معرفی 10 کتاب برای خواندن در روزهای بهاری‌تان

20

در بخش معرفی کتاب این هفته 10 کتاب تازه را به شما معرفی خواهم کرد. این بار کتاب‌های مورد نظرم، واقعا تنوع خوبی برای همه سلیقه‌ها و و بودجه‌ها دارند.

در نظر داشتم این کتاب‌ها را در اواخر سال قبل معرفی کنم، اما به حکم تجربه از آنجا که یقین داشتم، چنین پستی در آن بازه زمانی کمتر خوانده خواهد شد و اصولا کمتر کسی پیدا می‌شود که در ایان نوروز به دنبال کتاب خواندن باشد، ترجیح دادم کتاب‌ها را با تأخیر در زمانی معرفی کنم که مخاطب بیشتری به آنها توجه نشان بدهد.

امیدوارم پست‌های معرفی کتاب «یک پزشک»، تکانی هر چند جزئی و ناچیز در بازار بی‌رونق کتاب ایران ایجاد کند، یا دست‌کم توصیه‌نامه خوبی باشد برای مخاطبان خاص این وبلاگ.

1- آهن، پتاسیم، نیکل: این کتاب جیبی است و بیشتر از 72 صفحه ندارد، عنوان کتاب ما را یاد کلاس‌های شیمی می‌اندازد و جالب است بدانید که نویسنده آن، یک شیمی‌دان بوده است.

پریمو میکله لوی (1919 تا 1987)، شیمی‌دان و نویسنده ایتالیایی، در تورین به دنیا آمد و جوانی‌اش را به تحصیل شیمی گذراند. اما شهرت او مدیون ادبیات داستانی‌اش است که تأثیر زیادی از زندگی و تجربیات شخصی‌اش گرفته. حاصل نویسندگی‌اش دو رمان و چندین مجموعه داستان کوتاه، مقالات و اشعار است. او را بیشتر با کتاب خاطرات‌اش -اگر این انسان بود- می‌شناسند که وقایع زندگی او را از فوریه 1944 تا ژانویه 1945 شرح می‌دهد.

نقش شیمی در آثار داستانی‌اش هم هویداست و یکی از مهم‌ترین این آثار مجموعه داستانی‌است با نام «جدول عناصر تناوبی»، هر یکی از داستان‌هایش نام یکی از عناصر را بر خود دارد و دوران زندگی او را در قالبی نه‌چندن ساده و پر از ارجاعات فراوان روایت می‌کند، یعنی از وقتی دانشجوی پرشور شیمی بود تا دوره دشوار جنگ جهانی دوم و بعد از آن.

کتاب حاضر منتخب سه داستان این مجموعه است که همگی در دوره پیش از جنگ می‌گذرند.

این کتاب، توسط کتابسرای تندیس با ترجمه بابک واحدی با قیمت دو هزار تومان منتشر شده است.

 آهن,پتاسیم, نیکل

به بریده‌ای از داستان «آهن» توجه کنید:

شب، پشت دیوارهای آزمایشگاه آرمیده، شب اروپا، چمبرلین دست‌خالی و بی‌دستاورد از مونیخ بازگشته. ارتش هیتلر بی‌شلیک یک گلوله وارد پراگ شده، فرانکو بارسلونا را اشغال کرده و در مادرید مستقر شده است. ایتالیای فاشیست، آن دزد سر گردنه خرده‌پا، آلبانی را اشغال کرده و دلشوره فاجعه قریب‌الوقوع، همچون شبنم غلیظی همه جا را پوشانده، در خانه‌ها و خیابان‌هاع در گفتگوهای محتاطانه و وجدان‌های به خواب‌رفته.

ولی شب توان نفوذ در آن دیوارهای ضخیم را ندارد، سانسور فاشیستی، شاهکار رژیم، خود به تنهایی توانسته ما را از دنیا جدا کند و در برزخی سفید و عاری از حس رها کند.

سی تایی از ما توانستیم بر مانع دشوار امتحانات اولیه غلبه کنیم و وارد دومین سال آزمایشگاه تحلیل کیفی شویم.

در جمع ما، ساندرو گوشه‌گیر و تنها بود. قد متوسطی داشت، لاغر ولی عضلانی، هیچ وقت اورکت نمی‌پوشید، حتی در سردترین روزها. به کلاس که آمد شلوار مخمل کبریتی نخ‌نمایی تنش بود و جوراب‌هایی تا زانو از پشم دستباف و بعضی وقت‌ها شنلی سیاه‌رنگ و کوتاه که مرا یاد شاعر توسکانی -رناتو فوچینی- می‌انداخت. دست‌های درشت و پینه‌بسته‌ای داشت، ظاهری زمخت و استخوانی و صورتی آفتاب‌سوخته، پیشانی کوتاهش زیر خط موهایش بود، موهایش را خیلی کوتاه نگاه می‌داشت و یک‌شانه و مثل دهاتی‌ها با گام‌های بلند و آرام و شلنگ‌انداز راه می‌رفت.

چطور می توانست شرف و شرافت تازه‌ای در این درسی که می خواندیم نبیند، چطور می‌توانست این حقیقت را نادیده بگیرد که شیمی و فیزیک، آن طور که به خورد ما می‌دادند، سوای از شکوفایی و سرزندگی‌ای که دنبالش می‌گشتیم، چون همواره شفاف، واضح و اثبات‌شدنی بودند، نه تکه‌پاره‌هایی سراسر دروغ و پوچی، مثل برنامه‌های رادیو و نوشته‌های روزنامه‌ها.

سبک نوستن پریمو میکله لوی این طوری است، گرچه ایرادهایی هم می توان به تکنیک روایی او گرفت، اما نقطه قوت نوشته‌های او داشتن سبکی مخصوص به خودش است که قابل احترام است.

این کتاب را کتابسرای تندیس به قیمت دوهزار تومان منتشر کرده است.

2- مرد سوم: این کتاب، شاید به خاطر فیلمی که از روی آن ساخته شده است، بسیار مشهور است. کتاب را گراهام گرین نوشته و محسن آزرم ترجمه‌اش کرده است.

مرد سوم

وقتی خبر منتشر شدن کتاب را شنیدم، به یاد نمی‌آوردم که فیلم را دیده باشم، فیلم را تهیه کردم و متوجه شدم که سال‌ها قبل در شبکه دوم دیده بودم، از فیلم بسیار خوشم آمده بود، اما نتوانسته بودم، نام فیلم را به یاد بیاورم یا از روی داستان کلی فیلم به عنوان آن برسم.

مرد سوم

انتشار ترجمه کتاب بهانه‌ای شد برای تهیه DVD این فیلم، هنوز هم محو سکانس چرخ و فلک و سکانس پایانی این فیلم زیبا هستم.

این کتاب 159 صفحه دارد و بهایش 4200 تومان است.

3- دنیای بلور: دنیای بلور نوشته جی.‌جی. بالارد است، نویسنده‌ای داستان‌های تخیلی که پیش از این کتاب‌های برج و امپراتوری خورشید او را در یک پزشک معرفی کرده‌ام.

کناب دنیای بلور را نشر چشمه منتشر کرده است. رمان «دنیای بلور» اولین جلد از سه‌گانه‌ی مشهور جی. جی. بالارد درباره‌ بحران جهانی آب است. شرایط آخر‌الزمانی و وضعیت آخر الزمانی محور این تریلوژی است.

رمان «دنیای بلور» درباره‌ جنگلی است در کنگو که کم‌کم تبدیل به بلور می‌شود و به اعتقاد بالارد این نشانه‌ای است از دو مسئله‌ مهم و البته متفاوت؛ یکی نابودی خودِ جنگل و دیگری تبدیل آن به بلورهایی زیبا.

 دنیای بلور ,جی.‌جی. بالارد

بالارد براساس همین پارادوکس و واکنش انسان به آن، رمانش را پیش می‌برد. در واقع جنگل در اثر این اتفاق (تبدیل شدن همه‌چیز به بلور) می‌میرد، اما این مرگ برای برخی از جمله درماندگان و بیماران لاعلاج، یک بهشت محسوب می‌شود.

کتاب 233 صفحه‌ای و بهایش شش هزار تومان است.

4- گفتگو با بچه‌ها درباره قرون وسطا: این کتاب را ژاک لوگوف نوشته است و برخلاف آنچه از اسمش برمی‌آید، من خواندن آن را به بزرگسالان هم توصیه می‌کنم.

ما عادت کرده‌ایم که در مقالات و گفتگوهای روزانه از اصلاحات و واژه‌هایی استفاده کنیم که در مورد آنها خیلی کم می‌دانیم، مثلا وقتی صحبت از قرون وسطا می‌شود، ما در ذهن فقط تصویرهای سیاهی از دوران تفتیش عقاید و شکنجه‌ها به ذهنمان می‌آید، اما فراتر از این تصویر کلی مبهم چه می‌دانیم.

این کتاب کوچک برا اطلاعات ما از این دوره می‌افزاید و به ما نشان می‌دهد که در این دوره سیاه هم مردمی بودند که زندگی‌های رنگی‌ای برای خود داشتند و این دوره هم خالی از هنر، علم و دانشمندان بزرگ نبوده است.

گفتگو با بچه‌ها درباره قرون وسطا

این کتاب را نشر آفرینگان در 132 صفحه و به بهای 2500 تومان منتشر کرده است.

5- گزارش تحلیلی یک مورد هیستری: هیستری نام آشنایی در بخش‌های اورژانس بیمارستان است، این اصطلاح که البته به تعبیر درست‌تر اختلال تبدیلی یا conversion disorder خوانده می‌شود، مورد توجه فروید هم بوده است و او در این کتاب به صورت مشروح در مورد یکی از بیمارانش که یک دختر هجده ساله به نام «دورا» بود، نوشته است، این کتاب را دکتر آرش امینی ترجمه کرده است.

گزارش تحلیلی یک مورد هیستری , فروید

این کتاب را انتشارات ارجمند در 120 صفحه و به بهای 2900 تومان منتشر کرده است.

6- رؤیا در رؤیا: این کتاب مجموعه 20 رؤیا از 20 شخصیت مهم است. افرادی مثل میکل آنجلو، آنتوان چخوف، کلود دبوسی، مایاکوفسکی، لورکا و فروید.

این رؤیاها را آنتونیو تابوکی گردآوری کرده است. پس اگر می‌خواهید بدانید که رؤیاهای این آدم‌های مشهور چه می‌توانسته باشد، این کتاب را از دست ندهید.

رؤیا در رؤیا , آنتونیو تابوکی

این کتاب را نشر نیکا در 111 صفحه، به بهای 4 چهار هزار تومان منتشر کرده است.

7- فیزیک در سینما، فیزیک نابخردانه و توهین‌آمیز فیلم: از عنوان کتاب باید بتوانید حدس بزنید که موضوعش در مورد چیست!

فیلم‌های سینمایی پر هستند از تخیل. سلیقه‌های متفاوت هستند، خیلی‌ها ترجیح می‌دهند که در این تخیلی هم از منطق خاصی پیروی شود، بعضی هم البته دوست ندارند به قانون خاصی پایبند باشند. من جزو دسته اول هستم.

این کتاب که تام راجرز به بررسی علمی این قضیه می‌پردازند و نشان می‌دهد که مثلا چگونه قوانین مختلف فیزیک در فیلم‌ها نقض می‌شود.

فیزیک در سینما, فیزیک نابخردانه و توهین‌آمیز فیلم

این کتاب 494 صفحه‌ای را انتشارات سوره مهر با ترجمه نادیا زکالوند به بهای 8900 تومان منتشر کرده است.

8- ماریا کالاس، ستاش هنر، ستایش عشق: وقتی ویژه‌نامه خلاقیت را در یک پزشک می‌نوشتم، در مقاله مربوط به آگهی «متفاوت بیندیش اپل»، یاد کوچکی از ماریا کالاس -سرشناس‌ترین خواننده‌ی سوپرانوی اپرا در سده‌ی بیستم – کردم، دیدن ویدئوهایی از اجراهای هنری او باعث شد که در مورد وی کنجکاو شوم و کتابی در مورد او پیدا کنم.

ماریا کالاس,ستاش هنر, ستایش عشق

این کتاب را نشر ثالث در 298 صفحه (بدون احتساب قسمت عکس‌ها) منتشر کرده است.

9- خواستن توانستن است، زندگی سر ریچارد برانسون: سر ریچارد برانسون تاجر ماجراجو، کارآفرین موفق انگلیسی و صاحب شرکت ویرجین است.

خواستن توانستن است,زندگی سر ریچارد برانسون

مدتی بود، دنبال کتابی در مورد او می‌گشتم تا اینکه این کتاب را پیدا کردم، این کتاب را انتشارات لوح فکر در 138 صفحه و بهای چهار هزار تومان منتشر کرده است.

10- گذرنامه: گذرنامه رمانی است، نوشته هرتا مولر.

هرتا مولر

ویندیش، شخصیت اول داستان، آسیابانی است که به همراه همسر و دخترش در یکی از روستاهای رومانی زندگی می‌کند، او همواره کعبه آمالش را در آلمان می‌بیند و برای دریافت گذرنامه، باید علاوه بر پرداخت رشوه، از خیلی چیزها بگذرد …

موضوع کتاب، همچون دیگر آثار هرتا مولر، رنج و تنهایی مردم در حکومت دیکتاتوری چائشسکو و مصایب زندگی بازماندگان پس از جنگ است که شباهت زیادی به زندگی نویسنده هم دارد.

البته این کتاب، پیوست با ارزشی دارد: خطابه هرتا مولر هنگام دریافت جایزه نوبل ادبیات.

 گذرنامه - هرتا مولر

این کتاب را انتشارات مروارید در 116 صفحه به بهای 3100 تومان منتشر کرده است.

سبک نوشتار مولر در این کتاب مانند «سرزمین گوجه‌های سبز»، سبکی شاعرانه است، بنابراین نباید انتظار داشته باشید با کتابی با روایت سرراست سر و کار دارید.

از هرتا مولر کتاب دیگری به عنوان «قرار ملاقات» هم مجوز نشر گرفته و به زودی منتشر خواهد شد.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

فهرست فیلم های برتر سال ۲۰۲۲ با استفاده از امتیازبندی جوایز اصلی اهدا شده در جشنواره های مطرح

فهرست فیلم های برتر سال ۲۰۲۲ با استفاده از اطلاعات زیر تدوین شده است:۱-جوایز اصلی اهدا شده در جشنواره های مطرحی چون کن، ونیز، برلین، ساندنس و...۲- جوایز انجمن های منتقدانی چون نیویورک، لس آنجلس، واشنگتن دی.سی و...۳-فهرست فیلم…

کهن‌ترین درختان جهان

" بث مون " عکاسی است که در سانفرانسیسکو زندگی می کند و بیش از 14 سال از عمرش را صرف شناسایی و عکاسی از قدیمی ترین درختان جهان کرده است. او به کشورها و سرزمین های دورافتاده سفر می کند تا از درختان قطور قدیمی تصاویر زیبایی را ثبت کند. او می…

تصاویر تخیلی از سلبریتی‌ها در حال خواب – اما چرا اصلا می‌خوابیم؟!

خواب یک فرآیند فیزیولوژیک اساسی است که برای عملکرد صحیح بدن و ذهن ما ضروری است. اگرچه هدف دقیق خواب به طور کامل شناخته نشده است، دانشمندان چندین نظریه برای توضیح اینکه چرا ما می‌خوابیم ارائه کرده‌اند.  برخی از دلایل اصلی مهم بودن خواب:…

چرا غذاها در کتاب‌های مصور و انیمیشن‌ها اینقدر اشتها برانگیزند؟!

دوران کودکی خودم را که به یاد می‌آورم، یاد کتاب‌های داستان مصور می‌افتم که در بعضی از صفحات آن عکس میزهای پر از غذا درج شده بود. نقاشی‌های آنقد آنقدر خوب بودند که تصور می‌کردم میوه‌ها و مرغ و بوقلمون و سوسیس فرنگی‌ها مسلما باید کیفیت…

۲۰ برنده عکاسی از طبیعت در سال ۲۰۲۲ در مسابقه عکاسی IPA

جوایز بین المللی عکاسی (IPA) در سال 2022 بار دیگر از مجموعه‌ای خیره کننده از عکس های طبیعت پرده‌برداری کرد که قلب و ذهن بینندگان در سراسر جهان را تسخیر کرده است. این تصاویر برنده استثنایی ما را به قلمروهای مسحورکننده طبیعت منتقل می‌کنند،…

اگر نئاتدرتال‌ها بر انسان‌های به اصطلاح خردمند غلبه می‌کردند، شاید اینها ستاره‌های سینماهای آنها…

سوابق فسیلی نشان می‌دهد که نئاندرتال‌ها در حدود 40000 تا 30000 سال پیش از سوابق باستان‌شناسی ناپدید شدند، اگر در برخی مکان‌ها ممکن است تا حدود 28000 سال پیش  زنده مانده باشند.نئاندرتال‌ها گونه‌ای از انسان‌های باستانی بودند که تا زمان…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل / سپتیک تانک /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
20 نظرات
 1. لیلا آزموده می گوید

  با یک پزشک متفاوت بیندیشید! کتاب‌های عالی‌ای معرفی می‌کنید در مورد همه چیزهای خوب: عشق، زیبایی، علم، تخیل، آزادی.

 2. احمد می گوید

  البته که این پست‌ها مؤثر بوده است. موفق باشید.

 3. ایمان فردا می گوید

  سلیقه عالی در انتخاب کتاب دارید. البته مطئنم ملاحظاتی را هم مجبورید رعایت کنید. در هر صورت تیزهوش هستید و وبلاگتان دوست‌داشتنی است. با عشق.

 4. دکتر کتابفروش می گوید

  هنوز متن رو نخوندم اما مطمئنم که یکی از بهترین معرفی های کتاب رو شما تو وبتون دارید آقای مجیدی!

 5. مجتبی درویشی می گوید

  دکتر جان ما اهل کتاب نیستیم فیلمو بیشتر ترجیح میدیم 😀

 6. مرسده می گوید

  خیلی خوب و متنوع بود . کتاب اول خریدش واجبه، هم اسمش هم بریده ی داستانش منو یاد دوران دانشجویی خصوصا واحدهای آزمایشگاه انداخت 🙁 – متاسفانه دوستان هم رشته ام چندان اهل کتاب اونهم با این سبک نگارش نیستن وگرنه پنج – شش جلدی خریداری میکردم .
  ممنون مثل همیشه عالی و بی نقص .
  ——————–
  من بخصوص برای پرسیدن یک سوال، چند روزی میشه خیلی منتظر پست معرفی کتاب بودم . میخواستم ازتون بپرسم شما رمان ” خانه ی دکتر ادواردز ” نوشته فرانسیس بیدینگ ( رمانی که فیلم طلسم شده spellbound آلفرد هیچکاک براساس اون ساخته شده ) رو جایی برای فروش دیدین؟ تو چند سایت فروش کتاب گشتم، ولی پیدا نکردم.

 7. MMS می گوید

  خیلى جالب بود. لطفاً یک پست هم براى نمایشگاه کتاب بنویسید.

 8. علي می گوید

  با سلام
  ممنون از سایتتون مخصوصا بخش معرفی کتاب.
  اگر ممکنه یک پست خوب در مورد پیشنهادات خرید کتاب از نمایشگاه به تفکیک موضوع بگذارید.
  ممنون

 9. کتابخوان نیمه حرفه ای! می گوید

  ممنون،عالی مثل همیشه،
  1.دکتر عزیز ایبوک مطالب عید رو نمی زارید؟
  2.اگه یه لطفی بکنید و در کنار معرفی کتاب،کتابهای خوب و کامل مجازی(پی دی اف) رو هم گهگاه معرفی کنید خیلی خوبه.می دونم متاسفانه تعداد کتابهای الکترونیکی به درد بخور و جدید خیلی کمه.
  3.درسته که آیپد دارین اما اگر در مورد برنامه های گلکسی تب هم بنویسین ممنون میشیم(مثلا من نمی دونم چطور بدون نصب رام میشه از کیبرد فارسی استفاده کرد،بعضی اپ ها درست کار نمی کنن!اگه اپهای مفید معرفی کنید خیلی خوبه)
  بازم ممنون

 10. محمد می گوید

  خیلی جالب بود . ممنون .

 11. توحید می گوید

  من هم کتاب مبارزه گرسنگی رو پیشنهاد میکنم. یکی از سه گانه این کتاب به فارسی ترجمه شده و فوق العادست.
  نقد کوتاهش تو اینجا نوشته شده:
  http://tohid.ir.tc/book-reveiw/%D9%86%D9%82%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%A7%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%B3%D9%86%DA%AF%DB%8C-45.html

 12. mahboobeh می گوید

  salam
  bebakhshid
  man mikham hafteye bad beram namayeshgahe ketab azaton mikham ke ye listi az ketabaye jaleb va ghashang va por karbod dar zendegi be man moarefi konid.
  kheili mamnon.

 13. نرم افزار انبارداری می گوید

  خواستن توانستن است روحیه میده به آدم

 14. وحید می گوید

  باسلام
  این یعنی ترویج فرهنگ کتابخوانی ومن تشکر میکنم از این کارهای زیباتون.

 15. احمد محمدی می گوید

  خیلی جالب بود ابتکار خوبی بود امیدوارم این کار را ادامه دهید من هم به تازگی کتابی از یک نویسندۀ ایرانی به نام سایۀ عفریتها خوانده ام که سخت تاثیر پیام های اجتماعی و سیاسی آن در عصر حاضر قرار گرفتم . کتاب به شیوۀ فابل (زبان حیوانی) نوشته شده بود و به صورت هنرمندانه ای جنبۀ نمادین یا سمبولیک داشت . نویسندۀ این کتاب حامد روشنگر نام داشت و ناشر آن شرکت آمازن در آمریکا بود و آن را از طریق سایت نسک آور تهیه کردم . تعجب می کنم این کتاب چگونه در ایران منتشر نشده است.

 16. hasan می گوید

  سلام. خواستم بپرسم کتاب مانند یک تازه کار از ریچارد برانسون رو کجا باید پیدا کنم؟ ممنون

 17. باربد کربلایی می گوید

  به شخصه کتاب‌های تخیلی رو بیشتر از هر نوع کتاب دیگه‌ای می‌پسندم. کتاب های سبک زندگی رو هم در درجه دوم.

 18. mehdi می گوید

  هرتا مولر خیلی عالی می نویسه.

 19. برانیکو می گوید

  افکار و اندیشه های انسان به گونه ای است که ممکن است فقط خواندن یک کتاب پایه اندیشه ها و افکار انسان را بر مبنای جدید یا در مسیر خاصی قرار دهد و چه بسا ممکن است کتابی مسیر سرنوشت میلیون ها انسان را در راه مخصوصی بیندازد.

 20. علی می گوید

  معرفی یک کتاب فوق العاده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.