گالری عکس: کارت پستال ۲۵۰۰ متری کودکان جهان در یخچال‌های طبیعی آلپ

0

یکی از بزرگ‌ترین کارت پستال‌های جهان به طول ۲۵۰۰ متر در یخچال‌های طبیعی کوه آلپ به نمایش درآمد.

این کارت پستال را کودکان و نوجوانانی از سراسر جهان و با ملیت‌های مختلف ساختند و موضوع‌اش توجه بیشتر به تغییرات آب و هوایی، گرم شدن زمین و محافظت از یخچال‌های طبیعی است.

این کارت پستال بزرگ ۲۵۰۰ متری از حدود ۱۲۵ هزار کارت پستال کوچک تشکیل شده است که بچه‌ها از سراسر جهان ارسال کردند. این کارت پستال‌ها حاوی عکس، نوشته، نقاشی و پوسترهایی در حمایت از محیط زیست هستند.

محدودیت در استفاده از آب، استفاده از حمل و نقل عمومی برای کاهش آلودگی، بازیافت زباله‌ها و کالاهای قدیمی و فرسوده پیش از خرید کالاهای جدید، برخی از شعارهای این کارت پستال‌ها هستند.

دو عبارت بزرگ «Stop global warming» و «#۱.۵C» نیز اشاره به متوقف‌سازی گرمایش زمین و کاهش گرمای زمین در حدود ۱.۵ درجه سیلسیوس (۲.۷ درجه فارنهایت) دارد.

آژانس توسعه و همکاری‌های سوئیس روز جمعه این کارت پستال را که در اندازه نیمی از زمین فوتبال است؛ در یکی از یخچال‌های طبیعی کوه آلپ به نمایش عمومی گذاشت.

این یخچال‌های طبیعی در سال‌های اخیر در خطر نابودی قرار گرفتند و اگر تغییرات آب و هوایی کره زمین همین‌طور ادامه پیدا کند؛ تا پایان قرن جاری میلادی دیگر اثری ازشان باقی نمی‌ماند.

کارت پستال‌های بچه‌ها با گیره‌ها و توری‌هایی به یکدیگر متصل شده‌اند و در نوارهای طولانی به هم چسبیده‌اند تا برف و یخ نتواند آن‌ها را از بین ببرد.

پیامی برای کنفرانس بین‌المللی آب و هوا

حدود یک ماه دیگر، کنفرانس آب و هوای سازمان ملل در لهستان برگزار می‌شود و کودکان و نوجوانان جهان از کشورهای مختلف، از نیواورلئان تا هنگ‌کنگ، از جنوب غربی صحرای افریقا تا هند خواستار توجه و مراقب بیشتر از منابع طبیعی شدند.

قرار است از این کارت پستال ۲۵۰۰ متری یک کارت پستال کلی و نهایی نیز ساخته شود و در کنفرانس بین‌المللی آب و هوا پخش گردد.

اگرچه این کارت پستال بسیار بزرگ بود ولی بزرگ‌ترین کارت پستال جهان نیست و در کتاب گینس یک کارت پستال ۱۶ هزار متری ثبت شده است. در خود کشور سوئیس هم یک کارت پستال شخصی ۳۴۰۰ متری ثبت شده است.

در ادامه می‌توانید تصاویری از کارت پستال ۲۵۰۰ متری بچه‌های جهان در کوه آلپ را مشاهده کنید:

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.