پیرمرد بی‌گناهی که خیلی‌ها فکر می‌کنند دزد آی‌فون‌شان است!

16

«وین دابسون»، 59 سال دارد، او دو سال است که بازنشست شده است، اما در این مدت اصلا نتوانسته است از ایام بازنشستگی خود استفاده کند و روز خوش ندیده است. علتش؟

علتش، آدم‌هایی هستند که در تمام ساعات شبانه‌روز جلوی خانه او می‌آیند و آی‌فون‌شان را می‌خواهند، آنها سر «دابسون» فریاد می‌زنند، شواهد را به او نشان می‌دهند، پلیس را خبر می‌کنند و قسم می‌خورند که آی‌فون‌شان در خانه وین است.

ولی «دابسون» یک دزد نیست!

او در لاس وگاس زندگی می‌کند، یک مشکل در خدمات شرکت «اسپرینت» باعث شده است که برنامه مشهور Find My Phone که محل گوشی‌های گم‌شده یا به سرقت رفته را مشخص کند، خانه او را به اشتباه نشان مال‌باختگان بدهد، حتی در دو مورد برنامه‌های رصدکننده پلیس، به اشتباه نشان دادند که از خانه او گزارش وقوع خشونت داده شده است و پلیس به اشتباه به خانه وین آمد.

thumbnail img

شرکت اسپرینت می‌گوید که مشغول بررسی مطلب است، اما تا زمانی که آنها متوجه باگ مسبب این مشکل شوند، دابسون محبور است که نزدیک در خانه بخوابد تا بتواند به سرعت پاسخ مردم را بدهد، مدت‌هاست که او نتوانسته است، شبی به راحتی بخوابد.

بدبختی‌های دابسون از سال 2011 شروع شد، زمانی که در نیمه‌شبی در یک پایان هفته، کسی به در منزلش ضربه زد، او در را باز کرد و زوج جوانی را دید که گوشی‌شان را طلب می‌کردند. دابسون گیج شد و از آنها پرسید که در مورد چه چیزی صحبت می‌کنند.

بعد از بالا گرفتن مشاجره، هر دو طرف پلیس را خبر کردند، افسران پلیس آمدند، گوشی موبایل پیدا نشد و زوج هم محل را ترک کردند.

اما به زودی مشخص شد که دابسون با مشکل بزرگ‌تری رو در رو است. این بار او زنی را دید که در حیاط پشتی‌اش سر گردان است، قبل از اینکه وین بتواند با او حرف بزند، او از روی نرده‌ها پرسید، در منزلش را زد و گوشی‌اش را خواست. زن اصرار می‌کرد و می‌گفت با این گوشی از نوه‌هایش عکس گرفته و این عکس‌ها خیلی برایش باارزش هستند.

دابسون از زن دعوت کرد که به داخل منزل بیاید و خانه را بگردد، همزمان پلیس را خبر کرد و با شرکتی که به این زن، خدمات تلفنی می‌داد، تماس گرفت. تکنیسین شرکت اسپرینت متوجه مشکل شد، اما راهی برای حل مشکل ارائه نکرد.

این تکنسین به دابسون گفت که سیستم GPS، محل کاملا دقیق را نشان نمی‌دهد، هر زمانی که سیستم از تعیین محل دقیق بازبماند، یک محل را به عنوان جایی که بهتر است جستجو از آن آغاز شود، پیشنهاد می‌کند و به دلایل ناشناخته‌ای این محل دقیقا منطبق بر خانه دابسون است!

گوشی‌های موبایل هوشمند با آمیزه‌ای از فناوری GPS و سیستم مثلثی‌سازی triangulating، تعیین موقعیت می‌کنند. این سیستم به کاربران امکان می‌دهد که در مورد وضعیت ترافیکی و یا رستوران‌های اطراف یا وضعیت هوا، به سهولت اطلاعاتی متناسب با موقعیت خود دریافت کنند.

در سال 1997، مقامات پلیس متوجه یک مشکل شدند، در آن زمانی از هر سه تماس تلفنی که با 911 برقرار می‌شد، یکی از گوشی‌های موبایل بود. برخلاف تلفن‌های کابلی که به صورت خودکار، محل شخص تماس‌گیرنده، مشخص می‌شد، زمانی که کاربر موبایل اطلاعات به پلیس نمی‌داد، پلیس‌ها نمی‌توانستند، محل او را مشخص کنند. اما بعد از مدتی شرکت‌های مخابراتی این مشکل را برطرف کردند. امروزه، 70 درصد تماس‌هایی که با پلیس گرفته می‌شود، با گوشی‌های موبایل است، اما توزیع‌کنندگان نیروی پلیس، به یاری فناوری هیچ مشکلی در اعزام نیرو ندارند و می‌توانند با تقریب 50 تا 300 متر، نیرو اعزام کنند.

یک کاربرد دیگر این فناوری، تعیین موقعیت گوشی‌های گم‌شده است، اما این فناوری، یک فناوری بی‌عیب و نقص نیست، نمونه‌اش همین مورد آقای دابسون است.

در آخرین ماه سال میلادی پیش، دابسون متوجه شد که وضعیت از حالت یک مزاحمت آزارنده در حال تبدیل شدن به یک وضعیت خطرناک است:

یک بار 4 مرد جوان در ساعت دو و نیم بعد از نیمه شب، در خانه را کوفتند و گوشی از دست‌ رفته‌شان را خواستند. صاحب گوشی با استفاده از اپلیکیشن خانه دابسون را پیدا کرده بود.

دو هفته پیشتر، پلیس به دنبال تماس زنی که در حال مشاجره با یک کرد بود، به اشتباه راهی خانه دابسون شده بود. افسران پلیس خوشبختانه متوجه اشتباه خود شدند و عذرخواهی کردند.

وین حالا بر روی در منزلش تابلویی نصب کرده است که روی آن نوشته شده است که گوشی کسی را ندارد و بهتر است با پلیس تماس بگیرند.

01-16-2013 02-53-02 AM

به نظر می‌رسد یک مشکل نرم‌افزاری باعث  ترجمه اشتباه اطلاعات در سیستم جهت‌یابی شرکت اسپرینت شده باشد، مشکلی که مسئولان شرکت در حال تلاش برای برطرف کردن آن هستند.

منبع


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

اگر این شخصیت‌های سینمایی و تلویزیونی به صورت گربه تصور می‌شدند

این کاری است با هوش مصنوعی انجام آن نستا ساده شده است. اما به یاد دارم که در سالیان دور برای همانند نشان دادن برخی سگ‌ها با شخصیت‌ها انسانی خاص، عکاس و روتوش کار چه زحمتی کشیده بود و این سری عکس‌ها را در شماره ظاهرا نوروزی یک شماره مجله…

این هنرمند با استفاده از هوش مصنوعی جمعی از ثروتمندترین آدم‌های جهان را در قالب آدم‌های فقیر تصور…

هنرمند هندی از هوش مصنوعی برای تولید تصاویری از ثروتمندترین و شناخته شده‌ترین افراد جهان - از بیل گیتس گرفته تا دونالد ترامپ - استفاده می‌کند تا تصور کند که اگر فقیر بودند چه شکلی می‌شدند.اگر آنها لباس‌های ژنده پوش پوشیده و در یک محله…

کارخانه متروکی در پرتغال با ماشین‌های کلاسیک قدیمی در آن کشف شد و سوژه عکاسی شد

متروک بودن هم زیبایی خاص خودش را دارد. خانه و هتل و امارت متروک انگار یک تونل زمان است. یک موزه خاک گرفته دست نخورده.اما این بار کارخانه‌ای با ده‌ها ماشین کلاسیک رها شده در پرتغال با کوشش عکاسان سوژه شده.«داخل این ساختمان صنعتی دو…

منتخبی از تصاویر تاریخی کمتر دیده شده

با اینکه دسترسی به مستندهای خوب این روزها خیلی زیاد شده و به سبب وجود اینترنت (یا شبحی از اینترنت!) ما عکس تاریخی بسیار زیاد می‌بینیم (و می‌توانیم حدس بزنیم که که کئام عکس‌های معاصر روزی تبدیل به عکس تاریخی خواهند شد)، اما باز هم حجم…

عکس‌های قدیمی از کلاس‌های تایپ دهه 1950 تا 1970 – زمانی که تایپ یک مهارت پایه بود و چه بسا با…

در تاریخ آموزش آمریکا، در یک برهه دبیرستان‌های آمریکا برای آموزش یک مهارت ضروری برای ورود به دنیای مدرن تجهیز شدند: تایپ کردن. ظهور کلاس‌های تایپ در دبیرستان‌های ایالات متحده، فصلی جذاب در تاریخی آموزش بود.شروع  آموزش تایپ را می‌توان در…

عکس‌های ساده‌ای که به خاطر پرسپکتیو و زاویه دید، گیج‌کننده و تفکربرانگیز شده‌اند!

زاویه دید خیلی مهم است. این موضوع در زندگی هم صادق است. ما گاهی عادت نگاه کردن از یک زاویه دید خاص و گسترده نکردن نگاه خود را پیدا می‌کنیم و در نتیجه برداشت خیلی عجیبی از چیزهای ساده می‌کنیم. این طوری می‌شود که کارهایمان اشتباه از آب…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / شیشه اتومبیل / نهال بادام / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /خرید میز تحریر /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF / خرید نهال گردو / کاشت مو / مجتمع فنی تهران /دندانپزشکی شبانه روزی /قیمت روکش دندان /Hannover messe 2024 /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /محصولات بهداشتی ایرانی / درمان طب / قرص لاغری فایر / لیست قیمت تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ / سریال ایرانی کول دانلود / دانلود فیلم دوبله فارسی /داروخانه اینترنتی آرتان /جارو استخری /میکروبلیدینگ / اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /شیشه اتومبیل /لیزر فوتونا /داروخانه تینا /خدمات فیزیوتراپی /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /چاپ فلش / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /
16 نظرات
 1. سیب پزشکی می گوید

  من انتظار داشتم این پیرمرد شکایتی علیه اسپرینت تنظیم کرده و غرامتی خواسته باشد! اما ظاهرا دنبال این چیزها نبوده

 2. امیر مسکنی می گوید

  بنده خدا چه داستانی داره
  ولی وسیله ی نون رسونی خوبی میشه اگه طرف زرنگ باشه
  اونجا که بساط غرامت گیری داغه
  اگه یه شکایت درست و حسابی بنویسه کلی پول میتونه به جیب بزنه

 3. Arash می گوید

  خیلی جالب بود

 4. رها می گوید

  البته این مشکل یکجورایی برای این پیرمرد نعمت هم هست. مطمئن باشید الان وکیلهای زیادی منتظرند که شکایت ایشون رو از شرکت اسپرینت یا دیگر شرکتهای مسبب این مشکل پیگیری کنند و چندین هزار یا حتی میلیون دلار نسیب خودشون و پیرمرد بیچاره بکنند.

 5. مصطفی می گوید

  دلم سوخت
  امیدوارم شکایت کنه

 6. رازخوانده می گوید

  جالبه. قبل من چهار نفر نظر دادن و سه نفرشون تعجب کردن که چرا اون شکایت نکرده که غرامت بگیره!
  همه مردم منتظر یه پول مفت و بی زحمت هستن و کسی وقتی بتونه اینطوری پول در بیاره و سمتش نره باعث تعجب همه میشه. حالا اصلا مهم نیست حق با کیه مهم عوض شدن اخلاق جامعه است…
  همه دنبال پول مفت و بیزحمت هستیم…

  1. ali می گوید

   راست میگی من فکر میکردم شکایت کنه خونشو یه جوری از تو نقشه حذف کنن تا کسیو نکشونه اونجا یا یه مدرکی بزارن در خونش مردم بدون این که مزاحم بشن بفهمن اشتباه شده

  2. sahand می گوید

   دقیقا
   ملت همه دنبال پول مفت و تلکه کردن همدیگه هستن

  3. کیانوش می گوید

   هیچ ربطی به پول مفت نداره! وقتی یه مشکل ورایزون باعث سلب آسایش یه نفر و خدشه به حریم شخصی اش میشه و برای یه نفر مشکل درست میکنه باید شرکت نسبت به اون پاسخ گو باشه و به خاطر مشکلات به وجود اومده برای فرد غرامت بده. توی کشور ما هست که اگه حتی از ما دزدی هم بشه نمیتونیم کاری بکنیم در جایی که رسیدگی میشه صد در صد این مسایل باید برطرف بشن. مشکل اینه که شما با گرفتن حق فردی خودت آشنا نیستی و نمیدونی با بوجود اومدن کوچکترین مشکلی در حقوقت باید خسارتش رو درخواست کنی!

 7. خدادادی می گوید

  بنده خدا!
  میتونه شکایت کنه البته ولی آسایشش با شکایت برنمیگرده

 8. big man می گوید

  بدبختی بوده این !

 9. سعید می گوید

  لطفا اون اصطلاح مثلث سازی رو به «مثلث بندی» تغییر بدین. این یه روش مثلثاتی هست در نقشه برداری که به کمک مختصات دو نقطه معلوم مختصات یه نقشه مجهول با دقت محسابه می شه. البته با جی پی اس یکمی پیچیده تر از اینه که گفتم.

 10. امیر مسعود می گوید

  یه خبر بامزه برای اول صبح. مرسی

 11. محسن می گوید

  ای بابا بجای اینکه به فکر پیرمرد بیچاره بشید دارید جساب و کتاب پولشو میکنید دیگه کارمون بجایی رسیده که غصه پول مردمم بخوریم

  1. حامد می گوید

   ایول ایول داش محسن و ایول

 12. فرشاد می گوید

  یعنی سازندگان این نرم‌افزار نمیتونستن کاری کنند که مثلاً مختصات قطب شمال (!) برای مواقعی که نرم‌افزار قادر به تشخیص نیست نمایش داده بشه؟!
  به نظرم این موضوع کاملاً تعمدی بوده 😉

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5