وصل و جدایی به سبک گیک‌ها!

6

امشب دو خبر خواندم که فکر کردم در قالب یک پست آنها را برایتان نقل کنم:

طبیعی است وقتی که فناوری در همه عرصه‌های زندگی یک جامعه وارد شود، بعید نیست که معبری به دنیای عشق و عاشقی هم باز کند!

جون سی هاجسن، یک مهندس کامپیوتر اهل نیوجرسی، دو سال بود که قصد داشت به طرز متفاوتی به نامزدش پیشنهاد ازدواج بدهد. اما او نمی‌خواست مثل بعضی فرنگی‌های دیگر با آسمان‌نویسی یا پریدن به زمین‌های ورزش، این پیشنهاد را به صورت عمومی نمایان کند.

او که از علاقه نامزدش به گوشی اندرویدی‌اش- HTC Incredible -خبر داشت، فکر بکری به نظرش رسید: نوشتن یک اپلیکیشن اختصاصی برای این کار! اپلیکیشنی که البته در نگاه اول، مشخص نباشد که چه هدفی را دنبال می‌کند تا نامزدش -مگان- موقع کار با آن ناگهان غافلگیر شود.

تبلیغ: رایگان: تست MBTI + تفسیر ویدیویی تیپ شخصیت و سازگاری شغلی

اما مشکل اساسی این بود که نوشتن اپ برای اندروید را بلد نبود، او چند ابزار توسعه‌ای اندروید را امتحان کرد، اما کار با آنها مستلزم معلومات فنی و تجربه بود. دست آخر او در آزمایشگاه گوگل ابزار App Inventor را پیدا کرد و به کمک آن اپ مورد نظرش را نوشت.

این اپ به صورت فریبنده‌ای وانمود می‌کرد که اپ اصلی سازندگان آخرین فیلم هری پاتر است و کاربر آن در صورت پاسخ صحیح به پنج سؤال یک بلیط مجانی فیلم گیر خواهد آورد.

هاجسن نامزدش را به رستوران برد و اپ را به نحوی به او معرفی کرد، وقتی مگان اپ را آزمایش کرد و به آخرین صفحه رسید، ناگهان با این صحنه مواجه شد:

و البته پاسخ مثبت داد.

ماجرا را می‌توانید در وب‌سایت هاجسن هم بخوانید.


اما دلیلی ندارد که استفاده از فناوری، همیشه منجر به پایانی خوش شود، دست‌کم در مورد ستون‌نویس فناوری روزنامه نیویورک‌تایمز -دیوید پاگ- این طور بود. او که یک هوادار مشتاق اپل و یکی از بهترین روزنامه‌نگاران در زمینه فناوری در ایالات متحده بود و چند کتاب هم در زمینه کار با محصولات اپل تألیف کرده بود، شب‌هنگام با همسرش وارد یک مجادله لفظی شد. گویا همسر او با دوربین آی‌فون از این دعوا فیلم‌برداری می‌کرد و همین مسئله باعث شد که دیوید، عنان اختیار را از کف بدهد و گوشی را از دست همسرش دربیاورد و بر سر او بکوبد.

رسانه‌ها و روزنامه‌ها همع‌که همواره خبرهای حاشیه‌ای که به نحوی به اپل ربط داشته باشد در بوق و کرنا می‌کنند، از پا ننشستند و این خبر را در ابعاد گسترده در فاکس نیوز، بیزینس اینسایدر و NBC پخش کردند! این زوج در حال طی کردن مراحل قانونی جدایی هستند.

منابع: + و + و +


 
ممکن است شما دوست داشته باشید
6 نظرات
 1. حمیدرضا می گوید

  قرار دادن این دوخبر در کنار هم، اندروید و اپل، نقش مثبت به اندروید دادن و منفی به اپل، اول اندروید و بعد اپل، فقظ نشان گیک اندروید و ضد اپل است. مثل این سریال‌های تلویزیونی که اسم آدم خبیث داستان از اسامی ایران باستان انتخاب می‌کنند.

 2. کیوان می گوید

  دکتر جون این خبر دومت خیلی خاله زنک بود. حالم بهم خورد.

 3. فرهادی می گوید

  خیلی جالب بود. واقعا چقد خوبه که این شکلی پیشنهاد ازدواج داده بوده. خیلی رمانتیک بود.

 4. hasan121 می گوید

  دکتر جون اگه قرار بود این پسر خلاق پیشنهاد ازدواج بده پس واسه چی با هم نامزد بودند ؛ شاید با هم دوست بودند قبل پیشنهاد ؛ و یا شاید هم من تعریف غلطی از این واژگان دارم.
  موفق باشی

 5. نوید می گوید

  دکتر اگه نامزدش بوده که دیگه درخواست ازدواج برای چی بوده؟
  فکر نمیکنی دوست دخترش بوده باشه و نه نامزد؟

 6. ali.h.k می گوید

  خبر خوبی بود ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.