گوگل ارث به ابزاری مجهز شد که اجازه اندازه‌گیری هر فاصله و ناحیه‌ای را روی نقشه می‌دهد

0

وبلاگ گوگل از افزودن یک ابزار اندازه‌گیری (Measure) به گوگل ارث در کروم و اندروید خبر داد.

کاربران با استفاده از این ابزار می‌توانند خیلی راحت فاصله میان دو نقطه یا ناحیه و محدوده مشخص شده‌ای روی نقشه گوگل ارث را اندازه‌گیری کنند.

مثلا، کاربران گوگل ارث می‌توانند فاصله خانه خود تا سر خیابان اصلی یا قطب شمال را اندازه‌گیری کنند. همین‌طور، می‌توانند مساحت منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنند را به دست بیاورند یا اینکه متراژ یک ساختمان ویلایی را تخمین بزنند.

این ابزار اندازه‌گیری محدود به یک خط مستقیم میان دو نقطه برای تعیین فاصله‌شان یا کشیدن یک مربع و مستطیل برای برآورد مساحت نیست؛ بلکه به کاربران اجازه می‌دهد روی نقشه هر نوع محدوده هندسی و مرزبندی را ترسیم و مساحت آن محدوده را به دست بیاورند.

بنابراین، ابزار جدید گوگل ارث اجازه اندازه‌گیری هر منطقه نامنظم هندسی مانند پارک‌ها، ساختمان‌ها، شهرها و حتی کشورها را می‌دهد.

ابزاری برای حل مشکلات نقشه‌کشی

گوگل می‌گوید این ابزار می‌تواند بسیاری از مشکلات و چالش‌های نقشه‌کشی یا اندازه‌گیری مناطق مختلف را رفع کند. افراد به جای اقدام حضوری برای اندازه‌گیری حدودی یک زمین یا ملک، می‌توانند در خانه یا پشت میز کارشان نشسته و فقط گوگل ارث را باز کنند.

همین‌طور، این ابزار می‌تواند کنجکاوی‌ها و کنکاش‌های جدیدی برای دانستن بیشتر به راه بیندازد. مثلا، فاصله خانه شما در تهران تا با دوست‌تان در شهر سیدنی استرالیا دقیقا چند کیلومتر است.

به گفته وبلاگ گوگل، فعلا ابزار Measure گوگل ارث روی مرورگر کروم و دستگاه‌های اندرویدی در دسترس قرار گرفته است ولی به‌زودی برای دستگاه‌های iOS نیز منتشر می‌شود.

کاربران اندرویدی برای دانلود آخرین نسخه گوگل ارث مجهز به ابزار می‌توانند به گوگل‌پلی مراجعه کنند. کاربران دیگر هم می‌توانند از گوگل ارث روی مرورگر کروم بهره ببرند.

چند روز پیش، گوگل اپلیکیشن واقعیت افزوده Measure خود را برای اندازه‌گیری هر جسم فیزیکی سه بعدی به طور عمومی منتشر کرد. شرکت اپل هم ابزار واقعیت افزوده‌ای برای اندازه‌گیری اجسام در دنیای واقعی دارد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.