نیکسی، پرنده پوشیدنی «سلفی‌»گیر!

5

خب، تا همین دو سه روز پیش تصور می‌کردم که خرید «مونوپاد» برای گرفتن «سلفی» یا «خودگرفت» یک زیاده‌روی است. همان طور که می‌دانید مونوپاد یک میله طویل است که می‌توانید دوربین یا گوشی موبایل خود را به انتهای آن ببندید و بعد سر میله را بگیرید و با فاصله مناسب از خود و دوستانتان عکس بگیرید.

9-30-2014 10-40-08 AM

به تازگی اینتل یک مسابقه برای وسایل پوشیدنی الکترونیک ترتیب داده بود، یکی از ۱۰ فینالیست این مسابقه، وسیله جالبی به نام نیکسی Nixie است که توسط یک پژوهشگر فیزیک دانشگاه استنفورد به نام کریستف کوهستال طراحی شده است.

تصور کنید که بخواهید یک سلفی از خودتان بگیرید، اما دستتان بند باشد، مثلا در حال صخره‌نوردی باشید، تصور کنید که نخواهید با بلند کردن یک دست برای گرفتن سلفی، فیگور خودتان را به هم بزنید، یا بخواهید یک عکس سلفی با فاصله چند متری از خود و دوستانتان بگیرید، چه باید بکنید؟

9-30-2014 10-37-51 AM

نیکسی پاسخی برای این مشکل است، این وسیله که انتظار می‌رود سال بعد، با قیمتی زیر هزار دلار وارد بازار شود، یک پرنده کوچک است که دور مچ دست بسته می‌شود. هر وقت لازم بود، این پرنده به سادگی باز می‌شود، در فضا رها می‌شود، کمی پرواز می‌کند و بعد از شما عکس‌هایی می‌گیرد.

9-30-2014 10-37-39 AM

9-30-2014 10-37-22 AM

منبع

 
5 نظرات
 1. محسن می گوید

  چه خوبه. کاملن از ایده های مشابه فاصله گرفته.

 2. Pooria می گوید

  فکر کنم بهتر باشه به جای “خودگرفت” واژه ی کوتاه تری مثل “خودکی” رو استفاده کنیم تا رایج بشه… و مثل قضیه ی “پیام کوتاه” نشه!

 3. alireza می گوید

  کاش بیشتر درموردش توضیح می دادید که چگونه می تواند محل کاربر را تشخیص دهد تا از او عکس بگیرد یا اپلیکیشنی برای اسمارت فون ها دارد یا خیر

 4. سروش می گوید

  راستش به نظرم عکس سلفی دیگه داره به جنون تبدیل میشه

 5. پرتو می گوید

  حمل و نقلش سخته ، به نظر میاد با یه فشار سریع میشکنه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.