آیا مچ دست شما برای ساعت اپل آماده است؟!

18

سرانجام بعد از دو سال شایعه، در ساعات آخر دیروز (به وقت ما) ساعت اپل معرفی شد. به عنوان اولین نکته ما دریافتیم که نباید به ساعت اپل، آی‌واچ بگوییم و باید همان ساعت اپل خطاب‌اش کنیم.

همان طور که در پخش زنده دیشب متوجه شدید، این گجت به خاطر تازگی، ما را با انبوهی از سؤالات و حاشیه‌ها مواجه می‌کند. به همین خاطر در این پست، نکاتی که در معرفی شتاب‌آلود ساعت در پخش زنده همایش فرصت نشد در مورد آن توضیح دهم، هماره عکس‌های فراوان مطرح می‌کنم.

ساعت اپل سنورهایی برای پایش فعالیت بدنی دارد و می‌تواند با یک آی‌فون جفت شود.

ساعت اپل دو اندازه 1.5 و 1.65 اینچی دارد و رنگ‌ها و مدل‌های مختلفی دارد.

9-10-2014 1-39-51 AM

9-10-2014 1-39-12 AM

9-10-2014 12-58-10 AM

9-10-2014 12-57-42 AM

اپل امیدوار است با این ساعت مبدل به نخستین شرکتی شود که یک ساعت هوشمند موفق را روانه بازار می‌کند، چیزی که گمان نمی‌رود موتو 360 هم موفق به آن شود.

پنل سافایر این ساعت به ملایمت انحنا پیدا می‌کند و بدنه اصلی ملحث می‌شود. پیچ تنظیم روی ساعت، برخلاف ساعت‌های معمول، هنگام چرخش کلیک یا فیدبک فیزیکی نمی‌دهد و به همین خاطر مدتی طول می‌کشد تا کاربر به آن عادت کند.

قضاوت شخصی من این است که علیرغم همه برتری‌ها و ابتکارهایی که در طراحی مدل‌های مختلف ساعت اپل به چشم می‌خورد، باز هم این ساعت از حیث زیبایی قابل رقابت با ساعت‌های کلاسیک نیست. اما در روزگار دیجیتال با توجه به کارایی‌های فراوان ساعت، انتظار می‌رود با آشنایی تدریجی مردم با آن، این ساعت بتواند سهمی از بازار ساعت‌ها را از آن خود کند.

این دو عکس را ببینید، به نظرتان ساعت اپل بدون در نظر گرفتن عملکردهیا فوق‌العاده آن، جلوه‌ای به اندازه یک ساعت کلاسیک سوئیسی دارد؟! البته شاید ساعت طلایی یا واچ ادیشن، ظاهری بهتر داشته باشد. اما معلوم نیست، چقدر باید بابت آن بپردازیم!

9-10-2014 12-39-09 AM

9-10-2014 12-38-30 AM

به گمان من گرچه طراحی بدنه ساعت نسبت به ساعت‌های دیگر بهتر است، اما چیزی که باعث برتری ساعت اپل می‌شود، رابط کاربری آن، کیفیت‌های اپ‌های در دسترس آن و همچنین توسعه‌دهندگانی است که خود را وقف ایجاد کارایی‌های جدید برای آن می‌کنند.

شما تصور کنید که همین قابلیت ارسال ضربان قلب یا رسم اشکال روی ساعت، چه کاراهایی که پیدا نمی‌کند و چه ایده‌هایی نبوغ‌آمیزی بر اساس آنها در قالب اپ‌ها پیاده نخواهد شد.

عمده نگرانی ما در مورد میزان شارژ باتری است، به نظر می‌رسد که اگر اپل، تمهیدی برای مشکل شارژ اندیشیده بود، خیلی روی آن مانور می‌کرد. پس تصور ما این است که مثل بقیه ساعت‌های با صفحه لمسی رنگی مثل موتو 360 یا ال جی جی واچ یا ساعت‌های Gear سامسونگ، میزان شارژ باتری هم در حد حداکثر یک روز باشد. و به گمانم اپل درست به همین خاطر شارژر وایرلس القایی را برای ساعت، تولید کرده است تا با این کار، شارژ روزانه ساعت را ساده‌تر کند!

9-10-2014 1-44-21 AM

البته تیم کوک در جایی عامدانه یا تصادفی به شارژ محدود ساعت اشاره کرد، وقتی که گفت «وقتی ساعت را شب شارژ کردید.» این گفته می‌رساند که شارژ هر شبه ساعت، چیز مورد انتظاری است!

ساعت اپل که تیم کوک، آن را فصل تازه‌ای در تاریخ اپل می‌داند، اما واقعا از یک نظر می‌تواند وسیله‌ای واقعا انقلابی باشد: این ساعت یک ابزار پایش‌کننده سلامت و فعالیت‌بدنی بی‌نظیر است.

ممکن است بگویید ما پیش از این حسگرها و ابزارهای زیادی برای این کار می‌شناختیم، اما باید بگویم که ترکیب حسگرهای این ساعت با پلتفرم اپل، اپلیکیشن‌های با رابط کاربری عالی و ویبره خاص ساعت، ترکیب واقعا محشری است.

تصور کنید که من پشت کامپیوتر نشسته باشم و در حال تنظیم یه مقاله طولانی مثل این باشم، و ساعت اپل را به دست کرده باشم، ناگهان ساعتم ویبره بخورد و به من اخطار داده شود که 20 دقیقه تمام کاملا ساکن بوده‌ام، برخیزم و کمی به خود تکان بدهم و بعد کار را از سربگیرم.

اپ اکتیویتی یا فعالیت برای نشان دادن میزان فعالیت کلی کاربر، از سه حلقه استفاده می‌کند:
حلقه جنبش، حلقه ورزش و حلقه ایستادن.

9-10-2014 1-31-46 AM

حلقه جنبش: هر هفته میزان معینی کالری‌سوزی برای خودتان تعریف کنید و ببینید چقدر به این هدف نزدیک شده‌اید. هر گاه حلقه کامل شود، شما موفق شده‌اید.

حلقه ورزش میزان ورزش شما را نشان می‌دهد، هر فعالیتی در سطح پیاده‌روی و بالاتر ورزش محسوب می‌شود. اگر هر روز 30 دقیقه یا بیشتر ورزش کنید، حلقه کامل می‌شود.

و حلقه ایستادن نشان می‌دهد که در طول روز چه مقدار می‌ایستید. مسلما ایستادن بهتر از نشستن است!

حالا تصور کنید، همه اینها را بتوانید روی یک دستگاه آی‌فون مرور کنید و ببینید در طول یک ماه چه مقدار حلقه کامل کرده‌اید!

9-10-2014 1-36-47 AM

اپ Workout به صورت زنده نشان می‌دهد که مدت ورزش شما چقدر بوده، چقدر کالری سوزانیده‌اید،چه مسافتی را طی کرده‌اید و سرعت شما چقدر بوده است.

9-10-2014 1-31-32 AM

به علاوه ساعت برای خودش تایمر، شمارشگر معکوس و نیز سیستم هشدار سکون دارد.

نوشتن در مورد رابط کاربری ساعت اپل به صورت متنی، دشوار است، اما اگر توفیق دیدن ویدئوی این ساعت را داشته باشید، می‌توانید تصدیق کنید که چقدر اپل خوب از پس این کار برآمده است و توانسته است یک رابط کاربری عالی برای یک صفحه نمایش 1.65 اینچی تعریف کند.

اپل در پاسخ به سلایق مختلف، شش نوع بند ساعت مختلف با رنگ و جنس‌های مختلف معرفی کرده است که می‌توانند به سادگی به بدنه اصلی ساعت، متصل شوند.

از نظر تکنیکی قابل حدس است که مهندسان اپل، دشوارهای متنوع فنی برای گنجاندن این همه تراشه و حسگر مثل حسگر ضربان قالب، شتاب‌سنج، ژیروسکوپ، موتور Taptic داشته‌اند و توانسته‌اند همه آنها را حل کنند. مراجعه به سایت اپل نشان می‌دهد که اپل همه چیز را در یک تراشه واحد خلاصه کرده و در ساعت جای داده است.

9-10-2014 1-43-52 AM

صفحه نمایش این ساعت، از حیث دیگری هم متفاوت است، این صفحه نمایش می تواند تفاوت بین لمس ساده و لمس با فشار را درک کند و به این ترتیب کاربر می‌تواند با لمس با فشار، تعاملات جدیدی با این گجت داشته باشد و یک نوع راست کلیک را اعمال کند.

چیز جالب دیگری که در بالا هم به آن اشاره کردم و مایلم بیشتر در مورد آن صحبت کنم این است که اپل در قالب این ساعت، نوع تازه‌ای از تعامل بین کاربران را معرفی کرده است، نوعی از تعامل و ارتباط که نیاز به مبادله متنی صدا یا تصویر ندارد و نامش digital touch است.

بله، شاید بگویید که ما در اپ‌های پیام‌رسان هم می‌توانستیم اشکالی با انگشت خود لمس کنیم و برای دوستان خود بفرستیم، اما همین نوع ارتباط در ترکیب با ساعت، عملا چیز محشری می‌شود. خیلی وقت‌ها ما حرفی برای فرستادن به دوست خود نداریم یا می‌خواهیم مینیمال سخن بگوییم، در این صورت چه چیز بهتر از فرستادن یک شکل منیمیال؟ به علاوه شما می‌توانید با اموجی‌ها هم با دوستان خود ارتباط برقرار کنید. حدس من این است که سال آینده در همین موقع، این نوع ارتباط بسیار مرسوم و محبوب شود!

9-10-2014 1-29-58 AM

و البته شما می‌توانید به ملایمت روی گوشی تپ کنید تا به دلدار خود بفهمانید به فکرش هستید یا اینکه ضربان قلب خود را برایش بفرستید!!

9-10-2014 1-31-10 AM 9-10-2014 1-30-54 AM

از ساعت اپل می‌شود برای کنترل پخش موسیقی از آی‌فون، کنترل اپل تی وی و نیز به عنوان منظره‌یاب آی‌فون استفاده کرد.

در اینجا پوسته‌های ساعت متنوع ساعت اپل را مرور می‌کنیم:

9-10-2014 1-27-16 AM 9-10-2014 1-27-05 AM

قیمت ساعت کمی مایه نگرانی است و از آنجا که قیمت ابتدایی آن 349 دلار است، به نظر نمی‌رسد به همین سادگی‌ها توسط شمار زیادی از مردم خریداری شود. به نظرتان قیمت مدل طلای 18 عیار آن چقدر خواهد بود و اصولا کسانی که به دنبال مدل‌های تجملی هستند و زیاد به کارایی ساعت فکر نمی‌کنند، حاضرند به جای ساعت‌های لوکس، ساعت اپل طلایی بخرند؟

یک بار دیگر 3 مدل ساعت را با هم مرور می‌کنیم:

اپل واچ: که بیشتر برای کسانی به نظر می‌رسد که در خانه و محل کار می‌خواهند از آن استفاده کنند. جنس بدنه آن از فلز ضدزنگ است.

9-10-2014 1-26-08 AM

9-10-2014 1-25-38 AM

9-10-2014 1-25-03 AM

9-10-2014 1-24-33 AM

مدل واچ اسپورت مناسب کسانی است که می‌خواهند با ساعت ورزش کنند. بدنه این ساعت از آلومینیوم است و بند آن پلاستیکی و بادوام است.

9-10-2014 1-23-57 AM

9-10-2014 1-22-54 AM

مدل شیک واچ ادیشن بدنه‌ای از طلای 18 عیار دارد.

9-10-2014 1-21-36 AM 9-10-2014 1-20-43 AM 9-10-2014 1-19-47 AM

9-10-2014 1-19-13 AM


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

درخت‌هایی که با شیواترین زبان می‌گویند: می‌خواهم زنده بمانم!

درخت‌ها از 370 میلیون سال پیش بر روی کره زمین بوده‌اند و گرچه ما انسان‌ها با همه امکانات خود سعی در از بین بردن آنها داریم، آنها تا جایی که می‌توانند مقاومت می‌کنند.برآورد می‌شود که روی زمین علیرغم همه جفاهایی که ما به طبیعت وارد…

عکس این درخت‌های عجیب در دوره جنگ جهانی دوم اصلا ویرایش نشده‌اند!

این عکس شگفت‌انگیز جنگ جهانی دوم ممکن است عکس ویرایش شده یا فیک به نظر برسد. اما واقعا این طور نیست.در این عکس سورئال، که بخشی از آرشیو عکاسی نیرو‌های دفاع فنلاند است، یک ماشین ارتش فنلاند در امتداد جاده‌ای در چند مایلی مرز با اتحاد…

تنهاترین درخت جهان در کجاست؟

در جزیره دورأفتاده کمپبل، واقع در بیش از ۶۰۰ کیلومتری جنوب  نیوزلند، صنوبر منفرد سیتکا روییده که به عنوان تنهاترین درخت روی زمین شناخته شده است.نزدیکترین درخت نزدیک به آن آن بیش از ۲۲۰ کیلومتر دورتر، در جزایر اوکلند است، در حالی که…

نمونه‌هایی از وندالیسم – البته در شکل نسبتا خفیف آن

وندالیسم به عمل عمدی ایجاد خسارت، تخریب یا اسیب زدن به اموال، اغلب بدون هیچ دلیل یا توجیه قانونی اشاره دارد. این کار شامل اعمالی مانند رسم گرافیتی، برچسب زدن، خراشیدن، شکستن یا نقاشی روی سطوح، از جمله ساختمان‌ها، وسایل نقلیه، فضا‌های عمومی…

روش‌های بد نشستن روی صندلی و شیوه نشستن سالم روی صندلی در محیط کار

در موقعیت‌های مختلف یا در هنگام خستگی، روش‌های مختلفی برای نشستن روی صندلی از سوی ما استفاده می‌شود که برای بدن مفید نیستند. برخی از این موارد عبارتند از:خم شدن روی صندلی: وقتی روی صندلی خمیده می‌شوید، ستون فقرات شما به درستی حمایت…

سلبریتی‌ها از کودکی تا پیری در این ویدئوهای جالب – از ویل اسمیت تا کیانو ریوز

چطور می‌شود که ما پیر می‌شویم. این تغییر بسیار تدریجی رخ می‌دهد، اما قطعی است. با کارهایی می‌شود کندش کرد اما مسلما نمی‌توان به کی جلوی آن را گرفت.پیری یک فرآیند زیستی پیچیده است که در موجودات زنده از جمله انسان اتفاق می‌افتد. در حالی…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / نهال بادام / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /خرید میز تحریر /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF / خرید نهال گردو / کاشت مو / مجتمع فنی تهران /دندانپزشکی شبانه روزی /قیمت روکش دندان /Hannover messe 2024 /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /محصولات بهداشتی ایرانی / درمان طب / قرص لاغری فایر / لیست قیمت تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ / سریال ایرانی کول دانلود / دانلود فیلم دوبله فارسی /داروخانه اینترنتی آرتان /جارو استخری /میکروبلیدینگ / اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /شیشه اتومبیل /لیزر فوتونا /داروخانه تینا /خدمات فیزیوتراپی /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /چاپ فلش / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /
18 نظرات
 1. مهدی می گوید

  این اواخر نظرسنجی ساعتهای هوشمند رو که میدیدم اکثرا به نفع موتو 360 بود. در واقع اکثر مردم طراحی گرد ساعت رو بیشتر میپسندن. بر اساس بقیه محصولات اپل توقع داشتم ساعت قشنگتری معرفی کنه.

 2. آرمان می گوید

  متشکرم از مطلبتون!‌ بله فکر نمی کردم معرفی شه ولی شد. باورم نمیشه که بعد از معرفی اپل واچ هنوز به موتو ۳۶۰ فکر می کنم و شاید موتو ۳۶۰ باعث شد که توقع ظاهری خیلی بیشتری از اپل داشته باشم. همونطور که نماینده ی سایت ورج تو گزارش لحظه ای نوشت که «پس باطری چی شد؟» یا «این بی اعتنایی است اگر به خصیصه های باطری آدرس داده نشود…» و همونطور که تیم کوک هوشمندانه صحبت کرد و شما نیز اشاره کردید باید به سختی یک روز دوام بیاره. پس از ۱-۲ ماه اول که شوق استفاده ی مداوم از بین رفت، یحتمل ۱ روز کامل دوام بیاره چون اون موقع است که استفاده به صورت استاندارد صورت می گیره.
  پس از فوت جابز فقید اولین دفعه بود که And one more thing رو می شنیدیم. ولی حقیقت اینکه کوک نمی تونه راه ایشون رو ادامه بده و از دیدگاه من این ساعت اپل بود که نشست رو جمع کرد در غیر این صورت اپل [که شدیدا دوسش دارم و یوزرشم] حرفی واسه گفتن نداشت.

  سپاس

 3. سامان می گوید

  به جز طرح‌های بدنه مختلف و تپ فشاری چه چیز جدیدی داشت که اینهمه ذوق کردین؟
  سنسورهای حرکت و نبض و… که تو همه ساعت‌های هوشمند هست. چیزی هم که فراوونه اپ برای گجت‌های پوشیدنی. اینا که اینطور آی‌زامبی‌وار بالا پایین پریدن نداشت که.

 4. فرشاد می گوید

  برخلاف آیفون 6 و 6 پلاس، اینیکی محشره!

 5. مجيد می گوید

  اینجوری که نمیشه ساعتهای سویس رو به چالش کشید!
  فکر کنم 360 بهترین طرح رو داشته، که اگه امکانات فوق الذکر رو هم داشته باشه که دیگه میشه گفت، فقط عده کمی که برای تفاخر و کلاس میخوان پول خرج کنن، این ساعت اپل را میگیرن.
  بنظرم تمرکز روی ساعت هوشمند با تکنولوژی امروز مثل تمرکز مایکرو سافت رو تلفن هوشمند در 15 سال قبله؛ معقول بنظر نمی رسه.
  فعلا با این پول میشه ساعتهای فوق العاده خرید، از زیبایش لذت برد و کاراییش و باطریش هم مطلوب باشه. حتی ساعتهای غیر هوشمند ورزشی موجود،‌ خریدشون معقولتر.( یه کوهنورد و یا غواص با خرید جی شوک مورد نظرش،‌ کاملن کارش راه میوفته)
  اینجوری اپل عصر بعد از جابزش را نمیتونه شروع کنه.
  ولی خوب کلاس رو که نمیشه کاری کرد، باید خرید و چش بقیه رو در آورد 🙂

 6. mehran می گوید

  متاسفانه جوری درمورد امکانات و طراحی این ساعت فرافکنی میکنید که یه لحظه فک کردم بنده چقد کج سلیقه هستم!!!
  اینکه شما به اپل علاقه دارین چیز بدی نیس اما نباید باعث بشه چشمتون روی حقیقت ببندید . طراحی این ساعت از اولین ساعت هوشمند سونی هم عقب تر هست چه برسه به موتو 360.. و البته گیر اس که بعد مدتها یه طرح زیبا از سامسونگ دیدییم!!
  البته این رو هم بگم که بنده فک میکنم با اینکه موتو 360 بسیار زیبا هست اما صفحه گرد نمیتونه کارایی خوبی داشته باشه توی ساعت هوشمند
  اما اپل واچ بسیار ضعیف تدر از اونی بود که انتظار میرفت
  حرف من نیس …اگه یه سر به سایت های خارجی معتبر بزنید و نظرات رو بخونبد متوجه میشید که متن شما فقط شبیه متن تبلیغ یک محصول برای فروش بود!!

 7. پدرام می گوید

  به محافظ صفحه یاقوت کبود و ضدآب بودن اشاره ای نشد!

 8. خشايار می گوید

  همیشه بعد از معرفى یک محصول جدید از اپل همین حرف ها زده میشه
  آخرش هم بازم اپل بیشترین فروش رو می کنه و موفق ترین میشه!
  یکى از بزرگترین دلایل هم تجربه کاربرى هست که تو هسچکدوم از عکس ها و نوشته ها نمیشه بیانش کرد!

 9. علی می گوید

  نویسنده محترم جوری درباره خصوصیات ساعت نوشته که گویا تا به حال در هیچ وسیله دیگه ای این خصوصیات را ندیدن، کشیدن یک دودل روی صفحه کوچیک یک ساعت چقدر میتونه برای شما جذابیت داشته باشه که این قدر با ذوق و شوق ازش صحبت کردید؟
  و یا یک اپلیکیشن که میتونه به شما یاداوری کنه از جاتون بلند شید به همراه ویبره ساعت ایقدر جذابیت داره که ازش به عنوان “ترکیب محشر “یاد میشه؟
  و البته شاید علت این باشه که ما مثل ایشون “توفیق دیدن ویدئوی این ساعت” را نداشتیم؟
  واقعاً علت نوشتن چنین متنی در سایت یک پزشک که به بی طرفی می شناختم چی میتونه باشه آقای مجیدی؟

 10. مصطفی می گوید

  سوالی که برای من پیش اومده اینه که چرا باید صفحه ساعت هوشمند همیشه روشن باشه؟؟!
  ساعت کاسیو 6 سال پیش من یک قابلیت داره و اونم اینه که وقتی مچ رو در حالت افقی میچرخونی بک لایتش روشن میشه و این ساعتها با داشتن سنسورهای مختلف خیلی راحتتر میتونن روشن بودن صفحه نمایش را برای افزایش طول عمر باتری مدیریت کنن، بنظر شما اینطوری نیست؟

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   خب، همین کار انجام شده. وقتی مچ دستتون رو بالا می‌یارین، سفحه نمایش تشخیص می‌ده و ساعت اپل روشن می‌شه.

 11. سعید می گوید

  سلام آقا من هرچی مطلب میخونم متوجه نمیشم این ساعت ها لمسی هست یا نه،چون از قبل هم هیچ چیزی از این ساعت نشنیده بودم الان اطلاعاتی ازش ندارم،واین که نمیدونم اون پیچ مکانیکیه بغلش واسه چیه،دوستان لطفا راهنماییم کنید

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   لمسی است. عملکردهای مختلفی داره، مثلا برای زون روی نقشه.

   1. سعید می گوید

    مرسی علیرضا از راهنماییت،فقط یه سوال،مثلا میشه از روی ساعت از منوی گوشی استفاده کرد یا این تاچ فقط واسه زوم رو نقشست؟

    1. علیرضا مجیدی می گوید

     عملکرد تاچ این گوشی با معرفی «لمس فشاری» FORCED ارتقا پیدا کرده و رابط کاربری این گوشی به نظر من یک سرو گردن از بقیه ساعت‌های هوشمند بالاتره، اما از نظر طراحی بدنه، چندان برتری‌ای نمی‌بینم. در زمینه بند ساعت البته واقعا وضعیت خوب هست!!

  2. حسن می گوید

   زوم

 12. محسن می گوید

  با وجود اینکه هیچ وقت محصولات اپل نداشتم و از خود بزرگ پنداری اپل خوشم نمیاد ولی از ساعتش خوشم اومد کلا “ساعت باید ساعت” باشد یا ” ساعتی که ساعت نباشد ساعت نیست”
  این ساعت رو میشه همه جا و توسط همه کس پوشید ( البته فکر کنم به سلیقه زنها زیاد توجه نشده) اونهایی که از این ساعت ناامید شدن گیک ها هستند که انتضارات زیادی دارند (البته ممکنه تو نسخه های بعد براورده بشه). با توجه به ظاهر ساعت های هوشمند دیگه فکر نمیکنم کسی اونها رو بپوشه و سرکار بره ولی ساعت اپل خیلی رسمی هست.
  در مورد اون پیچ کنار ساعت هم فکر نکنم مشکلی باشه و احتمالا خیلی راحت و با اشاره یه انگشت میچرخه

 13. جام طلا می گوید

  در مورد ساعت اپل و کلا ساعتهای هوشمند، بنظرم باید واقعا کاربردهای مفیدتری پیدا کنند تا این هزینه براشون معقول باشه. یعنی انجام تماس تلفنی ساده و حداقل خوندن اسمسها و قطب‌نما مثلا، بطورمستقل.
  یعنی وقتی میرید بیرون و گوشیتون رو نمیبرید،‌ کارهای ضروری رو بتونید انجام بدید. مثلا توی دستشویی گیر افتادید و در باز نمیشد! هل هولکی رفتید جلسه و گوشیتون رو میز جا موند. کیفتون رو توی یه اتاق گذاشتید و رفتید جای دیگه،‌ گوشیتون به شار‍ژ بود و نمیتونستید با خودتون بردارید، حداقل بتونید تماس بگیرید، اسمسها رو ببینید و اگه مهم بود مثلا به فرستنده زنگ بزنید. تا اون وقت، من شخصا احساس نیازی نمیکنم حتی با اینکه کاملا بحث زیبایی و مقایسه با ساعت رولکس و اینها رو گذاشتم کتار.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5