مصاحبه‌ای خواندنی با بیل گیتس

69

کارولین گراهام -خبرنگار دیلی میل– به تازگی مصاحبه بسیار جالبی با بیل گیتس در سیاتل انجام داده است، مصاحبه‌‌ای که بازتاب زیادی در فضای اینترنت پیدا کرده است.

ترجمه خلاصه‌شده‌ و آزادی از این مقاله را برایتان می‌نویسم:

دسترسی و قرار مصاحبه با بیل گیتس برای مصاحبه چندان ساده نبود و درست به دشواری ملاقات کردن فرماندار یک ایالت می‌مانست. مصاحبه در اتاق کنفرانس عمارت جدید بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس انجام شد، یک ساختمان ۵۰۰ میلیون دلاری با دیوارهای شیشه‌ای که طوری ساخته شده است که کمترین میزان آسیب را به محیط زیست برساند.

بیل گیتس

مصاحبه‌گر، در جریان این مصاحبه گیتس را از نظر مهارت‌های اجتماعی، در سطح پایین ارزیابی می‌کند. گیتس با وجود اینکه یک شرکت بزرگ چندمیلیارد دلاری را تأسیس کرده است، اما در هنگام مصاحبه، صدایش بیش از حد بلند بود و در حین صحبت کردن مدام روی صندلی می‌جنبید، دستانش را با گارد دفاعی در جلویش قرار داده بود، انگشتان پایش را تکان می‌داد و قلمش را در دستش می‌چرخاند. او از نگاه چشم در چشم عاجز بود و نمی‌توانست با ریزمکالمه یک ارتباط کلامی را آغاز کند و پی بگیرد.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

سال‌های زیادی از زمانی که او با همکاری پل الن در سال ۱۹۷۵، شرکت مایکروسافت را تأسیس کرد، گذشته است و حالا بیل گیتس ۵۵ سال دارد، تصویر او بارها روی جلد نشریه اقتصادی فوربس کار شده است. او در این فاصله لقب شوالیه را در سال ۲۰۰۵ را از ملکه انگلیس دریافت کرده است و در همین سال از سوی نشریه تایم به همراه همسرش -ملیندا- و بونو -خواننده گروه U2- به عنوان شخصیت برتر سال انتخاب شد.

گیتس به دوستی با اشخاص مشهوری مثل اپرا وینفری و بونو افتخار می‌کند. البته او به واسطه بچه‌هایش با بعضی از مشاهیر این روزهای دنیا مثل لیدی گاگا هم آشناست، خواننده‌ای که البته با احتیاط به ترانه‌هایش در خانه بیل گیتس گوش داده می‌شود و فرزند ۱۲ سال گیتس مواظب است که کوچک‌ترین فرزند، که نه سال بیشتر ندارد، بعضی از ترانه‌ها را که حاوی کلمات ناپسند هستند، نشنود!

سه فرزند بیل گیتس وقتی می‌خواهند با پدرشان شوخی کنند، ترانه‌ای از «تراوی مک‌کوی» و «برونو مارس» به نام میلیاردر را برایش می‌خوانند، ترانه‌ای که زمانی هم در آمریکا و هم در اروپا، در جدول ترانه‌های پرفروش، شماره سه بود.

بیل گیتس برای دو دهه لقب ثروتمندترین انسان روی زمین را یدک می‌کشید ولی مدتی است که کارلوس اسلیم -تاجر مکزیکی- از او پیشی گرفته است. گیتس حالا ۵۶ میلیارد دلار ثروت دارد و البته ۲۸ میلیارد دلاری که او صرف کارهای بشردوستانه کرده است، در این کاهش رتبه مؤثر بوده است.

گیتس سه فرزند دارد: جنیفر ۱۵ ساله، روری ۱۲ ساله و فیبی Phoebe نه ساله. چیزی که برای گیتس مهم است آموزش خوب و سلامت آنهاست و جالب است که گیتس و همسرش تصمیم گرفته‌اند که برای هر یک از آنها تنها ۱۰ میلیون دلار ارث باقی بگذارند. گیتس دوست دارد که آنها راه خودشان را بروند و حرفه خودشان را پیدا کنند و دنبال کنند. گیتس آنها را مثل بچه‌های عادی بار آورده، بچه‌هایی که هر روز پول توجیبی می‌گیرند.

گیتس خودش برخلاف خیلی از مشاهیر و میلیاردرها زندگی عادی و متناسبی را دنبال می‌کند، او مرد خانواده است و وقت برای خانواده می‌گذارد و البته زمانی را هم صرف بازی تنیس و بریج می‌کند. او گرچه خودروی لکسوس و پورشه دارد، اما دوست دارد با مرسدس معمولی‌اش بیرون برود، البته آنها وقتی به صورت جمعی بیرون می‌روند، سوار یک خودروی مینی‌ون می‌شوند.

وقتی خبرنگار دیلی‌میل از گیتس پرسید که آیا بچه‌هایش آی‌پد، آی‌فون یا آی‌پاد دارند، صورت گیتس در هم رفت و گفت که انها معادل‌های ویندوزی آنها را دارند مثل یک پخش‌کننده موسیقی زون!

گیتس از سال ۲۰۰۸ از کار روزانه در مایکروسافت دست کشید و به صورت تمام وقت در بنیاد خیریه‌اش مشغول شد، او هیچ علاقه‌ای به بازگشت به وضعیت قبلی در مایکروسافت ندارد. دارایی بنیاد خیریه او ۳۷.۱ میلیارد دلار است. البته قسمتی از این دارایی را «ورن بافت» اهدا کرده است.

گیتس در سال ۲۰۰۰، اتحادیه جهانی واکسن وایمن‌سازی را برپا کرد که آخرین اجلاسش به تازگی در لندن برگزار شد و در طی آن ۳.۷ میلیارد دلار برای واکسن ۲۴۳ میلیون کودک در کشورهای فقیر در برابر پنومونی و سرخک جمع‌آوری شد. برآوردها نشان می‌دهد که این کار جان چهار میلیون کودک را درعرض چهار سال‌ آینده نجات می‌دهد.

فعالیت‌های بشردوستانه و خیرخواهانه گیتس از سال ۹۴ شروع شد، همان سالی که گیتس با همسرش ازدواج کرد. در همان سال مادر گیتس -مری- به خاطر سرطان پصتان درگذشت. مادر گیتس، شش ماه قبل از مرگش در نامه‌ای به عروس‌اش نوشته بود که از کسانی که صاحب دارایی بیشتری می‌شوند، انتظارات بیشتر هم باید توقع داشت.

گیتس این نامه را هنوز هم حفظ کرده است. به دنبال مرگ مادر، پدر گیتس در نامه‌هایی از او خواست که عملا کارهایی در زمینه فعالیت‌های بشردوستانه بردارد و سرانجام گیتس قانع شد که در این راه سرمایه‌گذاری کند. پدر گیتس هم در بنیاد خیریه، فعالیت دارد و هنوز هم با وجود کهولت سن و گذر از ۸۵ سالگی در این بنیاد فعال است. گیتس با فروتنی می‌گوید که این بنیاد را همسرش سر و سامان داده و او فقط چک‌ها را امضا کرده است.

گیتس علاقه زیادی به سرمایه‌گذاری در زمینه واکسیناسیون دارد. وقتی از او سؤال شد که چرا در مورد سرطان، فعالیت‌های مشابهی نمی‌کند، او گفت که از دید او همه حیات‌ها، ارزش یکسانی دارند ولی وقتی آدم فکر می‌کند که می‌شود خیلی ساده جلوی مرگ یک کودک سه ساله مبتلا به مالاریا را گرفت و سال‌ها زندگی بانشاط در اختیارش قرار داد، آدم قانع می‌شود که به جای تمرکز سرمایه‌گذاری برای نجات جان آدم‌های هفتاد ساله از حمله قلبی و سرطان، در وهله اول بر واکسیناسیون تمرکز کند.

گیتس نسبت به هزینه شدن درست کمک‌های بشردوستانه خوشبین است. وقتی خبرنگار به او گفت کمک‌های بشردوستانه‌ای که باید صرف مردم زیمباوه می‌شد، به یاران رابرت موگابه رسید، او اطمینان داد که نظارت درستی بر هزینه شدن کمک‌هایش می‌کند.

در سؤال بعدی نظر گیتس در مورد کشورهایی مثل هند خواسته شد، کشوری که علیرغم داشتن میلیون‌ها آدم نیازمند، برنامه فضایی خودشان را دنبال می‌کنند و ۷۰ میلیاردر دارد. از گیتس پرسیده شد که آیا درست است به چنین کشورهایی کمک شود؟

گیتس ابراز عقیده کرد که چنین کشورهایی به تدریج از قالب کشورهای دریافت‌کننده کمک درمی‌آیند، او کره را مثال زد که در طی یک نسل از کشوری که محتاج دریافت کمک‌های بشردوستانه بود، به کشور ثروتمندی مبدل شده که خود، اهداکننده کمک است. چین هم از شرایط مشابه به در آمده ودر حال حاضر به کمکی نیاز ندارد، اما مردم شمال هند هنوز محتاج کمک‌های بشردوستانه هستند.

گیتس گفت که چند وقت پیش به اوتار پرادش در شمال هند رفته بود، سفری که بسیار برایش تأثیرگذار بود، او در این سفر در یکی از بیمارستان‌های کودکی را دید که مبتلا به وبا بود و در حالی که به شدت مایع از دست می‌داد و رو به مرگ بود، پدرش به عنوان یک انسان نمی توانست کاری برایش بکند. او کودک سه‌ ساله‌ای را به یاد آورد که مبتلا به فلج اطفال شده بود و دیگر هرگز نمی‌‌توانست راه برود.

او اشاره کرد که در اوتار پرداش کسی او را نمی‌شناخت، وقتی یکی از مقامات او را همراهی می‌کرد و از او سؤال شد شخص همراه او کیست، او به شوخی گفت فقط یک مرد سفیدپوست! در مملکتی که دغدغه اصلی تهیه غذای بخور و نمیر است، شاید مایکل جوردن یا محمد علی کلی را بشناسند، اما گیتس را هرگز!

خانه مجلل صد میلیون دلاری گیتس در نزدیکی دریاچه واشنگتن قرار دارد و بیشتر از شش هزار متر مربع مساحت دارد. این خانه مجهز به آخرین فناوری‌هاست.

گیتس یک خواننده حریص و مشتاق کتاب است، گویا او به کتاب‌های کاغذی بیش از انواع الکترونیک علاقه دارد، با این همه دوست‌دار کتاب‌های الکترونیک هم است و عقیده دارد آنها با گذشت زمان از انواع کاغذی، پیشی می‌گیرند.

اما چیزی که در کتابخانه گیتس، مایه افتخارش است، یکی از دفترچه‌های یادداشت لئوناردو داوینچی است که او با مبلغ ۳۰.۸ میلیون دلار در سال ۹۴ خریده است. البته گیتس اسناد و دست‌خط‌هایی از آیزاک نیوتون و آبراهام لینکلن هم در اختیار دارد.

گیتس اکانت توییتر و فیس‌بوک خودش را دارد. البته او از درخواست دوستی‌های بی‌شمار به ستوه آمده است. گیتس با مارک زاکربرگ ۲۷ ساله -مؤسس فیس‌بوک- دوست است.

به عقیده گیتس گذاشتن ارث و میراث چیز احمقانه‌ای است، چیز مهم به نظر او کاهش مرگ و میر اطفال از نه میلیون در سال به چهار میلیون است. گیتس که به پیدا کردن واکسن مالاریا امید دارد، آنقدر دلبسته فعالیت‌های خیرخواهانه شده است که همه کارهایی را که در نیمه اول عمر در مایکروسافت کرده است، مقدمه‌ای برای آماده‌سازی برای انجام اموارت مهم در نیمه دوم عمرش می‌داند. او حتی گیک بودن را تنها در ارتباط با انسانیت و کمک به همنوع مهم می‌داند، به عقیده او گیک کسی است که که یک کتاب ۴۰۰ صفحه‌ای را در مورد واکسن بخواند تا بفهمد که این واکسن کجاها کار می‌کند و کجاها، نه. گیگ کسی است که بتواند از اطلاعاتش برای افزایش اطلاعات مردم استفاده کند. در این صورت است که گیتس خودش را گیک می‌داند.

   

پستهای اخیر

تصاویر سوررئال و پرمعنی لیزا آیساتو

لیزا آیساتو یک هنرمند و نویسنده شناخته شده در زمینه کتاب‌های کودکان در نروژ است. سابقه کار او به سال 2008 برمی‌گردد، زمانی که تعدادی از کتاب‌هایش را منتشر کرد و نیز به دیگر نویسندگان در زمینه تصویرگری کتاب‌هایشان کمک کرد و آثاری را هم به…

تویوتا تصویر واضح و با کیفیتی از پیکاپ توندرا ۲۰۲۲ منتشر کرد

در چند روز اخیر، تصاویری از خودروی توندرا ۲۰۲۲ در اینترنت منتشر شد اما شرکت تویوتا در اقدامی جالب، به جای رد این تصاویر یا اعلام موضعی خنثی، تصمیم گرفت آتش طرفداران این پیکاپ اندازه بزرگ را با انتشار یک عکس رسمی با کیفیت و وضوح بالا،…

مردی که ۴۰ سال بود نابینا شده بود، به کمک ژن منتقل شده توسط یک نوع جلبک، بینایی در حد تشخیص اشیا…

مطابق خبر جالبی که مدتی پیش منتشر شده، یک مرد 58 ساله که نابینا بود، درمان امیدبخشی دریافت کرده که شاید در آینده نزدیک، زندگی افرادی زیادی شبیه او را تغییر بدهد. شدت بینایی این مرد در حدی بود که تقریبا قادر به تشخیص اشیا در روز و شب نبود.…

خشم شهروندان تگزاسی: ترموستات‌های هوشمند با دخالت شرکت‌های توزیع انرژی، دمای خانه‌ها را ۴ درجه بالا…

در فضای مجازی کاربران ایرانی، لطیفه‌ها در مورد حساسیت‌ پدرهای خانواده در مورد مصرف برق زیاد به واسطه استفاده زیاد از کولر و تجهیزات برودتی زیاد است. اما جالب است بدانید که برخی شهروندان تگزاسی هم متوجه شده‌اند که اختیار کنترل دمای منزل خود…

چگونه از اینستاگرام ۴۰۰ هزار دلار درآمد کسب کردم – سرگذشت اریکا کرامر

در دسامبر ۲۰۱۸، من (اریکا کرامر) و شوهرم به طور کامل ورشکسته شدیم. برخی از هفته‌ها توانایی خرید مایحتاج اولیه زندگی را هم نداشتیم؛ چه برسد به هزینه‌های تجملاتی. یک روز صبح، مدام دور صندلی عقب ماشین می‌چرخیدم تا بتوانم راهی برای خرید یک قرص…

چرا ایلان ماسک بسیار موفق است؟ همه‌چیز به این ۵ ویژگی اصلی شخصیت او برمی‌گردد

موفقیت‌های ایلان ماسک بی‌پایان هستند و هریک برای یک کارآفرین خواب رویایی: بنیان‌گذار غول مالی پی‌پال، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا که به معنای واقعی کلمه دنیا را تغییر داد؛ بنیان‌گذار شرکت اسپیس‌ایکس که سعی دارد ما را وارد جهان…
69 نظرات
 1. یک‌گرم می گوید

  بسیار عالی بود. دل کندن از کاری که خود شروع کننده‌اش بوده، خیلی سخته. ولی هدفی که دنبال می‌کنه خیلی خیلی مقدسه. برای من جالبه که این آدم با این خصوصیات هنوز در اخلاقیات و پرورش فرزندان دیدگاهی سنتی دارد. منظورم از سنتی، دیدگاه اخلاق مدارانه است.
  راستی جناب آقای دکتر مجیدی، ظاهرا خانه ای که مجهز به آخرین فن‌آوری‌هاست، باید خیلی بیشتر از شش متر مربع مساحت داشته باشد!

 2. اردلان می گوید

  واقعا زیبا بود جناب دکتر
  آقای گیتس واقعا نمونه ی یک انسان کامله
  امیدوارم سالهای سال به همراه خانوادش در سلامت زندگی کنه
  دنیا به وجود چنین انسان های پاک و بی ریایی افتخار میکنه

 3. WAHID می گوید

  بسیار زیبا و پر معنا.
  ممنون از وقتی که برای ترجمه و ویرایش گذاشتین.
  خسته نباشید.

 4. jay می گوید

  فویبه نیست. فیبی درسته مثل شخصیت سریال فرندز

 5. Fatemeh sharifi می گوید

  Goood

 6. Dr.po5eidon می گوید

  پصتان؟واقعا ما چقدر بدبختیم که مجبوریم کلمات را اینجوری بنویسیم تا فیل نیشم.

 7. متین می گوید

  بسیار جالب بود. فقط اسم فرزند آخر به صورت فیبی تلفظ میشه. مثل شخصیت فیبی در سریال فرندز.

 8. ممنون بابت این پستتون
  جدا خدا خیرش بده و خدا کنه همه ثروتمند های دنیا ( و ایران) از ثروتشون به خوبی و در راه های خوب استفاده کنند. هرجند دل از پول کندن واقعا سخته.
  موفق باشید.

 9. sima می گوید

  دیدن ادمهایی مثل بیل گیتس ادم رو به ادامه زندگی امیدوار می کنه .جدا که این ادمها باعث افتخار بشریت هستند .

 10. milad می گوید

  یه روزی من هم گیتس میشم ولی اینبار نه اون گیتس ! گیتسی درون خودمممم….

  1. moien می گوید

   manam ba nazaret movafegham .

 11. ساقی ب می گوید

  “خانه مجلل … مجهز به آخرین فناوری‌ها ” رو باور کنیم یا اینکه بچه های گیتس آی.پد ندارند و “مثل بچه‌های عادی بار آورده” شده اند رو؟

  1. senaps می گوید

   دوست عزیز،ایشون گفتن که نمونه ی های ویندوزی اونها رو داره! که طبیعیه….

 12. meha می گوید

  لذت بردیم
  برای مادرم خوندم و اینقدر لذت برد که تا الان مجبورم کرده واسه ۵نفر خوندم و هر بار هم همونطور ذوق کرده!! بیل گیتس رو نمیشناخت تا قبل از این ، ولی انسانیت رو خوب میشناسه 🙂

 13. Reza می گوید

  به نظر من بیل گیتس با این کاراش هنوزم اولین ثروتمنده!به قول دوستمون دل از پول کندن واقا سخته-چه دل بزرگی داره…

 14. حسن می گوید

  ایول به بیل گیتس

 15. مسعود می گوید

  بسیار جالب بود ….مخصوصا نظرش در مورد گیک بودن…

 16. saeed می گوید

  بسیار خوب بود دست مترجم درد نکند که از آدم های بزرگ وزندگی آنان مطالب ترجمه می کند . لذت بردم برای آقای گیگ هم آرزوی سلامتی وشادابی داریم

 17. Omid می گوید

  ۲۸ میلیارد دلار صرف کارهایه خیریه کرده. واقعا جایه تحسین داره. اگه همه انسانهای ثروتمند همچین اخلاقی داشتند و یه مقدار از پولاشون رو صرف کارهای خیریه میکردند فکر نمیکنم آدم گرسنه ای تو زمین پیدا میشود. ولی حیف که همه انسانها اینطور نیستند و بعضی ها فقط به مسابقه پول در آوردن میپردازند.

 18. مصطفي می گوید

  ممنون بابت مطلبتون
  امیدوارم این مطالب و مشابهاتش گسترش پیدا کنه
  تا همه بدونند که مرد بودن، محدود به زمان و مکان نیست.

  1. مهرناز می گوید

   منقلب شدم .
   کاشکی چهارتا ادم پولدار اینو بخونند

 19. Pitter می گوید

  راستی دکتر کاشکی ایمیلش رو هم میذاشتی،شاید به ایران بیاد و یه کمکی هم به روستاهای ما کنه!!!

 20. ایمان می گوید

  سلام خیلی جالب بود ، ممنون از زحمات شما دوستان

 21. پیام رحمانی می گوید

  آفرین به بیل گیتس.
  و ممنون از ترجمه این مطلب.

 22. مهران می گوید

  واقعا نمونه یک انسان کامل با وجود این که پول داره ولی یک زندگی نسبتا ساده داره و نسبتا ساده میگرده و اهل تجمل نیست

  بر عکس همه ما چرا دروغ حتی خودم

  اما نباید مثل بعضیا که واسه گرفتن پول و قدرت و یا حفظش چه کارا نمیکنند

  امید وارم روزی برسد که مردم کشور عزیز ما به این فرهنگ برسد اما من خودم هر کاری میکنم نمیتونم همه شدن دروغ گو

  مسلمان نیستید اما اصول اخلاقی را زیر پا نگذارید

  با تشکر از سایت بسیار خوبتون

  1. sara می گوید

   نام نیکی گر بماند زآدمی به که از او ماند سرای زرنگار

 23. مصطفی می گوید

  جالب بود
  منتظر مصاحبه های بعدی با شخصیتهای دیگر هستیم….

 24. آرسین خوزستانی می گوید

  آفرین چه پسر گلی

 25. امیر می گوید

  یک انسان واقعی…عاشق شخصیتش هستم. در مورد کارهای بشر دوستانش چند سال پیش خوندم و از اون روز دوسش دارم. ماکروسافت رو ول کرده که به آدمها کمک کنه. کاش منم اندازه گیتس دلم بزرگ بود.

 26. shima می گوید

  سلام دکترعلیرضا عزیز
  وقتی اتفاقی یا برحسب علاقه گاهی به وبلاگتون میام و نوشته های شما و خواهرجوان و عزیزتون رو میخونم لذت میبرم که هنوز که هنوزه مثل قدیمها باپشتکاروتلاش بهترین مطالب رو جمع میکنید دراغلب زمینه ها و دراختیار خواننده ها میگذارید.
  امیدوارم همیشه سلامت و شادباشیدوخوشبخت

 27. کاوه می گوید

  واقعا متشکرم

 28. شهرام یزدان‌پناه می گوید

  مطلب جالبی بود
  شاید اگر من هم روزی آنقدر پولدار شوم٬ اینطوری حرف بزنم. البته که نباید از نظر دور داشت خیلی‌ها همانقدر پولدار هستند اما جور مخالفی حرف می‌زنند!!! شما فهمیدید من چی می‌گم؟

 29. هادي خليل پور می گوید

  وبلاگ شما غنیمتی است برای بلاگستان!

 30. reza می گوید

  عالی بود . ممنون از زحمتی که برای ترجمه کشیدید

 31. علی می گوید

  همسر بیل گیتس (ملیندا) همسر فوق العاده ای است.

  1. علی می گوید

   همسر بیل گیتس (ملیندا) همسر فوق العاده ای است که شیفته این ثروت نشده و قدم در این مسیر متعالی گذاشته است.

 32. xطاهره از یاسوج می گوید

  اقای بیل واقعا بزرگ هستن من معتقدم مسلمان بودن شرط نیست انسان بودن شرط است به امید اینکه روزی همه ادم ها انسان باشن ….. ممنون از کار خوبتون ….

 33. کاوه می گوید

  بزرگترین دزد اطاعات شخصی دنیا

  1. علی.ت می گوید

   خوب متن خوندی عزیز میگه که چند ساله پاشو تو مایکروسافت نزاشته،شما بیشتر فکر کن بعد نظر بده

 34. azimi می گوید

  عالی بود ایمیل ندارین از ایشون شاید کمک ما هم بکنه جدی میگم

 35. نیما می گوید

  واقعا زیبا بود دکتر
  نشان از این داشت که یک انسان چقدر می تونه به درجاتی از پختگی و کمال برسه .
  ولی از اون قسمتش که ثروت تقریبا اندکی برای فرزندانش باقی می گذاره چندان خوشم نیامد .
  این یعنی که همه دارایی اش رو هزینه کنه
  خب شاید فرزندانش با استفاده از ثروت سرشاری که خدادادی در اختیارشون هست بتونن چهارتا کار مفید انجام بدن .
  این نشه که با رفتن گیتس ، فکر نو و ایده نو به ثمر نشینه
  چون لازمه به ثمر نشستن هر چیزی اگر نخواهیم آرمانی به قضیه نگاه کنیم و بگوییم لازمه اش اعتماد به نفس و پشتکاره ،
  باید بگم که لازمه اش داشتن ثروتی بی اندازه است

 36. میلاد می گوید

  پصتان یا…

 37. ف.الف می گوید

  سلام
  مایلم بدونم چرا نظر من تایید نشد؟؟؟
  فکر نمی کنم حرف بدی زده باشم که بر خلاف عرف جامعه باشه!
  اگر دیدگاه من غلطه مایلم بدونم چرا غلطه؟

 38. حسین زارعی می گوید

  گیتس به چیز با ارزش تری دست پیدا کرده، شاید همین که شب آدم بخوابه و فکر کنه جون ۴ میلیون انسان رو نجات داده شیرین ترین لذتی باشه که میشه تو زندگی کسب کرد،

 39. احسان دیاری می گوید

  واقعا لذت بردم

 40. بهروز می گوید

  به نظر من بیل گیتس هنوز هم ثروتمند ترین انسانهاست و از عزیزان درگاه خداوند.

 41. jimiweber می گوید

  واقعاً خوندن این مطالب انسان رو متحول می کنه. اینها چه انسان های بزرگی هستند…

 42. سیروان می گوید

  عالی بود
  جاش تو بهشته…

 43. مسعود می گوید

  خیلی ساده باید باشیم که باور کنیم این ها میلیاردر های دنیا هستن !

 44. […] به عقیده گیتس گذاشتن ارث و میراث چیز احمقانه‌ای است، چیز مهم به نظر او کاهش مرگ و میر اطفال از نه میلیون در سال به چهار میلیون است. گیتس که به پیدا کردن واکسن مالاریا امید دارد، آنقدر دلبسته فعالیت‌های خیرخواهانه شده است که همه کارهایی را که در نیمه اول عمر در مایکروسافت کرده است، مقدمه‌ای برای آماده‌سازی برای انجام اموارت مهم در نیمه دوم عمرش می‌داند. او حتی گیک بودن را تنها در ارتباط با انسانیت و کمک به همنوع مهم می‌داند، به عقیده او گیک کسی است که که یک کتاب ۴۰۰ صفحه‌ای را در مورد واکسن بخواند تا بفهمد که این واکسن کجاها کار می‌کند و کجاها، نه. گیگ کسی است که بتواند از اطلاعاتش برای افزایش اطلاعات مردم استفاده کند. در این صورت است که گیتس خودش را گیک می‌داند. لینک مطلب در سایت منبع […]

 45. امیر می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید
  مطالب جذاب و تکان دهنده ای راجب بیل گیتس نوشتید.من ۲۱ ساله پیش با اسم و نگاه آقای گیتس آشنا شدم اون موقع ۱۹ سالم بود و تصمیم گرفتم راه گیتس رو دنبال کنم فقط یک تفاوت وجود داشت وان این بود که من توی جنگ هر دو دستم رو از دست داده بودم و تنها یک انگشت از دست چپ برام مونده بود که خدا را از این بابت شکر میکنم…
  اولین لیسانسم کامپیوتر(نرم افزار) و دومین لیسانسم گرافیک بود و الان هم با همین یک انگشت و یک دست مصنوعی(راست) طراحی.خطاطی.رانندگی.موسیقی(ساز دهنی).کار با کامپوتر و بعضی وقتها تعمیرات کامپوتر و….. را به شکل حرفه ای انجام میدم.
  و عقیده دارم که دست وپا وسیله است و تنها چیزی که انسانها رو طبقه بندی میکنه :قدرت فکر . نگاه و احساسشونه……. نه ثروت!!!!
  و در آخر من عاشق آقای بیل گیتس هستم و یکی از آرزوهام اینه که شاید یه روزی برای چند لحظه بتونم ایشان رو ببینم…..؟؟؟؟؟
  با تشکر امیر س.

  1. من می گوید

   بسیار عالی– انسان های تاثیر گذار همیشه جذاب هستند

 46. […] که هر کدوممون به نوعی با اونا درگیریم. و اما بعد: فکر می کنم این جدیدترین مصاحبه با بیل گیتس باشه مطلب بعدی اینکه یه باغی مهمونی چیزی جور کنید […]

 47. بازارياب اينترنتي می گوید

  واسه این انسان بزرگ آرزوی سلامتی و شادی دارم. خدا همه انسان های با سواد ، مفید ، خیر رو حفظ کنه !

 48. شقایق می گوید

  عالی بود ممنون…….

 49. بابک می گوید

  اگه بهشت وجهنمی باشه که هست /جای اقای گیتس دردل بهشته.نه جای بعضی یا……..

 50. leyli می گوید

  salam ba didane in mataleb bayad begam man sayamo baraye har che behtar zendgi cardan mikonam

 51. نازنین می گوید

  واقعا باید تاریخچه زندگی این افرادو حفظ کنیم تا بعد از گذشت زمان هیچ وقت از یادمون نرن.چون ممکنه دیگه هیچ کس پیدا نشه تا مثل اینا واسمون الگو بشه.انسانیت کمکم داره میمیره حد اقل میشه با این خاطرات زنده نگهشون داشت . آقای مترجم ممنون .

 52. آرش می گوید

  عالی بود.آدمایی مثل بیل گیتس کم پیدا میشن.جاش تو بهشته

 53. اشکان می گوید

  واقعا کارش درسته.به نظر شما خدا این آدمها رو بیشتر دوست داره یا آخوندای مملکت ما رو؟!

 54. شيوا می گوید

  واقعا ادم خوبیه.اون واقعا تلاش کرده و سزاوار اینه.واقعا حقشه که بره طبقه بالای بالای بهشت.انشا الله همیشه سالم باشه

 55. مهران می گوید

  سلام.خیلی جالب بود.واقعا آقای بیل گتس مردی فوق العاده و عجیب است.امیدوارم همیشه سالم و تندرست باشه.خداخیرش بده.

 56. niloofar می گوید

  mer30.vali ye jahayish vase adam shak eijad mikard.masalan khoonash ba ba sable zendegish…

 57. جلال می گوید

  سلام
  ممنون از این مطلب بسیار ارزشمند و آموزنده
  همه ما میتونیم یک بیل گیتس باشیم در حد خودمون بیل گیتس ثروتش اون و معروف کرد ولی کارهای خیرش جاودنش میکنه
  کسی که در راه خیر هم فکر میکنه کجا مهم تره این خیلی مهمه اما ما که بزرگترین ثروت های جهان رو داریم فکر نمیکنیم کجا مصرفش کنیم
  ۱- سلامتی ۲- زمان ۳-خانواده و دوستان ۴-اعتقاد و …
  هر کسی در حد خودش میتونه به هم نوعش کمک کنه با
  پول
  اطلاعات
  اخلاق
  لبخند
  .
  .
  .
  به قول قدیمی ها هر کسی رو تو گور (قبر) خودش می خوابونند
  ما به خودمون کار داریم
  البته دردناک هست زجر آور هست ولی …

 58. مریم می گوید

  مطالب واقعا عالی بود……….. انتشار کار خوب کمتر از کار خوب نیست ممنون از شما

 59. آدم می گوید

  واقعا برای مردم کشورک کتاسفم که گول تضاهر کاری یه انسان شیطان پرست مثل بیل گیتس رو میخورن!!!

 60. sara می گوید

  نام نیکی گر بماند زآدمی به که از او ماند سرای زرنگار

 61. sara می گوید

  بسیار عالی بود آفرین به آقای بیل گیتس

 62. hosein می گوید

  واقعا زندگی از دید بیل گیتس لذت بخش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.