مجله اپلیکیشنی یک پزشک : راهنمای عکاسی خلاقانه

33

این روزها اگر از دنبال کننده‌های شبکه‌های اجتماعی باشید به احتمال خیلی زیاد چشمتان به کارهای چند نفر از کاربران این شبکه‌ها افتاده و با خود گفته‌اید که این افراد چطور این عکس‌های خلاقانه و جالب را می‌گیرند و به عبارت دیگری، چطور این همه دنبال کننده جمع می‌کنند. در حقیقت جواب این سوال مقاله‌های زیادی را می‌طلبد و گرفتن بعضی از عکس‌ها، واقعا نیاز به آموزش و تمرین دارد اما خیلی از عکس‌هایی که احساسات ما را برمی‌انگیزند، کار آن‌چنانی‌ای ندارند و فقط به خاطر خلاقیت و نحوه ادیت عکس چشم‌نواز می‌شوند.

ساخت مکانی کوچک برای عکاسی

پیش از هرچیزی، باید این نکته را بدانید که این‌روزها تعداد زیادی از عکاسان برای خود لوکیشن و جایی برای عکاسی می‌سازند. تابه حال، همه‌ما یکبار هم که شده کارمان به آتلیه‌های عکاسی افتاده و هنگام عکاسی دیدیم که مارا در جایی تاریک می‌نشانند و با انداختن نور از زاویه‌های متفاوت، تصویری بی‌نقص می‌گیرند. احتمالا الان می‌گویید که ساخت چنین جایی کار راحتی نیست و من هم با شما موافقم اما شاید خیلی از شماها چنین جایی را در اختیار دارید و یا می‌توانید به صورت حرفه‌ای بسیازیدش اما اگر واقعا از پس ساخت چنین جایی برنمی‌آیید نگران نباشید!

این روزها در اینترنت پشت صحنه‌هایی از عکاسی را می‌توان یافت که واقعا برای خود من گاهی تعجب برانگیزند، برای مثال چند روز پیش عکاسی را دیدم که با انداختن یک ملافه برروی میز و میخ کردنش به قسمت بالایی میز (برروی دیوار) برای خود پس زمینه‌ی سفیدی ساخته بود و یا حتی عکاسی را دیدم که از کاغذهای A3 برای این‌کار استفاده می‌کرد و باعث شد که من‌هم علاقه‌مند شوم و برای خودم با مقوایی بزرگی و یک چراغ، پس زمینه ای سفید بسازم:

0

توجه داشته باشید که ساخت چنین فضایی، به هیچ‌وجه هزینه آن‌چنانی ندارد و بسته به بودجه و خلاقیت شما، می‌تواند از یک کاغذ تا یک اتاق مجهز را شامل شود اما تاثیری که برروی تصاویر شما دارد، واقعا باورنکردنی است، پس چند دقیقه‌ای را صرف ساخت یک پس زمینه برای خود کنید و مطمئن باشید که به هیچ‌وجه از این کار پشیمان نمی‌شوید.

در ادامه دو نوع اپلیکیشن را بررسی می‌کنیم:

– اپلیکیشن‌های عکاسی

– اپلیکیشن های ادیت عکس

* در مجله‌ی اپلیکیشنی مربوط به ادیت تصاویر، اپ‌های بسیاری را معرفی کردیم اما آن پست فقط به معرفی اپ می‌‌پرداخت و کاری به خلاقیت، ادیت و عکاسی نداشت. پس در این پست تمرکز خودرا برروی تولید محتوا از نوع عکاسی آن می‌گذازیم و خلاقیت را چاشنی اصلی کارمان می‌کنیم.

اپلیکیشن‌های عکاسی

در اسمارتفون‌هایی مثل z1 اندرویدی و 1020 یا سری های دیگر لومیاهای ویندوزفونی، اپلیکیشن‌های داخلی عکاسی فوقوالعاده‌ای را شاهدیم که امکانات تقریبا کاملی را در اختیار کاربر قرار می‌دهند اما متاسفانه یا خوشبختانه اپ عکاسی آیفون این‌چنین نیست و اگر واقعا به دنبال عکاسی بهتری باشیم به ناچار باید چند اپ کاربردی‌تر را دانلود و خریداری نماییم. تصویر زیر، شامل اپ‌هایی‌ست که من برای عکاسی از آن‌ها استفاده می‌کنم :

1

اولین اپ، اپ خود اپل است که فقط در موارد خاص، برای مثال عکاسی سریع و استفاده از فیلترهایش استفاده می‌کنم و در موارد دیگر برایم کاربرد آن‌چنانی ای ندارد.

2

دومین اپ، اپلیکیشن Camera Plus است که به تازگی تهیه‌اش کرده‌ام و واقعا هم از خریدم راضی هستم. البته این اپ تنظیمات آن‌چنانی ای در عکاسی ندارد اما دو بخش اصلی آن، یعنی تنظیم نور و فوکوس انعطاف پذیرش برای من بسیار مهم است. به عبارتی برای تنظیم فوکوس کافی‌ست به بالا یا پایین سویپ کنید. درضمن خود اپ از بخض ادیت تقریبا کاملی بهره می‌برد و برای کسانی که نیاز به اپی دارند که ادیت را در کنار عکاسی‌اش داشته باشد واقعا می‌تواند کارامد باشد.

3

اپلیکیشن بعدی، اپ ProCam هست که با اپ بالا تفاوت زیادی ندارد اما تا حدودی امکانات جالبی را در اختیار شما قرار می‌دهد به خصوص که قابلیت تعیین نسبت عکسش، برای اینستا بازها بسیار به کار می‌آید.

4

اپلیکیشن دیگری، اپی نیست جز Slow Shutter که اپ محبوب من و بسیاری از عکاسان خلاق است و کاربا آن آن‌چنان ساده است که هرکسی را یکبار هم که شده برای تستش وسوسه می‌کند. پیشنهاد من این‌است که حتما این اپ‌را در تاریکی و نور اتومبیل‌ها تست کنید تا از کار آن واقعا شگفت‌زده شوید.

nc

اپلیکیشن آخر هم، اپی نیست جز Nokia Camera که امکاناتی که به شما می‌دهد چیز کمی از دوربین‌های عکاسی ندارد!

* انتخاب اپلیکیشن عکاسی کاملا به خودتان بستگی دارد و این شمایید که تصمیم می‌گیرید که از اپ خود اسمارتفونتان استفاده کنید یا از اپ‌های پولی و رایگان دیگر.

*من به شخص علاقه‌ای به تهیه اپ دیگری برای عکاسی ندارم اما اگر توانایی خرید اپلیکیشن Procamera7 را دارید حتما امتحانش کنید چون براساس وبگردی‌هایم، این اپ‌ نقدهای مثبت بسیاری دریافت کرده است.

اپلیکیشن‌های ادیت عکس

متاسفانه یا خوشبختانه من علاقه زیادی به نصب اپ‌های ادیت عکس دارم و از نصب و تست هیچ اپی کوتاهی نمی‌کنم و همانطور که مشاهده می‌کنید در این زمینه اپ کم ندارم:

5

6

دلیلی برای توضیح همه اپ‌ها نیست چون‌که بیشتر آنها کاربرد مشابهی دارند و من فقط به اپ‌هایی که ویژگی‌های متفاوتی دارند می‌پردازم. برای مثال، اپلیکیشن محبوب من برای ادیت تصاویر، اپ Vintique هست که هرچند اپ‌های مشابه و رایگان زیادی وجود دارد اما Vintique را به خاطر انعطاف‌پذیری بالایش، برای ادیت تصاویرم انتخاب کرده‌ام:

7

اکثر این‌ اپ‌ها تقریبا تنظیمات مشابهی برای ادیت تصاویر دارند، برای مثال اپ رایگان pixlr ویژگی های اصلی Vintique را دارد و یکی از این ویژگی‌ها که علاقه بسیاری به آن دارم، بخش Hue هست که به سادگی امکان تغییر رنگ را برایتان فراهم می‌کند و پیشنهاد میکنم که اگر در کار عکاسی از مناظر هستید، حتما امتحانش کنید.

به طور کلی، اگر در تلاش برای ادیت هستید، حتما از قسمت های کنتراست، روشنایی و صدالبته Saturation استفاده کنید به خصوص مورد آخری که گاهی واقعا به تصاویر زندگی می‌بخشد. فیلترهاراهم به هیچ‌وجه از یاد نبرید چرا که شاید با قاطعیت بتوان گفت که 50 درصد بخش ادیت را، انتخاب فیلتر مناسب تشکیل می‌دهد. به طور خلاصه، حتما در اپ‌هایی مثل pixlr و Vintique و مشابه‌های این‌ها با بخش های نور، کنتراست و امثال این‌ها زیاد کار کنید تا بهترین محصول را دریافت کنید.

8

اپلیکیشن نوشتن من هم اپی نیست جز Rhonna که جدا از کاربردی بودنش، طراحی واقعا زیبا و ساده‌ای دارد و استیکرهایش بسیار کاربردی‌اند. در ضمن به‌یاد داشته باشید که این‌روزها عکاسان خلاق، به زیبایی از نوشته‌هایشان در ادیت عکس‌ها استفاده می‌کنند پس به‌هیچ وجه این مورد را فراموش نکنید. از فونت‌های زیبا حتما استفاده کنید، رنگ نوشته‌را مطابق تصویر تنظیم کنید و صدالبته اندازه نوشته را هم طوری تعیین کنید که مطابق حجم تصویر باشد.

9

اپلیکیشن بعدی، اپی نیست جز Color Splash که این‌روزها بسیار هم پرطرفدار شده است. کار اپ بسیار ساده هست اما با همان سادگی تصویری به شما می‌دهد که خوراک لایک گرفتن است. برای کار با اپ هم کافی‌ست تصویری را انتخاب کرده و شروع به رنگ کردن بخش دلخواهتان در تصویر کنید. به عبارتی، اپلیکیشن ابتدا کل تصویر را سیاه و سفید می‌کند و شما باید بخش‌های مورد علاقه‌تان را با کشیدن انگشتتان، به رنگی که قبلا بوده در بیاورید.

10

اجازه دهید توضیح مختصری هم در مورد اپ PhotoWonder بدهم. به طور کلی، خود اپ، اپ ادیت محسوب می‌شود اما ویژگی بارزش روتوش تصاویر به خصوص صورت هست که به خوبی هم از پسش برمی‌آید و می‌تواند به عنوان یک فتوشاپ کوچک، کار روتوش تصاویر شمارا انجام دهد.

11

این روزها شاید جمله معروفی را به خصوص از زبان گیک‌ها شنیده باشید : بهترین 99 سنتی‌ای که خریدم! به‌هرحال هرکس سلیقه‌ای دارد و برای هرکسی این اپ 99 سنتی می‌تواند موضوعی متفاوت داشته باشد و برای من هم این اپ، اپلیکیشن Doodles هست که به جرات می‌توانم بگویم بهترین 99 سنتی من است. کار اپلیکیشن، فراتر از ساده هست و کافی‌ست ابتدا تصویری را انتخاب کنید و سپس با قراردادن Doodle مناسب، آن‌را به اشتراک بگذارید.

اما چرا این اپ برای من انقدر جالب است؟ به این خاطر که جدا از امکان ساخت Doodle، گالری Doodle های آن چنان کامل و جالب است که شاید یک روز از وقت شمارا فقط برای دیدن Doodle هایش بگیرد وباور کنید یا نه Doodle هایش واقعا زیبا و به نوعی زنده هستند گویی که از اول در عکس بوده‌اند. پیشنهاد من این است که حتما از این اپ یا مشابه‌های ان برای ساخت تصاویر خلاقتان استفاده کنید.

12

چند روزی‌ست که با اپ Clone Camera آشنا شده‌ام و آن‌چان فرصت تست‌اش را نداشته‌ام اما با همان یک عکسی که با این اپ گرفتم به کاربردی بودن بیش از حدش پی بردم. کار اپ ساده هست و کافی‌ست یک سوژه ثابت برای مثال مبل منزلتان را انتخاب کنید و خودتان با جابه شدن در بخش های مختلف، یک عکس واحد اما ترکیب شده را دریافت کنید. پیشنهاد میکنم حتما این اپ‌را هم تست کنید.

اپلیکیشن‌های دیگر هم کم نیستند، برای مثال MomentCam که همگی با آن آشنایی داریم و از تصاویر کارتونی‌اش لذت برده‌ایم، یا اپ Snapseed که اگر بخواهم برروی بخشی از تصویر ادیتی انجام دهم، برای مثال نور بخشی را بالا یا پایین ببرم اپ شماره یک من است و یا حتی اپلیکیشن VSCOcam که این روزها سروصدای زیادی به پا کرده‌است و به جرات هم می‌توان گفت که هیچ کم و کسری ندارد و اپ‌های بسیاری که می‌توانید در تصاویر بالا مشاهده کنید و یا حتی خودتان انتخابشان کنید. به‌هرحال، بخش اصلی این مقاله ساخت مکان عکاسی و ایده گرفتن هست و به همین خاطر زیاد برروی اسم اپ تمرکز نمی‌کنیم.


ایده‌های عکاسی + ایرانیان خلاق

در بالا، ساخت مکان عکاسی را توضیخ دادم و براهمیتش هم تاکید کردم. اما جدا از آن، شاید فکر کنیم که ایرانی‌ها حرف زیادی برای گفتن ندارند و عکس‌هایشان هم مثل نوشته‌هایشان در شبکه‌های اجتماعی، چنگی به دل نمی‌زند در حالی که به هیچ‌وجه اینطور نیست و در ادامه می‌بینیم که بعضی از ایرانی‌ها واقعا ذوق و خلاقیت خاصی در عکاسی دارند. توجه داشته باشید که همزمان با معرفی عکس عکاس، در زیر عکس او ایده‌ای را نیز توضیح می‌دهیم. ( تمام صفحات مربوط به اینستاگرام می‌باشد)

صفحه عکاس : _ssheidaa_

13

بی تردید این صفحه‌را می‌توان یکی از دل‌نوازترین و زیباترین گالری‌ها خواند چرا که خلاقیت عکاسان این صفحه، واقعا باورنکردنی است و از هرچیزی که شاید برای ما ساده به نظر بیاید برای گرفتن تصاویر زیبا استفاده می‌کنند.

14a

ایده اول عکاسی، عکس گرفتن از لوازم و وسایل قدیمی است که این‌روزها بسیار هم پرطرفدار شده است به این صورت که شما یک یا چند چیز قدیمی را در کنار هم ‌می‌گذارید و با ادیت و فیلترگذاری‌ای به شکلی قدیمی، آن‌را به اشتراک می‌گذارید.

15

ایده بعدی، استفاده از نقاشی و لوازم واقعی است که به نظر خودم، آینده عکاسی‌های خلاقانه را شکل می‌دهد و این‌روزها کم از این تصاویر نمی‌بینیم. برای ادیت این تصاویر هم تاجایی که می‌توانید پس‌زمینه‌ی سفید انتخاب کنید و روشنایی تصویر را طبیعی نگه دارید و به هیچ وجه تاریکش نکنید.

16

ایده آخر از این عکاس، به عکاسی از نزدیک و فوکوس ماکرو اشاره دارد، مدلی از عکاسی که زیبایی‌اش قادر به بیان کردن نیست. پس اگر چیزهایی دارید که کوچک هستند، آن‌هارا در همان پس زمینه سفیدی که ساخته‌اید قرار بدهید و با بردن دوربین گوشی به نزدیکی‌اشان و انتخاب فوکوس ماکرو ( و یا استفاده از لنزهای ماکرو ) تصاویر جالب و جذابی بگیرید.

صفحه عکاس : Maryamhmi

17

تصاویر این عکاس یک جور حس خاصی دارند، حسی که کمی از قدیم و کمی هم از زمان مدرن در آن ترکیب شده‌اند و تصاویر بسیار خلاقانه‌ای را ساخته‌اند.

18

ایده این عکس به این شکل است که شما چند چیز مورد علاقه خودرا در کنار هم می‌چینید و ازآنها عکس می‌گیرید. برای مثال، عکاس این صفحه به قلم و کاغذ و اشیا مربوط به آن علاقه خاصی دارد و عکسش را به این شکل گرفته است اما شما می‌توانید چیزهایی مثل چند گجت، میوه و حتی چند دکمه، نخ و وسایل خیاطی را کنارهم بچینید و تصویری زیبا خلق کنید. در مورد ادیت این تصویر هم تا حدی نوررا پایین بیاورید و از فیلترهای تاریک استفاده کنید. پس زمینه را هم زیاد سفید نکنید تا عکس برروی اشیا تمرکز داشته باشد.

19

ایده بعدی مربوط به قفسه‌هاست، اشیایی که چیزهای زیادی در خود جاداده‌اند. مطمئنم که شما هم در خانه از این قفسه‌ها کم ندارید، پس منتظر چه هستید؟ ابتدا کمی مرتبش کنید و سپس عکسی زیبا از قفسه و لوازم مورد علاقان بگیرید. ادیت این عکس هم کاملا به اشیا داخلش مربوط است و اگر اشیا مورد نظر شما مدرن هستند، پس زمینه را سفید و با نور روشن ادیت کنید و اگر قدیمی‌اند، پس زمینه را کمی تاریک کنید و از فیلترهایی که شکلی نوستالژیک دارند استفاده کنید.

صفحه عکاس : Nazila61

20

در بالا اپلیکیشن ColorSplash را معرفی کردم و به نظرم اگر به دنبال مثال‌هایی هستید، حتما به این صفحه سری بزنید.

21

ایده عکس هم کاملا مشخص است، ابتدا تصویری زیبا بگیرید و سپس با استفاده از اپ ColorSplash یا اپ‌هایی از این دست، بخشی را رنگی کنید. البته پیشنهاد من این‌ست که از چیزهایی عکس بگیرید که مرز بین رنگی و سیاه و سفید بودنش کاملا مشخص باشد.

صفحه عکاس : Hameeeeed

22

بالاتر اپلیکیشن Slow Shutter را معرفی کردم و به نظرم اگر به دنبال مثال‌هایی از قابلیت این اپ هستید، صفحه این عکاس کمک بسیاری به شما می‌کند. البته عکاس این تصاویر را با این اپ نگرفته است اما قابلیت این اپ همان تصویر بالایی یا سایر تصاویری‌ست که در پروفایل این عکاس مشاهده می‌کنیم.

صفحه عکاس : Mo3eni

23

کارهای آقای علیائی حس خاصی دارند، یک جور حس تنهایی و یکتایی. کارهایی که شاید تعدادشان کم باشد اما واقعا ارزش دیدن دارند.

24

شاید با دید عکس بالا بگویید که این همان ایده عکاس بالاست اما این‌جا نکته ای وجود دارد : شی مورد فوکوس سیاه و سفید است! به عبارتی برخلاف اکثر عکاسان، عکاس خلاقیت خاصی به خرج داده است و با سیاه و سفید نگه داشتن بخش اصلی تصویر، حسی بی نظیر از شیئی نوستالژیک ساخته است.

25

این ایده‌را بسیار دوست دارم : از خودتان سلفی بگیرید اما خلاقیت را فراموش نکنید. همانطور که از عکس بالا مشخص است عکاس، تصویری پرتره گرفته است اما این پرتره یک چاشنی بزرگ دارد و آن دخالت دادن احساسات است، کاری که خیلی کم شاهدش هستیم و این روزها همه از خود سلفی‌هایی معمولی و بی‌احساس می‌گیرند.

وده‌ها ایده که اسمارتفون‌ها و اپ‌های بیشمارشان، این قدرت‌را به ما داده‌اند تا بخشی از زندگی‌مان، علائق و خواسته‌هایمان و حتی عشقمان به چیزی را به زیباترین شکل، حال می‌خواهد سیاه و سفید باشد می‌خواهد رنگی، می‌خواهد بخشی سیاه و سفید باشد می‌خواهد بخشی رنگی، می‌خواهد مرتب باشد می‌خواهد آشفته و می‌خواهد هایی را به اشتراک بگذاریم.

پس این هدیه بزرگ تکنولوژی در زمینه عکاسی را به‌هیچ‌وجه دست کم نگیرید و هرازگاهی اسمارتفونتان را بردارید و دل‌را به دریا بزنید و مطمئن باشید که نه تنها ضرر نمی‌کنید بلکه بخش هنری خودتان را پرورش می‌دهید. در ضمن به یاد داشته باشید که قدرت هنر فراتر از باورهای ماست و اگر خودرا حتی ذره‌ای به آن آغشته کنیم، زندگی برایمان زیباتر می‌شود.

سایر کاربران ایرانی:

در اینستاگرام صفحاتی همچون PersianLikes ،Irangallery و Insta_persia وجود دارند که به معرفی عکاسان خلاق ایرانی می‌پردازند، پیشنهاد میکنم که حتما سری به این صفحات بزنید و با عکاسان خلاق ایرانی بیشتری آشنا شوید. در ضمن، در بخش پیشنهادات اینستاگرام، عکاسان خارجی و حتی داخلی بسیاری یافت می‌شود که می‌توانید با تماشای عکس‌هایشان، ایده‌های بسیاری بگیرید.


جمع‌بندی

دوربین اسمارتفون‌ها فعلا قادر به گرفتن جای دوربین‌های حرفه‌ای نیستند اما کم و کسری برای به اشتراک گذاری لحظات زیبای زندگی‌مان هم ندارند. پس هنگام عکاسی حتما به نور توجه کنید و جزو معیارهای اصلی عکاسی خود قرارش دهید، از فوکوس بیشتر استفاده کنید و قوانینی همچون یک سوم را مطالعه کنید. هنگام ادیت عکس هم سریع به نتیجه گیری نپردازید و بخش‌ها و فیلترهای گوناگونی را امتحان کنید. در آخر هم به یادداشته باشید که خلاقیت و ساخت چیزها و مکان‌های زیبا برای عکاسی، تاثیر واقعا زیادی در دیده شدن تصاویر دارند پس حتما به تمام این‌ها به خصوص خلاقیت توجه زیادی کنید.

دانلود اپلیکیشن‌های عکاسی:

Camera Plus – سیستم عامل : ios

Pro Cam2 – سیستم عامل : ios

A Better Camera – سیستم عامل : اندروید

SlowShutter – سیستم عامل : ios

LongExpo – سیستم عامل : ios

ProCamera 7 – سیستم عامل : ios

Light Camera – سیستم عامل : اندروید

Motion Camera – سیستم عامل : اندروید

NokiaCamera – سیستم عامل : ویندوزفون

دانلود اپلیکیشن‌های ادیت:

Vintique – سیستم عامل : iosاندروید

Rhonna – سیستم عامل : iosاندروید

ColorSplash – سیستم عامل : iosاندروید

Photowonder – سیستم عامل : iosاندروید

Doodles – سیستم عامل : ios

Clone Camera – سیستم عامل : iosاندروید

+ اپلیکیشن‌های مربوط به ادیت و ویرایش تصاویر


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

10 عکس بسیار زیبا از درخت – انتخاب شده از عکاسان خلاق

درخت‌ها زندگی‌بخش زمین و مایه زیبایی آن هستند. انسان‌ها هزاران سال است که آنها بهره می‌برند و تا توانسته‌اند پهنه زمین برخوردار از زیبایی‌شان را کمتر و کمتر کرده‌اند. درختان متنوع با شکل و آرایش متفاوت ریشه، تنه، شاخه‌ها و برگ‌ها، چشم‌نواز…

تجدید خاطره‌ای با وبلاگستان – اسکرین شات‌هایی از برخی از وبلاگ‌های قدیمی خوب

شبکه‌های اجتماعی وبلاگ‌ها را فرونرخیتند. دلایل فروریختن آنها بسیار بیشتر از محبوب شدن شبکه‌های اجتماعی بود:1- بسته شدن ابزارهای رایگان‌های وبلاگ‌نویسی2- نوع نوشتن وبلاگ‌نویس‌ها که هم بسیار انرژی‌بر و وقت‌گیر بود و هم به خاطر…

عکس این درخت‌های عجیب در دوره جنگ جهانی دوم اصلا ویرایش نشده‌اند!

این عکس شگفت‌انگیز جنگ جهانی دوم ممکن است عکس ویرایش شده یا فیک به نظر برسد. اما واقعا این طور نیست.در این عکس سورئال، که بخشی از آرشیو عکاسی نیرو‌های دفاع فنلاند است، یک ماشین ارتش فنلاند در امتداد جاده‌ای در چند مایلی مرز با اتحاد…

چرا غذاها در کتاب‌های مصور و انیمیشن‌ها اینقدر اشتها برانگیزند؟!

دوران کودکی خودم را که به یاد می‌آورم، یاد کتاب‌های داستان مصور می‌افتم که در بعضی از صفحات آن عکس میزهای پر از غذا درج شده بود. نقاشی‌های آنقد آنقدر خوب بودند که تصور می‌کردم میوه‌ها و مرغ و بوقلمون و سوسیس فرنگی‌ها مسلما باید کیفیت…

این عکس‌های تاریخی را پیش از این در کمتر جایی دیده‌اید

یک سرباز صربستانی در کنار پدرش که برای ملاقات او به خط مقدم نزدیک بلگراد آمده، خوابیده است. سال گرفتن شدن عکس، حدود 1914/1915یک نگهبان مرزی آلمان شرقی در صبحی که دیوار برلین سقوط کرد، گلی را از طریق شکافی در دیوار برلین هدیه می‌دهد،…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
33 نظرات
 1. پوریا می گوید

  پست کاملی بود،
  وسط راه خواننده رو تنها نمیذاشت ک بخواد برای ادامه ش به جایی دیگه سر بزنه،
  ممنون.
  اگه در ادامه لینکی مربوط ب چند ایده خلاقانه برای عکاسی هم (چ موجود در سایت خودتون چ سایت دیگری) اضافه میکردید جامع تر میشد و تقریبا هیچ بهانه ای برای خواننده ها باقی نمیذاشت ک این پروسه رو تجربه نکنن.

  موفق باشبد!

 2. زهرا می گوید

  جالب بود اما همه ی اینا میشه با یه دوربین دیجیتالی با کیفیت و ….در یک لحظه اتفاق میفه.درسته؟

  1. سینا سلماسی می گوید

   اکثر تصاویر زیبا در لحظه و با دوربین های حرفه ای گرفته میشن و اینو کاملا باهاتون موافقم اما اگه به بعضی از مسابقه ها و حتی صفحه National Geographic تو اینستاگرام نگاه کنیم میبینیم که تصاویر زیبای اسمارتفونی هم کم نیستند و جدا از اینا، خیلی از تصاویری که براشون برنامه ریخته شده به خصوص تصاویر اینستا که لوکیشن و بقیه چیزا از قبل آماده شدن با اسمارتفون ها گرفته شدن : )

 3. النا می گوید

  خیلی عالی بود!
  همه دوستان معرفی شده رو فالو کردم.. واقعا کارهاشون فوق العاده بود.
  راستی گوگل انگار یه مسابقه داره به اسم google science fair . میشه اطلاعاتی ازش بدین؟ کسی میدونه که قضیه اش چیه؟

 4. ممنون دکتر خیلی خوشحالم بخش تولید محتوا را جدی گرفته اید

 5. ناشناس می گوید

  خیلی عالی بود،مرسی.سوال:در شبکه های اجتماعی عکس (به خصوص در پینترست) آیا امکان ایجاد فولدرهای مختلف و دسته بندی عکسها(خوراکی-حیوانات..)وجود داره؟امکان سرچ کردن چطور؟و سوال بعدی:
  در یکی از وبلاگها نوشته بود که با اپ نوت ابیلیتی”notability” با استفاده از انگشت جزوه های دانشگاهیشون رو توی آیفون نوشته بودن و روی دراپ باکس هم میشد به صورت پی دی اف ذخیره کرد.آیا مشابهش برای اندورید چیزی هست؟دکتر جان ممنون میشم اگر در مورد چنین اپهایی هم بنویسید.

 6. امید می گوید

  مرسی. procam2 با procam مثل همه؟ اگه procam داریم دیگه لازم نیست procam2 رو بخریم؟ تو توضیحاتشون در اپ استور من متوجه تفاوتشون نشدم

  1. سینا سلماسی می گوید

   راستش من با نسخه 1 این اپ کار نکردم اما تا جایی که متوجه شدم نسخه 1 نسبت به 2 از تنظیمات بیشتری برخورداره اما نسخه دوم طراحی زیباتری داره …. در کل اگر نسخه 1اش رو دارید نیازی به خرید ProCam 2 ندارین و میتونین اپ های دیگه ای رو بخرین

 7. جلال نعیمی می گوید

  واقعا ممنونیم از پست و حوصله ای که به خرج دادید..
  واقعا پست کاملی بود 🙂 تشکر فراوان 🙂

 8. نیما می گوید

  عالی بود
  سایت عکس منو هم یه سر بزنین
  دکتر جان شما هم بیا ( خط بالا رو خطاب به نویسنده مهمان گفتم )
  خوشحال میشم

 9. کیوان می گوید

  عالی بود دکتر، مطلب خیلی لازم بود، مخصوصن الان که قبل از عیده و خیلی ها در جستجوی تعویض گوشی هوشمند یا خرید DSLR ها هستند، و صد البته عکاسی در عید که یه رسمه نا نوشته شده!

 10. امید از کردستان می گوید

  ممنون. با علاقمندی و تلاش بسیار این پست نوشته شده. موفق باشید.

 11. Vamegh می گوید

  Dear Sina: Hi
  I really enjoyed reading your post, and it was really amazing for me how some free applications could change my iphone’s camera quality. Anyway if you have canadian apple ID, I could send you a $15 apple gift card for free (and you could buy Procamera7 and …) Let me know if you are interested.
  Take Care

 12. صبا می گوید

  برای عکاسی Camera zoom FX پیشنهاد میدم من خودم استفاده می کنم و راضی هستم ازش

 13. رادمهر می گوید

  سلام ببخشید این سوال رو میکنم.
  آقا سلماسی سایت onever.ir مال شما بود؟ اگر بله چرا سایت داون شده؟مطالب سایت عالی بود

 14. صائب می گوید

  یک پیشنهاد:
  یه دایرکتوری اپ سایت داشته باشه و همیشه اپهای برگزیده رو اونجا بروز کنید
  مثل Lifehacher یا makeuseof

 15. محسن می گوید

  من به طور اتفاقی از طریق دوستم متوجه معرفی شدن کارهام در اینجا شدم و خوشحال هم شدم، در هر صورت لازم دونستم تشکری هم بکنم.

 16. امیر می گوید

  فک کنم camera 360 از قلم افتاده باشه !

 17. مرتضی می گوید

  سلام سینا جان. خوبی هستین؟شما همون نویسنده ی وبلاگ onever هستین دیگه؟نگرانت بودم،وبو برا چی بستین؟

 18. حامد اويسي می گوید

  چرا به اپ خوب iphoto اشاره نکردید؟

 19. علی می گوید

  ممنون بسیار عالی بود

 20. شيدا می گوید

  سلام… اول تشکر برای این مطلب بسیار بسیار عالی،خیلی مفید بود…دوم یه دنیا تشکر برای معرفی پیجم! امروز وقتی یه نفر از خوانندگان شما به من اطلاع داد،خیلییی ذوق کردم و خوشحال شدم و گفتم رسم ادب که تشکر کنم ازتون…اهان یه چیز دیگه،گفته بودین (عکاسان این پیج!)…خواستم بگم تمام عکس ها رو فقط خودم میگیرم…بازم خیلی خیلی ممنون

 21. محمد رضا می گوید

  این که دوستم حامده…ایول..(جدی و رسمی)حامد جان دوست عزیزم امیدوارم تو همه ی مراحل زندگیت و شغلیت که هم معماری و هم ایشاالله خلبانی و کار عکاسی که میدونم خیییلی دوسش داری موفق باشی..از طرف خودم و شایان خودمون..

 22. سید عماد رضوی می گوید

  معرفی صفحه ی افراد در اینستاگرام نیاز به مجوز دارد :)) ( اخبار آینده )

 23. عباس می گوید

  یک دنیا ممنون به خاطر این مطلب بسیار بسیار بسیار مفید و کاربردی و عالی و دمتان گرم

 24. kamyar می گوید

  facetune هم خیلی خوبه برای ویرایش صورت تو عکسا و سلفیا

 25. مهدی می گوید

  بسیار مقاله مفید و جامعی بود ، نیاز به معرفی یه همچین اپلیکشن هایی داشتم
  پیج hashemdot در اینستاگرام هم عکسهای نسبتا خوب و نوستالژیکی دارند

 26. کاناپه بادی می گوید

  سلام

  بسیار عالی بود .

 27. خرید کاغذ دیواری می گوید

  مطلبه کامل و خوبی بود
  ممنونم

 28. مشاوران برند می گوید

  ممنون برنامه جالبی برای عاشقان عکاسی هست

 29. طراحی داخلی منزل می گوید

  همیشه از مطالبی ک در مورده عکاسیه استقبال میشه
  لطفا بیشتر مطلب بذارید

 30. دوربین مدار بسته می گوید

  عالی بود

  ممنون

 31. قایق بادی می گوید

  بسیار جالب بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.