اپلیکیشن locket : با گذاشتن آگهی در «لاک اسکرین» موبایل خود، پول دربیاورید!

6

روزانه چند بار صفحه قفل یا «لایک اسکرین» گوشی خود را نگاه می‌کنید؟ تحقیقات نشان داده‌اند که بیشتر کاربران روزانه بیش از ۱۰۰ بار به این صفحه نگاه می‌کنند.

پس می‌شود ادعا کرد صفحه لاک اسکرین گوشی، از هر وب‌سایتی بیشتر بازدیدکننده دارد، همین مطلب باعث شده که به تازگی یک اپلیکیشن جالب به نام locket آماده شود که کارش نمایش آگهی در لاک اسکرین گوشی‌های اندرویدی است.

خب، آخر کدام آدم سالمی می‌آید و لاک اسکرین گوشی‌اش را محل نمایش آگهی می‌کند؟!

صاحبان اپلیکیشن locket برای تشویق کاربران به نصب و مراجعه به  آگهی‌ها تصمیم گرفته‌اند که به کسانی که این اپلیکشن را نصب کنند، پول پرداخت کنند!

همان طور که در تصویر زیر می‌‌بینید، بعد از نصب اپ، کاربر بعد از مشاهده لاک اسکرین می‌تواند آیکون قفل را سوایپ کند (در این صورت گوشی از قفل خارج می‌شود، کاربر آگهی‌ای نمی‌بیند و پولی هم نمی‌گیرد) یا اینکه آیکون یک سنت را به داخل بکشد، که در این صورت وارد صفحه آگهی می‌شود و یک سنت برایش پس‌انداز می‌شود.

07-20-2013 12-52-12 PM

locket سقف پرداخت دارد و در هر ساعت بیشتر از سه سنت برای کاربر کنار نمی‌گذارد، بنابراین سوایپ بیشتر از ۳ بار در ساعت، فایده‌ای برای کاربر ندارد.

با این روند اگر کسی ۱۲ ساعت در روز فعال باشد، روزانه ۳۶ سنت و در عرض یک سال حدود ۱۳۰ دلار کاسبی می‌کند.

هر وقت کاربر دوست داشت ، در صورتی که پول پس‌انداز شده برای او به ۱۰ دلار رسیده باشد، پول وارد حساب «پی‌پل» او می‌شود.

«یونا کیم» ۲۴ ساله، مؤسس  locket است، ممکن است اصلا شما دوست نداشته باشید که locket را نصب کنید، ولی ایده این اپ به نظر جالب می‌آید.

locket سعی می‌کند یک محیط خشک نمایش آگهی نباشد و مثلا با گرفتن سن و جنس و علایق کاربر، آگهی‌های متناسب به او نمایش بدهد، تصور کنید که به کسی که به سینما علاقه دارد، آگهی‌ و تریلر فیلم‌ها نشان بدهد، چندان غیرقابل تحمل نیست.

البته مشخص است که برای ما کاربران ایرانی عملا نصب اپلیکیشن از جنبه مادی جذابیت ندارد، چون به احتمال زیاد هزینه اینترنت موبایلی ناشی از سه بار سوایپ در ساعت روی آگهی‌ها، بیش از درآمد حاصله خواهد بود! اما برای یک کاربر فرنگی، شاید نصب اپ، توجیه داشته باشد.

07-20-2013 12-35-23 PM


به احتمال زیاد در آینده از این مدل نمایش آگهی روی گجت‌ها بیشتر خواهیم شنید. پیش از این هم در مورد کیندل آمازون شاهد نمایش‌های آگهی‌های متناسب با منطقه جغرافیایی کاربر در قالب «پیشنهادات ویژه» بودیم، همین مطلب باعث شده بود که قیمت خرید کیندل پایین بیاید.

فیس‌بوک هم چند وقت پیش یک لانچر اندروید به نام Home عرضه کرد که در این لانچر گاهی آگهی نمایش داده می‌شود.

 
6 نظرات
 1. فرشید می گوید

  ایده خوبیه، اما با این روال، سالی ۱۳۰ دلار یا ماهی ۱۰ دلار برای فرنگی هاش رو هم که بخواید حساب کنید، چندان جذاب به نظر نمیرسه. به شخصه ترجیحم عکس پس زمینه Lock Screen هستش، تا سالی ۱۳۰ دلار.

 2. احسان می گوید

  ایده جالبی برای تبلیغات است کیف کردم!

 3. کیان می گوید

  بسیار دست و دلباز هستند، با در نظر گرفتن ساعات خواب که کاربر نمیتونه آگهی رو چک کنه، در بیشترین حالت روازانه کمتر از نیم دلار درآمد از طریق این روش نصیب کاربر میشه.

  با توجه به اینکه این اپلیکیشن نیاز به اتصال به شبکه داره، نیم دلار در روز، حتی پاسخ گوی هزینه اتصال به شبکه و مصرف باتری رو هم نخواهد داشت.

 4. مازیار می گوید

  روزی ۱۰ سنت هم دربیاد میشه سالی ۳۶ دلار. پول یه ماه قسط/آبومان قرار داد موبایل.
  تازه ممکنه تو اروپا euro cent بده.
  شاید بعدن سرویسهای رقیب بیان ۱۵ سنت بدن. اما بعید نیست گوگل یا فیسبوک بخرنش. به هر حال فقط اونان که میتونن آگهی مرتبط نشون بدن.
  ولی خیــــلی ایده ی خوبی بود. صفحه ی خاموش موبایل!!!

  1. کیان می گوید

   یعنی شما حاضرید هر ساعت یک لینک تبلیغاتی رو چک کنید و تبلیغات بی مصرف رو نه تنها روی صفحه گوشی که همراه عزیز همیشگیتون هست تحمل کنید بلکه با کلیک کردن صغحه تبلیغ رو هم باز کنید.. اون هم تنها برای پولی که مجموع اون در سال به اندازه درآمد ۴ ساعت کاری خواهد بود؟ توجه کنید ۴ ساعت کاری با درآمد حداقل (۸ دلار در ساعت کمترین دستمزد در ایالت کالیفرنیا)

 5. مجید می گوید

  این آپ رو امتحانی دو روز نصب کردم روی گوشیم، ۳ تا مشکل داشت که باعث شد پاکش کنم.

  ۱- به شدت شارژ گوشی رو مصرف میکنه.

  ۲- گوشیم رو کند کرد، طوری که نزدیک به ۵ ثانیه طول می‌کشید تا اس‌ام‌اس های گوشیم باز بشه!

  ۳- انتها مکالمه تبلیغ میامد و بعد چند بار تلاش بهم اجازه میداد تلفن رو قطع کنم!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.