شاید این کشتی تفریحی مورد پسند «استیو جابز» قرار می‌گرفت!

3

استیو جابز آدمی نبود که ثروتش را به رخ بکشد، جاه‌طلبی او اصلا وارد این حیطه نمی‌شد، با این حال مطابق آنچه در کتاب بیوگرافی جابز، نوشته والتر ایساکسون نوشته شده است، جابز در سال ۲۰۰۹، مشغول طراحی یک کشتی تفریحی شد که قرار بود که شرکتی در هلند آن را بسازد، این کشتی تفریحی به ماند محصولات سخت‌افزاری و رابط کاربری نرم‌افزارهای اپل، قرار بود طراحی شیک و در عین حال ساده‌ای داشته باشد. این کشتی لوکس قرار بود ۱۲ متر طول داشته باشد و بدنه شیشه‌ای داشته باشد.

با مرگ جابز این کشتی هیچگاه ساخته نشد، اما به تازگی به دنبال انتشار خبر ساخته شدن یک کشتی لوکس ۱۵ میلیون دلاری، تعدادی از سایت‌هایی که اخبار مربوط به اپل را بازتاب می‌دهند، به این کشتی علاقه‌مند شده‌اند، علت علاقه آنها به این کشتی خاص، امکان کنترل و هدایت کامل آن با آی‌پد است! آنها این کشتی را در خور جابز می‌دانند.

کشتی

اما صرف‌نظر از اینکه این کشتی، در صورت زنده بودن جابز، مورد پسندش واقع می‌شد یا نه، مروری بر اطلاعات منتشر شده در مورد آن، می‌تواند جالب باشد:

این کشتی آداسترا نام دارد و در چین ساخته شده است و میلیاردری به نام آنتو ماردِن آن را سفارش داده است، ساخته شدن آن، پنج سال طول کشیده است.

این کشتی توسط شرکت Sussex و توسط طراحی به نام جان شاتلورث، طراحی شده است، با یک آی‌پد می‌توان این کشتی را هدایت کرد.

صاحب کشتی می‌تواند با این کشتی بین دو جزیره‌ای که در اندونزی خریده، سفر دریایی کند.

کشتی

این کشتی ۴۲.۵ متر طول، ۱۶ متر عرض و ۵۲ تن وزن دارد.

همه بدنه این کشتی از شیشه و کِولار (الیاف صناعی بسیار مقاوم) ساخته شده است و می‌تواند پذیرای ۹ مهمان و ۶ خدمه باشد.

این کشتی، البته رقیب بسیار جدی‌ای دارد، رقیب آداسترا، کشتی Eclipse است که ۳۰۰ میلون دلار ارزش دارد و توسط رومن آبراموویچ -مالک باشگاه چلسی- سال پیش خریداری شد، این کشتیدو استخر شنا، دو جایگاه فرود هلیکوپتر، یک سالن ورزش و آرایش، یک سالن رقص و حتی یک زیردریایی کوچک دارد!

کشتی

حداکثر سرعت آداسترا، ۲۲.۵ گره دریایی است و می‌تواند فاصله‌ای بین برتانیا تا نیویورک را بدون نیاز به سوخت‌گیری، یک‌سر بپیماید.

منابع: + و + و +

 

مطلب پیشنهادی:
نیم نگاهی به کلاس های درس آینده

 
3 نظرات
  1. aliehsan33 می گوید

    بله قایق جذابی است ، فقط فکر کنم قیمت این قایق ۱۵ میلیون پوند است نه دلار، در مورد ایپد هم تا فاصله ۵۰ متری از قایق قابل کنترل است…

  2. Alirezabw می گوید

    چه کشتی زیبایی ! البته مدل هایی مثل این کشتی قبلا ساخته شده بودند ! ولی مقایسه یک کشتی ۳۰۰ میلیون دلاری با یک کشتی ۱۵ میلیون دلاری همچین زیاد منطقی نیست ! من تازه میفهمم ۴۰ ملیارد دلار حساب آقای جابز و بیل گیست چقد زیاده !

  3. mehdi می گوید

    با شکوه و پر زرق و برق!!!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.