معرفی 10 کتاب برای خواندن در روزهای بهاری‌تان

20

در بخش معرفی کتاب این هفته 10 کتاب تازه را به شما معرفی خواهم کرد. این بار کتاب‌های مورد نظرم، واقعا تنوع خوبی برای همه سلیقه‌ها و و بودجه‌ها دارند.

در نظر داشتم این کتاب‌ها را در اواخر سال قبل معرفی کنم، اما به حکم تجربه از آنجا که یقین داشتم، چنین پستی در آن بازه زمانی کمتر خوانده خواهد شد و اصولا کمتر کسی پیدا می‌شود که در ایان نوروز به دنبال کتاب خواندن باشد، ترجیح دادم کتاب‌ها را با تأخیر در زمانی معرفی کنم که مخاطب بیشتری به آنها توجه نشان بدهد.

امیدوارم پست‌های معرفی کتاب «یک پزشک»، تکانی هر چند جزئی و ناچیز در بازار بی‌رونق کتاب ایران ایجاد کند، یا دست‌کم توصیه‌نامه خوبی باشد برای مخاطبان خاص این وبلاگ.

1- آهن، پتاسیم، نیکل: این کتاب جیبی است و بیشتر از 72 صفحه ندارد، عنوان کتاب ما را یاد کلاس‌های شیمی می‌اندازد و جالب است بدانید که نویسنده آن، یک شیمی‌دان بوده است.

پریمو میکله لوی (1919 تا 1987)، شیمی‌دان و نویسنده ایتالیایی، در تورین به دنیا آمد و جوانی‌اش را به تحصیل شیمی گذراند. اما شهرت او مدیون ادبیات داستانی‌اش است که تأثیر زیادی از زندگی و تجربیات شخصی‌اش گرفته. حاصل نویسندگی‌اش دو رمان و چندین مجموعه داستان کوتاه، مقالات و اشعار است. او را بیشتر با کتاب خاطرات‌اش -اگر این انسان بود- می‌شناسند که وقایع زندگی او را از فوریه 1944 تا ژانویه 1945 شرح می‌دهد.

نقش شیمی در آثار داستانی‌اش هم هویداست و یکی از مهم‌ترین این آثار مجموعه داستانی‌است با نام «جدول عناصر تناوبی»، هر یکی از داستان‌هایش نام یکی از عناصر را بر خود دارد و دوران زندگی او را در قالبی نه‌چندن ساده و پر از ارجاعات فراوان روایت می‌کند، یعنی از وقتی دانشجوی پرشور شیمی بود تا دوره دشوار جنگ جهانی دوم و بعد از آن.

کتاب حاضر منتخب سه داستان این مجموعه است که همگی در دوره پیش از جنگ می‌گذرند.

این کتاب، توسط کتابسرای تندیس با ترجمه بابک واحدی با قیمت دو هزار تومان منتشر شده است.

 آهن,پتاسیم, نیکل

به بریده‌ای از داستان «آهن» توجه کنید:

شب، پشت دیوارهای آزمایشگاه آرمیده، شب اروپا، چمبرلین دست‌خالی و بی‌دستاورد از مونیخ بازگشته. ارتش هیتلر بی‌شلیک یک گلوله وارد پراگ شده، فرانکو بارسلونا را اشغال کرده و در مادرید مستقر شده است. ایتالیای فاشیست، آن دزد سر گردنه خرده‌پا، آلبانی را اشغال کرده و دلشوره فاجعه قریب‌الوقوع، همچون شبنم غلیظی همه جا را پوشانده، در خانه‌ها و خیابان‌هاع در گفتگوهای محتاطانه و وجدان‌های به خواب‌رفته.

ولی شب توان نفوذ در آن دیوارهای ضخیم را ندارد، سانسور فاشیستی، شاهکار رژیم، خود به تنهایی توانسته ما را از دنیا جدا کند و در برزخی سفید و عاری از حس رها کند.

سی تایی از ما توانستیم بر مانع دشوار امتحانات اولیه غلبه کنیم و وارد دومین سال آزمایشگاه تحلیل کیفی شویم.

در جمع ما، ساندرو گوشه‌گیر و تنها بود. قد متوسطی داشت، لاغر ولی عضلانی، هیچ وقت اورکت نمی‌پوشید، حتی در سردترین روزها. به کلاس که آمد شلوار مخمل کبریتی نخ‌نمایی تنش بود و جوراب‌هایی تا زانو از پشم دستباف و بعضی وقت‌ها شنلی سیاه‌رنگ و کوتاه که مرا یاد شاعر توسکانی -رناتو فوچینی- می‌انداخت. دست‌های درشت و پینه‌بسته‌ای داشت، ظاهری زمخت و استخوانی و صورتی آفتاب‌سوخته، پیشانی کوتاهش زیر خط موهایش بود، موهایش را خیلی کوتاه نگاه می‌داشت و یک‌شانه و مثل دهاتی‌ها با گام‌های بلند و آرام و شلنگ‌انداز راه می‌رفت.

چطور می توانست شرف و شرافت تازه‌ای در این درسی که می خواندیم نبیند، چطور می‌توانست این حقیقت را نادیده بگیرد که شیمی و فیزیک، آن طور که به خورد ما می‌دادند، سوای از شکوفایی و سرزندگی‌ای که دنبالش می‌گشتیم، چون همواره شفاف، واضح و اثبات‌شدنی بودند، نه تکه‌پاره‌هایی سراسر دروغ و پوچی، مثل برنامه‌های رادیو و نوشته‌های روزنامه‌ها.

سبک نوستن پریمو میکله لوی این طوری است، گرچه ایرادهایی هم می توان به تکنیک روایی او گرفت، اما نقطه قوت نوشته‌های او داشتن سبکی مخصوص به خودش است که قابل احترام است.

این کتاب را کتابسرای تندیس به قیمت دوهزار تومان منتشر کرده است.

2- مرد سوم: این کتاب، شاید به خاطر فیلمی که از روی آن ساخته شده است، بسیار مشهور است. کتاب را گراهام گرین نوشته و محسن آزرم ترجمه‌اش کرده است.

مرد سوم

وقتی خبر منتشر شدن کتاب را شنیدم، به یاد نمی‌آوردم که فیلم را دیده باشم، فیلم را تهیه کردم و متوجه شدم که سال‌ها قبل در شبکه دوم دیده بودم، از فیلم بسیار خوشم آمده بود، اما نتوانسته بودم، نام فیلم را به یاد بیاورم یا از روی داستان کلی فیلم به عنوان آن برسم.

مرد سوم

انتشار ترجمه کتاب بهانه‌ای شد برای تهیه DVD این فیلم، هنوز هم محو سکانس چرخ و فلک و سکانس پایانی این فیلم زیبا هستم.

این کتاب 159 صفحه دارد و بهایش 4200 تومان است.

3- دنیای بلور: دنیای بلور نوشته جی.‌جی. بالارد است، نویسنده‌ای داستان‌های تخیلی که پیش از این کتاب‌های برج و امپراتوری خورشید او را در یک پزشک معرفی کرده‌ام.

کناب دنیای بلور را نشر چشمه منتشر کرده است. رمان «دنیای بلور» اولین جلد از سه‌گانه‌ی مشهور جی. جی. بالارد درباره‌ بحران جهانی آب است. شرایط آخر‌الزمانی و وضعیت آخر الزمانی محور این تریلوژی است.

رمان «دنیای بلور» درباره‌ جنگلی است در کنگو که کم‌کم تبدیل به بلور می‌شود و به اعتقاد بالارد این نشانه‌ای است از دو مسئله‌ مهم و البته متفاوت؛ یکی نابودی خودِ جنگل و دیگری تبدیل آن به بلورهایی زیبا.

 دنیای بلور ,جی.‌جی. بالارد

بالارد براساس همین پارادوکس و واکنش انسان به آن، رمانش را پیش می‌برد. در واقع جنگل در اثر این اتفاق (تبدیل شدن همه‌چیز به بلور) می‌میرد، اما این مرگ برای برخی از جمله درماندگان و بیماران لاعلاج، یک بهشت محسوب می‌شود.

کتاب 233 صفحه‌ای و بهایش شش هزار تومان است.

4- گفتگو با بچه‌ها درباره قرون وسطا: این کتاب را ژاک لوگوف نوشته است و برخلاف آنچه از اسمش برمی‌آید، من خواندن آن را به بزرگسالان هم توصیه می‌کنم.

ما عادت کرده‌ایم که در مقالات و گفتگوهای روزانه از اصلاحات و واژه‌هایی استفاده کنیم که در مورد آنها خیلی کم می‌دانیم، مثلا وقتی صحبت از قرون وسطا می‌شود، ما در ذهن فقط تصویرهای سیاهی از دوران تفتیش عقاید و شکنجه‌ها به ذهنمان می‌آید، اما فراتر از این تصویر کلی مبهم چه می‌دانیم.

این کتاب کوچک برا اطلاعات ما از این دوره می‌افزاید و به ما نشان می‌دهد که در این دوره سیاه هم مردمی بودند که زندگی‌های رنگی‌ای برای خود داشتند و این دوره هم خالی از هنر، علم و دانشمندان بزرگ نبوده است.

گفتگو با بچه‌ها درباره قرون وسطا

این کتاب را نشر آفرینگان در 132 صفحه و به بهای 2500 تومان منتشر کرده است.

5- گزارش تحلیلی یک مورد هیستری: هیستری نام آشنایی در بخش‌های اورژانس بیمارستان است، این اصطلاح که البته به تعبیر درست‌تر اختلال تبدیلی یا conversion disorder خوانده می‌شود، مورد توجه فروید هم بوده است و او در این کتاب به صورت مشروح در مورد یکی از بیمارانش که یک دختر هجده ساله به نام «دورا» بود، نوشته است، این کتاب را دکتر آرش امینی ترجمه کرده است.

گزارش تحلیلی یک مورد هیستری , فروید

این کتاب را انتشارات ارجمند در 120 صفحه و به بهای 2900 تومان منتشر کرده است.

6- رؤیا در رؤیا: این کتاب مجموعه 20 رؤیا از 20 شخصیت مهم است. افرادی مثل میکل آنجلو، آنتوان چخوف، کلود دبوسی، مایاکوفسکی، لورکا و فروید.

این رؤیاها را آنتونیو تابوکی گردآوری کرده است. پس اگر می‌خواهید بدانید که رؤیاهای این آدم‌های مشهور چه می‌توانسته باشد، این کتاب را از دست ندهید.

رؤیا در رؤیا , آنتونیو تابوکی

این کتاب را نشر نیکا در 111 صفحه، به بهای 4 چهار هزار تومان منتشر کرده است.

7- فیزیک در سینما، فیزیک نابخردانه و توهین‌آمیز فیلم: از عنوان کتاب باید بتوانید حدس بزنید که موضوعش در مورد چیست!

فیلم‌های سینمایی پر هستند از تخیل. سلیقه‌های متفاوت هستند، خیلی‌ها ترجیح می‌دهند که در این تخیلی هم از منطق خاصی پیروی شود، بعضی هم البته دوست ندارند به قانون خاصی پایبند باشند. من جزو دسته اول هستم.

این کتاب که تام راجرز به بررسی علمی این قضیه می‌پردازند و نشان می‌دهد که مثلا چگونه قوانین مختلف فیزیک در فیلم‌ها نقض می‌شود.

فیزیک در سینما, فیزیک نابخردانه و توهین‌آمیز فیلم

این کتاب 494 صفحه‌ای را انتشارات سوره مهر با ترجمه نادیا زکالوند به بهای 8900 تومان منتشر کرده است.

8- ماریا کالاس، ستاش هنر، ستایش عشق: وقتی ویژه‌نامه خلاقیت را در یک پزشک می‌نوشتم، در مقاله مربوط به آگهی «متفاوت بیندیش اپل»، یاد کوچکی از ماریا کالاس -سرشناس‌ترین خواننده‌ی سوپرانوی اپرا در سده‌ی بیستم – کردم، دیدن ویدئوهایی از اجراهای هنری او باعث شد که در مورد وی کنجکاو شوم و کتابی در مورد او پیدا کنم.

ماریا کالاس,ستاش هنر, ستایش عشق

این کتاب را نشر ثالث در 298 صفحه (بدون احتساب قسمت عکس‌ها) منتشر کرده است.

9- خواستن توانستن است، زندگی سر ریچارد برانسون: سر ریچارد برانسون تاجر ماجراجو، کارآفرین موفق انگلیسی و صاحب شرکت ویرجین است.

خواستن توانستن است,زندگی سر ریچارد برانسون

مدتی بود، دنبال کتابی در مورد او می‌گشتم تا اینکه این کتاب را پیدا کردم، این کتاب را انتشارات لوح فکر در 138 صفحه و بهای چهار هزار تومان منتشر کرده است.

10- گذرنامه: گذرنامه رمانی است، نوشته هرتا مولر.

هرتا مولر

ویندیش، شخصیت اول داستان، آسیابانی است که به همراه همسر و دخترش در یکی از روستاهای رومانی زندگی می‌کند، او همواره کعبه آمالش را در آلمان می‌بیند و برای دریافت گذرنامه، باید علاوه بر پرداخت رشوه، از خیلی چیزها بگذرد …

موضوع کتاب، همچون دیگر آثار هرتا مولر، رنج و تنهایی مردم در حکومت دیکتاتوری چائشسکو و مصایب زندگی بازماندگان پس از جنگ است که شباهت زیادی به زندگی نویسنده هم دارد.

البته این کتاب، پیوست با ارزشی دارد: خطابه هرتا مولر هنگام دریافت جایزه نوبل ادبیات.

 گذرنامه - هرتا مولر

این کتاب را انتشارات مروارید در 116 صفحه به بهای 3100 تومان منتشر کرده است.

سبک نوشتار مولر در این کتاب مانند «سرزمین گوجه‌های سبز»، سبکی شاعرانه است، بنابراین نباید انتظار داشته باشید با کتابی با روایت سرراست سر و کار دارید.

از هرتا مولر کتاب دیگری به عنوان «قرار ملاقات» هم مجوز نشر گرفته و به زودی منتشر خواهد شد.

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

گالری عکس: طراحی‌های داخلی و خارجی افتضاح و عجیب که با کمی قدرت شبیه‌سازی مغزی رخ نمی‌دادند!

چیزی که من اسمش را می‌گذارم شبیه‌سازی مغزی واقعا چیز لازمی در زندگی و کار است. یعنی اینکه بتوانید قبل از جابجایی و ساختن اجسام در ذهن تجسمش کنید و بعد حین کاربری‌های مختلف تصورش کنید و پیش‌بینی کنید که کجای کار می‌لنگد. فکر کنم از زمان…

تخیل: تصور کنید که یک موجود هوشمند فرازمینی از زمین بازدید می‌کرد و در اینستاگرام پست به سبک…

ما نمی‌دانیم که هیچ وقت بیگانگانی که می‌گویند اینقدر وجودشان محتمل است، از زمین بازدید خواهند کرد یا آیا آشکارا رخ خواهند نمود یا نه. فعلا در حد داستان‌های علمی تخیلی به قضیه نگاه می‌کنیم. اما تصور کنید که یک موجود هوشمند فرازمینی…

خارج از کادرهای عکس‌های مشهور چه گذشته؟ حالا کاربران می‌خواهد با هوش مصنوعی Generative Fill فتوشاپ…

هوش مصنوعی به سرعت در حال توسعه است و هر روز می بینیم که چقدر توسعه پیدا می‌کند. یکی از پیشرفت‌های تازهاخیراً ابزار جدید AI Generative Fill فتوشاپ بوده است. با کمک آن می‌توان بسیار ساده چیز ناخواسته‌ای را حذف کرد یا اشیایی را اضافه کرد…

جستجو برای جیمز باند بعدی – طرفداران جیمز باند یکی از این 11 نفر را جیمز باند بعدی می‌دانند

جیمز باند یک شخصیت خیالی است که توسط نویسنده بریتانیایی یان فلمینگ خلق شده. باند یک مامور سرویس مخفی بریتانیایی ظریف و پیچیده است که با کد 007 نیز شناخته می‌شود. او اولین حضور خود را در رمان «کازینو رویال» فلمینگ در سال 1953 انجام داد و از…

اگر در این لحظات تاریخی حساس، شخصیت‌های مهم عکس سلفی می‌گرفتند

عکس سلفی به مفهوم کنونی آن مدت یک دهه است که مرسوم شده و به مفهوم گرفتن عکس آینه‌ای یا تکنیک‌های گرفتن عکس با شاتر زمان‌دار قدمت آن به زمان عکاسی برمی‌گردد. اما تصور کنید که در این لحظات مهم تاریخی، شخصیت‌ها دست به دوربین می‌شدند و به…

این عکس‌های تاریخی را پیش از این در کمتر جایی دیده‌اید

یک سرباز صربستانی در کنار پدرش که برای ملاقات او به خط مقدم نزدیک بلگراد آمده، خوابیده است. سال گرفتن شدن عکس، حدود 1914/1915 یک نگهبان مرزی آلمان شرقی در صبحی که دیوار برلین سقوط کرد، گلی را از طریق شکافی در دیوار برلین هدیه می‌دهد،…

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / اسپیدکس / چاپ فلش / لاغری فوری / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / خرید عسل طبیعی / زانوبند زاپیامکس / خرید ویلا در سیسنگان / زانوبند زاپیامکس / کلینیک زیبایی دکتر امانی رشت / کفپوش تاتامی / خرید جم فری فایر / شیشه اتومبیل / منابع آزمون دولینگو / ساید چنل / کلاه کاسکت / درمانکده / ثبت برند / خرید سرور مجازی / سایت نوید / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی شاواز / قیمت جاروبرقی وینسنت / تور اروپا ارزان / پزشک زنان سعادت آباد / محصولات زناشویی / لیوان حرارتی / ایمپلنت دندان / خرید گوشی با حکمت کارت / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور - متخصص زنان / خرید خودنویس / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / سریال ایرانی کول دانلود / درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / فروشگاه اینترنتی زنبیل / خرید ساعت دیواری / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / چاپ لیوان / خرید از آمازون / بهترین سریال های ایرانی / چاپ کلاه / کاشت مو / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / داروخانه آنلاین تینا /

20 نظرات
 1. لیلا آزموده می گوید

  با یک پزشک متفاوت بیندیشید! کتاب‌های عالی‌ای معرفی می‌کنید در مورد همه چیزهای خوب: عشق، زیبایی، علم، تخیل، آزادی.

 2. احمد می گوید

  البته که این پست‌ها مؤثر بوده است. موفق باشید.

 3. ایمان فردا می گوید

  سلیقه عالی در انتخاب کتاب دارید. البته مطئنم ملاحظاتی را هم مجبورید رعایت کنید. در هر صورت تیزهوش هستید و وبلاگتان دوست‌داشتنی است. با عشق.

 4. دکتر کتابفروش می گوید

  هنوز متن رو نخوندم اما مطمئنم که یکی از بهترین معرفی های کتاب رو شما تو وبتون دارید آقای مجیدی!

 5. مجتبی درویشی می گوید

  دکتر جان ما اهل کتاب نیستیم فیلمو بیشتر ترجیح میدیم 😀

 6. مرسده می گوید

  خیلی خوب و متنوع بود . کتاب اول خریدش واجبه، هم اسمش هم بریده ی داستانش منو یاد دوران دانشجویی خصوصا واحدهای آزمایشگاه انداخت 🙁 – متاسفانه دوستان هم رشته ام چندان اهل کتاب اونهم با این سبک نگارش نیستن وگرنه پنج – شش جلدی خریداری میکردم .
  ممنون مثل همیشه عالی و بی نقص .
  ——————–
  من بخصوص برای پرسیدن یک سوال، چند روزی میشه خیلی منتظر پست معرفی کتاب بودم . میخواستم ازتون بپرسم شما رمان ” خانه ی دکتر ادواردز ” نوشته فرانسیس بیدینگ ( رمانی که فیلم طلسم شده spellbound آلفرد هیچکاک براساس اون ساخته شده ) رو جایی برای فروش دیدین؟ تو چند سایت فروش کتاب گشتم، ولی پیدا نکردم.

 7. MMS می گوید

  خیلى جالب بود. لطفاً یک پست هم براى نمایشگاه کتاب بنویسید.

 8. علي می گوید

  با سلام
  ممنون از سایتتون مخصوصا بخش معرفی کتاب.
  اگر ممکنه یک پست خوب در مورد پیشنهادات خرید کتاب از نمایشگاه به تفکیک موضوع بگذارید.
  ممنون

 9. کتابخوان نیمه حرفه ای! می گوید

  ممنون،عالی مثل همیشه،
  1.دکتر عزیز ایبوک مطالب عید رو نمی زارید؟
  2.اگه یه لطفی بکنید و در کنار معرفی کتاب،کتابهای خوب و کامل مجازی(پی دی اف) رو هم گهگاه معرفی کنید خیلی خوبه.می دونم متاسفانه تعداد کتابهای الکترونیکی به درد بخور و جدید خیلی کمه.
  3.درسته که آیپد دارین اما اگر در مورد برنامه های گلکسی تب هم بنویسین ممنون میشیم(مثلا من نمی دونم چطور بدون نصب رام میشه از کیبرد فارسی استفاده کرد،بعضی اپ ها درست کار نمی کنن!اگه اپهای مفید معرفی کنید خیلی خوبه)
  بازم ممنون

 10. محمد می گوید

  خیلی جالب بود . ممنون .

 11. توحید می گوید

  من هم کتاب مبارزه گرسنگی رو پیشنهاد میکنم. یکی از سه گانه این کتاب به فارسی ترجمه شده و فوق العادست.
  نقد کوتاهش تو اینجا نوشته شده:
  http://tohid.ir.tc/book-reveiw/%D9%86%D9%82%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%A7%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%B3%D9%86%DA%AF%DB%8C-45.html

 12. mahboobeh می گوید

  salam
  bebakhshid
  man mikham hafteye bad beram namayeshgahe ketab azaton mikham ke ye listi az ketabaye jaleb va ghashang va por karbod dar zendegi be man moarefi konid.
  kheili mamnon.

 13. نرم افزار انبارداری می گوید

  خواستن توانستن است روحیه میده به آدم

 14. وحید می گوید

  باسلام
  این یعنی ترویج فرهنگ کتابخوانی ومن تشکر میکنم از این کارهای زیباتون.

 15. احمد محمدی می گوید

  خیلی جالب بود ابتکار خوبی بود امیدوارم این کار را ادامه دهید من هم به تازگی کتابی از یک نویسندۀ ایرانی به نام سایۀ عفریتها خوانده ام که سخت تاثیر پیام های اجتماعی و سیاسی آن در عصر حاضر قرار گرفتم . کتاب به شیوۀ فابل (زبان حیوانی) نوشته شده بود و به صورت هنرمندانه ای جنبۀ نمادین یا سمبولیک داشت . نویسندۀ این کتاب حامد روشنگر نام داشت و ناشر آن شرکت آمازن در آمریکا بود و آن را از طریق سایت نسک آور تهیه کردم . تعجب می کنم این کتاب چگونه در ایران منتشر نشده است.

 16. hasan می گوید

  سلام. خواستم بپرسم کتاب مانند یک تازه کار از ریچارد برانسون رو کجا باید پیدا کنم؟ ممنون

 17. باربد کربلایی می گوید

  به شخصه کتاب‌های تخیلی رو بیشتر از هر نوع کتاب دیگه‌ای می‌پسندم. کتاب های سبک زندگی رو هم در درجه دوم.

 18. mehdi می گوید

  هرتا مولر خیلی عالی می نویسه.

 19. برانیکو می گوید

  افکار و اندیشه های انسان به گونه ای است که ممکن است فقط خواندن یک کتاب پایه اندیشه ها و افکار انسان را بر مبنای جدید یا در مسیر خاصی قرار دهد و چه بسا ممکن است کتابی مسیر سرنوشت میلیون ها انسان را در راه مخصوصی بیندازد.

 20. علی می گوید

  معرفی یک کتاب فوق العاده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5