تیله مشکی: ناسا عکس‌های زیبایی از زمین در هنگام شب منتشر کرد

پیش از این در یک پزشک برایتان در مورد عکس مشهور «تیله آبی» نوشته بودم، عکس مشهور تیله آبی در سال ۱۹۷۲ توسط مسافران آپولو ۱۷ از فاصله ۲۸ هزار مایلی از زمین گرفته شده بود، البته بعد از این عکس هم ناسا و هم «روس‌»‌ها عکس‌های پرتره‌ای زیبای دیگری هم از زمین گرفتند.

اما حالا ناسا پرتره‌‌های زیبا از زمین در هنگام شب گرفته است، البته از آنجا که همیشه مقداری از زمین را ابر گرفته، این عکس‌ها حاصل ترکیب چند عکس با هم هستند. این عکس‌ها در طی سه هفته در سال میلادی جاری توسط یک ماهواره‌های ناسا بعد از ۳۱۲ بار گردش به دور زمین گرفته شدند.

حجم کل عکس‌ها ۲.۵ ترابایت بود. این ماهواره از فناوری جدیدی استفاده می‌کرد که با آن می‌توانست سیگنال‌های خیلی ضعیف نور را هم دریافت کند. دانشمندان برای ایجاد عکس‌ها نهایی نورهایی که جنبه غیرانسانی داشتند مثل نور حاصل از بازتاب نور ماه یا نور شفق قطبی را حذف کردند، ‌تا عکسی به دست می‌آید فقط روشنایی شهرهای و مناطق مسکونی زمین را بنمایاند.

اما عکس‌ها: در این ۳ عکس می‌توانید، کره زمین را از ۳ زاویه در هنگام شب ببینید. با کلیک بر روی هر عکس می‌توانید آن را در نمای بزرگ‌تر مشاهده کنید.

این هم عکسی که ایران را به صورت زوم‌شده نشان می‌دهد:

منبع

نظرات

 1. محشر بود . ممنون

 2. “به نام خدا”
  سلام…
  بی نظیر بود..
  مرسی خیلی زیاد…

 3. kheyliii zibast
  bazam az in mataleb v ax ha begzarid.
  mamnoon

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.