Deus Ex گیمی که سلاح از دست جیل‌بریکرها گرفت و بعد پس داد!

2

به تازگی یک گیم بسیار خوب و سطح بالا برای iOS با نام Deus Ex: The Fall به  قیمت ۶.۹۹ دلار عرضه شده است، اگر پول‌اش را داشتید و سرعت اینترنت شما هم برای دانلود حدود ۸۰۰ مگ خوب بود، توصیه می‌کنم حتما این گیم خوب را تجربه کنید. توسعه‌دهنده این گیم Eidos Montreal است و پخش‌کننده آن Square Enix

داستان این گیم در دنیای خیالی سال ۲۰۲۷ می‌گذرد: یک مزدور که مأمور سابق یک نهاد امنیتی انگلیس است، متوجه یک توطئه جهانی تهدیدکننده زندگی‌اش می‌شود و جدال را شروع می‌کند.

07-15-2013 12-18-37 AM

می‌دانید که توسعه یک گیم خوب قابل رقابت با گیم‌های پی‌سی و کنسول برای تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند خیلی دشوار است، ولی Deus Ex گیمی با گرافیک و صدا  موسیقی خوب و البته یک داستان جذاب است که می‌تواند شما را ساعت‌ها سرگرم کند.

اما آنچه این گیم را این روزها جنجالی کرده بود، این بود که گیم برای کسانی که آی‌دیوایس‌ها خود را جیل‌بریک کرده بودند، محدودیت بزرگی گذاشته بود و آن هم این بود که سلاح‌های این دسته از کاربرها، اصلا قادر به شلیک نبودند!

ظاهرا هدف اولیه پخش‌کننده بازی این بود که کسی گیم را به صورت غیرقانونی دانلود نکند و همه مجبور به پرداخت ۶.۹۹ دلار بازی باشند، اما جامعه جیل‌بریکرها این را در حکم توهینی به خود دید و این سؤال مطرح شد که کسی که برای فرار از برخی از محدودیت پلتفرم iOS ابزار خود را جیل کرده است و بعد به صورت قانونی گیم را دانلود کرده است، چرا باید به این مشکل بربخورد، آیا Square Enix همه این دسته از کاربران را که در میان کاربران گیک‌تر هم گاهی دیده می‌شوند، در حکم دزد می‌بینید.

07-15-2013 12-20-12 AM

موضوع داشت به جاهای باریک می‌کشید و برای سازندگان و توسعه‌دهندگان گران تمام می‌شد که Square Enix به صورت رسمی اعلام کرد که از موضع خود عقب‌نشینی کرده و برای اینکه شکست این راهبردش زیاد به چشم نیاید با این استدلال که خبر عدم پشتیبانی بازی از وسایل جیل‌بریک شده را به صورت واضح اعلام نکرده بودند و به جهت اینکه حق این دسته از کاربران خورده نشود، با یک آپدیت مشکل این کاربران را حل کرده است.

و حالا Deus Ex: The Fall را می‌شود هم در آی‌دیوایس‌های جیل‌بریک شده بازی کرده و هم آنهایی که جیل‌بریک نشده‌اند.

منبع

 
2 نظرات
 1. وحید می گوید

  اقای دکتر فکر میکنم قسمت قبل این بازی پارسال برای pc اومده بود
  واقعا بازی جالبی هستش یادمه اون موقع بازیکننده ها به سختی غول اخر های بازی اعتراض میکردند
  البته من بازی تا اخر رفتم وغول ها را با ترینر کشتم!!!
  ممنونم زنده باشید

 2. سجاد می گوید

  خیر این اون بازی ای ک برای پی سی اومد نیست. اون اسمش انقلاب بشریت بود که بسیار هم بازی زیبایی بود. توصیه میکنم حتما بازیش کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.