پوشش انتخابات آمریکا، بهانه‌ای برای خلاقیت‌های دیجیتال تازه در رسانه‌ها

1

هر بار که انتخابات آمریکا برگزار می‌شود، چیز جالب برای من استفاده از آخرین جلوه‌های فناوری آی‌تی در پوشش رسانه‌ای اخبار است.

در دنیای امروز، دیگر کافی نیست که یک سایت خوب، با طراحی و حتوای خوب و به‌روز شده داشته باشید، بلکه باید بتوانید با فناوری روز با مردم ارتباط برقرار کنید.

NBC را می‌توان یک شبکه مبتکر در این زمینه دانست، این سایت علاوه بر شیوه‌های روتین از فیس‌بوک، توییتر، اینستاگرام و فوراسکویر، برای خبرپراکنی استفاده می‌کند.

یکی از ابتکارات جالب NBC این است که در با استفاده از اپلیکیشن تلویزیون اجتماعی زیباکس Zeebox خبرهای خود را به صورت ویدئویی پخش می‌کند.

zeebox به کاربرانش کمک می‌کند که ضمن دیدن برنامه‌های تلویزیونی با برنامه و همچنین دیگر کاربران تعامل کنند، کاربران زیباکس می‌توانند ببینند که دوستانشان در حال دیدن چه ویدئوهایی هستند، تا آنها را برای مشاهده در آینده در بوک‌مارک کنند. آنها می‌توانند در حین دیدن برنامه‌های با بقیه چت کنند یا نظر خود را در مورد یک برنامه توییت کنند.

تکنولوژی و انتخابات آمریکا

در نگاه اول شاید تصور کنیم که صاحب یک رسانه دوست نداشته باشد که ویدئوهایش به جز کانال اصلی، از جای دیگری پخش شود، اما NBC دوست دارد که ویدئوهایش بیتر دیده شوند و با مخاطب بیشتر تعامل عینی داشته باشد، بنابراین داشتن یک پلتفرم صفحه نمایش ثانویه را دوست دارد و از ان استقبال هم می‌کند.

ابتکار بعدی NBC با همکاری مایکروسافت صورت گرفته است، این شبکه با همکاری مایکروسافت ترتیبی داده که محتوای خبری‌اش در شب انتخابات در ایکس باکس هم قابل مشاهده باشد!

و البته NBC متوجه محبوبیت فوق‌العاده اینستاگرام هم بوده است، به همین خاطر یک مش‌آپ به نام electiongrams درست کرده است که در آن روی نقشه آمریکا، تصاویری که در اینستاگرام با تگ #NBCPolitics منتشر می‌شوند با تفکیک هر ایالت نمایش داده می‌شوند.

تکنولوژی و انتخابات آمریکا

منبع

 
1 نظر
  1. Ali>D می گوید

    سلام خسته نباشی دکتر
    چرا دکمه اشتراک گذاری فیس بوک ندارید ؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.