از زنده‌سوزی خلبان اردنی، تا ارسال کارت‌پستال‌های زنده‌سوزی سیاهپوست‌ها در آمریکا در ابتدای قرن بیستم

25

اخطار: پست حاوی عکس دلخراش است.

در روزهای اخیر خبر، عکس و ویدئوی قتل فجیع خلبان اردنی توسط گروه داعش، سبب خشم توأم با شگفتی و حتی کابوس دیدن خیلی‌ها شده است. چطور می‌شود که انسانی هرچند جاه‌طلب و ظالم، می‌تواند باعث تحمیل این همه رنج و عذاب به انسانی دیگر شود؟

اما اگر خوب بگردیم، می‌بینیم که شکنجه و سخت‌کشی، تاریخی به اندازه همه انسانیت داشته است و ظاهرا قرار هم نیست، پایانی برای آن متصور باشد.

سال ۸۹، شاهد ورود کتاب عجیبی به بازار کتاب ایران بودیم، کتابی به نام تاریخ سخت‌کشی که عباسقلی غفاری فرد نوشته بود و باید اعتراف کنم که با وجود تلاشم، نتوانستم صفحات زیادی از این کتاب را بخوانم، چرا که این کتاب شرح دقیق، شکنجه‌های رعب‌آوری بود که در تاریخ ایران صاحبان قدرت به مردم و مخالفان خود روا داشته بودند.

2-9-2015 10-36-41 AM

«تاریخ سخت‌کشی»، روایت بخشی از ناملایمت‌ها تاریخی است؛ آنجا که آخرین حربه‌ها به کار می‌آید و جان از مخالفان و معارضان ستانده می‌شود، آن هم به شیوه‌‌ای که در تاریخ ثبت و در ذهن‌ها حک شود و مایه عبرتی باشد برای دیگرانی که به دنبال مخالفت با قدرت حاکم هستند. چنین است که «بریدن اندام»، «سوزانیدن و کباب کردن»، «پاره پاره کردن»، «زنده به گور کردن»، «زیر تازیانه و چوب کشتن و خرد کردن سر با گرز»، «خفه کردن» شیوه‌هایی می‌شود برای آنانی که در ساختار قدرت بوده‌اند تا مخالفانشان را از میان بردارند و البته گاه چرخ روزگار چرخیده است و آنان که در مسند بوده‌اند، از اریکه قدرت به زیر آمده و خود دچار چنان سرنوشتی شده‌اند که روزگاری بر مخالفان روا داشته‌اند و عده‌ای دیگر ایشان را سخت کشته‌اند.

علاوه بر انواع کشتن‌ که در بالا ذکر شد، «بستن به دم اسب و بستن به درخت»، «در دیگ جوشان انداختن و در نمد پیچیدن»، «جوال دوز بر زبان زدن»، «در پوست خام گذاشتن؛ زیرپای پیل انداختن» فصل‌های کتاب «تاریخ سخت کشی» را تشکیل می‌دهد.

مؤلف ذیل هر بخش به بیان مصداق‌های سخت کشتن افراد نامی تاریخ می‌پردازد و به صورت مستند و با ارجاع به متن‌های دست اول تاریخی، روایت می‌کند که بابک، حلاج، نادر میرزا، مانی، ملک المتکلمین و… چگونه کشته شده‌اند. او البته به مرگ افردی نیز اشاره می‌کند که شاید چندان در تاریخ شهره نباشند، اما به دلیل نحوه‌ای که کشته‌ شده‌اند مورد توجه قرار گرفته‌اند؛ مانند کندن پوست کودک ۱۲ ساله در دیار بکر، سوزاندن فالگیرها نزد سکاها، پاره پاره کردن زن بدنام در اصفهان، بستن گیسوی پیرزن به دم قاطر در هند و…

این روزها، بعضی از رسانه‌های غربی تمرکز زیادی کرده‌اند روی آن دسته از جنایاتی که بر بخشی از شهروندان خاورمیانه‌ای روا می‌شود و زنده‌سوزی خلبان اردنی هم در صدر آنها قرار دارد. در این میان آنها بخشی از تاریخی را ظاهرا فراموش کرده‌اند، زمانی که در ابتدای قرن بیستم، مردم متمدن آمریکا، درست همین جنایات را در حق مردم سیاهپوست و حتی سفیدپوست روا می‌داشتند.

در بایگانی کتابخانه دانشگاه تگزاس، عکس‌هایی وحشتناکی از «لینچ» کردن مردم وجود دارد.

به این عکس جالب تاریخی نگاه کنید، این عکس در واقع به صورت یک کارت پستال، توسط پسری سفیدپوست برای مادرش فرستاده شده بود.

در پشت کارت پستال نوشته بود:

دیشب این صحنه کباب‌پزی را شاهد بودیم. من در سمت چپ ایستاده‌ان. پسرت، جو.

2-9-2015 10-37-00 AM

نام قربانی در این عکس «جس واشنگتن» بود،. سال، سال ۱۹۱۶ بود. آمریکا قرار بود که به زودی درگیر جنگ جهانی اول شود، تا دنیا را برای برقراری دموکراسی ایمن کند. این مردان سفیدپوستی هم که در عکس می‌بینید، جنگ‌سالاران بی‌رحم نیستند، بلکه کشاورزان و کاسب‌های معمولی در یک شهر کوچک در حال توسعه به نام واکو هستند.

اتهام جس واشنکتن کشتن یک زن سفیدپوست بود. هیچ شاهدی وجود نداشت، او به قتل اعتراف کرده بود، اما درستی این اعتراف هیچ وقت ثابت نشده بود. هیئت منصفه، تنها در عرض ۴ دقیقه حکم را صادر کرده بود و او را مجرم شناخته بود.

حکم به سرعت اجرا شد، او را بر زمین انداختند و به سرعت بیضه‌هایش را قطع کردند، یک هیمه آتش ساخته شد و دو ساعت تمام، بله دو ساعت تمام، او را زنده، روی آتش کباب کردند. او را روی آتش بالا و پایین می‌بردند تا به زجر و به تدریج کباب شود.

مقامات شهر و پلیس هم در کناری ایستاده بودند و اجرای حکم را تأیید کرده بودند.

حدود ۱۵ هزار نفر این صحنه وحشتناک را تماشا کردند، آن هم در حال خنده و پج پج کردن و طعنه گفتن.

بعد از اتمام این صحنه، پیکر جس واشنگتن، چند قسمت شد و هر قسمت‌اش به یادگار به کسی داده شد.

جس واشنگتن، تتنها یکی از هزاران قربانی آن سال‌ها بود. بین سال‌های ۱۸۸۲ تا ۱۹۶۸، ۴۷۴۳ نفر در آمریکا لینچ شدند که یک چهارم آنها، آدم‌های سفیدپوست بودند. جرم این سفیدپوست‌ها همراهی کردن با سیاهپوست‌ها بود.

در ابتدای قرن بیستم در آمریکا، زجرکشی یک سرگرمی برای عکاسان بود. مردم کارت‌پستال‌هایی از زجرکشی‌هایی را که شاهدش بودند برای هم می‌فرستاند. این عمل چنان مرسوم شده بود که صحنه‌های زجرکشی به بخشی پررونق از صنعت کارت‌پستال تبدیل شد.

خلاصه اینکه هر صفحه از تاریخ بشریت را چه در منطقه خودمان، چه در اروپا و چه در آمریکا، در هر بازه زمانی که ورق بزنید، می‌بیند که درنده‌خویی انسان، محدودیتی نداشته است، چه در قالب این جنایت‌های آشکار و چه در قالب قتل‌های متمدنانه.

منبع


 
25 نظرات
 1. پروانه جندقی می گوید

  جالب بود ممنون .آدمیت به این است که درنده خویی از طبیعت انسان بمیرد..ولی عاملی که درندگی را از طبیعت انسان بگیرد چیست ؟؟؟؟؟؟کاش جواب این هم تو متنتون بود …

 2. محمد می گوید

  الان متوجه شدم داعشی ها چجوری افراد رو راضی می کنن تا عضو بشن حتی غربیا رو…!
  با همین حرف ها
  جنایاتی که در طول تاریخ رخ داده رو نباید با موقعیت الان مقایسه کرد.

  1. سجاد می گوید

   واقعیت اینه که همین الان هم شبیه این اتفاقات در غرب درحال رخ دادنه
   همین الان هم کسی نمی دونه چند تا زندان مخفی در سر تا سر دنیا توسط آمریکایی ها ساخته شده و داره اداره میشه
   من داعشی نیستم ، از شرقی ها هم دفاع نمی کنم ولی چیزی که واقعا وجود داره رو نباید انکار کرد به خصوص اینکه غربی ها خودشونو متمدن می دونن و دیگران رو وحشی و بربر

  2. Dr Jita می گوید

   بعضی از کامنتها رو که میخونم …. از تعجب نمیدونم چی بگم …. یکیش هم کامنت و نتیجه گیری شماست!!

 3. مهدی می گوید

  و چه فراموشکار است انسان پرمدعا !

 4. mehdi می گوید

  اگه اشتباه نکنم قبلا این کتاب رو معرفی کرده بودید،همون موقع هم بعد از معرفی تون فهمیدم باید روحیات خاصی داشته باشی تا بتونی کل کتاب رو بخونی!

 5. حسین می گوید

  خلاصه اینکه هر صفحه از تاریخ بشریت را چه در منطقه خودمان، چه در اروپا و چه در آمریکا، در هر بازه زمانی که ورق بزنید، می‌بیند که درنده‌خویی انسان، محدودیتی نداشته است، چه در قالب این جنایت‌های آشکار و چه در قالب قتل‌های متمدنانه.

 6. رضا می گوید

  دکتر بخدا از وقتی این خبر خلبان اردنی و عکسهای به آتش کشیده شدنش را دیدم( جرات نکردم ویدئو را نگاه کنم ) حالم دگرگون شده و هر شب کابوس می بینم .
  باورکن این لینچ کردن ها و سوختنها که گفتی با این جنایت عجیب داعش برابری نمی کند به چند جهت:
  لینچ کردن و آتش زدن سیاه پوست ها متعلق به اویل قرن است موقعیکه رسانه ها این همه همه گیر و توسعه یافته نبود و به تبع درنده خویی بیشتر بود. ولی با پیشرفت هایی که در اویل قرن ۲۱ در جوامع انسانی رخ داد انتظارات از آدمی بیشتر بود.
  ودیگر اینکه این سیاپوستان تیره روز را بعد از مردن به آتش می کشیدند وقتی جسدی به جان بودند درحالیکه “الکساسبه” مظلومانه در قفس آهنی زنده زنده سوزانده شد درحالیکه با
  دوربینهای پیشرفته فیلم برداری فیلمبرداری و جلوی چشم جهانیان به نمایش درآمد.
  خیلی تاثیر بدی گذاشت خیلی بد بود.
  دنیا با ید شرمسار باشد از این که نتوانست الکساسبه را نجات بدهد.
  دکتر جان کارت درسته دستت درد نکنه که نسبت به این حادثه غم انگیر بی تفاوت نبودی و عکس العمل نشان دادی کمی از آلام شخص بنده را کاهش دادی.

 7. محمد می گوید

  واقعاً چی میشه گفت و از چه واژه هایی میشه برای این انسان ها استفاده کرد

 8. محمد می گوید

  جالب و وحشتناک بود
  مرسی

 9. سعید می گوید

  من خودم مخالف سرسخت داعشم.اما کسی که داره از بالا روی سر مردم بمب میندازه دقیقا داره مردم رو میسوزونه و بعد روشون آوار پخش میکنه.تمام خلبانایی که دارن بنب رو سر مردم میریزن دقیقا دارن با قربانیانشون همینکار رو میکنن.

 10. محمود می گوید

  چرا راه دوری میری؟!
  توی همین جنگ ایران و عراق به دستور صدام، بدن خلبان شهید علی اقبالی رو از دو طرف با ماشین کشیدن و دو نیم کردن بعد هم هر کدومشو یه جایی دفن کردن.

 11. یک نفر می گوید

  از اسپانیایی ها که در جنگ ها سر مسلمانان رو جدا می کردن و باهاش بازی می کردن گرفته تا این داعشی هایی که آمریکا هر روز براشون با هلی کوپتر و هواپیما و یا به دلیل اشتباه در ارسال کمک!!!! اسلحه می فرسته همه و همه از نبود اخلاق رنج میبرن و اون چیزی که پایه اخلاق هست دینه. رفتار محمدی و مکارم اخلاقی کجا و این جنایت پیشه ها کجا

 12. ljkjkljkl می گوید

  .,m.m.,

 13. سهیل می گوید

  خوب بدون شک سایتی مانند یک پزشک هیچ مطلبی را بی هدف منتشر نمی کند. شما سعی کردید بگویید این جنایات مخصوص داعش نیستند و همیشه وجود داشته اند. در حالی که طبق معمول چشم خودتان را بر بخشی از واقعیت بسته اید.
  اینکه تهاجم، آدمکشی و جنایت بخشی از طبیعت بشر هست شکی وجود ندارد. اما:
  ۱- آیا آمریکای مثلا ۱۰۰ سال پیش را می توان با جهان امروز که ابزارهای کسب آگاهی چندبرابر شده اند مقایسه کرد؟
  ۲- کاری که داعش انجام می دهند در قالب یک ایده ئولوژی انجام می شود. تمام سوال این است که جایگاه این ایده ئولوژی در قرن ۲۱ چیست. آیا واقعا هر طرز فکری که انسان را بهتر نکند نباید دور ریخته شود؟ هر طرز فکری که به این سادگی می توان تفسیرهای متوحشانه از آن بیرون کشید. انسان در ذات خود تمایل به خشونت دارد. آیا طرز فکری که این خشونت را تقویت می کند مناسب دنیای امروز است. (برای این پاراگراف ناچار به خودسانسوری بودیم)
  ۳- باید قبول کنیم که یک پزشک دیگر یک پزشک قبل نیست. مطالب خیلی سطحی و تک بعدی شده اند و بیشتر شبیه به سایت های زرد و حکومتی با تفسیرهای یک بعدی و پر مغلطه. شاید کم کم باید غزل خداحافظی را از اینجا هم بخوانیم. شاد باشید جناب دکتر 🙂

  1. حسين می گوید

   دوست عزیز همین آمریکاى قرن بیست و یکم که میگى تعداد زیادى سلاح و تجهیزات در اختیار داعشى ها میگزاره. البته به قول خودشون اشتباهى افتاده توى موقعیت داعشى ها در صورتى که بدون کوچکترین اشتباهى ماهواره و فضا پیما تو مدار، قرار میدن.
   کسانى که اینهارو تربیت و غنى از تجهیزات میکنه از خود داعشى ها بدتر و بیرحم ترن.

  2. محمد می گوید

   سلام دوست من، فکر می کنم هممون بهتره چشمارو رو واقعیت ها باز کنیم، فکر می کنم اونچه این جا نوشته شده فقط روایت یک برگ از تاریخه که بنظر شما قیاسش با این دوره زمونه صحیح نیست ولی من به شما اطمینان می دم ۱۰۰ سال دیگه که نسل های بعدی ما این دو واقعه رو برانداز کنن نتیجه ای غیر از فرمایش دکتر نمی گیرن! و اگه آه و لعنتی باشه بر هردو می فرستن!
   ۲- نکته بعدی اینکه یه سر به آرشیو روزنامه ها و رسانه های ۳ سال پیش دنیا بندازی می بینی که اونچه که الان به اسم ائتلاف مطرحه اون موقع اسمش حامی جریان آزادیخواه بوده خوب بنظرم زشته که این رو از یاد ببریم! عملا هر جنایتی که در داعش رخ می ده می تونه به کمک های آشکار اونروز ائتلاف مربوط باشه!
   ۳- این جریان و ایدئولوژی ۱۰۰۰ ساله که ازش حرف می زنین رو کاشکی حداقل مطالعه می فرمودین که ببینین داعش با کدوم یکی از مکاتب ۱۰۰۰ ساله اهل سنت و شیعه منطبقه؟ که خدای نکرده به بیش تر از یک سوم افراد این کره خاکی بی حرمتی نشه! دقیقا منظورم این جمله شماست:”آیا واقعا هر طرز فکری که انسان را بهتر نکند نباید دور ریخته شود؟ ”
   ۴- بنظر شما این جمله ی “مسیحیان و نه بیخدایان بین‌المللی در صف اول آلمان ایستاده اند” از هیتلر چه مفهمومی می تونه داشته باشه؟ این می تونه به ایدئولوژی دین مسیحیت خدشه وارد کنه؟ البته که نه! حتی حالا که ۶۰ میلیون نفرم به کام مرگ کشونده هیشکی همچین انتاجی که امثال شما از اسلام گرفتین رو در مورد مسیحیت نمی گیره!
   ممنون

 14. سهیل می گوید

  امروز در آمریکا و غرب ا یک سیاهپوست رییس جمهور می شود و حقوق اقلیت ها مانند سیاهپوستان، یهودیان جزو خط قرمزها هست. کوچکترین حرفی که اثری از توهین در آن باشد با شدیدترین واکنش ها روبرو می شود. این یعنی آنکه خط فکری انسان گرایی و عقل گرایی در نهایت به اینجا ختم شده. اما خط فکری داعش و خیلی های مثل داعش بعد از هزار سال از کجا آمده و به کجا رفته؟ هیچ چیز بهتر نشده. هیچ چیز اصلاح نشده و هیچ افقی هم تا زمانی که این خط فکری وجود دارد برای اصلاح دیده نمی شود.
  تفکری و سیستم فکری که انسان را انسان تر نکند باید دور ریخته شود. خیلی از ما این مغلطه را می کنیم که عیب از خط فکری نیست. عیب از ماست. ما خرابش کردیم. چه حرف مضحکی! هنر یک خط فکری ساختن انسان است. خط فکری است که انسان را خوب یا بد می کند. تمام خصوصیات ما از نگاه و ایده ئولوژی که به جهان داریم منشا می گیرد. وقتی یک چهارچوب فکری مناسب نباشد بر تمام جزئیات زندگی مان سایه می اندازد. نگاه ما به دنیاست که ما را شکل می دهد. گندم از گندم بروید جو ز جو

 15. مرسن می گوید

  به طور کلی مقاله خوبی بود اما نمی دانم چرا تاکید داشتید که همه مردم حال حاضر رو هم درگیر کنید. حتی در جایی به طعنه گفتید “مردم متمدن آمریکا”.
  اتفاقا چند روز پیش صفحه ای در یک شبکه اجتماعی عکس هایی از “باغ وحش انسانی” در نروژ که مربوط به اوایل قرن ۱۹ بود گذاشته بود، شخصی نروژی کامنت گذاشته بود که “این حماقتی بود که صد سال پیش انجام شده، یاد آوری این ها چه کمکی به حال حاضر میکنه وقتی همه چیز تغییر کرده؟ جز اینکه من سرافکنده بشم؟”

  البته اگر افتخار کردن به تاریخ هفت هزار ساله پر شکوه ما درسته وقتی من کار موثری برای کشورم نمی کنم پس اونها هم باید از تاریخشون خجالت بکشن و زیاد حرف از صلح و انسانیت نزنن.

 16. زیبا می گوید

  اون سالها رو با الان ،قرن بیستم مقایسه می کنید؟ و اینکه در تاریخ بوده و خودشون این کاره بودن چه ربطی به الان داره؟

  1. محمد می گوید

   من فکر میکنم اینها هر کدام یک برگ از تاریخ رو رقم زدن حالا چه فرقی می کنه مال کی باشن؟ فرض کنین فرزندان ما ۵۰ سال یا ۱۰۰ سال دیگه این مطلب رو بخونن، صد البته در موردشون قضاوت یکسان می کنن و با کم و زیادش هر دو رو محکوم می کنن! مشکل ما اینه که یسری بدون درنظر گرفتن اینکه استکبار چه بلایی سر خودش و این عالم اورده فقط قضاوت تک سویه می کنیم و داعش و امثال اونروکه ۳ سال پیش با کمکای اینا بال وپر گرفتن رو تافته جدا بافته می دونیم. چشمها را باید شست!

 17. رونین می گوید

  لینچ کردن و آتش زدن سیاه پوست ها متعلق به اویل قرن است موقعیکه رسانه ها این همه همه گیر و توسعه یافته نبود و به تبع درنده خویی بیشتر بود. ولی با پیشرفت هایی که در اویل قرن ۲۱ در جوامع انسانی رخ داد انتظارات از آدمی بیشتر بود.:
  دعوتتون میکنم فیلم غیر قابل انتشار اثر برایان دی پالما رو ببینید…
  تجاوز به یک دختر ۱۵ ساله عراقی توسط سربازان آمریکایی و سپس کشتار تمام خانواده و سوزاندن اجساد اونها…
  سربازهای امریکایی و اسرائیلی از داعش بدتر نباشند به طرز عجیبی شبیه اینهایند

 18. یاس می گوید

  داعش گروهی ضعیف و بی عرضه هستن و زورشون فقط به سر یه مشت بی پناه و زن و بچه و اسیر و بی دفاع می رسه .
  حیف و صدحیف از نام حیوان که بر روی این وحشی ها گذاشته بشه . انسانیت به هیچ کس اجازه نمیده که حتی با دشمن خودش این کارو کنه چه برسه به اسلام که سرشار از مهربانی های پیامبر عزیزمون هست. آنجا که کفار عموی پیامبر را مثله کردن و بدترین وجه کشتند پیامبر بعد از پیروزی در اوج قدرت آنها را بخشید کجای اسلام به این وحشی ها شبیه هست؟ به خدا اینا حیوان هم نیستند پست تر از حیوانات درنده …هدف اینا ایجاد رعب و وحشت و سیاستهای دیگس…
  کشته شدن معاذ خیلی خیلی دلخراش بود…
  اما فراموش نکنیم که در میانمار هم مسلمانان زیادی روزانه به همین شیوه زنده زنده به جرم مسلمان بودن می سوزند…

 19. حمزه اصلی ... پست قبلی اشتباه شد می گوید

  مادامی که بشر اهل تزکیه نشود وضع همین است که هست ، عناوین چیزی را درست نمی کند ، خوی حیوانیت را اسم اسلام و مسیحیت و امثالهم درمان نمیکند ، اسلام یک آیین عمل کردنی است . و وقتی درست سراغش نروی تو را درست نخواهد کرد و لذا یک داعشی یا حتی یک به اصطلاح شیعه ممکن است به علت عدم ارتباط گیری درست با دین ، نه تنها درست نشود که از انسانهای معمولی بی دین هم جنایت کار تر گردد و به اسم دین رفتار شنیع خود را توجیه کند .
  اما وقتی رجوع به اهل دین حقیقی میکنی میبینی قصه کاملا برعکس است ، همه ی تلاششان اهدای زندگی به انسا نهاست ، آنقدر که میگوید دادن زندگی به یک نفر ، زنده کردن همه انسان هاست . به پیامبر اسلام عزیز نگاه کنید ، او نمی کشد مگر کسی را که انسانیت و زندگی سایر انسا نها را به خطر می اندازد ، کشتن در قاموس اسلام فقط در یک جاست ، آنجاییکه شخصی آنقدر خود را پست کرده باشد و از انسانیت خارج شده باشد که وجودش ، زندگی مردمان دیگر را مخدوش کند ، آن هم نه کشتنی از سر خوشحالی و لذت و تفریح ، بلکه با حسرتی جانکاه که چرا این بنده خدا که میتوانست بهترین مدارج رشد را در این دنیا بدست اورد کار خود را با انتخاب های نادرستش به این جا رساند که دیگر فرصت حیات را از او بگیرند . و اگر او را میکشد نه برای انتقام و با وحشی گری که ساده ترین کشتن ، که حتی کشتن سخت برای حیوان را هم نمی پسندد و از زجر کش کردن حیوان هم پرهیز میدهد. و باز هم وقتی میکشد ، نه بی مبنا و بی قاعده و با سلیقه شخصی بلکه با قانونی مشخص از جانب مهربانترین خدا . کشتن در اسلام هم مهربانی به دیگران است که از شر یک گرگ درنده خلاص شوند و هم مهربانی به خود شخص است که بیشتر از این خود را در دره حیوانیت سقوط ندهد و حتی برای خود شخص هم مهربانی به حساب می اید و خدا میگوید اگر این قتل همراه با توبه او باشد همین قتل و اعدام را به منزله پاک شدن و تنبیه او حساب میکنند و پاک وارد دنیای باقی میشود.
  اما غرب، این که تاریخ پر از جنایت و درندگی است که باید برای آن کتابها نوشت از ظلم هایی که به افریقا و سرخ پوست ها و سایر اقوام و ملل کرده است ،اما امروزش که باکلاس و قانون مدار و شیک شده است را چگونه تحلیل کنیم ؟
  آیا این غرب سر عقل آمده است و این روال وحشیگری اش را اصلاح کرده یا امر طور دیگری است ؟
  اری ادعا چیز دیگر است و عمل چیز دیگر ، غرب اگر چه همین امروز هم جنایت میکند و در غزه و قانا و عراق و افغانستان و پاکستان و امثالهم ادم میکشد و کودک میسوزاند هر چند با زرنگی رسانه ای از زیر بار مسولیتش شانه خالی میکند اما جنایت اصلی و درندگی اصلی اش امروز این ها نیست ، امروز جنایت غرب نابودی فرهنگ ها ، نابودی معنی حیات ، نابودی معنای خانواده ، نابودی امنیت روانی ، نابودی سلامتی و محیط زیست ، نا بودی امید به اصلاح اوضاع ، نابودی ایمان و نابودی عشق است . امروز بزرگترین جنایت غرب دور کردن بشر از خدا با وعده های پوشالی است ، درندگی او جدا کردن بشر از طریق دین با ساخت دین و آیینی جعلی به نام مصرف است . امروز بزرگترین جنایت به بشریت خود وجو منحوس غرب است . که جز فساد و تباهی در حرث و نسل چیزی به بار نمی آورد و جز کینه و افسردگی و شهوت و دروغ چیزی نمی زاید .

  امروز عقلانی ترین و انسانی ترین و معنوی ترین و پرعاطفه ترین و عاشقانه ترین و الهی ترین اعتقاد و کلام و شعار ، شعار زیبای مرگ بر آمریکاست . که طنین ان در همه عالم منتشر است و همه آزادگان جهان با این شعار به هم دست دوستی و عشق میدهند.

 20. Dr Jita می گوید

  خیلی دوست داشتم این مطلب رو چون دقیقا به مطالبی اشاره داشت که من خودم دوست داشتم برم تو بلندترین نقطه زمین بایستم و رو به همه مردم اعوااااام داد بزنم بگم: آهااااای شما به ظاهر متمدن ها ، تاریختون یادتون رفته!! این مطلب دکتر باید تا میتونه دست به دست به اشتراک گذاشته بشه!! مرسی که خیلی چسبید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.