تیله مشکی: ناسا عکس‌های زیبایی از زمین در هنگام شب منتشر کرد

4

پیش از این در یک پزشک برایتان در مورد عکس مشهور «تیله آبی» نوشته بودم، عکس مشهور تیله آبی در سال ۱۹۷۲ توسط مسافران آپولو ۱۷ از فاصله ۲۸ هزار مایلی از زمین گرفته شده بود، البته بعد از این عکس هم ناسا و هم «روس‌»‌ها عکس‌های پرتره‌ای زیبای دیگری هم از زمین گرفتند.

اما حالا ناسا پرتره‌‌های زیبا از زمین در هنگام شب گرفته است، البته از آنجا که همیشه مقداری از زمین را ابر گرفته، این عکس‌ها حاصل ترکیب چند عکس با هم هستند. این عکس‌ها در طی سه هفته در سال میلادی جاری توسط یک ماهواره‌های ناسا بعد از ۳۱۲ بار گردش به دور زمین گرفته شدند.

حجم کل عکس‌ها ۲.۵ ترابایت بود. این ماهواره از فناوری جدیدی استفاده می‌کرد که با آن می‌توانست سیگنال‌های خیلی ضعیف نور را هم دریافت کند. دانشمندان برای ایجاد عکس‌ها نهایی نورهایی که جنبه غیرانسانی داشتند مثل نور حاصل از بازتاب نور ماه یا نور شفق قطبی را حذف کردند، ‌تا عکسی به دست می‌آید فقط روشنایی شهرهای و مناطق مسکونی زمین را بنمایاند.

اما عکس‌ها: در این ۳ عکس می‌توانید، کره زمین را از ۳ زاویه در هنگام شب ببینید. با کلیک بر روی هر عکس می‌توانید آن را در نمای بزرگ‌تر مشاهده کنید.

این هم عکسی که ایران را به صورت زوم‌شده نشان می‌دهد:

منبع

   
4 نظرات
 1. راز می گوید

  محشر بود . ممنون

 2. علی خرامان می گوید

  خیلی زیبا بود
  ممنون

 3. دکتر می گوید

  “به نام خدا”
  سلام…
  بی نظیر بود..
  مرسی خیلی زیاد…

 4. baran می گوید

  kheyliii zibast
  bazam az in mataleb v ax ha begzarid.
  mamnoon

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.