مجله اپلیکیشنی یک پزشک : همراه با Chad Keyes و اپ VSCOcam

25

در گذشته به صورت گذرا اپلیکیشن VSCOcam را معرفی کردم اما ازآنجا که این اپ این روزها به اپلیکیشن شماره 1 عکاسان برای ادیت تصاویرشان تبدیل شده‌است، علاقه بسیاری داشتم که در 1 پست به صورت کامل به بررسی این اپ بپردازم و در کنارش هم یکی از عکاسان خلاقی که از این اپ استفاده می‌کند را مثال بزنم. در ادامه همراه با چاد می‌خواهیم به نوع عکاسی این روزها و نحوه ادیتشان بپردازیم. پس اگر یک اسمارتفون هوشمند یا تبلت دارید، گجت خودرا به VSCOcam مجهز کنید و باما همراه شوید.

اپلیکیشن VSCOcam چیست و چه کاری انجام می‌دهد

1

برای ما ایرانی‌ها اپلیکیشن‌هایی همچون Pixlr، اپ‌های شناخته شده‌ای برای ادیت تصاویرمان به‌شمار می‌روند و خیلی کم پیش می‌‌‌آید که کاربرانی را ببینم که از اپ‌های دیگری استفاده کنند.پس به صورت کلی اپلیکیشن VSCO همانند Pixlr کار ادیت و به عبارتی فیلترگذاری برروی تصاویر را انجام می‌دهد اما به صورت کامل‌تر و گسترده‌تر. اما گسترده‌تر به چه معناست؟ جدا از این‌که سازندگان این اپ فعالیت بسیار گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی دارند، در خود اپ هم امکانات بسیار جالب و ایده‌دهنده‌ای قرار داده‌اند.

برای مثال می‌توانم به دوربین داخلی خود اپ که تا حدودی بسیار بهتر عمل می‌کند و یا تصاویری که به صورت موضوع‌بندی در داخل اپ به نمایش گذاشته می‌شوند اشاره کنم. دراین اپلیکیشن حتی فروشگاهی هم قرار داده شده‌است که در ادامه به آن می‌پردازم.

برروی + تپ کنید

2

بعد از آن‌که عکس خودرا گرفتید و یا وارد حافظه گوشی‌تان کردید، وارد اپ شوید و برروی + بالا در قسمت Library تپ کنید تا وارد بخش گزینش تصاویرتان شوید. حال تصویری که می‌خواهید به کتابخانه‌تان اضافه شود را انتخاب کنید و در پایین برروی علامت تایید تپ کنید. مشاهده می‌کنید که تصویر به کتابخانه شما افزوده می‌شود. بعد از طی این مراحل، تصویری که می‌خواهید برروی آن ادیت انجام دهید را انتخاب کنید و برروی علامتی که یک آچار و قلم‌مو را نشان می‌دهد تپ کنید.

البته جدا از ادیت، می‌توانید با انتخاب یک تصویر، آن را پرچم‌گذاری یا همان نشانه گذاری هم کنید که بعدها حتما به کارتان می‌آید. دو نشانه دیگر هم برای به اشتراک گذاری و حذف تصاویر به کار می‌روند. خوب، حال یک تصویر را انتخاب کنید تا وارد بخش اصلی این اپ شویم.

3

هنگامی که وارد بخش ادیت تصاویر شدیم، اولین چیزی که به چشم می‌اید فیلترهای این اپ هست که با نام‌هایی همچون C1 و B6 نام گذاری شده‌اند و البته به نام‌های پرطرفداری هم تبدیل شده‌اند: فیلترت چیه؟ G3 رو با C1 ترکیب کردم. پیشنهاد می‌کنم سری به وبلاگ‌های عکاسی بزنید! نمی‌دانم این فیلترها واقعا چه چیزی در دل خود جا داده‌اند اما واقعا کلمه جادو می‌کند را باید لایق این فیلترها دانست.

4

پیشنهاد می‌کنم کمی با این فیلترها مشغول شوید تا عملکردشان دستتان بیاید و البته مطمئن باشید که شمارا بسیارهم درگیر خود می‌کنند. حال از بخش قلم خارج می‌شویم و وارد آچار داستان می‌شویم! برروی فلش پایین که برروی نواری سفید قرار داده‌شده تپ کنید و آچار را انتخاب کنید. مشاهده می‌کنید که آپشن‌های فراوانی از نور گرفته تا کراپ و کنتراست تصاویر در این بخش جاداده شده‌اند و به شما این اطمینان را می‌دهم که یک چنین قابلیت‌هایی را خیلی سخت در اپ‌های رایگان پیدا می‌کنید.

خوب، به صورت گذرا با اپ آشنا شدیم. پیشنهاد من این است که همین الان اپ را دانلود کرده و چند دقیقه‌ای را با آن ور بروید. جدا از این که لذت خاصی در استفاده از فیلترهای این اپ وجود دارد، زیبایی این فیلترها و ادیتشان است که یک عکس را چندین برابر دلنشین تر می‌کنند.

فروشگاهی جالب

5

آیا قصد خرید چند اپ مربوط به عکاسی و ادیتشان را دارید؟ کمی دست نگه دارید و به فروشگاه VSCO سری بزنید، فیلترهای فروشی این اپ شمارا متحیر می‌کنند! البته چند مورد رایگان هم قرار داده شده‌است اما 99 سنت یا 2 دلار و قیمت‌هایی از این دست ارزش هزینه کردن را برای یک اپ دارند، چرا که هم یک اپ واحد خواهید داشت که از سردرگمی‌تان می‌کاهد و هم اینکه قابلیت‌هایی را می‌خرید که از هراپی بهتر عمل می‌کنند.

6

پس همین الان وارد بخش Store این اپ شوید و کمی در آن وقت بگذرانید و صدالبته قبل از خرید به پیش‌نمایش‌های فیلترهاهم نگاهی بیندازید و ببینید که فیلترهای مورد نظرتان در چه عکس‌هایی به کار می‌آیند. در ادامه همراه با چاد بیشتر وارد عمق این اپ می‌شویم.

Chad Keyes

1

اخیرا مستندی در مورد عکاسی با اسمارتفون‌ها دانلود کرده‌ام که توضیحات بسیار جالب و خلاقانه‌ای دررابطه با عکاسی با استفاده از این گجت‌هارا به اشتراک می‌گذارد. عکاس اصلی این برنامه هم فردی به نام Chad Keyes هست که می‌توانید در اینستاگرام اورا با نام کاربری chadosaurus@ دنبال کنید. پس برای همراهی با این عکاس، اسمارتفون خودرا از جیبتان در بیاورید که کار زیاد است!

در ابتدای برنامه چاد به توضیحات عکاسی و این‌که چطور و چگونه عکاسی می‌کند می‌پردازد که توصیه می‌کنم حتما به صحبت‌هایش گوش دهید. اما بخش اصلی از جایی شروع می‌شود که چاد به همراه دوستانش به مکان‌های مختلفی می روند تا شروع به عکاسی کنند:

2

3

4

همانطور که می‌بینید داشتن یک مکان متروکه و نور کافی برای ساخت تصاویری دلنشنین کافی است و نیازی به مکان‌های از پیش ساخته و دکورشده نیست.

5

6

یکی‌از بخش های جالب این مستند، نحوه بررسی عکاسان است. من و شما به عنوان یک عکاس آماتور که قصد عکاسی با یک اسمارتفون را داریم، پیش از این که شروع به عکاسی کنیم ( البته توجه داشته باشید که ما فرض را براین گذاشته‌ایم که دانش آن ‌چنانی‌ای از عکاسی نداریم ) باید به بررسی مکان عکاسی بپردازیم و بهترین نقطه و قسمت را برای این‌کار انتخاب کنیم و به صورت سرسری به عکاسی نپردازیم.برای این‌کار با دوربین اسمارتفون گشتی در اطراق بزنید و ببینید که در چه‌جایی بهترین تصویر را در اختیار دارید.

7

آن‌طور که من متوجه شدم، اپ عکاسی چاد اپلیکیشن Camera plus هست که چاد به خوبی به توضیح این اپ می‌پردازد و به شخص متوجه شدم که تابه‌حال  از چه چیزهای مهمی استفاده نکرده‌ام!

8

9

10

احتمالا در اینستاگرام دیده‌اید که عکاسان، تصاویر جالب، خلاقانه و بارنگ بندی خاصی را از افراد به اشتراک گذاشته‌اند و همیشه دلم می‌خواست که من هم چنین عکسی داشته باشم و مانده‌بودم که چگونه. دیدن این مستند چیزهای زیادی را در این رابطه به من آموخت. برای مثال این که فرد چطور باید بایستد، چطور نگاه کند و از همه مهم‌تر، عکس چگونه باید گرفته شود و به عبارتی گجتی مثل اسمارتفون را چگونه نگه داریم تا بهترین تصویر حاصل شود.

11

12

اما بخش اصلی مستند به ادیت آن برمی‌گردد که چاد با استفاده از اپلیکیشن VSCOcam شروع به فیلترگذاری و تنظیم تصاویرش می‌کند. همانطور که می‌بینیم، چاد تقریبا دانلود و خرید هیچ فیلتری را جا ننداخته‌است! به توضیحات این بخش خیلی با دقت گوش کنید.

13

خلاصه که این مستند دانش آن‌چنانی‌ای در رابطه با عکاسی حرفه‌ای به شما نمی‌دهد اما همه ما به چنین دانشی نیاز نداریم و فقط دلمان می‌خواهد کمی هم که شده تصاویر زیبایی را با همین اسمارتفون‌هایمان بگیریم. پس حتما این مستند را تماشا کنید چرا که نه‌تنها ایده‌های بسیاری از آن می‌گیریم بلکه متوجه می‌شویم که برای گرفتن یک عکس که به ما انرژی بدهد و توجه مارا جلب کند یک تکه سنگ و یک چهره کافی است.

باهم به تماشای چند عکس از چاد که با آیفون گرفته‌است می‌پردازیم. برای مشاهده سایر تصاویر او به آدرس اینستاگرامش مراجعه کنید و برای دانلود اپلیکیشن VSCOcam هم از آدرس‌های زیر استفاده کنید (ممکن است در بعضی از ISP ها استور گوگل و اپل دارای اختلالاتی باشند)

صفحه اینستاگرام Chad Keyes

صفحه اینستاگرام VSCOcam

دانلود اپلیکیشن VSCOcam : اندروید (گوگلی پلیبازار) | ios (اپ استور)

14

15

16

17

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
25 نظرات
 1. ایمان می گوید

  ممنون از پست مفید و جذابت.
  من دنبال بهترین اپی که تایمر رو به ios اضافه کنه می گردم.(رایگان یا پولی)
  می تونی راهنماییم کنی؟

  1. علیرضا بنی‌جانی می گوید

   برنامه‌ی +Camera برنامه‌ی خوبیه که این امکان رو هم داره، منتها رایگان نیست.

 2. Payam می گوید

  ممنون از معرفی این اپ
  ولی بخش عمده مطلب شما در مورد مستند مذکور هست ولی نه اسم انگلیسی مستند رو تو مطلب دیدم و نه لینک دانلودی
  فکر کنم تو گوگل بنویسم “اون مستندی که یک پزشک میگفت” به نتیجه برسم!!!

  1. علی حقیقی می گوید

   سرچ گوگل عااالی بود :))))
   من هم دقیقا می خواستم بگم لطفا اسم مستند و اگه میشه یه لینکی ازش بدید که بتونیم ببینیم.
   ممنون

  2. سینا سلماسی می گوید

   نوشتن نام Chad Keyes تو گوگل کافی بود تا لینک یوتیوبش بیاد. اگه یه متن دیگه فارسی مثل دانلود Chad Keyes هم تو گوگل مینوشتید لینک های فارسی میومد.

   1. Payam می گوید

    بلدم چطوری همچین فایلایی رو پیدا کنم
    منظورم عموما بود که بهتره یه اطلاعاتی در این باره بدین و صرفا به گفتن کلمه یه مستندی بسنده نکنید
    بازم ممنون از زحمتتون

    1. سینا سلماسی می گوید

     راستش من به کپی رایت اهمیت زیادی میدم و با اینکه شاید بعضی وقتا از روی اجبار فایلی رو غیرقانونی دانلود میکنم اما از ذکر لینکی که حتی یک درصد هم احتمال به کپی بودن داشته باشه خودداری میکنم تا افرادی که قادر به خرید قانونی هستن، فایل رو به صورت اصل تهیه کنن و واقعا عذر میخوام که بعضی وقتها لینکی رو قرار نمیدم : )

 3. امید می گوید

  یک ماهه منتظریما!

  1. سینا سلماسی می گوید

   برای تاخیرم واقعا عذر میخوام : )

 4. امید می گوید

  فیلم رو از کجا دانلود کنیم؟ مرسی

  1. سینا سلماسی می گوید

   لینک یوتیوب هست که میتونید با استفاده از سایت های مستقیم ساز راحت دانلود کنید : )
   https://www.youtube.com/watch?v=H7Xek7rLL_U

   1. طراحی داخلی منزل می گوید

    واقعا ممنونم بابته این لینک ها

 5. ایلیا می گوید

  مطلب خوبی بود، ای کاش لینک دانلود مستند رو در سایت قرار میدادید
  با تشکر

 6. امیر می گوید

  عکس 2 تا مونده به آخر چهره Bert McCracken نوازنده ی پیانو و وکال گروه The Used هست.

 7. مهدی می گوید

  ممنون جناب سلماسی عالی بود یه سوال ازتون داشتم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم و همچنین عزیزان دیگه
  دوست من کارش خطاطی هست جدیدا میخواد یه اسمارتفون بگیره که از تابلو هاش عکس بگیره حالا دنبال نرم افزاری هست که هنگام عکس گرفتن از تابلوها حتی اگه عکس کج افتاد اون نرم افزار بتونه راحت اون تابلو رو راست کنه و حاشیه اطراف رو حذف کنه نمیدونم منظورم رو رسوندم یا نه اگرم دوستان عزیز دیگه میتونن راهنمایی کنند ممنون میشم

  1. tohid می گوید

   camscanner

  2. سینا سلماسی می گوید

   اینطور که متوجه شدم منظورتون اینکه فقط تصویر داخل قاب رو پردازش کنه؟ فکر کنم اپهای اسکن اینکارو انجام میدن که تو آیفون Scanner Pro و تو اندروید Cam Scanner به خوبی اینکارو انجام میدن. اما به صورت کلی پیشنهاد من اینکه اینکارو با دوربینای جرفه ای و با استفاده از پایه انجام بدین. دوربین رو هم میشه کرایه کرد : )

 8. علی می گوید

  دکتر می گفتید یک تم خوب برای موبایل طراحی می کردیم!

 9. mirad می گوید

  سلام یه سوال
  جدا “اسمارتفون هوشمند” عبارت درستیه؟

  1. سینا سلماسی می گوید

   بله شرمنده از خستگی اصلا حواسم نبود D:

 10. دوربین مداربسته می گوید

  عالی بود 🙂

 11. بهرام می گوید

  خیلی ممنون، این مطالب مربوط به عکاسیتون خیلی جالبه آقای سلماسی، فقط یک نکته رو باید بهش اشاره کنم، مربوط به اشتباهیه که توی پست مربوط به اپهای عکاسی هم وجود داشت، برنامه عکاسی که آقای چاد استفاده میکنه + camera هست نه camera plus، برنامه دوم هم برنامه خوبیه اما برنامه + camera مورد استفاده ایشونه و از روی مدل لاک کردن فوکس و اکسپوژر قابل تشخیصه، پیشنهاد میکنم این برنامه رو هم نصب کنید 99 سنت هست اما واقعا ارزشش رو داره، علاوه بر عکاسی ادیت خیلی خیلی کامل و حرفه ای داره، بازم ازین مطالب بذارید، با تشکر فراوان

 12. OM!D می گوید

  عالی بود. ممنون از زحمات شما

 13. خرید کاغذ دیواری می گوید

  از این اپ استفاده کردم
  عالیهههههههه

 14. علی می گوید

  ممنون از معرفی اپلیکشن تون….خیلی حرفه ای و کاربردی بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.