پاورپات، ژنراتوری که گرما را به الکتریسیته مورد نیاز گجت‌هایتان تبدیل می‌کند

1

اگر به سفرهای چند روزه به طبیعت و مناطق بکر که الکتریسیته در آنها در دسترسی نیست، علاقه دارد، لابد یکی از مشکلاتتان شارژ کردن گجت‌هایتان است، این روزها کمتر گجتی را می‌توان پیدا کرد که در صورت استفاده از آن، بیشتر از یک روز شارژ نگه دارد.

به صورت‌های مختلفی می‌توان این مشکل را حل کرد.

یک راه حل آسان خرید شارژکننده‌هایی است که با ذخیره نیروی الکتریسیته، در زمان نیاز با اتصال آنها به گجت‌هایتان می‌توانید کار خود را راه بیندازید. مدل‌های مختلفی از این شارژکننده‌ها وجود دارد، که قیمتشان در بازار ایران از ۴۰ هزار تا بیشتر از ۱۲۰ تومان متغیر است و بسته به مدل می‌توانند گجت را شما یک بار یا تا ۱۰ بار شارژ کنند، بعضی از این وسایل ورودی‌ها لازم برای انواع گوشی‌ها و تبلت‌ها را دارند.

پاورپات

گجت ها

اما اگر شارژ این وسایل هم به اتمام برسد، چه کار کنیم؟!

یک راه دیگر می‌تواند «پاورپات» PowerPot باشد، همان طور که از اسم این وسیله برمی‌آید، کار با آن ساده است، داخل ظرف این وسیله باید آب را بجوشانید، تا وسیله گرما را به الکتریسیته تبدیل کند و وسیله‌تان را شارژ کند!

پاور پات مدل‌ها ۵، ۱۰ و ۱۵ واتی دارد و قیمت آن بر حسب مدل ۱۲۵ تا ۵۰۰ دلار است. مدل پنج واتی آن می‌تواند بعد از ۶۰ تا ۹۰ دقیقه، وسیله شما را شارژ کند.

پاورپات

شاید حتی اگر بتوانید، این وسیله دوم را نخرید، چون کاربرد زیادی برایتان ندارد. اما خب، برای بعضی از ساکنان زمین مثل آفریقایی‌ها داشتن این وسیله می‌تواند بسیار ارزشمند باشد.

شرکت تولیدکننده در وب‌سایت خود توضیح داده است که ۲۰۰ میلیون آفریقایی گوشی موبایل دارند، اما دسترسی به برق ندارند، آنها باید بیشتر از یک مایل پیاده راه بروند تا به نزدیک‌ترین منبع برق برسند و ۱۵ درصد درآمد ماهانه‌شان را صرف شارژ گوشی‌شان بکنند.

این شرکت متعهد شده است که در صورت دریافت تنها ۹۹ دلار، یک دستگاه از پاورپات را به ساکنان این مناطق هدیه کند.

 
1 نظر
  1. فرشاد می گوید

    زمان جوش اومدن آب خیلی کمتر از ۶۰ تا ۹۰ دقیقه هست، در این فاصله شاید مجبور باشیم ظرف رو چند بار دوباره از آب پر کنیم. و فکر نمیکنم آب در افریقا اینقدر بی ارزش باشه که برای شارژ یک موبایل چندین بار تبخیر بشه!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.