بالش شترمرغ

11

چه وقت‌ها شده که آرزو کرده‌ایم، بتوانیم در کتابخانه، شرکت، اتوبوس یا محل کار راحت بخوابیم، اما آدم نمی‌تواند به همین سادگی سرش را روی میز بگذارد یا تکیه بدهد و بخوابد، خیلی از ماها احتیاج به یک محیط خصوصی برای خواب داریم.

اما خوشبختانه یک شرکت طراحی و معماری به نام Kawamura-Ganjavian بالش جالبی طراحی کرده است که نامش «بالش شترمرغ» و این محیط خصوصی کوچک را برای شما فراهم می‌کند.

سال پیش طراحی این بالش در وب منتشر شد و امسال این شرکت برای کلید زدن تولید عملی آن آزمایش‌هایی برای ارزیابی ابعاد و مواد مناسب ساخت، انجام داده است.

این بالش در سایت Kickstarter از سوی سرمایه‌گذاران بسیار مورد استقبال قرار گرفته است، Kickstarter سایتی است که کارش کمک به عملی شدن ایده‌های ناب از طریق معرفی طرح‌ها و جلب سرمایه‌گذاران است. Kawamura-Ganjavian توانسته تا به حال ۱۰۰ هزار دلار سرمایه جمع کند. به این ترتیب فاصله زیادی تا به بازار آمدن این بالش‌ها نخواهیم داشت.

نه! فکر نکنید که این بالش را فقط باید تنبل‌ها تهیه کنند، چرا که ثابت شده ۲۰ دقیقه چرت می‌تواند خلاقیت را ۳۰ درصد افزایش دهد. به علاوه پژوهشگران ثابت کرده‌اند که کسانی که سه بار در هفته چرت می‌زنند، ۳۷ درصد کمتر مبتلا به حملات قبلی می‌شوند.

خب، در پایان بد نیست به نام شرکت طراح دقتی کنید، نام گنجویان کنجکاوم کرد و باعث شد جستجوی بیشتری کنم و متوجه شوم که یکی از مؤسسان شرکت یادشده، علی گنجویان است که متولد سال ۱۹۷۹ تهران است. استودیوهای این شرکت در مادرید و لوزان قرار دارند. در اینجا دو مؤسس این شرکت طراحی را در کنار هم می‌بینیم:

توصیه می‌کنم حتما به وب‌سایت این شرکت طراحی هم سر بزنید.

 
11 نظرات
 1. سعید می گوید

  در اولین فرصت ابتیاع خواهد شد

 2. محفوظ می گوید

  باورم نمیشه یک پزشک ما وب سایت کیک استارتر رو نشناسه. وب سایتی که توش ایده ها مطرح میشه و خودش ان بالش ر تولید نکرده . ما رو لطفا از خودتون نا امید و نسبت به مطالبتون بی اعتماد نکنین

  ممنون برای وبلاگ خوبتون و زحمت هایی که میکشین

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   نه! واقعیت اینه که همه چیز را همگام می‌دانند و بنابراین من هم از اشتباه بری نیستم. در مورد عملکرد کیک استارتر تصور می‌کنم قبلا در برنامه کلیک چیزهایی شنیده بودم، اما موقع تهیه پست دقت نکردم که این شرکت همان شرکت است. تذکر شما باعث شد جستجوی بیشتری کنم و پست را کامل‌تر کنم که می‌توانید نتیجه‌اش را ملاحظه کنید.

 3. عیسی می گوید

  واجبه که توضیحی راجع به kickstarter بدم…

  این سایت در واقع تولید کننده ی این محصول نیست و در واقع شبکه‌ی اجتماعی‌ایه برای به واقعیت تبدیل کردن خلاقیت و ایده‌های نو. هدف اصلی هم به شکلی جذب مالی برای ایده‌های مختلفه که عموماْ کسانی که پشتیبانی می کنن (من و شما) به محض آماده شدن محصول/سرویس از مزایایی مثل یک نسخه مجانی یا غیره برخوردار خواهند بود.

  نکته ی جالب اینجاست که برخی از ایده ها / پروژه ها گاهی بسیار بیشتر از آنچیزی که در نظر داشتند و هدف گذاری کرده بودند پشتیبانی مالی بدست می آورند.

  این اشتباه از یک پزشک بعید بود و می دانم به زودی اصلاح می شود.

  ارادتمند

 4. رهگذر می گوید

  با دیدن این ایده (یا حالا اختراع) یاد انیمیشن Lorax افتیدیم 🙂

 5. مهرانی می گوید

  کاملا این ایده از طرف ما مورد استقبال قرار خواهد گرفت.
  تو شرکت همه خسته میشن و بازدهی کاری میاد پایین که اگه این باشه این مشکل حل خواهد شد !

 6. God geek می گوید

  نیاز به صبر نیست که حالا کو تا این بیاد…
  به مامان بگیم برامون می دوزتش، دوتا نقطه و دی

 7. فرشاد می گوید

  ارگونومیک نیست!

 8. روح الله شهرامی می گوید

  به نظر من به عنوان ماسک در پارتی ها هم می تونه استفاده بشه.

 9. نرم افزار مالی می گوید

  وای این خوراک منه 😀

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.