چرا باید آدم‌های بااستعداد سمج باشند؟! مورد عجیب 11 نویسنده مشهور

18

آیا در خود استعداد و نیرویی می‌بینید که به آن ایمان دارید؟ آیا با بی‌توجهی و بی‌اعتنایی دیگران در قبال این استعدادها روبرو هستید. خواندن این پست می‌تواند شما را متقاعد کند که دست از تلاش و بهتر شدن برندارید، سماجت، تداوم کار، پیدا کردن راه‌های تازه، نترسیدن از شکست و صیقل خوردن در این تکاپو، همه چیزی است که شما به آن نیاز دارید. این تلاش، مقدس است، حتی اگر دست آخر ثمری از آن نگیرید.


منتقدان و ناشران گاهی در ارزیابی ارزش ادبی برخی از اثار مرتکب اشتباه می‌شوند، این اشتباهات گاهی به کلی باعث سرخوردگی نویسندگان آثار می‌شود و گاهی هم البته نمی‌تواند آتش اشتیاق آنها را خاموش کند و اثر آنها اگر واقعا ارزشمند باشد، سرانجام جلوه‌گری می‌کند.

خیلی جالب است بدانید که این موضوع در مورد مشهورترین نویسندگان هم پیش آمده است.

در این پست با هم 11 مورد از موارد عجیب و غریب رد شدن چاپ و انتشار آثار ادبی معروف و مهمی را مرور می‌کنیم.

1- مادلین لنگل و کتاب چینشی در زمان: مادلین لنگل نویسنده پرکاری بود، او بیش از 60 رمان، کتاب شعر و شرح حال در طول 88 سال زندگی خود نوشت. کتاب چینشی در زمان او که در مورد مفقود شدن پدر دانشمند یک دختر جوان است، در سال 1962 برنده جایزه نیوبری شده است. اما جالب است بدانید وی قبل از اینکه این اثرش چاپ شود، آن را برای مطالعه به 29 ناشر مختلف سپرده بود و هیچ کدام از آنها کتاب را سزاوار چاپ ارزیابی نکردند!

2- کلایو استیپلز لوئیس، خالق سرگذشت نارنیا: این نویسنده مشهور ایرلندی هم قبل از پذیرش اولین اثرش بارها سرخورده شد. این بار منظور من از بارها چند ده بار نیست، بلکه 800 بار است!

کتاب‌های تألیفی او البته طیف گسترده‌ای دارند و تنها منحصر به کتاب‌های نوجوانان نیستند، او در دربارهٔ الهیات مسیحی و ادبیات قرون وسطا و دوران رنسانس هم مطلب نوشته است.

3- مارگارت میچل و بر باد رفته: جالب است که کتاب مشهور بر باد رفته مارگارت میچل که کمتر کسی است که کتاب‌اش را نخوانده باشد یا فیلم اقتباس شده از آن را ندیده باشد، پیش از انتشار 25 بار توسط ناشران رد شده بود.

4- ذن و هنر نگهداری از موتور سیکلت: این کتاب را «رابرت ام پیرسیگ» نوشته است. کتاب، رمان به ظاهر ساده‌ای است که سفر 17 روزه دو زوج ، یکی زن و شوهر و دیگری پدر و پسر را در چند ایالت آمریکا توصیف می‌کند، اما در این قالب ساده، دارای معانی فلسفی نیز است. این کتاب در سال 1974 نوشته شده است و تا به حال پنج میلیون نسخه از آن به فروش رسیده است. اما قبل از چاپ 121 بار از سوی ناشران مختلف رد شد!

5- «جاناتان، مرغ دریایی» ریچارد باخ: نمی‌دانم این کتاب را خوانده‌اید یا نه. اما بودن این کتاب در فهرست کتاب‌هایی که بارها از سوی ناشران رد شدند، آدم را نگران می‌کند که نکند شاهکارهای دیگری هم بوده باشند که در طول سالیان، با همین مشکل مواجه بوده باشند و نویسنده‌شان به خاطر سرخوردگی یا برعکس غرور، آنقدر سماجت و اصرار دوباره برای چاپ اثر را نداشته باشد.

جوناتان لوینگستون مرغ دریایی جوانی است که علاقه‌ای ندارد با دیگر اعضای گله‌اش بجوشد. او گمان می‌برد که -به عنوان یک پرنده- هدف او از خلقت چیزی بیش از روزمرگی و دعوا بر سر تکه‌های ماهی است. جوناتان اعتقاد دارد که باید سعی کند تا بر تمام محدودیت‌های پروازی خود غلبه کند تا به یک پرنده واقعی تبدیل شود و آرامش بیابد …

این کتاب بارها توسط ناشران مختلف در ایران ترجمه و چاپ شده است.

6- لوئیس لامور که به سبب نوشتن رمان‌های وسترن و فیلم‌های متعددی که از روی این رمان‌های ساخته شده، مشهور بود، قبل از موفقیت 200 بار ناکام شد.

7- «متأسفیم آقای کیپلینگ، ولی شما نمی‌دانید که چگونه از زبان انگلیسی استفاده کنید.»

این پاسخی بود که آقای رودیارد کیپلینگ در سال 1989 از مسئولان نشریه سان فرانسیسکو اگزامینز دریافت کرد.

اما 19 سال بعد، زمانی که او 43 ساله بود، آکادمی نوبل به خاطر «قدرت مشاهده و تخیل پیشرو و اثر به اوج رسیده مفاهیم و هنر توصیف» او را برنده جایزه نوبل ادبیات معرفی کرد. همان سال دانشگاه‌های دورهام و آکسفورد و سال بعد دانشگاه کمبریج به وی درجات افتخاری اهدا کردند.

از کیپلینگ تا جایی که می‌دانم کتاب «پسر جنگل» به فارسی ترجمه شده است.

8- اما بسیار بامزه است بدانید که روزی منتقدی به اسکات فیترجرالد گفته بود، کتاب گتسبی بزرگ او اثر فاخری است، اگر از شر کاراکتر گتسبی راحت شود.

9- دکتر زیوس (سیوس)، نویسنده و تصویرگر مشهور ادبیات کودک جهان، کتابی دارد با عنوان «فکرش را بکن این چیزها را در خیابان مالبری دیدم»، این کتاب هم در ابتدا به خاطر متفاوت بودن با سایر کتاب‌ها و واهمه از عدم فروش، مورد پذیرش ناشران قرار نگرفت.

10- حتی کتاب مزرعه حیوانات جورج اورول هم زمانی به خاطر این دلیل رد شد که «فروش داستان‌های حیوانات در آمریکا غیرممکن است.»

11- آنه فرانک، یک یهودی آلمانی متولد شهر فرانکفورت بود که پس از مرگش به واسطهٔ چاپ دفترچهٔ خاطرات روزانه‌اش شهرت جهانی پیدا کرد. این خاطرات بازگوکنندهٔ مستندی از تجربهٔ پنهان شدن وی و خانواده‌اش در طول اشغال هلند توسط آلمان نازی در جنگ جهانی دوم است. این دفترچهٔ خاطرات که در سالروز تولد ۱۳ سالگیش به آن هدیه شد، دربرگیرندهٔ خاطرات زندگی وی از تاریخ ۱۲ ژوئن سال ۱۹۴۲ تا یکم اوت ۱۹۴۴ می‌باشد. این اثر که به زبانهای بسیاری ترجمه شده، یکی از پرخواننده‌ترین کتاب‌های جهان به شمار می‌آید و چندین نمایشنامه و فیلم بر اساس آن ساخته شده‌است.

وقتی منتقدی این دفترچه خاطرات را خواند گفت که سوای حس کنجکاوی برای برداشتن کتاب، خود کتاب حس و حال خاصی در او برنمی‌انگیزد.

پست را با احساس نگرانی از شاهکارهایی که چیزی بیشتر از دست‌خط یا تک‌نسخه تایپ‌شده‌ای از آنها در گوشه اتاق یا انباری، باقی نمانده است، به اتمام می‌رسانم!

منبع: + و ویکی‌پدیا


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

تخیل: تصور کنید که یک موجود هوشمند فرازمینی از زمین بازدید می‌کرد و در اینستاگرام پست به سبک…

ما نمی‌دانیم که هیچ وقت بیگانگانی که می‌گویند اینقدر وجودشان محتمل است، از زمین بازدید خواهند کرد یا آیا آشکارا رخ خواهند نمود یا نه.فعلا در حد داستان‌های علمی تخیلی به قضیه نگاه می‌کنیم.اما تصور کنید که یک موجود هوشمند فرازمینی…

روجلدهای خاطره‌انگیز مجموعه کتاب های طلایی که کودکی‌مان را رنگی می‌کردند!

عبدالرحیم جعفری، پایه گذار انتشارات امیرکبیر و کتاب های طلایی، است. او ۱۲ آبان ۱۲۹۸ در تهران زاده شد. عبدالرحیم جعفری در سال ۱۳۲۸ انتشارات امیرکبیر را پایه گذاشت. و در سال ۱۳۴۰ انتشار مجموعه ی کتابهای طلائی را آغاز کرد. کتابهای طلایی مجموعه…

نقشه واقعی جهان: این نقشه‌های هوشمندانه، اندازه واقعی کشورهای روی کره زمین را نشان می‌دهند

وقتی به نقشه جهان نگاه می کنید، منطقی است که فرض کنید گرینلند و آفریقا از نظر اندازه مشابه هستند. اما در واقعیت، قاره آفریقا 14 برابر وسعت خشکی یخی شمال است.با احتساب تعدادی از جزایر فراساحلی، مساحت کل گرینلند 2.16 میلیون کیلومتر مربع…

اگر در این لحظات تاریخی حساس، شخصیت‌های مهم عکس سلفی می‌گرفتند

عکس سلفی به مفهوم کنونی آن مدت یک دهه است که مرسوم شده و به مفهوم گرفتن عکس آینه‌ای یا تکنیک‌های گرفتن عکس با شاتر زمان‌دار قدمت آن به زمان عکاسی برمی‌گردد.اما تصور کنید که در این لحظات مهم تاریخی، شخصیت‌ها دست به دوربین می‌شدند و به…

چگونه طولانی مدت درس بخوانیم و کمتر خسته شویم؟

مطالعه برای ساعات طولانی می‌تواند چالش برانگیز باشد، اما چندین راهبرد وجود دارد که می‌توانید برای کمک به حفظ تمرکز و جلوگیری از خستگی از آن‌ها استفاده کنید:استراحت کنید: هر 45 تا 50 دقیقه یک بار استراحت کنید تا مغز خود را شارژ کرده و از…

این عکس پرنده واقعا فتوشاپی نیست و ترکیبی هم نیست و در یک جلسه گرفته شده است!

این عکس شگفت‌انگیز از یک پرنده در حال شگفت‌زده کردن کاربران در اینترنت است و مغز مردم از پردازش آنچه در عکس می‌بینند، ناتوان شده است!اگرچه این یک عکس ویرایش نشده و ترکیبی هم نیست و به صورت روتین با یک بار شات و نوردهی گرفته شده است.…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل / سپتیک تانک /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
18 نظرات
 1. سرطان ذهن می گوید

  وقتی از کتاب می نویسید تقریبا همیشه خوب می نویسید. اینگونه نوشته های شما یک نوع فید کتابیابی برای من است.

 2. فرشاد می گوید

  مطلب جالبی بود، ولی تایتل و پیش ضمینه پُست فکر دیگه ای رو تو ذهن من آورد،
  فک نمیکردم همش در مورد آثار ادبی و کتاب باشه…

 3. harati می گوید

  فیلسوف هاهم اکثرا این اتفاق براشون افتاده.از جمله کانت . نیچه و ویتگنشتاین.این آخری کلا قید چاپ کتاب پنجاه شصت صفحه ایش رو میزنه ولی بعدا که چاپ میشه باعث میشه جهت فلسفه قرن بیستم بطور کلی تغییر کنه.و علم از پرگویی ها و ادعاهای بیجای خودش دست بکشه و بفهمه اصولا در حد درک مسائل مهم نیست.

 4. صادق علی آبادی می گوید

  اینا چطور ناشر هایی هستند که کتاب نارنیا و جاناتان رو این همه بار منتشر نکردند؟
  در ضمن عالی بود دکتر فیض بردیم

 5. افشین می گوید

  زمانی که جوان کتلین رولینگ کتابش رو به انتشارات بلومزبری میده ، از طرف انتشارات بهش میگن ممکنه کتابی که نویسندش زن باشه فروش نره بهتره اسمت رو به صورت مخفف بنویسی !! از اونجا میشه جی کی رولینگ (خالق هری پاتر)!!
  ( البته این کامنت هیچ ربطی به این پست نداشت :دی )

 6. محسن می گوید

  به قول چرچیل : یک بادبادک وقتی بالا میره که بر خلاف جهت باد قرار بگیره

 7. mostafa می گوید

  estedad shakibaiye modavem ast
  ayzeneshtayn

 8. علی می گوید

  و البته چرچیل فوق العاده سمج بود!

 9. جوجه می گوید

  ای داد و بیداد

 10. وانا می گوید

  بله نگرانیتون به جاست چون یکی از این شاهکارهایی که حتی بیش از ده ناشر ایرانی زحمت خوندنش رو هم نکشیدن و فقط اول سراغ پول چاپ رو میگیرن الان داره گوشه کمد من خاک میخوره! اما بنده عقب نمیشینم!
  پست جالبی بود کلی بهم امید داد مقسی!

 11. تفکر آزاد می گوید

  مطالب جالبی بود
  تشکر

 12. sam می گوید

  قشنگ بود

 13. پ ن پ می گوید

  think differenet like me!!!

 14. الهه می گوید

  سلام
  این لیست یکی از بزرگترین نویسنده های دنیا یعنی جیمز جویس رو کم داره.

 15. مار سخن گو می گوید

  البته آن فرانک اعتراف کرد که خاطراتش دروغی و ساختگی بوده . می تونید در این مورد جستجو کنید در گوگل .

 16. شماره نه می گوید

  در مورد شماره نه
  تلفظ درست نامش سوس هست.
  حداقل در کشورهای انگلیسی زبان اینطور خوانده می‌شود. که کتاب‌ها هم در آمریکا و به انگلیسی نوشته شده. البته ظاهراً به عنوان یک نام که ریشه‌ی اروپایی دارد تلفظ‌های دیگری هم دارد ولی در هر حال به این شکل مشهور است.
  سوس

 17. ماهان می گوید

  با سلام
  این مقاله شما رو که داشتم می خوندم شماره ۵ منو یاد یه فیلم مستند گونه به همین نام انداخت اگه اشتباه نکنم. من این کتابو نخوندم ولی با اون توضیح مختصری که گفتید اون فیلمو برام تداعی کرد که تا اونجایی که یادمه دو مرغ دریایی راویان داستان فیلم بودند به هر حال فیلم خیلی زیبایی بود.
  در ضمن اگه یه ترجمه خوب از این کتاب سراغ دارید لطفا بگید

 18. سپیده ع می گوید

  بسیار مطلب جالب و شگفت انگیزیه!کاش همه بتونیم ازش درس بگیریم!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.