برای در آوردن لجِ دوستان آی‌فون‌دارِ خود این اپلیکیشن‌های اندروید را نصب کنید و به رُخِشان بکشید!

20

شاید بعضی از کسانی که آی‌فون دارند، دوست داشته باشند که همواره به برند گوشی خود بنازند، گاهی هم واقعا برتری‌های در کار است، مثلا برخی از توسعه‌دهندگان ترجیح می‌دهند اول برای iOS و بعد برای اندروید اپلیکیشن بنویسند. هماهنگی کامل سخت‌افزار و نرم‌افزار و روانی فوق‌العاده iOS و مصرف منابع کم هم از برتری‌های آی‌فون است.

اما خب، باید قبول کرد که گاهی دارندگان آی‌فون با دید زدن دنیای اندروید حس می‌کنند که در یک زندان شیک گیر افتاده‌اند.

اگر به اپلیکیشن‌هایی را که در این پست معرفی خواهم کرد، نگاهی بیندازید، می‌بینید که بهانه‌های نگرانی برای دارندگان آی‌فون بیش از چیزی است که تصور می‌شود! این اپلیکیشن‌های واقعا حسادت‌برانگیزند!


اپلیکیشن Muzei

اپلکیشنی که با آن می‌توانید کاغذ دیواری گوشی خود را عوض کنید و هر بار یک اثر هنری بسیار زیبای کلاسیک را، به عنوان کاغذ دیواری استفاده کنید.

12-11-2014 1-22-17 AM

گوگل پلی
دانلود فایل apk


اپلیکیشن HoverChat

آیا دوست دارید در همان حین که از یک اپلیکیشن دیگر استفاده می‌کنید، مثلا فیلمی می‌بینید، قادر به دیدن و پاسخ دادن به پیامک‌های خوبی باشد.

HoverChat این اجازه را به شما خواهد داد. شما می‌توانید پنجره این اپ را تغییر اندازه بدهید و آن را به میزان مورد نیاز شفاف کنید.

12-11-2014 1-16-59 AM

گوگل‌ پلی
دانلود فایل apk


اپلیکیشن Google Keep

شاید هیچ چیزی برای یادداشت کردن کارهای ساده ساده‌تر از یک دفترچه یادداشت کاغذی نباشد، اما شاید Google Keep یا سادگی و در عین حالی زیبایی که دارد، نزدیک‌ترین جایگزین دفترچه یادداشت کاغذی باشد.

البته در دنیای iOS اپ‌های یاداشت و مدیریت وقت بسیار متنوع و فراوان هستند، اما هیچ یک سادگی Google Keep را ندارند.

12-11-2014 1-25-37 AM

گوگل پلی
دانلود فایل apk


اپلیکیشن Cover

این اپلیکیشن واقعا بسیار جالب است، این اپلیکیشن هوشمندانه متوجه می‌شود که خانه، سرکار یا در حال رانندگی هستید و متناسب با آن اپلیکیشن‌هایی را که قبلا در این وضعیت‌ها بیشتر استفاده می‌کرده‌اید، در لاک اسکرین در اختیار شما قرار می‌دهد!

12-11-2014 1-31-15 AM

گوگل پلی
دانلود فایل apk


اپلیکیشن Light Flow

شما می‌توانید با اپ Light Flow، متناسب با نوع و محتوای آگاه‌سازی که دریافت می‌شود، رنگی برای روشنایی LED در هنگام دریافت آگاه‌سازی مختلف انتخاب کنید. این طوری آگاه‌سازی هنگام دریافت پیامک، ایمیل، تماس تلفنی، یا خالی شدن باتری با هم متفاوت خواهند بود و تمیز دادن آنها از هم، بسیار ساده‌تر خواهد شد.

12-11-2014 1-33-06 AM

گوگل پلی
دانلود فایل apk


اپلیکیشن Cerberus

یک اپلیکیشن دزدگیر تمام‌عیار! شما می‌توانید با Cerberus نه‌تنها محل استقرار دزد گوشی خود را پایش کنید، بلکه می‌توانید به صورت ریموت کنترل گوشی را در دست بگیرید. برای این کار شما از طریق وب‌سایت این اپ یا از طریق پیامک می‌توانیدا، صدای آلارم گوشی را دربیاورید، حتی اگر گوشی روی سایلنت باشد. شما می‌توانید همه چیز را پاک کنید، یا گوشی را با یک رمز قفل کنید. شما می‌توانید با میکروفن گوشی صدای پیرامونش را ضبط کنید یا اینکه فهرست تماس‌های انجام شده با گوشی خود را ببینید.

شما می‌توانید حتی خود اپ را طوری مخفی کنید که دزد متوجه نشود.

این اپ نسخه رایگان و نسخه پولی دارد.

12-11-2014 1-34-45 AM

گوگل پلی
دانلود فایل apk


اپلکیشن Lux

با اپلیکیشن Lux می‌توانید کنترل کامل میزان روشنایی گوشی خود را درست بگیرید. حتی می‌توانید میزان روشنایی را زیر حداقل پیشبینی‌شده گوشی را هم ببرید تا هنگام شب راحت مطالعه کنید. این اپ یک وضعیت مخصوص شباهنگام دارد و می‌تواند به صورت خودکار در هنگام غروب، گوشی را به این وضعیت ببرد.

12-11-2014 1-38-41 AM

این اپ پولی است: گوگل پلی


اپلیکیشن Locale

با این اپ می‌توانید کاری کنید که گوشی به صورت خودکار بر اساس محل استقرار شما، تماسی که دریافت می‌کنید یا میزان باتری، زمان یا وضعیت عمودی یا افقی گوشی، تنظیماتش عوض شود.

مثلا با این اپ، می‌توانید کاری کنید که به صورت خودکار، هر وقت شارژ باتری زیر 20 درصد شد، میزان روشنایی صفحه نمایش کم شود.

12-11-2014 1-40-19 AM

این اپ پولی است.


اپلیکیشن Google’s Sky

بعد از نصب این اپ، کافی است که گوشی را به سمت منطقه‌ای از آسمان بگیرید، تا روی صفحه نمایش اطلاعاتی در مورد صورت فلکی که گوشی آن را نشانه رفته، ببینید.

12-11-2014 1-41-20 AM

گوگل پلی
دانلود فایل apk


اپلیکیشن Link Bubble

این اپ که پیش از این هم در یک پزشک معرفی کرده بودیم، یک مرورگر اینترنتی متفاوت است. به این صورت که وقتی شما روی لینکی کلیک می‌کنید، این اپ در پشت‌زمینه، صفحه مورد نظر را باز می‌کند و به شما اجازه می‌دهد، بدون خروج از اپ قبلی، با صرفه‌جویی در وقت، صفحه جدید را بعدا ببینید.

هر وقت که کار بارگزاری صفحه تمام شد، شما می‌توانید روی آیکون آن کلیک کنید و صفحه مورد نظر را ببینید.

12-11-2014 1-43-32 AM

گوگل پلی
دانلود فایل apk


اپلیکیشن VLC media player

این اپ نیازی به توضیح زیاد ندارد، با این اپ می‌توانی ویدئوها را بدون نگرانی از فرمت و کدک آنها تماشا کنید.

12-11-2014 1-45-49 AM

گوگل پلی
دانلود فایل apk


اپلیکیشن tTorrent

بعد عمری دارید از 3g یا 4g البته در حد اندازه ایرانی استفاده می‌کنید!

اگر این اپ را نصب کنید، می‌توانید فیلم‌ها را به صورت تورنتی دانلود کنید و ببینید.

12-11-2014 1-48-53 AM

گوگل پلی
دانلود فایل apk


اپلیکیشن Mighty Text

ممکن است در هنگام انجام کارها، گوشی را از کامپیوتر خود دور کنید یا روی سایلنت بگذارید. اما اگر می‌خواهید با واسطه کامپیوتر قادر به مشاهده و ارسال پیامک باشید، می‌توانید از این اپ استفاده کنید.

12-11-2014 1-50-09 AM

گوگل پلی
دانلود فایل apk


اپلیکیشن Tasker

این هم یک اپ اتوماسیون (خودکارسازی) دیگر است. با این هم می‌توانید بر اساس محل، زمان، وقوع یک رخداد، واکنس و کار و تغییر تنظمات خاصی را در اپ خود تعریف کنید.

12-11-2014 1-51-22 AM

این اپلیکیشن پولی است.


اپلیکیشن UCCW

با این اپ می‌توانید ویجت دلخواه خود را بسازید. شما می‌توانید پوسته و ظاهر مورد نیاز را انتخاب کنید و بعد مشخص کنید که ویجت چه کاری برایتان بکند، مثلا پیامک‌ها یا عکسی را به شما نشان بدهد. ساعت و تقویم را به نمایش بگذارد یا اوضاع آب و هوا را به نمایش بگذارد.

12-11-2014 1-52-42 AM

گوگل پلی
دانلود فایل apk


شما چه اپ‌های خوب دیگری را در دنیای اندروید می‌شناسید که تصور می‌کنید مشابه iOS ندارند؟


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

چگونه ترانه Careless Whisper جورج مایکل موفق‌ترین موسیقی دوره حرفه‌ای او شد

برای پنجمین سال متوالی، ترانه‌ای که جورج مایکل در سال 1984 خوانده بود به عنوان آهنگ مورد علاقه بریتانیا انتخاب شد. این رتبه بندی بر اساس نظرسنجی Smooth Radio به دست آمد که بر اساس آن این ترانه 32000 رای به دست آورد. ترانه این سوپراستار فقید…

نه! ژاپن واقعا شبیه هیچ کشور دیگری نیست – عکس‌هایی که این را ثابت می‌کنند

هر کشوری ویژگی‌های فرهنگی و اجتماعی و حکمرانی و اقلیمی متفاوتی از کشور دیگری دارد. اما تفاوت برخی از کشورها با دیگران، چشم‌گیرتر است. ژاپن را یک اقیانوس از دنیاهای دیگر جدا نکرده، اما اگر شما هم این عکس‌ها را با من مرور می‌کنید، می‌بینید که…

شوخی با مجسمه‌ها – وقتی حال مردم خوش است!

شوخی و طنز هم حال و هوای خاص خودش را می‌طلبد. مردم اگر از نظر پیشبینی شرایط اقتصادی آینده و وضعیت رفاه اکنون، آرامش و اطمینان خاطر لازم را داشته باشند و اگر بتوانند خود مقوله فرهنگ و اخلاق و دانش خود را ارتقا بدهند، شرایظ ظاهری و باطنی دیگر…

کاریکاتورهای و تصاویر ساده، مفرح و تفکربرانگیز لوکاس لویتان

لوکاس لویتان هنرمند برزیلی، ساکن مادرید است. او بیشتر برای پروژه‌اش به نام «هجوم عکس» مشهور شده، در این پروژه او نقاشی‌هایی را به عکس‌های اینستاگرام افراد اضافه می‌کند و داستان‌های پنهان را به روشی خلاقانه آشکار می‌کند.کارهای او جذاب و…

عکس‌هایی از حوادث ناگوار که با کمی «احتیاط» و عقل قابل پیشگیری‌اند

گاهی ما در کارهایمان به اصطلاح از خلاقیت استفاده می‌کنیم یا سعی می‌کنیم کاری را بدون اینکه وسایل لازمش را داشته باشیم با چیزهای بی‌ربط، در زمان کم، تمام کنیم. خب راستش گاهی شانس می‌آوریم و پز می‌دهیم که خلاقیت داشته‌ایم، اما خیلی وقت‌ها…

سلاح‌های مخفی و شگفت‌انگیز آلمان نازی در طی جنگ جهانی دوم

در طول جنگ جهانی دوم، آلمان نازی سرمایه گذاری زیادی در تحقیق و توسعه تسلیحات مخفی انجام داد تا بتواند بر دشمنان خود برتری یابد. برخی از برجسته ترین سلاح های مخفی که توسط آلمانی ها ساخته شده اند عبارتند از:موشک V-2: V-2 اولین موشک…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / قیمت وازلین ساج / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / نهال بادام / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /خرید میز تحریر /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF /کاشت مو / مجتمع فنی تهران /قیمت روکش دندان /Hannover messe 2024 /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / درمان طب / قرص لاغری فایر / لیست قیمت تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ / سریال ایرانی کول دانلود / دانلود فیلم دوبله فارسی /داروخانه اینترنتی آرتان /جارو استخری /میکروبلیدینگ / اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /شیشه اتومبیل /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /چاپ فلش / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /
20 نظرات
 1. شریفی می گوید

  خوش بحال آندرویدی ها
  ماکه ویندوزفون داریم
  تقریبا خیلی از این نرم افزارهای کاربردی رو نداریم

  1. ashkan می گوید

   اگه ویندوز10 بیاد فک کنم تا حدودی این موضوع رفع شه
   پدرمون در اومده با نداشتن اپلیکیشن کاربردی

 2. فرشاد می گوید

  بی‌احترامی به دوستان نباشه، ولی اصولاً افراد مغروری که به برند اپل‌ِ دیوایسشون مینازند، اونقدر مغرورند که حتا زحمت چک کردن این همه اپلیکیشن خوب رو به خودشون نمیدن و ترجیح میدن داخل همون چهارچوب زندگی کنند، چه برسه به اینکه بخوان حسادت کنند.

 3. حسن می گوید

  از وقتی ios -8 اومده … انقدر گوشی های آیفون مشکل داره که بعید میدونم کسی بتونه پز آیفونشو بده !

 4. بیژن می گوید

  همین پست رو چند وقت پیش زومیت یا دیجیاتو گذاشته بود! تکراریه!

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   ما مستقیم سوژه‌ها را از سایت‌های فرنگی می‌گیریم و کار می‌کنیم، همان طور که دوستان ما در سایتهایی که ذکر کردید، اصلا چک نکرده بودند که کسی پیش از آنها مطلب را نوشته یا نه، ما هم وضعیتی مشابه داریم. به عبارت دیگر، عملا ناممکن است که ما از یک سو، سوژه‌یابی کنیم و از سوی دیگر همیشه سایتهای ایرانی را چک کنیم که در همان روزها آیا مطلب را نوشته‌اند یا نه. با این حال هرگاه که خودم متوجه بشوم که پیش از من کسی مطلبی را نوشته، شخصا مطلب را کار نمی‌کنم.

   1. ali می گوید

    آقای مجیدی، اتفاقا بهتره که اینطور مطالب مفید وجالبو بذارید. چون شاید کسی باشه که فقط از سایت شما بازدید میکنه یا شیوه نگارش این سایتو میپسنده.

   2. امید از کردستان می گوید

    به نظرم مهم اینه که مطلب مفید باشد، ضمن اینکه اصالت مطلب، تنها در این نیست که ایده و موضوع نوشته، بکر باشد و جایی نوشته نشده باشد. زاویه نگاه نویسنده و حتی موقعیت بازتاب آن و… در کلیت مطلب تاثیر دارند. زیباتر اینکه به “یک پزشک” خسته نباشید بگوییم تا که خرده. کمک به یک پزشک، معرفی اپ ها و هرگونه موضوعی در راستای خط مشی اش است تا پست ها متنوع باشد… و باقی داستان!

    1. احمد ف می گوید

     خنده ام گرفت.میگه زومیت و… این مطلب رو کار کرده. این وصله ها به اقای مجیدی نمیچسبه.البته ایشون گفتن تکراری بود وبنده خدا حرف دیگه ای نزده. و خب مرض دارم خندم گرفت. ok

 5. حمید می گوید

  دکتر جان
  مک و IOS شاید نرم افزار های ویندوز و اندروید رو نداشته باشن ولی یا معادلشون رو دارن یا بهترشون رو .

  1. کوروش می گوید

   شوما یه معادل برای اینا به من نیشان بده! اصلا نمیخواد، فقط یک معادل برای Tasker در iOS به من نیشان بده. ندارید آقا جان ندارید این امکانات رو.
   در ضمن جای Airdroid در این لیست خالیه.

 6. rAm می گوید

  مطلب بسیار خوبی بود، ولی اگه من بودم جا یVLC media player برنامه‌‌ی mx player و جای Mighty Text برنامه‌ی airdroid رو انتخاب می‌کردم که امکانات بیشتری داشت.

 7. جواد می گوید

  کلاینت بیت تورنت flud
  http://goo.gl/f2B11C
  دانلود منیجر ADM که فکر نمیکنم مشابهی به این خوبی واسه ای او اس باشه
  http://goo.gl/1UOND8
  برنامه قفل گذاری رو برنامه ها مثلا اگه برنامه ای رو قفل کردید میتونی وقتی کسی واردش میشه برنامه نوت برداری رو ببینه :))
  http://goo.gl/a3CMxm

 8. ایلیا می گوید

  جدای از عنوان عجیب پست که برای “یک پزشک” کمی سطح پایین به نظر می آید، جای اپلیکیشنهای بسیار مفید زیر خالی بوده و مطلب بیشتر شبیه نوعی تبلیغ برای اپ های پولی ای است که البته ممکن است مشابه رایگان هم داشته باشند!
  anki (که نسخه ios آن پولی ولی اندروید آن رایگان است)، Financisto (که به جرات میتوان گفت قویترین اپ مدیریت هزینه و البته متن باز، رایگان و ارائه شده تنها برای اندروید است)
  و Llama یکی از قویترین تنظیم کننده های خودکار گوشی بر اساس موقعیت و زمان. تولید شده تنها برای اندروید و البته رایگان.
  و اپهای مفید و رایگان دیگری مثل LoaderDroid و gnote و gtask و …

 9. حامد می گوید

  نرم افزار ClipSync خیلی خوبه و کاربردی است.شما متن رو از کامپیوتر کپی می کنین و برای گوشی یا تبلتتون می فرستین و بلعکس خیلی به درد من می خوره به خصوص برای متن ها طوانی و لینک سایت ها

 10. فربد می گوید

  لطفا فضای این سایت رو هم تعصبی نکنید ! من هم گوشی اندرویدی داشتم هم ایفون و واقعا فرق چندانی نمیبینم و این نرم افزار ها روی هر دو سیستم عامل یا حداقل مشابهشون هست . البته طبق تجربه شخصی من کار کردن با ایفون خیلی لذت بخش تر از اندروید هست اماا کارایی یکسان هستش.

  بیاید و این تعصبی بودنمون رو هر چیزیو از همین گوشیامون شروع کنیم و بزاریمش کنار

 11. نیما می گوید

  الان مثلا کدوم یکی از اینها ویژگی برتری هستند! نمیدونم این اندروید زاغارت چی داره که اینهمه طرفدار داره، خیلی سعی کردم بی طرفانه از نگاه مهندسی باهاش کار کنم، ولی هر دفعه به مزخرف بودنش بیشتر مطمئن میشم 😐
  (تنها نکته ی خوبش اون تورنت بود)
  شاید این یه اسمارت فون سونی هم بخرم، بازم نه بخاطر اندرویدش، چون میشه روش لینوکس نصب کرد 🙂

 12. احمد ف می گوید

  سلام . اقا نیما ماروراهنمایی کن ببینم کدوم مدله وچقدر پولشه.خیرببینی

 13. احسان می گوید

  جای Next و Here Maps (اولی از ماکروسافت و دومی از نوکیا) خالیه!

 14. Saeed می گوید

  متاسفانه ما خیلی وقت است که در تهران از دیدن ستاره ها محروم شدیم 🙁

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5