برای خواندن این کتاب, فقط ۲۴ ساعت وقت دارید

جیمز پترسون یک نویسنده ی ۶۷ ساله و اهل ایالات متحده آمریکاست. او در انتشار کتاب جدیدش دست به ابتکاری جالب و هیجان انگیز زده است. پس از خرید کتابش و گشودن آن, ۲۴ ساعت وقت دارید تا کتاب را تمام کنید. زمانی که تایمر به صفر برسد کتاب خود به خود منفجر خواهد شد.

این کتاب به دو صورت الکترونیکی و کتاب واقعی ( فیزیکی ) ارائه می شود و فرق های بسیاری با هم دارند. در صورتی که نمی خواهید هزینه ی زیادی برای این تجربه ی هیجان انگیز کنید می توانید نسخه ی الکترونیکی کتاب را از سایت رسمی جیمز گرفته ( در اینجا ) و بر روی تبلت خودتان شروع به خواندن کنید. از لحظه ای که فایل کتاب را باز می کنید ۲۴ ساعت وقت دارید تا آن را تمام کنید, در غیر این صورت کتاب به صورت اتوماتیک از تبلت شما پاک خواهد شد. از دیگر امکاناتی که در اختیار شما قرار می گیرد رصد کردن سایر خواننده ها و مدت زمان باقی مانده برایشان به صورت آنلاین است. از نمونه ی الکترونیکی این کتاب فقط ۱۰۰۰ نسخه برای خواندن وجود خواهد داشت .

self-destructing-book-gives-readers-24-hours-to-finish-before-it-detonates-designboom-05-660x495

در نسخه ی فیزیکی کتاب که دلیل اصلی این سرو صداها هم محسوب می شود شما با یک انفجار واقعی روبرو هستید. برای بدست آوردن کتاب باید هزینه ی بالایی را بپردازید. قیمت کتاب ۳۰۰٫۰۰۰ دلار است که به همراه کتاب یک بلیط مسافرتی با تمام امکانات و ۱۴ قیراط طلا و ۵ شب شام با نویسنده کتاب هم به خریدار ارائه خواهد شد. تایمری که بر روی کتاب نصب شده اصلی ترین دلیل انتقال استرس و هیجان به خواننده محسوب می شود زیرا ظاهر آن و کارکردش دقیقا مشابه تایمرهایی بوده که در بمب گذاری ها استفاده می شود. پس از به صفر رسیدن تایمر, کتاب با یک انفجار کوچک(البته نکات ایمنی زیادی در آن رعایت شده) نابود خواهد شد. باید به این نکته هم اشاره کنیم که در صورت نیاز به خریدار کتاب یک کد داده خواهد شد تا از انفجار خودکار جلوگیری کند.


خرید کتاب با ۱۵٪ تخفیف(همه کتاب‌ها)

James-Patterson-006

جیمز پترسون در مورد کتابش گفت :

با این کار قصد داشتم مردم را بیشتر از گذشته به کتابخوانی دعوت کنم. افرادی که این کتاب را شروع کنند باید یک روز کامل را کتاب بخوانند تا به داستان کامل پی ببرند  ”

منبع

نظرات

 1. یعنی نویسنده باید ۵٠٠٠ روز با خواننده هاش شام بخوره!؟

 2. عجب ایده‌ای. منم دوست داشتم چیزی مثل این، مجبور به خواندم می کرد.

 3. ایده جالب و در مقابل هزینه گزافی رو باید متقبل شد. گمونم یکی از توصیه های ایمنیش اینه فاصله مطالعه رو رعایت کنیم.

 4. کتاب شش بعدی مثلا وسطش کلمه ها رو فشار میدی دشمن میمیره
  مسخره بازی

 5. تو ایران باید یه چیزی ام رو کتابِ مفت، بدن و در آخر کتاب به جز خاک خوردن رو قفسه به عنوان کتابخونه هیچ استفاده ای نخواهد داشت …

 6. اینجا بیاد بمب را جدا میفروشند کتاب را جدا ولی فکر نو و عجیبیه زوری میخاد کتاب بخونیم

 7. اینجوری که همش باید حواس آدم به تایمرباشه تا به موضوع کتاب و داستانش.
  به نطرم ایده اجبار اصلا ایده خوبی نیست.
  خوندن کتاب با کلی استرس.

 8. از کجا میفهمه که کتاب رو خوندی؟

 9. حالا اصلا اسم کتاب چى هست؟موضوعش چیه؟ به این همه کورتیزول و سمپاتیک می ارزه؟؟؟

 10. به نظر من ابتذال که حتماً نباید نشر تصاویر پورنوگرافی باشه. می‌تونه تولید کتابی با قیمت سرسام‌آور به همراه اشانتیون‌های اکثراً بی‌ربط (بلیت مسافرتی، ۱۴ قیراط طلا!، ۵ شب شام) باشه. این هدایای همراه، منو بیشتر از اون که یاد مطالعه بندازه، یاد تبلیغات تورهای مسافرتی می‌اندازه. فکر کن کتابت (خونده یا نخونده) منفجر شده و هنوز چهار شب دیگه شام با نویسنده داری. اگر در یکی از اون ضیافت‌های شام حضور می‌داشتم از نویسنده می‌پرسیدم: کاملاً مطمئنید که با این کار مردم بیشتر از گذشته به کتابخوانی دعوت می‌شن؟

 11. تشویق برای کتابخوانی از هر طریقی!!

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.