالب بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.