چرا آنلاین کتاب نمی‌خرید؟

87

در این پست می‌خواهم تجربه شخصی‌ام را در مورد خرید آنلاین کتاب با شما در میان بگذارم.

البته قبل از این که نوشتن در مورد موضوع اصلی این پست را شروع کنم باید این سؤال را مطرح کنم که اصولا فکر می‌کنید در شرایط حاضر کسی کتاب هم می‌خواند؟!

آمار پایین تیراژ کتاب‌های ارزنده‌ای که نویسنده یا مترجمشان با خون دل آنها و با گذر از موانع زیاد وارد بازار کتاب می‌کند، نشاندهنده مشکلات زیاد در این عرصه است.

البته می‌شود طبق معمول از زمین و زمان نالید و انتقاد کرد، اما خوب به جای لعن و نفرین فرستادن به تاریکی شب، همواره می‌توان با شمعی روشن، امیدی در دل زنده کرد.

این شمع، در این عرصه، فراهم کردن شرایطی سهل و ساده برای خرید آنلاین کتاب است.

بله! رفتن به کتابفروشی‌ها قطعا لطف دیگری دارد. آدم می‌تواند کتاب‌ها را ورق بزند، احیانا کتاب‌های تازه‌ای را که کسی توصیه‌اش را به او نکرده بود، کشف کند و ساعتی از بودن در یک مکان فرهنگی لذت ببرد.

اما بدیهی است که این امکان برای بسیاری اش شهرستانی‌ها مهیا نیست و تازه آدم اصلا خیلی وقت‌ها فرصت این کار را ندارد. به علاوه باید این را هم در نظر بگیرید که بازار کتاب ایران چندان پایدار نیست و ممکن است کتاب بسیار خوبی را که در یک بازه زمانی به شبب مشغله کاری یا تحصیلی نتوانسته‌اید تهیه کنید، چند ماه دیگر اصلا نتوانید در بازار پیدا کنید، پس باید هر چه سریع‌تر آنلاین تهیه‌اش کنید!

در اینجا من مزایای خرید آنلاین کتاب را فهرست می‌کنم:
– صرفه‌جویی در وقت
– یاری رساندن به ناشران از طریق کوتاه کردن چرخه توزیع کتاب و فراهم کردن شرایطی برای رسیدن به سود مالی بیشتر
– امکان تهیه کتاب‌هایی که امکان تهیه آنها در کتابفروشی‌ها نیست، مثلا آنهایی که کمتر محبوب بوده‌اند یا در چند ماهه اخیر منتشر نشده‌اند و در انبار کتاب نشریات مختلف جا خوش کرده‌اند.
– تمرین عملی خرید آنلاین


خوب! قبل از اینکه شروع کنیم به خرید آنلاین کتاب، باید بدانیم که دنبال چه کتابی هستیم و تازه‌های کتاب چه هستند.

از راه‌های مختلفی می‌توان متوجه کتاب‌های تازه شد، شرح مختصری درموردشان خواند و در فهرست خرید، یادداشتان کرد:

۱- خواندن صفحات ادبی و کتاب روزنامه‌ها و مجلات: البته چون در ابتدای پست قرار گذاشتیم، همه کارمان را آنلاین انجام بدهیم، فرض می‌کنیم شما دسترسی به هیچ نشریه کاغذی هم ندارید و همه کارتان را می‌خواهید آنلاین انجام بدهید! پس باید به سایت اینترنتی این روزنامه‌ها و نشریات تشریف ببرید.

یک مثال: روزنامه فرهیختگان هر چند وقت یک بار پرفروش‌ترین کتاب‌ها را به روایت چند کتابفروشی معتبر معرفی می‌کند. برای نمونه به این صفحه بروید و پرفروش‌ترین کتاب‌های اردیبهشت امسال را ببینید.

شما می‌توانید به صورت آنلاین صفحات ادبی شرق، روزگار و نشریات دیگر را هم مرور کنید.

۲- سایت‌های ادبی و فرهنگی: سایت فرهنگخانه، سایت جیره کتاب، سایت هزار کتاب، خبرگزاری کتاب، کتاب نیوز ، خانه کتاب آشا، باشگاه کتاب اگر و کتابنامه هم سایت‌های خوبی برای مطلع شدن از تازه‌های نشر هستند.

۳- وبلاگ‌ها: بسیاری از وبلاگ‌ها به صورت مرتب یا پاره‌وقت کتاب‌های جدید را معرفی می‌کنند. اگر اهل خواندم مسسمر وبلاگستان باشید، کم کم دستتان می‌آید که کدام وبلاگ‌ها در این زمینه فعال‌اند.


از کجا بخریم؟

روز به روز بر تعداد انتشاراتی‌هایی که فروشگا آنلاین مستقل برای خود دست و پا می‌کنند، اضافه می‌شود، اما در حال حاضر شمار آنها زیاد نیست.

در اینجا شماری از کتابفروشی‌های آنلاین را معرفی می‌کنم:

۱- آدینه بوک: من بارها و بارها از آدینه کتاب خریده‌ام. البته انتظار نداشته باشید که همه تازه‌های نشر را بتوانید در آدینه پیدا کنید، اما نظم و انضباط آدینه بسیار خوب است.

نحوه خرید آنلاین بسیار ساده است: عضو سایت می‌شوید، کتاب‌ها را وارد سبد خرید می‌کنید، سایت قیمت کتاب‌ها و هزینه پست را محسابه می‌کند و دست آخر شما می‌توانید آنلاین هزینه را بپردازید.

البته این امکان هم وجود دارد که مثلا شما چند ده تومان پول به عنوان اعتبار در آدینه بگذارید تا هر بار که کتابی سفارش می‌دهید، راحت هزینه از اعتبار شما پرداخت شود.

در اینجا مجال توضیح زیاد در مورد مکانیسم پرداخت آنلاین نیست، اما به این مسئله اکتفا می‌کنم که اگر کارت یکی از بانک‌ها را تهیه کنید و رمز خرید اینترنتی را داشته باشید، می‌توانید خیلی ساده با مراجعه به درگاه‌های پرداخت سیستم شتاب به صورت آنلاین، هزینه را پرداخت کنید، بدون اینکه رنج رفتن به بانک را بر تن هموار کنید.

۲- فروشگاه جیحون: این فروشگاه به تازگی افتتاح شده است و من باز تجربه چند خرید اینترنتی کتاب را این سایت داشته‌ام. خوبی این فروشگاه این است که کتاب‌های تازه را با سرعت بیشتری وارد فهرست خود می‌کند. به علاوه در مورد هر کتاب توضیح مختصری هم می‌دهد و فقط به روجلد و اطلاعات مربوط به نام نویسنده و مترجم و صفحات کتاب اکتفا نمی‌کند.

۳- نشر چشمه: نشر چشمه هم کتابفروشی آنلاین خوبی دارد. چشمه، یکی از بهترین انتشاراتی‌های کشورمان است که کتاب‌های ادبی بسیار خوبی وارد بازار کتاب می‌کند. خوشبختانه سایت آنلاین چشمه کیفیت خوبی دارد. این سایت حتی خروجی فید هم دارد!

۴- نشر ماهی

۵- نشر قطره

۶- سایت اینترنتی انتشارات آگاه و نشر آگه:

۷- آی آی کتاب

۸- نشر روزگار

۹- بخوان دات کام

۱۰- هزار کتاب: این سایت بخش فروشگاه کتاب هم دارد.

۱۱- فروشگاه اینترنتی کتاب موج سوم

۱۲- انتشارات افراز

لطفا با کامنت‌های خود این پست را تکمیل کنید. اگر کتابفروشی آنلاین خوب یا سایت خوبی برای معرفی تازه‌های نشر، می‌شناسید برای تکمیل فهرست، حتما معرفی کنید.

   
87 نظرات
 1. بابک می گوید

  واقعا پست خوبی بود. امیدوارم با این پست افراد بیشتری جذب بشن و کتاب های موردنظرشون رو آنلاین بخرن. نشر نی هم که در کنار چشمه اونم یکی از بهترین انتشارات حال حاضره سایتش متاسفانه مدتیه روی هواست و امیدوارم هرچه سریع تر راه بندازنش.
  راستی سایت فروشگاه جیحون متعلق به همون نشر جیحونه که روبروی دانشگاهه که خودش هم گاهی اوقات کتاب هایی منتشر میکنه.

 2. این سایت هم چیزی است بینابین خرید آنلاین و خواندن مطالبی در خصوص کتابهای جدید
  http://www.jireyeketab.com/MainF.asp

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   در متن پست به سایت خوب جیره کتاب اشاره کرده‌ام. من مخصوصا فهرست‌های موضوعی شما را دوست دارم. امیدوارم بازم فهرست موضوعی بدین.

 3. WAHID می گوید

  دکتر مجیدی کار بسیار خوبی انجام دادین.
  ولی ای کاش شرایطی محیا بشه تا ناشرین به نشر الکترونیکی هم روی بیارن.
  خیلی ها مثله خود من دوستا دارن کتابهای مورد علاقشون رو روی دستگاه های الکترونیکی بخونن تا همیشه همراهشون باشه اونم در تعداد بالا.
  ای کاش …

  1. گل برومند می گوید

   دوست عزیز انتشارات ناکجا دقیقا در همین زمینه تلاش می کند:
   http://www.naakojaa.com
   دوستان داخل و خارج کشور، شما می توانید به کتابهای الکترونیک و چاپی ما دسترسی داشته باشید و خواندن کتاب الکترونیک فارسی را تجربه کنید.

 4. علی می گوید

  من در همین حد بسنده می کنم که درست است که رفتن به کتابفروشی لذت خاصی دارد اما خرید اینترنتی و تحویل کتاب یا هر چیز دیگه ای که میاد دم خونه آدم لذت دیگری دارد/ من آدینه بوک را خیلی می پسندم چون سرعت خوبی دارد و کیفیت نسبتا مناسبی/ البته این بحر انتها ندارد و می توان سایت های زیاد دیگری مثل مراکز پخش کتاب های خارجی و دانشگاهی را هم معرفی کرد

 5. پدرام می گوید

  سلام،
  دمت گرم خیلی پست خوب و مفیدی نوشتی
  خوش باشی

 6. مریم می گوید

  سلام؛
  دقیقا همینطوره، در شهرستان دسترسی به عناوین مختلف کتاب خیلی محدوده. و من تجربه ی خرید آنلاین رو واقعا دوست دارم.
  یکی از مشکلاتی که برای خرید هست، هزینه ی پست، و تاخیر در ارسال کتاب هست. من مشتری سایت آدینه بوک هستم. خیلی خوبه. ولی گاهی تاخیرها آزار دهنده می شه.

 7. سمیرا می گوید

  من از آدینه بوک دو بار کتاب خریده ام. هر دوبار ای.میل زده ام و از تاخیر در رسیدن کتاب شاکی شده ام. متاسفانه به مشتری اهمیت نمی دهند. خرید آن لاین کتاب، به خصوص برای آنها که در پایتخت نیستند و برخی کتابها را نمی توانند در شهرشان پیدا کنند، خیلی خوب است به شرطی که …

  1. داشاکل می گوید

   برای من هم دوبار سفارش خرید رو برگشت زده و الان پول من تو حساب سایت خودش مسدوده. هیچ شماره تلفنی نداره. هیچ جوری هم نمیشه ازش پس گرفت.
   اگر کتاب رو نداره به چه اجازه‌ای جزو موجودی میزنه و سفارش میگیره.
   دقت کردین که هیچ شماره تلفن و آدرسی نداره؟ نماد اعتماد الکترونیکی که پیش کش.

   1. علی می گوید

    من به شما سایت فاپکا رو پیشنهاد می کنم.
    واقعا به مشتری و قولی که می دن پایبندن
    http://www.fapka.ir

 8. مریم می گوید

  سایت دیگه ای که من پیش از این خرید رو ازش تجربه کردم، سایت آی‌کتاب، هست. به آدرس: http://www.iketab.com/
  توی این سایت می‌شه بدون عضویت هم کتاب خریداری کرد. و با استفاده از شماره پیگیری، مراحل ارسال کتاب رو ردیابی کرد.
  من تونستم کتاب کمیاب و قدیمی که سال ها بود تجدید چاپ نشده بود رو از این فروشگاه خریداری کنم. ضمن اینکه پشتیبانی تلفنی خوبی داره و لازم نیست تمام مدت میزبان ای.میل های مبهم و بی نتیجه باشید.

  1. واي بر ما كه اين كتابفروش است! می گوید

   من متاسفم که نام این سایت . com را جزو سایت های فرهنگی و کتاب فروش آنلاین می دانید. اینها حتی سواد خواندن و نوشتن هم ندارند چه برسد به اینکه در رده سایتهای فرهنگی قرار بگیرند! چون الان بیش از ۱۰ روز است یک پیغام در تیتر اول صفحه خودشان قرار داده اند که در انتهای آن کلمه (سپاسگزاریم) با دال ذال (ذ) نوشته اند (سپاسگذاریم!) و جالب اینجاست که حتی یک نفر پیدا نشده (حتی یک عضو خودشان که البته اگر کسی عضو این سایت باشد!) به اینها بگوید این املا این کلمه را درست کنید و این نشان میدهد که چقدر سوت و کورند و باعث ننگ صنف کتابفروشان هستند که خودشان را به این قشر تحصیل کرده چسبانده اند!. بعداز ۱۰ روز این کاملا مشخص است که اشتباه تایپی نکرده اند بلکه در صول زندگیشان اینگونه سپاسگزار بوده اند (سپاسگذار!)

   تصویر صفحه اول این سایت برای مستند شدن دائم گفته ها: http://axgig.com/images/58790559920316714863.jpg

   1. محمد می گوید

    صنف تحصیل‌کردهٔ کتابفروشان؟!!
    برادر عزیز این مشکل مربوط به ترجمهٔ نرم‌افزار مدیریت سایت است. غالباً این نرم‌افزارها به‌زبان انگلیسی هستند و فارسی‌سازی می‌شوند. احتمالاً صحیح فارسی‌سازی نشده‌اند. برای کاربر عادی تصحیح آن سخت است.

   2. امیر مرغائی می گوید

    با احترام به دیدگاه همه دوستان در مورد اینکه سایتی مثل iketab.com که بیش از ۱۵ سال در این بازار مکاره کتاب مقاومت کرده و کماکان به فعالیتش ادامه میده را به خاطر « ذ » سپاسگزاریم مورد قضاوت قرار بدیم تاسف برانگیز است. من حدود ۱۴ سال است با این سایت آشنا هستم و چون امکان برقراری ارتباط تلفنی و حتی حضوری وجود دارد اعضا و مدیریت آن را می شناسم . تا آنجا که اطلاع دارم هرگز هیچکدام ادعای سوادی که دوستمون فرمودند را ندارند و بقول خودشون با طراحی این سایت آن هم در سال ۸۱ (که هنوز اینترنت در ایران کند بود و همه گیر نبود ) به معرفی کتاب پرداختند تا کتاب به دورترین نقاط ایران ارسال شود . در حال حاضر هم با ارائه کتاب های کم یاب و نایاب و هنچنین کتاب های روز ۱۵ سال بطور مستمر در این عرصه حضور دارند و از نظر من این کار (با همه کاستی هایی که هر یک از سایت های معرفی شده بالا دارند ) قابل احترام است و من به احترام تمام افراد بی سوادی که این همت را داشته اند تا برای افراد باسوادی مانند ما که جز ایراد و ادعا چیز دیگری برای ارائه نداشته ایم , چنین امکاناتی را برقرار کرده اند کلاه از سر برمی دارم.
    در ضمن جهت آگاهی از سواد اعضای این سایت به مقالات و نقدها و مطالبی که در بخش های عمومی سایت رجوع کنید . چشمها را باید شست و با چشم عیب بین به همه چیز نگاه نکرد . برای قضاوت یک مجموعه باید به بازده آن توجه کرد.
    در آخر بنده به عنوان یک کتاب خوان حرفه ای اعتقاد دارم هر کسی در این راه هرچند قدمی کوچک برداشت مورد احترام است مخصوصا سایت های کتاب با همه کمی ها و کاستی هایشان باید مورد حمایت ما قرار گیرند

 9. میلاد قربانی می گوید

  سلام
  برای علاقه مندان به کتاب های فانتزی هم یه سایت هست به نام “آکادمی فانتزی” که توش حسابی میتونن با کتاب های فانتزی دنیا آشنا بشن و پرونده های مختلف در مورد کتاب هارو بخونن…اینم سایتشه:
  http://www.fantasy.ir

 10. امین می گوید

  به نظر من مشکل اصلی این کتاب فروشی های انلاین این که مثل کتاب فروشی های معمولی عمل می کنه که کتاب هاتون رو با پست براتون می فرستند و هزنیش رو می گیرن به خاطر همین جز برای کتاب هایی که قیمت های خیلی بالا دارند خرید از این نوع کتاب فروشی ها ارزش نداره بر فرض اگر شما بخواید برای یک کتاب ۴۰۰۰ ۵۰۰۰ تومانی ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ هزینه پست بدید خیلی غیر معقوله
  وقتی این کتاب فروشی ها همگیر می شوند که بتونن واسطه های کتاب را حذف کنند تا کتاب نزدیک قیمت تولید برای فروش گذاشته بشه و این طوری هزینه پست نسبت به فاصله ای که قیمت اینترنتی کتاب با قیمت پشت جلد کتاب تسویه بشه
  به نظر من تا وقتی که قیمت هایی که ارایه می دن مثل قیمت های پشت جلد باشه بعلاوه هزینه پست خیلی فراگیر نمی شه

  1. محمد می گوید

   قیمت پُست در واقع، قیمت وقت شماست. ارتباطی به کتاب و قیمت آن ندارد.

 11. حامد می گوید

  جناب مجیدی پست بسیار مفیدی بود. ممنون از اطلاعاتی که قرار دادین.

  من برای خرید کتابهایی با موضوع علوم کامپیوتر و مخصوصا طراحی وب به سایت انتشارات ناقوس [naghoos-andisheh.ir] مراجعه می کنم. به نظرم نسبتا سایت خوبیه مخصوصا که غیر از کتابهای جدید کتابهای نسبتا قدیمی تر رو هم برای فروش داره.
  موفق باشید.

 12. بهامین می گوید

  سلام
  من چند بار تا کنون اینترنتی کتاب خریده ام. اما بار آخر خیلی اتفاق بدی افتاد: پس از اینکه هزینه ها را آنلاین پرداخت کردم، پیک مربوطه با یک فاکتور جدید و با افزایش یکی دو هزار تومانی روی هر کتاب از من باقی پول را گرفت. البته کاش از من می گرفت، من پول را داده بودم و آدرس محل کارم را نیز داده بودم که به کسی به زحمت نیفتد. اما متاسفانه این اتفاق افتاد.
  مرجع خرید نیز آدینه بوک بود.
  من خودم فروشگاه اینترنتی دارم و اگر تغییر قیمتی ، به صورت اتفاقی هم رخ دهد، پیش از ارسال با خریدار تماس می گیرم و می گویم که اگر راضی نیست ، پولش را برگردانم.
  بحث پول نیست، صحبت دقت و صداقت است، و الا با آن ۳ یا ۴ هزار تومان نه من دچار مشکل می شوم، نه ادینه بوک پولدار، فقط اعتماد من نسبت به آن کم می شود.

 13. بهنام می گوید

  سلام
  مطلب جالبی بود. من خودم چندین بار از آدینه کتاب خریدم. کمی تاخیر داشتند بعضی موارد. و یکی از کتابهایی هم که خریدم کیفیت خوبی نداشت. حدود ۴۰ ۵۰ ورق توی کتاب برعکس چاپ شده بود. که مجبور شدم با ژانگولربازی درستش کنم! ولی در کل بد نیست.
  سایت yurd.ir هم هست که کتابهای ترکی رو میفروشه.

 14. foroogh می گوید

  نشر تراوا به صورت اینترنتی کتابهاش رو میفروشه
  tarava.com

 15. امیر عباس می گوید

  دو سال پیش قرار شده بود یک فروشگاه آنلاین کتاب با رویکردی شبیه به آمازون راه اندازی بشه. تا مراحل زیادی کار پیش رفت ولی متاسفانه به خاطر بالا بودن هزینه توسعه و ریسک بالای کار، ناشر از ادامه مسیر منصرف شد. متاسفانه به چند دلیل سرویس های کتاب فروش بزرگ و مناسبی در ایران نداریم:

  ۱- بازار فروش کتاب در ایران مافیا داره. بسیاری از ناشران معروف با هم لابی می کنند و اگر کسی بخواد وارد عرصه فروش کتاب خاصی بشه، ناشران معروف جلوی فعالیتش رو می گیرند
  ۲- ناشران بزرگ به این راحتی ها با سایت ها کار نمی کنند ( شما بخوانید اصلا تحویل نمی گیرند)
  ۳- شیوه فروش کتاب بین ناشران و پخش کننده های ما همچنان سنتی هست و از طریق تماس تلفنی و پیک موتوری بین اونها کتاب رد و بدل میشه
  ۴- هزینه پست که به تازگی هم چند برابر شده جلوی فروش کتاب به شکل آنلاین رو میگیره

  اصولا راه اندازی یک سایت به سبک آمازون کار سختی نیست. سایت به عبارتی یک وسیله تجارته و اصل قضیه روایطی هست که شما باید ایجاد کنید تا بتونید کتاب های ناشران مختلف رو بفروشید. برقراری ارتباط با چند هزار ناشر عملا غیر ممکنه و برای شروع کار باید با پخش کننده ها تماس گرفت که اونها هم وقتی ببینند کار شما موقعیت اونها رو به خاطر میندازه با شما همکاری نمی کنن مگر اینکه آشناشون باشید.
  مورد دیگه اینکه چون شیوه کار کردن این پخش کننده ها سنتی هست شما به این راحتی ها نمی تونید موجودی انبار اونها رو داشته باشید تا بتونید در سایت اعلام کنید که از فلان کتاب چه تعداد موجوده. همین درخواست دسترسی به موجودی انبار جزو مواردی هست که حساسیت ایجاد می کنه و دلیلی میشه برای عدم همکاری پخش کننده کتاب.
  مورد بعدی هم پخش کتاب با هزینه کم هست که با توجه به هزینه پست یا پیک موتوری، فرستادن یک جلد کتاب با پست پیشتاز اصلا به صرفه نیست. به عنوان مثال ارسال یه جلد کتاب از تهران به استانهای مرکزی کشور حدود ۴۰۰۰ تومان هزینه داره که اگر قیمت کتاب رو ۶۰۰۰ تومن در نظر بگیریم با یه مقایسه میشه فهمید که کاربر اصلا رغبتی به خرید نشون نخواهد داد

  همه این موارد دست به دست هم میده که هیچ وقت سایتی شبیه به سایت آمازون در ایران شکل نگیره. البته راه اندازی سایتی اینچنین شدنیه ولی هزینه های راه اندازی خیلی خیلی بالایی داره و ریسک کار هم بالا هست. مثلا سایت بوک ۲۴ دات آی آر به همین منظور راه اندازی شد و هزینه بالایی هم براش شد ولی چون ساختار طراحی خوبی نداره و شیوه تبلیغ و بازاریابیش به روز نیست اصلا موفقیتی نداشت به نظرم من

  1. میثم می گوید

   سلام امیر عباس اطلاعات زیاد و آشنائی کامل با بازار کتاب داری . مثل همه ادمهای کتاب خوان و همه ادمهای موفق به جای مشکلت روی راه حل تمرکز بکن و راه حل ارائه بده ؟

 16. mjm می گوید

  با تمام انتقاداتی که دوستان کردند مانند هزینه پست و تاخیر و….. باز هم به نظر من خرید آنلاین بیشتر می صرفه. اگر هزینه رفت و آمد به کتابفروشی، تلف شدن زمان و عدم امکان جستجو با دقت جستجو در اینترنت را در نظر بگیریم می توان گفت که خرید آنلاین به صرفه است. تازه وقتی در خانه نشسته ای و زنگ می زنند که بسته پستی برای شما آمده حس لذت بخشی به انسان دست می دهد.
  در انتها هم از پست بسیییییییییییییییییییییییییار مفید شما سپاسگزارم.
  موفق باشید

 17. محمد علی کریمی می گوید

  عاشقتم دکتر. حال دادی اساسی .

 18. samira betyar می گوید

  چیزی که این روزها منو فوق العاده خوشحال کرده امکان خرید ابوک از آمازونه تو ایران.یه سایتی اکونتهای خرید آمازونو میفروشه.اینترنتی و طبیعتا با استفاده از کارتهای شبکه شتاب.اینجوری دیگه کیندل داران عزیز خیلی راحت می تونن ابوک داشته باشن.البته یه برنامه ی دیگه وجود داره برای استفاده از ابوکهای آمازون روی رایانه های شخصی.آدرس سایتهhttp://paybycashu.com/product_AmazonGiftCard.php
  این مایه ی خوشحالی روزها ی اخیر منه.امیدوارم به کار شما هم بیاد.

 19. حامد می گوید

  دستت درد نکنه دکتر جان مفید واقع شد

  ولی باز هم هیچی به اینکه بری خودت کتاب بخری که آخرش سر قیمتش چانه بزنی نمی رسه

 20. فرشید می گوید

  لیستی که معرفی کردید خیلی جامع و بدرد بخوره. مخصوصاً آدینه بوک که من خودم به دوستان توصیه میکنم.

  هرچند آخرین باری که کتاب از این سایت خریداری کردم، و به عنوان هدیه برای دوستی ارسال کردم، با وجود اینکه مطمئن هستم که آدرس صحیح است، به دستشون نرسید.

 21. mm می گوید

  لطفا سایت ای فرهنگ را هم ببینید
  http://www.efarhang.com

 22. حميد می گوید

  من هم از این پست بسیار جالب و مفید تشکر می کنم.
  من از سایت http://www.book24.ir چندین بار کتاب خریدم. هم کتاب رو سریع میارن و هم اینکه فارغ از هر چند تا کتابی که سفارش داده باشی، فقط یک هزینه ۲۵۰۰ تومان پیک می گیرند که با توجه به ترافیک و معطلی تهران، کاملا مقرون به صرفه است.
  پیشنهاد می کنم این سایت رو امتحان کنید.

 23. Neda می گوید

  سایت کتابگرد جهت خرید کتاب های خارجی، مجموعه خیلی کاملی داره.
  http://www.ketabgard.com

 24. مسعود می گوید

  این هم یه پیشنهاد دیگــــــــــــــه:
  http://www.postbook.ir

 25. وحید می گوید

  شاید اگر کمی منصفانه تر نگاه می کردیم، جایگاه فروشگاه حصول هم بهتر درک می شد.
  http://www.hosool.com
  نشانی مستقیم بخش کتاب:
  book.hosool.com
  درسته این فروشگاه اقلام متفاوتی به فروش می رسانه، ولی با توجه به تجربه خرید شخصی من از حصول، بخش کتاب آن در حوزه سرعت ارسال و کیفیت ارسال حرف اول رو می زنه. معمولا هم جدیدترین کتب رو قبل از این که در بازار پخش شود به فروش می رسونه.

  با سپاس از مطلب مفید و کاربردی

 26. vergilreza می گوید

  به عنوان یک کرم کتاب عرض میکنم بزرگترین اشتباهی که در ایران میشه کرد خرید اینترنتی در خصوص کتاب هست // کتاب های که بیشتر به صورت انلاین عرضه میشوند کتاب های بازاری با سطح سلبقه ۰هستند // تجربه من به عنوان یک کتابفروش در یک روز از چند سایت یک کتاب با یک عنوان خریداری شد که حتی کیفیت و قیمت هم با یکدیگر یکی نبود

 27. sohail می گوید

  http://www.bada.ir/ اینجا هم ببین کتابفروشی آنلاین خوبی داره .

 28. اميد ابراهيمي می گوید

  فروشگاه اینترنتى آوند دانش
  اگر از علاقه‌مندان آثار وایلى هستید مى‌توانید کتاب‌هاى مورد نظر خود را روى وب‌سایت آوند دانش، http://www.wileyiran.com، جستجو و خریدارى کنید. وب‌سایت آوند دانش با بهره‌گیرى از فناورى‌هاى اطلاعاتى به‌روز موجودى انبار کتاب‌هاى درخواستى‌تان را آنلاین وارسى کرده و به شما این امکان را مى‌دهد تا درصورت موجود بودن کتاب آن را با استفاده از کارت‌هاى عضو شتاب به‌صورت ریالى خریدارى کنید. این سیستم، هم‌چنین، با محاسبه‌ى وزن کتاب‌هاى سفارش‌داده‌شده، چندین سرویس حمل به شما پیشنهاد مى‌دهد تا با توجه به زمان تحویل و هزینه‌ى حمل یکى از آن‌ها را برگزینید.

 29. مهدی می گوید

  این فروشگاه سنارام هم فروشگاه بدی نیست.
  http://www.sanaram.com

 30. مریم می گوید

  اگر هم به کتابهای طنز و کاریکاتور علاقه دارید می تونید این لینک رو امتحان کنید
  فروشگاه اینترنتی گل آقا
  http://golagha.ir/golshop

 31. سعید می گوید

  سلام پست خوبی بود و من هم با خرید اینترنتی موافقم. مخالفت من با اون بخش از حرفاتونه که گفتید که کتاب خوب رو از توی سایتها و روزنامه ها اسمشو پیدا کنیم. به نظر نقدهای ما بیشتر از این قسم است که “فلانی دوستمه بزار کتابشو معرفی کنم” . من کتابهای خوبی خوانده ام که هرگز در موردشان مطلبی نوشته نشده و تجدید چاپ هم نشده اند و کتابهای چرتی را هم به واسطه یک نقد خریده ام که بعد پشیمان شده ام. خرید اینترنتی زمانی مفیدتر خواهد بود که همه کتابهای تازه چاپ با دقت توسط منتقدان خوانده شده و با انصاف و بدون پیش داوری در سایتها معرفی شوند که متاسفانه ما در این زمینه خیلی مشکل داریم.

 32. مجتبی می گوید

  بعضی کلاهبرداری می کنند. من خودم از انتشارات پردازش خرید کردم. سال ۱۳۸۷ بیش از یکصد هزار تومان به حساب آنها وایز کردم. نه کتابی دیدم و نه پولم را برگشت دادند. چندین بار تماس گرفتم. هربار قول دادند که پولم را برگشت میدهند اما دریغ از عمل.

 33. معین الدین واعظی می گوید

  سلام انتشارات کاروان رو یادتون رفت

 34. میثم همتی می گوید

  متشکرم از شما به خاطر این مطلب مفید

  سایت زیر هم کتاب های مدیریتی خوبی رو میفروشه

  http://www.fara.ir

  1. مبازر فهيم می گوید

   دوست گرامی سایتی که شما معرفی کردید http://fara.ir متعلق به سازمان مدیریت فر و نشر فرهنگی فرا میباشد که کتابهای مدیریتی چاپ خودشان را ارائه میدهند و الحق جزو بهترین کتابهای مدیریتی میباشد و من دائما چک میکنم که وقتی کتاب جدیدی منتشر میکنند بدون چون و چرا آنرا خرید میکنم. البته ماهنامه گزیده مدیریت هم از انتشارات همین سازمان میباشد که ترجمه همزمان مجله مدیریتی Harvard Business Review بوده که طرفداران بسیاری در جهان دارد. و جهت اطلاع کتابفروشی اینترنتی http://bekhan.com (بخوان داتکام) هم زیر مجموعه سازمان فرهنگی فرا بوده که بغیر از فروش کتابها و نشریات خوده این سازمان با ۱۰% تخفیف،کتب دیگر ناشران را نیز ارائه میکنند که زمان خرید احتیاجی به ثبت نام ندارد و مراحل خرید از این سایت به نظر من یک سرو و گردن از دیگر سایتها فروش کتاب راحتتر و یوزرفرندلی تر است و با اطمینان کامل میشود از آنها کتابهای مورد نیاز را تهیه و در اسرع وقت دریافت نمود. من در سه سال گذشته تا کنون هیچ مشکلی با آنها نداشته ام.
   یا علی

 35. مهدي می گوید

  آدینه بوک را امتحان کرده‌ام.

  انتشارات سوره مهر هم از طریق سایت اینترنتی و نیز تماس تلفنی کتابهایش را بدون هزینه ارسال می‌فروشد که بسیار هم خوب و سریع بوده.
  http://www.iricap.com/sub.asp
  http://www.iricap.com/buybook.asp
  ۶۶۴۶۰۹۹۳

 36. بیننده می گوید

  اون عکسی که محیط نشر چشمه گذاشتین خیلی زیبا بود!
  آدرسش تهرانه؟؟؟!!!!

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   چشمه نیست، یه کتابفروشی کوچکه که الان فکر کنم تعطیل شده باشه.

 37. idc می گوید

  سلام جناب آقای دکتر من به شخصه خیلی از این مطلب استفاده کردم از دوستانم به خاطر صحبتاشون ممنون اون مطالب که گفتن به دردم خورد.
  راستش منم در صددم که سایتی با کارکرد کتاب خوانی با سیستم فروشگاه و ایده جدیدی با عنوان کتاب در گردش که سایت خارجی اون
  http://www.bookcrossing.com است راه اندازی کنم ولی با عملکرد جدید و جامع تر از شما و دوستان میخوام که با نظراتتون منو کمک کنید.سایتی که میتونین در حال حاضر نضراتان را در آن درج کنید.www.idcco.ir است.
  وایمیل info@idcco.ir
  پیشاپیش از نضرات و پیشنهادات مفید شما ممنونم

 38. احمدک می گوید

  با امیرعباس کاملا” موافقم .و اما شهرستانیها بهتره یقه کتابفروش که مشتری اش هستند بگیرند . پول پست رو هم افلا” یه کتاب کودک میشه باش خرید . دکتر جان کنس نیستم والله . اما …..

 39. احمد می گوید

  خیلی عالی بود . ممنون

 40. مهسا می گوید

  ما در صدد هستیم که فروشگاه آنلاینی برای فروش نسخه الکترونیکی کتاب ها و مجلات ایرانی راه اندازی کنیم،که خواندن کتاب ه از طریق کیندل و یا آی پد …ممکن شود،از تمام دوستان کتاب خوان و شما تقاضا دارم ،نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بذارید.

 41. ahdn ,rjd nd'v می گوید

  سلام دکتر جان

  به پیشنهاد شما طی چند ماه گذشته حدود ۲۱ بار اقدام به خرید از سایت جیحون کردم ولی هر بار از بس سایت کند بود و یا صفحات فریز شده باز شد کلا منصرف شدم، حالا خدا به داد برسه شهرستانیهای عزیزی که با خطوط دیال آپ و جی پی ار اس به اینترنت وصل هستند (که صد البته مشتری اصلی خرید کتاب از اینترنت هستند) که اصلا سایت برایشان باز نمیشه. این مورد برای سایت فردا هم صدق میکند. و لذا به نظر من کماکان بهترین سایتهای فروش کتاب همان قدیمی های کار کشته هستند را در وهله اول بخوان داتکام (با سرعت بسیار خوب سایت و آسانی مراحل خرید و جستجوگرهای متنوع) را پیشنهاد میکنم و مرحله دوم سایت ای کتاب و در وهله سوم اگر کتاب مورد نظرتان در این دو سایت یافت نشد به ناچار آدینه بوک و الی آخر

  تشکر مجدد از پست خوبت دکی جان

  1. درمانده كتاب می گوید

   من تحت هیچ شرایطی سایت (…) را پیشنهاد نمیکنم. دلیل اول اینکه ۹۰% متنهای مختصری که برای هر کتاب قرار داده وقتی کتاب را خرید میکنی میفهمی که اصلا چنین مطالبی در کتاب وجود نداره و این سایت از خودش دری وری نوشته(دروغ بد است)! دوم اینکه سایتشان بسیار کند است و همچنین پشتیبانی درست و درمانی ندارد! سوم اینکه نوع چینش سایت محاله که کسی بتونه کتاب مورد نظرش را پیدا کنه از بس قاطی پاطیه! و از همه مهمتر اغلب اوقات اصلا سفارشات را ارسال نمیکنند(من دوبار سال گذشته به اینها سفارش داده بودم که بعد ده روز که به دستم نرسید خودم پیگیری کردم یک بارش گفتند فراموش کردیم سفارش شما را چک کنیم و عذر میخواهیم که البته اگر بعد این صحبت شما کتابی دیدید ما هم دیدیم! و دومی را هم که ۳ جلد کتاب سفارش داده بودم باز هم بعد یکهفنه خودم پیگیری کردم معلوم شد که از هر جلد یک دانه داشتند و تمام شده! پولم را هم بعد یک ماه تماس و داد وبیداد بالاخره به حسابم واریز کردند). باز هم تکرار میکنم طرف این سایت برای خرید کتاب نروید که از زندگی پشیمان میگردید!

   1. مي بخشم ولي فراموش نميكنم می گوید

    با عرض ادب، احتمالا منظور شما پرشین بوک بوده؟! چون:

    افسانه نیک پور نویسنده کتاب (می بخشم ولی فراموش نمیکنم) هستم و متاسفانه در مورد سایت iketab باید گفت که واقعا یک چنین سایتهایی پیدا میشوند که مردم را در ایران به فروشگاههای اینترنتی بی اعتماد میکنند. یک سند زنده این است که این سایت کتاب من را اخیرا در سایتش قرار داده و متنی را بعنوان بخشی از کتاب در مشخصات کتاب من گذاشته است که شما اگر سراسر کتاب را مطالعه کنید حتی دو واژه و یا یک عبارت که در متن این سایت برای رمان من قرارداده را در کتاب نمی توانید پیدا کنید و نمیدانم این متن را از کجا آورده اند؟!(امیدوارم که سهوی باشد و منظوری از این عملش نداشته باشند). با این حال از طریق ایمیل به آنها اطلاع دادم که این متن از کتاب من نیست و اینکه چنین متنی را اینها از کجا آورده اند که بعنوان مروری بر کتاب من به خورد مخاطبین قرار میدهند که متاسفانه و متاسفانه بعد از گذشت یک هفته نه جوابی داده شد و نه آن متن نامربوط را از مشخصات کتاب حذف کرده اند!!! وقت برای شکایت کردن هم ندارم و باز هم امیدوارم که این مشکل را برطرف کنند البته اگر این سایت در و پیکر و یا صاحبی داشته باشد!.

    متن موهوم قرار داده شده در سایت ای کتاب:

    ««.. چند روز است مدام دارم به این فکر میکنم که چرا من تو را این همه شرمنده از وجودم کرده ام؟ هی از تو می پرسم.. میگویی این حرفها نزن تو همه چیز منی تو زندگی منی.. و من هر بار از خودم می پرسم : من؟ زندگی آدمی چون تو؟…

    میروم.. می خواهم بروم..تونمی گذاری.. نمی دانم چرا.. ولی خودت هم خوب میدانی باید بروم…. فرقی نمی کند کجا.. خاک خاک است.. زیر و رویش هم حتی برایم فرقی ندارد… سخت است.. همه چیز سخت است و نداشتن تو « آزمون سخت زنده بگوری » است… »»

    جهت تایید گفته ها تصویر صفحه مشخصات کتاب در سایت iketab را هم قرار میدهم: http://www.vajehsabz.com/iketab.jpg

   2. سلمان می گوید

    من هرچی تو اینترنت گوگل و یاهو سرچ کردم کتابفرشی ای بنام (نقطه نقطه نقطه) نیافتم که حواسم باشه ازش خرید نکنم :)) احتمالا اسمش را اشتباه نگفتید شما؟؟؟

 42. شايد وقتي ديگر! می گوید

  دکتر جان در پست قبلی نام فرستنده اشتباه تایپ شده و نان من (شاید وقتی دیگر!) است

 43. یک مامور خرید می گوید

  سلام

  من هم گفته دوستان را در مورد کتابفروشی بخوان داتکام http://www.bekhan.com کاملا تایید میکنم. من به دلیل شغلی که دارم (مسئول خرید و تدارکات یک شرکت بزرگ خصوصی) الن بالغ بر ۴ سال است که حداقل روزانه ۴ الی ۵ مورد خرید اینترنتی از فروشگاه های مختلف انجام میدهم و به یقین میتوانم بگم که بخوان داتکام از جهت چینش مراحل خرید و سادگی آن نتها فروشگاه اینترنتی ایرانی است که کاربر حتی اگربرای بار اول از آن خرید میکند با مشکل مواجه نشده و ۲چار سردرگمی نمیشود و بسیار علمی روی سیستم فروشش کارشده. از جهت به روز بودن هم الان نزدیک به یک سال است که گاها مشاهده میکنم کتابهایی که حتی هنوز در بازار پخش نشده در این سایت موجود بوده. فقط یک اشکالی دارد که چون زیر مجموعه یک سازمان (البته از نوع خصوصی) است ساعت کاریشان شنبه تا چهارشنبه میباشد و اگر کسی کتابی را در روزهای ۴شنبه تا شنبه در این سایت سفارش دهد و در صورتیکه عجله در دریافت آن داشته باشد, متاسفانه تحویل آن به روز یکشنبه هفته بعد تعطیلات موکول میشود ولی در دیگر روزهای هفته مشکلی وجود ندارد. پس برای خرید از این سایت پیشنهاد میکنم سفارشتان را در روزهای جمعه تا سه شنبه انجام درهید تا سریعتر کتاب به دستتان برسد.

  از پزشک عزیز هم ممنون بخاطر اطلاع رسانی اش

  1. sara می گوید

   سلام
   من با شما کاملا” هم عقیده هستم , من به خرید اینترنتی کتاب خیلی علاقه دارم ,سایت بخوان داتکام به قول شما از لحاظ طبقه بندی کتابها بر اساس موضوع کمک خیلی زیادی در بهتر انتخاب کردن کتاب و همچنین صرفه جویی در وقت می کنه اما کاشکی توی این سایت امکان خرید ید کتابهای بدون سانسور و نایاب هم وجود داشت

 44. alisaeadaei می گوید

  با سلام
  با تشکر از زحماتی که در اراستن این سایت میکشید .
  خواستم چند بار با مدیر سایت تماس بگیرم متاسفان محلی برای ثبت عرایضم ندیدم سوال
  ۱) محل حقیقی این سایت کجا واقع است ؟
  عربیه ۲) با تشویق سایت شما ، تالیف کتابی بنام ” العربیه من غیر معلم ..” یا گفتگو به زبان عربی است که برای مشتاقان زیارت مکی مکرمه و عتبات عالیات میباشد ، خواستم تا به کمک سایت شما این کتاب ارزشمند را که حاصل سالها تجربه است به معرض نمایش بگذارید ، تلفنی از شما نیست ؟ محل کارتان هم معلوم نمی باشد ؟ راهنمائی بفرمائید ممنون.

 45. alisaeadaei می گوید

  راستی ایمیلتان را ارسال بفرمائید با
  info… دلیور میخورد

 46. مهدی می گوید

  با سلام
  پیشنهاد می کنم اگر کتاب نیاز داشتید به http://www.sendbook.ir مراجعه کنید.
  من ۳ بار از send book کتاب خریدم و واقعا از عملکردشون راضی هستم.
  البته من هر ۳ بار هم سفارش تلفنی دادم و خیلی خوب بود سفارش اینترنتی رو تا حالا تست نکردم.

  1. مهرآسا می گوید

   سلام
   ممنون از پیشنهادتون من از http://www.sendbook.ir خرید کردم و از کارشون خیلی راضی هستم.ایشاا… که همیشه همینطور باشه
   به بقیه دوستان هم پیشنهاد می کنم از این سایت خرید کنن

  2. سلمان می گوید

   دوست عزیر اگر به عنوان پست (چرا آنلاین کتاب نمی خیرد؟) این پزشک یکی یک دونه ما توجه کرده باشید، منظورشان خرید اینترنتی کتاب است و نه خرید تلفنی کتاب 🙁 اگر قرار به سفارش تلفنی باشه که همه کتابفروشیها اینکاره هستند. :))

   حالا از شوخی گذشته این دراگستور چاره هم بعضی وقتها کتابهای خوبی میاره ولی من تا حالا ازش خرید نکرده ام چون مشتری پر و پا قرص سایت بخوان داتکام برای خرید کتاب هستم. یک بار هم مجبور شدم کتابی را که در بخوان داتکام نیافتم را به سایت جیحون سفارش بدهم و انصافا به مشکلی بر نخوردم و فقط طیق روال همه فروشگاههای اینترنتی ایرانی کمی با تاخیر به دستم رسید. روی هم رفته باز هم سایت بخوان یک چیز دیگست و باهاش خیلی راحتترم.

 47. جلال می گوید

  با تشکر از زحمات فراوان شما .
  اما کاش میشد همانند کتابخانه مجازی کتابهایمان را
  برای استفاده در سایت قرار میدادید.

 48. علی می گوید

  سلام
  تعجب کردم
  هیچ کس نامی از فاپکا نبرد؟!
  http://www.fapka.ir
  سایت خوبیه. فقط کتاباش یه کم کمه که البته من چون از قبل باش آشنام کتاباش رو داره زیاد می کنه.

  1. سلمان می گوید

   شما هم زیاد تعجب نکن چون اگر شما این پیغام را نمی گذاشتی بهت قول میدم صد سال دگه هم کسی از این سایت یاد نمیکرد :)) :))

 49. reza می گوید

  بنظرم اصلی ترین عامل خرید نکردن اینترنتی همه چیز
  بالا بودن هزینه پستی میباشد.

 50. ملا نقطه‌اي می گوید

  می‌خواستم به خاطر فیل‌ ..ر شدن سایت آدینه بوک بهتون تبریک بگم؛همین!
  راستی اگه میشه و باهاشون ارتباط دارید پیگیری کنید چرا؟

 51. محمود می گوید

  سلام
  ولی اصلا به هزینه های پست توجه کردید؟؟؟

  دیگه به هیچ وجه نمی صرفه اینترنتی خرید کرد. . .البته برا اونایی که یکی دوتا کتاب بخوان شاید خوب باشه ولی برا یه کتاب خون حرفه ای اصلا!!!!!

  1. ديدبان شهر می گوید

   دوست عزیر جناب محمود خان

   در جواب شما باید عرض کنم تا این لحظه که هنوز زیاد مشکلی از لحاظ مبلغ پست نداشتم چون من از سایت بخوان کتاب تهیه میکنم و هزینه پستش از یک جلد تا nجلد را همیشه ۳۰۰۰تومان حساب میکند و به نظرم خیلی منصفانه است. البته ازشون یه بار پرسیدم چطوری شما مبلغ پست را برای همه سفارشات ثابت میگیرید ولی دیگران نمی توانند؟ مسئول سایت در جواب گفتند که مازاد هزنیه پست را میهمان بخوان هستید و در حقیقت اینها دارند سوبسید میدهد برای ارسال کتاب و مثل بعضی از سایتها بوق کرنایشان گوش فلک را کر نمیکنه که آی ما داریم رایگان ارسال میکنیم و از اینطور حرفا که وقتی خرید میکینی بیبینی برای ارسال رایگان هزار جور بامبول درست کرده اند که در نهایت رایگانش شامل خرید کمتر کسی میشود یا اصلا نمی شود. از همینجا از مدیران سایت بخوان برای صداقتشان بسیار سپاسگزارم و فقط یه کم ارسالهایشان را سریع تر کنند نامبر وانه نامبر وان میشوند و بی رقیب. هر چند از دید من هم اکنون هم از هر لحاظ بی رقیب هستند

   1. عمر بانه می گوید

    اره هزینه پستی مناسب در مورد (بخوان) تایید میشه حتی خودشان در مراحل خرید برای مشتری پیغام گذاشته اند که اگر میخواهید چندین کتاب را به یک آدرس سفارش دهید بهتر است همه آنها را در یک فاکتور ثبت کنید تا هزینه ارسال آنها ۱ بار محاسبه شود. ضمنن قبل سفارش حتمن راهنمای سایتشان را بخوانید چون واقعا صادقانه همه مسائل را برای خریداران باز گو کرده اند و مثل بعضیها! نکته مبهمی باقی نگذاشته اند که در آینده بتوانند از طریق این ابهامات خرید مشتری و کاستیهای خودشان را سرپوش گذاشته و بپیچانند. من هم فکر میکنم از معدود فروشگاههای کتاب است که صداقت دارند و من هم تا به حال با اینها مشکل نداشته ام

 52. داشاکل می گوید

  چرا آنلاین کتاب نمی‌خرید؟
  چون الان دومین باریه که به آدینه بوک کتاب سفارش دادم و نفرستاده (پیغام برگشت از طرف فروشنده). هیچ شماره تلفن یا آدرسی نداره توجه کردین؟ پول کتابا رو هم در حساب من روی سایت خودش نگه داشته و هیچ جوری نمیشه ازش پس گرفت جز با خرید کتاب که نمیخوام برای بار سوم تجربه کنم.
  فهرست هیچ سایت دیگه به اندازه آدینه بوک شامل همه کتابها نمیشه البته شاید به این خاطر که آدینه هرچی که داره و نداره رو فهرست میکنه.

  در یک کلام: چون هنوز یه سایت جامع و قابل اعتماد فروش کتاب نداریم!

  1. سلمان می گوید

   اخوی شما هم باید توجه کنید که این پست ماله یک سال نیم پیش بوده و از بعد این پست و از حدود یک سال پیش که دست اندرکاران ادینه فروشگاه را به امان خدا و تعدادی شاگرد کتابفروشی های خ انقلاب سپردند در عمل غزل خداحافظی را برای فروش کتاب آنلاین خواندند و اما بعداز اینکه فیلتر هم شد و کسی پیگیر رفع این محدودیت نشد دیگه فاااااااااااتحه

 53. گل برومند می گوید

  http://www.naakojaa.com

  پیشنهاد می کنم به وبسایت نشر ناکجا سری بزنید و برای اولین بار کتاب الکترونیک فارسی با کیفیت مناسب و تهیه شده برای مطالعه برای خواندن روی دستگاههای کتابخوان را تجربه کنید.

 54. زینب می گوید

  سلام دوست عزیز.
  من تازه با سایت شما آشنا شدم و واقعا خوشحالم که بخش معرفی کتاب سایت انقدر پر بار هست و مطالب جالب و کاربردی برای افرادی که عاشق کتاب خواندن هستند در بر داره.
  از مطالب و اطلاعات خوبی که می دید ممنون و امیدوارم هم چنان به فعالیت مستمر خودتون ادامه بدید.

 55. مصطفی می گوید

  سلام- من هم لینک شماره ۶ (سایت انتشارات آگاه و نشر آگه » رو توصیه اکید می کنم . بسیار قوی، با انصاف،سریع، دقیق،متعهد و منظم هستند… خدا خیرشون بده و موفق باشند. آدمو تو استرس و چشم انتظاری نمیذارن. شما هم از خریدتون حتماً لذت می برید. من که بسیار راضی بوده ام

 56. بنفشه یوسفی می گوید

  سلام.
  من از وبسایت کتابسرای اشجع دو بار خرید کردم . راستش اونقدر سریع به خریدم جواب دادند و کتاب به دستم رسید که باورم نمی شد.با اینکه تو بورس انقلاب نیستند اما خدمات دهیشون خیلی خوبه. فکر کنم برای شما هم ارزش تجربه کردن رو داشته باشه.
  در ضمن یکه بخش تامین کتب درخواستی خارج از سایتشون هم گذاشتند که ظرف ۲۴ ساعت به شما خبر تهیه کتابتون رو می دن.
  من خوشم اومد.www.shja.com

 57. حسن می گوید

  چرا از سایت فروشگاه شهرکتاب اسمی نیاوردید؟؟؟؟؟

 58. مینا خاکپور می گوید

  سلام
  میتونید کتاب های خودتون رو از سایت http://www.ketabemehraban.com خریداری کنید.

 59. محمد می گوید

  سلام.
  من امروز فروشگاه خودم با موضوع فروش کتاب دست دوم افتتاح کردم. و می خوام به عنوان قدم اول، قبل از ثبت محصولات، مطالبی در زمینه کتاب فروشی، فروش کتاب دست دوم و مسائلی مثل آن رو مطرح کنم.
  مطلب شما رو با لینک ارجاع البته با مقداری خلاصه کردن ثبت کردم. و این پست رو می زارم که اگه راضی نبودین به من اطلاع رسانی کنین که مطلب شما رو از آنجا حذف کنم.
  با تشکر از مطلب خوبتان.

 60. ali می گوید

  سلام،
  دمت گرم خیلی پست خوب و مفیدی نوشتی
  خوش باشی

 61. مینا می گوید

  آدینه بوک خوبه. فقط کمی کتابها رو دیر به دستت میرسونه

 62. Ahmad می گوید

  این روزها سایت فروش کتاب خیلی زیاد شده
  هر کدومشون هم در مجموع خوبی ها و بدی هایی دارن
  من خودم از فردابوک چند بار خرید کردم. ۱ بار کمی دیر اومد ولی در مجموع راضی ام.
  http://www.fardabook.com

 63. علی می گوید

  من دو دفعه هست که از اینترنت کتاب خریدم وآنلاین پول کتاب ها را هم پرداخت کردم اما یکی دو روز بعد زنگ زدن وگفتن این کتاب ها رانداریم!!؟شماره کارت بدید تا پولتون را پس بدیم خب از اون اول اگه کتاب را نداشتن پس چرا تو سایت زدن یا اگرتمام کردند از توسایت حذفش کنند یا بنویسند موجود نیست وگزینه خرید رو نزارن ومردم را اذیت نکنند.

 64. مجسن می گوید

  درود بر شما

  من واسه ارشد ۲۰ جلد کتاب از ادینه بوک گرفتم . چون شهرستان میشینم واسه من خیلی بصرفه بود حداقل دو روز وقت صرفه جویی شد و ۲۰۰ هزاری هزینه . دردسر خرید اون همه کتاب از انتشارات متفاوت بماند . ظرف حدود ۴ روزم در یه بسته بندی خوب به دستم رسیدن . دمشون گرم . تازه ۱۰ درصدم تخفیف دادن

 65. نوید می گوید

  سلام. من موندم چجوری کتاب رایا رو نگفتی که از همه اینا بزرگتره و سریع تره.

 66. علی می گوید

  باسلام
  متاسفانه جو فروشگاه های اینترنتی کشور هر روز بد تر می شود و این نماد اعتماد هیچ کاربردی ندارد. چرا؟ چون وب سایت هایی که قصد کلاه برداری علنی دارند این کار را انجام میدند و وب سایت های به ظاهر معتبر دیگر به شکل های دیگر از کاربران سو استفاده میکنند.

  اگر اهل تهران هستید نگران نباشید چون با پیک موتوری خرید میکنید و برای شما مهم نیست که :
  – مامور پست کتاب را تحویل همسابه ها میدهد
  – مامور پست آدرس شما را پیدا نمیکند
  – جلد کتابی که میگیرید پاره شده است
  – قیمت کتاب عوض شده است
  و……
  چرا ؟ شما تهرانی هستید کل ایران شهرستانی هستند فقط شما میتوانید در محل وجه را پرداخت کنید و اگر مشکلی پیش بیاید ضرر نمیکنید و اعصابتان خورد نمی شود.

  متاسفانه چند تجربه بد فقط در خرید کتاب را با شما به اشتراک میگذارم :
  -کتابی که قیمتش افزایش یافته بود و فروشنده کتاب به جای درخواست وجه بیشتر ، یکی از کتاب ها را از سبد خرید حذف میکند!!! دلیل این کارشان را اینطور اعلام کردند که وقت ندارند به من زنگ بزنند تا چندقازی که میخواهند را به ایشان بدهم.
  – مستقیم از یک انتشارات خرید کردم بعد از خرید نه کد پیگیری نه هیچ نگرفتم! زنگ زدم گفتند سایتمون همین شکلیه و وقتی بسته را گرفتم بسته بندی فقط یک لایه کاغذ بود (نه ضربه گیر نه مقوا) و جلد کتاب آسیب دیده بود.
  – مامور پست کتاب را به یکی از همسایه ها تحویل داده بود ( همچین اجازه ای نداره و باعث شد بسته دیر به دست من برسه)

  تجربیات افتضاح دیگه هم بوده این ها فقط مربوط به کتاب هستند. بهترین جا برای من دیجیکالا هست و ۹۵% خرید هام از دیجی کالا + پرداخت درب منزل هست .
  جالبه شرکت هایی هستند مثل پارس پیک که مسئولیت دریافت وجه درب منزل را بر عهده بگیرند حتی ما حاضریم کمی هم بیشتر پرداخت کنیم تا خدمات درست حسابی بگیریم.
  در کل امیدوارم روزی برسه تا در عرضه تجارت آنلاین در ایران حرفه ای ها، غیر حرفه ای ها را کنار بزنند. کاربران اینترنت ایران بسیار باهوش هستند و اگر چنین اتفاقی بیفته این سایت های ضعیف مجبورند درست بشند یا از دور حذف بشوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.