«گوگل ارث» روی ۴۸ مانیتور

3

گوگل مدتی است که از فناوری و تکنیک جالبی برای نمایش Google Earth استفاده می‌کند. در این فناوری، که Liquid Galaxy نامیده می‌شود، با استفاده از چند کامپیوتر، تصویر بزرگ و با وضوح بالا از گوگل ارث روی چند صفحه نمایش، نمایش داده می‌شود.

نخستین بار در سال ۲۰۰۹، از این فناوری رونمایی شد، در ان موقع گوگل ارث روی ۸ مانیتور به نمایش درآمد. جالب است که بدانید این فناوری در ۲۰ درصد وقت آزادی که هر کارمند گوگل برای خلاقیت و پروژه‌های جانبی در اختیار دارد، ایجاد شد.

از آن زمان تا به حال، ده‌ها پروژه Liquid Galaxy در نقاط مختلف دنیا ایجاد شده است.

در یکی از پروژه‌های تازه، به درخواست مرکز معماری و شهرسازی پاریس که در نظر داشت نمایی تأثیرگذار و تعاملی از شهر پاریس و ساختمان‌هایش در سال ۲۰۲۰ ارائه دهند، گوگل ارث روی ۴۸ مانیتور با وسعت کلی ۴۰ متر مربع به نمایش درمی‌آید!

اگر گذارتان به پاریس نمی‌افتد، نگران نباشید با دانلود این فایل و باز کردنش با نرم‌افزار گوگل ارث می‌توانید روی مانیتورهای کوچک خود هم نمایی از آینده شهر پاریس را ببیند!

در اینجا هم گوگل ارث را روی ۴۸ مانیتور ۳۰ اینچی در دانشگاه جورجیا می‌بینید. برای این کار از ۴ کامپیوتر که از پردازنده Intel i7 ، ۱۲ گیگ رم و ۶ کارت گرافیک nVidia استفاده شده است:

منابع: + و +

 
3 نظرات
  1. وهاب می گوید

    خیلی جالبه

  2. صادق می گوید

    جالب بود . ممنون

  3. omid می گوید

    دکتر جان لینک دانلود کار نمی کنه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.