کدام‌یک از بهترین گوشی‌های جهان سریع‌تر عکس می‌گیرد؟

1

toppage

عکاسی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های موبایل‌های امروزی است. بیشترین توجه در عکاسی به کیفیت عکس است درصورتی‌که سرعت گرفتن عکس هم اهمیت دارد. در بسیاری اوقات سوژه عکس تنها چند ثانیه در دسترس است و اگر دیر بجنبید نمی‌توانید عکسی زیبا از آن بگیرید. سرعت گرفتن عکس، بیشتر به قدرت پردازندهٔ گوشی، بهینه بودن نرم‌افزار دوربین و اندازهٔ عکس بستگی دارد. در این مقاله مسابقه‌ای میان‌برترین گوشی‌های جهان ترتیب دادیم تا مشخص کنیم کدام‌یک سریع‌تر عکس می‌گیرد.

HTC One M8

برندهٔ این مسابقه HTC One M8 است. تنها ۲.۳ ثانیه طول می‌کشد تا برنامهٔ دوربین باز شود، فوکوس کند، عکس بگیرد و تصویر ذخیره شود. سرعت‌بالای عکس گرفتن در این گوشی به خاطر داشتن پردازندهٔ قوی و حجم کم عکس‌ها است. پردازندهٔ قوی در دیگر گوشی‌های پرچم‌دار نیز وجود دارد و آنچه HTC One M8 را از دیگر گوشی‌ها متمایز می‌کند کوچک بودن عکس‌ها است. دوربین Ultrapixel بکار رفته در این گوشی تنها ۴ مگاپیکسل است و نسبت به دیگر گوشی‌ها عکس‌های کوچکی می‌گیرد.

HTC-One-M8_1

Samsung Galaxy S5

عکس گرفتن با Galaxy S5 تنها ۲.۵ ثانیه طول می‌کشد. رابط کاربری TouchWiz تاکنون موردانتقاد قرارگرفته که به‌اندازهٔ کافی سریع نیست ولی در این آزمایش مشاهده کردیم عکس گرفتن با Galaxy S5 بسیار سریع است. بااینکه دوربین آن ۱۶ مگاپیکسل است و هر عکسش ۴ برابر عکس‌های HTC One M8 پیکسل دارد (که هنگام گرفتن عکس باید پردازش کند) تنها ۰.۲ ثانیه بیشتر از HTC One M8 طول می‌کشد.

Samsung-Galaxy-S5_1

Samsung Galaxy Note 3

Galaxy Note 3 نیز گوشی بسیار تیزی است. باز کردن دوربین، فوکوس، گرفتن عکس و ذخیرهٔ آن تنها ۲.۷ ثانیه طول می‌کشد.

Samsung-Galaxy-Note-3_1

LG G3

G3 نیز مانند Note 3 در ۲.۷ ثانیه عکس می‌گیرد.

LG-G3_1

Apple iPhone 5s

محصولات اپل به عملکرد خوب و تندوتیز معروف هستند. عکس گرفتن با iPhone 5s تنها ۳ ثانیه طول می‌کشد که زمان بسیار کمی است. البته به‌پای برخی گوشی‌های اندروید نمی‌رسد.

Apple-iPhone-5s_1

Sony Xperia Z2

Xperia Z2 همانند iPhone 5s به ۳ ثانیه برای عکس گرفتن نیاز دارد. کافی است بگویید ۱ ۲ ۳ عکس گرفته‌شده.

Sony-Xperia-Z2_1

Huawei Ascend P7

گوشی موردعلاقهٔ ما در خانوادهٔ Huawei تنها به ۳.۳ ثانیه برای عکس گرفتن نیاز دارد.

Huawei-Ascend-P7_1

Oppo Find 7a

این گوشی چینی به طرز جالبی با برترین گوشی‌های جهان رقابت می‌کند و سرعت عکس گرفتن آن بسیار بالا است. این گوشی همانند Huawei Ascend P7 تنها به ۳.۳ ثانیه برای عکس گرفتن نیاز دارد.

Oppo-Find-7a

Google Nexus 5

Nexus 5 بااینکه کمی قدیمی شده است ولی هنوز عرصه رقابت را خالی نکرده. این گوشی که مثل Note 3 پردازندهٔ Snapdragon 800 دارد در ۳.۵ ثانیه عکس می‌گیرد.

Google-Nexus-5_1

LG G Pro 2

در این لیست تاکنون ۹ تا از سریع‌ترین گوشی‌های دنیا از لحاظ عکس گرفتن معرفی شدند. LG G pro 2  آخرین مورد این لیست است. باز کردن دوربین، فوکوس، گرفتن عکس و ذخیرهٔ آن در این گوشی ۴ ثانیه طول می‌کشد.

LG-G-Pro-2

Nokia Lumia 1020

بسیاری Lumia 1020 را پادشاه گوشی‌ها ازنظر کیفیت دوربین و عکس‌برداری می‌دانند. دوربین این گوشی ۴۱ مگاپیکسل است که عکس‌هایی با جزئیات بسیار بالا می‌گیرد و هیچ گوشی نمی‌تواند از این نظر با آن رقابت کند. عکس‌های Lumia 1020 بسیار بزرگ هستند و قابلیت بزرگنمایی بالایی دارند. البته در این گوشی سرعت عکس‌برداری فدای جزئیات شده است. Lumia 1020 به ۱۰ ثانیه زمان نیاز دارد تا عکس بگیرد. البته انتظار نداریم سرعت HTC One M8 را در این گوشی ببینیم درصورتی‌که هر عکسش ۳۴ میلیون پیکسل بیشتر دارد که باید پردازش بشوند.

BONUS-Nokia-Lumia-1020منبع

 
1 نظر
  1. مهدی می گوید

    سلام
    خسته نباشید بابت وقت و زحمتی که می کشید
    یونیک بودن۱پزشک به مطالب و مقاله های تک و اختصاصی هست که میزاره وگرنه امثال اینجور مطالب تا دلتون بخواد تو وب فارسی ریخته همین مطلب الان رو من حداقل تو سه سایت برتر it دیدم به شخصه انتظاری از همین سایتهای پربازدید و برتر it در ایران ندارم ولی این سایت فرق داره برای من و بهتره وقتی حداقل وقتی یه مطلب اینقدر مثل قارچ داره اینور اونور پست میشه دیگه اینجا که میام چشمم بهش نخوره و بازم از همون مطالب و تک و جالب یک پزشک ببینم
    ممنون موفق باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.