به بهانه تمام شدن سریال «بریکنیگ بد»، نگاهی به پربیننده‌ترین قسمت‌های پایانی سریال‌ها

خب، بریکینگ بد دیروز تمام شد و من برای پرهیز از هرگونه لو دادن داستان، هیچ چیزی در مورد این قسمت یا قسمت‌های پایانی نمی‌خواهم بنویسم، فقط به این اکتفا می‌کنم که قسمت پایانی این سریال شبکه AMC، حدود ۱۰٫۳ میلیون نفر بیننده داشته است، البته تصور نمی‌کنم در این برآورد، تماشاگرانی مثل ما که سریال را دانلود می‌کنند، در نظر گرفته شده باشد.

10-01-2013 01-46-01 AM

خیلی‌ها که حوصله کرده‌اند و سریال را تا انتها تماشا کرده‌اند، ‌اعتقاد دارند که این سریال به خاطر بازی‌ها و شخصیت‌پردازی‌ها و پرداخت‌های عالی‌اش، یک اَبَر سریال بوده است.

بریکنیگ بد از ابتدا اینقدر محبوب نبود، قسمت‌های سیزن اول این سریال به طور متوسط فقط ۱٫۳ میلیون نفر بیننده داشت، اما به موازات پیش رفتن داستان، هم «والتر وایت» توانست خودی نشان بدهد و هم سریال، طوری که فصل آخر این سریال به طور متوسط ۸ میلیون بیننده به ازای هر قسمت داشت.


خرید کتاب با ۱۵٪ تخفیف(همه کتاب‌ها)

بریکنیگ بد

بریکنیگ بد، سریال محبوبی بود، اما مسلما دست بالای دست بسیار است و سریال‌های محبوب‌تر از این سریال هم کم نبوده‌اند.

به این بهانه می‌خواهیم در «یک پزشک» نگاهی بیندازیم به سریال‌های که قسمت پایانی‌شان بسیار محبوب‌تر از بریکینگ بد بوده است.

۱۰- سریال Home Improvement – تعداد بیننده قسمت آخر: ۳۵٫۲ میلیون نفر

این سریال کمدی، بین سال‌های ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۹ پخش می‌شد، داستان این سریال در مورد خانواده‌ای بود که در دیترویت ایالت میشیگان زندگی می‌کردند: یعنی خانواده تیلور.

10-01-2013 12-47-20 AM

۹- سریال Family Ties – تعداد بینده قسمت آخر: ۳۶٫۳ میلیون نفر

این سریال بین سال‌های ۱۹۸۲ تا ۱۹۸۹ پخش می‌شد.

بیشتر شوخی‌ها و لطف این داستان در بازتاب دادن شکاف باورها بین نسل‌های مختلف نهفته بود، بزرگ‌ترهایی که در دهه ۱۹۶۰ عاشق جان اف کندی و سیاست‌های چندفرهنگی و اعتقادات چپ هستند و جوان‌هایی که محافظه‌کارند.

10-01-2013 12-53-24 AM

۸- سریال All in the Family – تعداد بیننده قسمت آخر: ۴۰٫۲ میلیون نفر

این سریال بین سال‌های ۱۹۷۱ تا ۱۹۷۹ پخش می‌شد.

داستان این سریال در مورد تلاش یک سرباز بازنشسته جنگ جهانی دوم برای تطابق با جامعه دگرگون‌شده آمریکا بود.

10-01-2013 01-00-54 AM

۷- آخرین قسمت The Tonight Show با مجری‌گری جانی کارسون – تعداد بینندگان قسمت پایانی: ۵۰ میلیون نفر و به روایت دیگر ۴۱٫۴ میلیون نفر

جانی کارسون تا به حال بیش از ۲۳۰۰۰ مهمان در ۴۵۳۱ اپیزود برنامه‌های خود داشته است. او با افراد بی‌شماری مصاحبه کرده و به زندگی آنان سرک کشیده است.

The Tonight Show

۶- The Cosby Show – تعداد بینندگان قسمت پایانی: ۴۴٫۴ میلیون نفر

این سریال بین سال‌های ۱۹۸۴ تا ۱۹۹۲ پخش می‌شد. این سریال کمدی، داستان زندگی یک خانواده آفریقایی-آمریکایی طبقه متوسط بود.

10-01-2013 01-11-05 AM

۵- سریال Magnum, P.I. – تعداد بینندگان قسمت انتهایی: ۵۰٫۷ میلیون نفر

این سریال بین سال‌های ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۸ پخش می‌شد و داستانش در مورد ماجراهای یک کاراگاه خصوصی در هاوایی بود.

10-01-2013 01-16-25 AM

۴- سریال دوستان یا Friends، تعداد تماشاگران قسمت انتهایی ۵۲٫۵ میلیون نفر

این سریال بین سال‌های ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۴ پخش می‌شد و یکی از محبوب‌ترین سریال‌ها در نزد ایرانی‌هاست. شاید طرفداران این سریال تعجب کنند که چرا فرندز در رتبه اول، از نظر بیننده قسمت پایانی نایستاده است.

10-01-2013 01-26-07 AM

۳- سریال Seinfeld – تعداد بیننده قسمت انتهایی ۷۶٫۳ میلیون نفر

این سریال در فاصله سال‌های ۱۹۸۹ تا ۱۹۸۸ پخش می‌شد.

داستان در مورده کمدینی به نام جری ساینفیلد هست که در نیویورک زندگی می‌کند و از طریق اجرای Stand-up شوها در کلوپ‌ها گذران روزگار می‌کند. علاوه بر جری، همسایه عجیبش کازمو کریمر، همکلاسی قدیمی‌اش جرج کاستنزا و الین بنس او رو همراهی می‌کنند و داستان در مورد اتفاقاتی هست که در زندگی روزمره این شخصیت‌ها رخ می‌‌دهد.

10-01-2013 01-32-05 AM

۲- سریال Cheers – تعداد بیننده قسمت انتهایی ۸۰٫۴ میلیون نفر

این سریال در فاصله سال‌های ۱۹۸۲ تا ۱۹۹۳ پخش می‌شد. داستان سریال در مورد حوادث رخ داده در یک بار و کارکنانش بود.

10-01-2013 01-35-24 AM

۱- سریال M*A*S*H – تعداد بیننده قسمت انتهایی ۱۰۵٫۹ میلیون نفر

این سریال در فاصله سال‌های ۱۹۷۲ تا ۱۹۸۳ پخش می‌شد و داستانش در مورد پرسنل پزشکی ارتش آمریکا در کره بود که سعی می‌کنند با خنده و شوخی، شرایط دشوار را تحمل کنند.

MASH

نظرات

 1. ۹- سریال Family Ties – تعداد بینده قسمت آخر: ۳۶٫۳ میلیون نفر

  این سریال بین سال‌های ۱۹۸۲ تا ۱۸۹۹ پخش می‌شد.

  ۱۸۹۹؟

  • آره، دکتر چند تا اشتباه در اعداد هست در این پست.

   سریال Seinfeld هم از تا سال ۱۹۹۸ پخش می‌شد؛ نه ۸۹٫ وه به نظر من این سریال کمدی با بقیه فرق داره. اکثر سریال های کمدی در دو دسته جای میگیرن، سیتکام هایی که سعی میکنن از اتفاقات روزمره موقعیت خنده دار در بیارن، مثلا تعمیر لوله کشی خونه توسط خودتون… و دسته دوم اونایی که با پخش صدای رها کردن باد معده بیننده رو سرگرم میکنن، برای دسته دوم فمیلی گای و ساوٍث پارک میشه مثال زد.

   سریال Seinfeld رو میشه تا حدودی در دسته اول قرار داد اما عامل اصلی کمدی این سریال، واقعیت تلخ مشکلات ذاتی انسان ها در جامعه بود. یه کمدی واقعا تلخ و قسمت آخر این سریال هم مجموعه تمام قسمت ها و در نهایت بی حاصل بودن همه چیز بود. به نظر من Seinfeld و به خصوص پایانش عالی بود.

   سریال برکینگ بد هم به نظر من آغاز بهتری داشت. ایده داشتان عالی بود. در وسط کمی سطحش افت داشت ولی انتظار پایانی به این خوبی نداشتم. پایان سریال عالی نبود اما فراتر از انتظار من.

 2. همشون چقدر قدیمی هستن،خوب فکر کنم اون زمان انتخاب ها خیلی محدود تر بوده (هم از نظر سریال و فیلم ها و هم رسانه ها)
  البته فکر کنم این آمار خیلی بستگی به شرایط داره مثلا همین سریال های شبکه های وطنی خیلی بیشتر از ۱۰ میلیون بیننده داره.

  • سربال های وطنی، خصوصا چند سال پیش بیننده داشتند چرا که مردم انتخاب دیگه ای نداشتن، شما ساعت ۸ میای خونه و نا خوداگاه تلوزیون روشن میکنی، هر چیزی که پخش بشه موفق میشه. تا حدودی این امر هنوز هم صادقه، اما سریال های وطنی رو با سریال های شبکه جم مقایسه کنید. با اینکه قانونا مجاز نیست، اما ببینید چه سهمی از بینندگان رو به سمت خودش جذب کرده!

   سریال های آمریکایی برای افرادی پخش میشه که از طریق شبکه کابلی با پرداخت هزینه و سابسکرایب کردن اون سریال ها رو دریافت میکنند. و در آمارگیری فقط این بیننده ها هستند که مورد شمارش قرار میگیرند. حالا شما تعداد افرادی که بعد از پخش سریال اون رو به صورت DVD و یا از فروشگاه های آنلاین مثل آیتیونز میخرن، و تمام افرادی که در آمریکا و مهمتر از اون سایر نقاط دنیا از طریق اینترنت (قانونی و یا دانلود ازاد) دریافت میکنن چه حجمی خواهد بود!

 3. جالبه که اکثرشون طنز هستن و همه برای سده قبل میلادی! (به جز نصف فریندز)
  بدون شک بریکینگ بد به همراه دکستر و فریندز بهترین سریال هایی هستن که دیدم و شاید اگه شرایط پخشش مثل سریالهای این لیست بود و هنوز اینقدر رسانه ها گسترده و پیشرفته نبودن جز ۴-۵ سریال اول تاریخ از نظر بیننده میشد.

 4. واقعا سریال فوق العاده بود، پایانش هم بر خلاف خیلی از سریال ها خوب تموم شد و بیننده رو واقعا مجذوب خودش کرد.
  امیدوارم سریال بعدی هم که با محوریت سال گودمن هست سریع تر آماده بشه 🙂

 5. اکثر این سریال ها به دلیل قدیمی بودن و کم بودن تنوع سریالی و شبکه ای نسبت به الان دارای این ارقام بسیار بالا هستند…ولی breaking bad داره نون بازوشو می خوره…آقای مجیدی منم به بهانه این مطلب به عنوان یه خوره قدیمی فیلم و سریال می خوام یه پیشنهاد بتون بدم…الیته اگه خودتون تا الان دیده باشیدش متوجه حرف من می شید.سریال انیمه Attack on titan که یک انیمه جدید و برای سال ۲۰۱۳ هستش حتما با کیفیت بالا دانلود کنید و ببینید.(من طرفدار انیمه نیستم)تم داستانی عالی،موزیک متن عالی و انیمیشن جذاب و هیجانی از خصوصیات این انیمه هست..خودتون با دیدن قسمت pilot و دوم متوجه می شید چه برسه به ۲۴ قسمت بعدی.

  • پیشنهاد میکنم Attack on titan با بچه کوچک نبینید. تحمل برخی صحنه هاش واقعا سخته من که تا ۶ قسمت بیشتر تحمل نکردم. هر قسمت شامل صحنه های دردناکه و خشنه که روحیه بالایی لازم داره.
   کاری از طراح و کارگردان death note است.

 6. باید بگم که این یه قیاس مع الفارغ بود زیرا تعداد بیننده ارتباط زیادی به شبکه ی پخش هم داره و مثلا اگه شبکه های پربیننده مثل بی بی سی یه سریال بذارن احتمال بیننده ی بیشتر خب خود به خود هست.

  باید به امتیازهایی که داده شده اشاره کرد و اینکه در حال حاضر سریال بریکینگ بد از بازی تاج و تخت هم جلو زده و توی IMDB بعد از مستند planet earth قرار داره توی مقام دوم و تعداد رای خیلی خیلی بالایی هم داشته.

  این سریال، یک پیشرفت محسوس در ساخت فیلم بوده و با بالاترین درجه ی باورپذیری، به همه امید میده که در آینده فیلم ها و سریال هایی هم تراز باهاش تولید بشه. امیدوارم

  • خبر جدید و هیجان انگیز اینه که Breaking Bad با رسیدن به امتیاز ۹٫۵ و با تعداد رای بالاتر از Planet Earth هم اکنون در رتبه اول قرار داره.
   یکی از رکورد های Breaking Bad تو امتیاز، اپیزوده ۱۴ بود که تو imdb با امتیاز بینظیر ۱۰ ! و تعداد رای کم نظیر ۳۶ هزار (برای تنها یک اپیزود سریال) ترکوند…

  • خبر جدید و هیجان انگیز اینه که Breaking Bad با رسیدن به امتیاز ۹٫۵ و با تعداد رای بالاتر از Planet Earth هم اکنون در رتبه اول قرار داره.
   یکی از رکورد های Breaking Bad تو امتیاز، اپیزوده ۱۴ بود که تو imdb با امتیاز بینظیر ۱۰ ! و تعداد رای کم نظیر ۳۶ هزار (برای تنها یک اپیزود سریال) ترکوند…
   http://www.imdb.com/title/tt2301451/

 7. اصلا معلوم هست این اطلاعات از کجا در اومده
  ۱۰۵ میلیون نفر بیننده ؟!!!
  مگه فینال جام جهانی .تا اونجا که من میدونم رکورد مال مرد شش میلیون دلاریه . اقا مردم رو گمراه نکن

 8. ببخشید بریکینگ بد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  تو تلویزیون ایران نشون میده اینو؟منکه کل فیلما از زیر دستم رد میشن بعید میدونما!!
  ماهواره؟

 9. برکینگ بد یک سریال فوق العاده بود بخصوص فصلهای ۴ و ۵ عالی بودند
  از دوستانی که این سریال رو ندیدن پیشنهاد می کنم حتما این سریال رو تماشا کنند
  ولی دوست داشتم یه سرو سامانی به داستان جسی پیکمن و سال گودمن می دادن و همینجوری ولشون نمی کردن

  • دوست عزیز یه نسخه فرعی برای سریال دارن می سازن در مورد زندگی سال گودمن قبل و بعد از بریکینگ بد احتمالا جسی و اسکایلر و بقیه هم توش هستن و قضیه بعد از والت رو مشخص میکنن (البته تو فصل دومش)
   فقط منتظرم اینBetter call saul بیاد تادوباره به محیط بریکینگ بد برم

   در ضمن امتیاز سریال به٩.۶ تو imdb رسید و الان به تنهایی تو رتبه اول هستش

   واقعا بهترین اثر تاریخیه که تا حالا ساخته شده هر کی نبینه نصف عمرش به فناست

 10. سلام و خعععععلی تو کف هایزنبرگ بزرگ هستم یه سایت یا جایی که بشه تو نقد زنده سریال شرکت کرد اگه سراغ دارید معرفی کنید گروه واتساپ یا لاین یا…. هم بود اشکالی نداره

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.