رپورتاژ: شیپور، سایتی عالی برای نیازمندی‌ها

3

به اتاق یا خانه خود نگاه کنید، ببینید چقدر لوازم و اجناسی دارید که با اینکه عیب خاصی ندارند، دیگر هیچگاه از آنها استفاده نمی‌کنید.

این لوازم و اجناس می‌توانند هر چیزی باشند، یک ساعت رومیزی، تابلویی که دیگر به دیوار آویزان نمی‌کنید، کتاب‌ها و جزواتی که کاری با آنها ندارید، یک شال، تبلت یا گوشی‌ای که می‌خواهید بفروشید، یک عروسک، یک سیستم خانگی، یک کاناپه که می‌خواهید تعویضش کنید.

گاهی فروش یا معاوضه این اجناس آنقدر دشوار است یا اینکه اینقدر فروشندگان بهای کمی پیشنهاد می‌کنند که آدم ترجیح می‌دهد آنها را دور بیندازد!

اما چرا این اجناس را دور بیندازیم، وقتی می‌توانیم در فضای گسترده اینترنت، آگهی‌هایی برای فروش آنها بزنیم و با مبلغ منصفانه‌ای آنها را به فروش برسانیم.

بله! درست حدس زدید، می‌خواهم به شما یک سایت نیازمندی‌ها را معرفی کنم:

سایت جدید نیازمندی‌های شیپور

سایت‌های نیازمندی فارسی زیادند، اما باید بگویم که برخی از آنها پر از عیب‌اند، مثلا بعضی از سایت‌های نیازمندی با استفاده از تکنیک‌هایی، هنگامی که کاربر در اینترنت به دنبال جنسی است، به صورت کاذب در نتایج جستجو قرار می‌گیرند و کاربر بعد از باز کردن سایت می‌بیند که اصلا خبری از جنس نیست.

برخی از سایت‌های نیازمندی هم قوانین سفت و سختی ندارند، در نتیجه توضیحات مناسب و دقیق در مورد هر کالا درج نمی‌شود.

اما خوشبختانه سایت شیپور کار خود را بسیار خوب شروع کرده است.

12-27-2013 8-31-15 AM

– در نگاه اول چیزی که جلب نشر می‌کند، طراحی خوب و به‌روز سایت است. سایت یک طراحی فلت و ریسپانسیو دارد. ممکن است شما ندانید که اینها دقیقا به چه معنا هستند، اما یک کاربر عادی هم می‌تواند طراحی منظم و فضای خوشایند را سایت حس کند.

12-27-2013 8-35-20 AM

– چیز جالب دیگر، تقسیم‌بندی متنوع کالاها و خدمات در سایت شیپور است، همه چیز در جای مناسب خود درج شده است و کاربر اصلا در منوهای پیچیده و دست و پا گیر سرگردان نمی‌شود.

این تقسیم‌بندی متنوع اصلا آدم را کنجکاو می‌کند که در فضای سایت گردش کند، بلکه بتواند اجناسی مطابق میل خود پیدا کند و با بهایی مناسب مثلا یک جنس دست دوم تمیز را بخرد.

سایت، یک اپلیکیشن اندروید هم دارد که می‌توانید لینک دانلود آن را در گوشه بالا و چپ سایت مشاهده کنید.

– از آنجایی که ممکن است، هر کسی وقت نداشته باشد که هر روز به سایت سر بزند، کار جالبی انجام شده است، به این ترتیب که شما می‌توانید با پر کردن یک فرم می‌توانید هر روز اجناس شدید را در ایمیل خود ببینید. فرض کنید که می‌خواهید شانس خود را امتحان کنید و به گوشی موبایل هوشمند دست دوم با بهای مناسب پیدا کنید، کافی است که در همین فرم، دسته گوشی‌های موبایل را انتخاب کنید، تا هر وقت موردی دلخواه به سایت اضافه شد، فرصت از دست نرود و بتوانید خیلی زود برای خرید اقدام کنید.

12-27-2013 8-36-50 AM

– استفاده خوب از عکس، برتری دیگر سایت شیپور است. مطابق قوانین سایت، عکس‌های هر کالا، باید از عکس‌های واقعی خود کالا انتخاب شده باشند.

12-27-2013 8-37-47 AM

– اگر خودتان قصد فروش دارید، باید بگویم که مراحل کار بسیار ساده است: شما می‌توانید به راحتی عضو سایت شوید و بعد کالای مورد نیاز را با وارد کردن مشخصات، عکس و انتخاب دسته درست، به رایگان درج کنید.

– یک چیز جالب دیگر امکان ذخیره کردن کالاهای مورد علاقه است، فرض کنید که ده دقیقه‌ای در سایت گشت و گذار کرده‌اید و هفت – هشت کالای خوب در میان انبوه کالاها دیده باشید، مسلم است که نمی‌شود به راحتی دوباره تک تک این اجناس را به خاطر آورد، پس هر بار یک کالا را پسندید، کافی است آن را ستاره‌دار کنید تا در یک فهرست برایتان ذخیره شود.

 12-27-2013 8-39-17 AM

 
3 نظرات
  1. علی می گوید

    ارادت خاص به شیپور داریم. 🙂

  2. sina می گوید

    سایت ایسام هم عالیه

  3. hikiran می گوید

    لایک دارین ممنونم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.