خلافکارهای چینی به اپل آی‌فون تقلبی دادند و آی‌فون اصل تحویل گرفتند!

4

نزدیک به یک ماه پیش همزمان با «روز جهانی حقوق مصرف‌کنندگان» -یعنی به طور دقیق پانزدهم مارس- مقامات چینی از طریق شبکه CCTV یک گزارش پژوهشی را پخش کردند که نشان می‌داد اپل در رویکردی غیرمنصفانه و متفاوت، خدمات بعد از خرید محدودتری به شهروندان چینی ارائه می‌دهد. برای مثال در حالی که در کشورهای توسعه‌یافته مثل انگلیس، در صورت خرابی آی‌فون، به مشتری آی‌فون جدید تحویل داده می‌شود، در چین قطعات نو را روی بدنه دستگاه قدیمی سوار می‌کنند و به مشتری گفته می‌شود که اگر می‌خواهند بدنه هم نو شود، باید حدود ۹۲ دلار بپردازند.

پخش این گزارش باعث شد که اپل به صورت رسمی از چینی‌ها عذرخواهی کند.

اما جالب است بدانید که پلیس چین به تازگی گروهی از مجرمان چینی را دستگیر کرده است که با سوء استفاده از خدمات از بعد از خرید اپل، بیش از ۱۰۰ آی‌فون تقلبی تحویل فروشگاه‌های اپل داده‌اند و آی‌فون اصل تحویل گرفته‌اند!

04-13-2013 09-23-49 AM

در دسامبر سال میلادی پیش، فروشگاه اپل واقع در «ونژو»، در مجموع ۱۲۱ آی‌فون ۴S شکسته دریافت کرد، همه این آی‌فون‌ها عوض شدند. اما در ماه ژانویه اپل متوجه شد که همه این آی‌فون‌ها در واقع تقلبی بوده‌اند! مقامات اپل، به شعبه مزبور، این مورد را اطلاع دادند، مسئولان شعبه هم گفتند که بیگناه هستند و پلیس را مطلع کردند.

بعد از چند ماه پلیس موفق شد که یکی از مهندس‌های فروشگاه اپل ونژو و دوستش را دستگیر کرد، بازجویی از او منجر به لو رفتن سایر کارکنانی بود که در این کار مشارکت داشتند.

خب، ظاهرا متقلب‌ها در ساختن قطعات بدلی آنقدر ماهر شده‌اند که حتی اپل هم مدتی طول می‌کشد متوجه فریب خوردن خود شود.

منبع


اما در خبری دیگری که آن هم به چین و آی‌فون برمی‌گردد، با یک دزد چینی آشنا می‌شویم که یک آی‌فون را با شیوه‌ای سنتی می‌دزدد!

این دزد با چوب‌هایی غذایی که معمولا چینی‌ها برای خوردن غذاها از آن استفاده می‌کنند، آی‌فون را با مهارت از جیب یک زن دوچرخه‌سوار در خیابان دزدید.

04-13-2013 09-22-18 AM

04-13-2013 09-22-34 AM

او آنقدر تردست بود که زن اصلا متوجه دزدیده شدن آی‌فونش نشد.

04-13-2013 09-22-49 AM

ویدئوی این دزدی که در شهر ژنژو انجام شده بود، اخیرا به صورت آنلاین در چین منتشر شده بود، دزد که متوجه شده بود تصاویرش به صورت همه‌گیر در حال پخش شدن است، ناچار شد با یک روزنامه‌نگار محلی تماس بگیرد و پس از آن خود را به پلیس تسلیم کرد، اما در توجیه این دزدی گفت که مجبور بوده است به تنهایی هزینه دختر ۱۲ ساله‌اش را تأمین کند.

04-13-2013 09-23-10 AM

منبع

 

 
4 نظرات
 1. metti می گوید

  :))
  عجــــــــب !

 2. فرشاد می گوید

  اینکه تونستند آیفون تقلبی رو به اپل بدن خیلی به مهارت کپی برداریشون برنمیگرده، بلکه بواسطه کارمندان اون شعبه بوده، وگرنه اگه افراد واجد شرایط اونها رو تحویل میگرفتند حتماً آموزشهای لازم رو برای تشخیص بی مشکل بودن کالا دیده بودند. پس ادعای بی گناهی مسئولین شعبه موجه نیست! هرچقدر هم بتونند از نظر ظاهری خوب کپی کنند، از نظر سیستم عامل و قابلیت‌های نرم افزاری و اپل آی‌دی ضعف خواهند داشت…

  1. معین می گوید

   این ایفون ها احتمالا مثلا شکسته بودن و قابل روشن شدن نبودن

 3. daypdf می گوید

  چینیا تو کپی استادن !!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.