برای خواندن این کتاب, فقط ۲۴ ساعت وقت دارید

13

جیمز پترسون یک نویسنده ی ۶۷ ساله و اهل ایالات متحده آمریکاست. او در انتشار کتاب جدیدش دست به ابتکاری جالب و هیجان انگیز زده است. پس از خرید کتابش و گشودن آن, ۲۴ ساعت وقت دارید تا کتاب را تمام کنید. زمانی که تایمر به صفر برسد کتاب خود به خود منفجر خواهد شد.

این کتاب به دو صورت الکترونیکی و کتاب واقعی ( فیزیکی ) ارائه می شود و فرق های بسیاری با هم دارند. در صورتی که نمی خواهید هزینه ی زیادی برای این تجربه ی هیجان انگیز کنید می توانید نسخه ی الکترونیکی کتاب را از سایت رسمی جیمز گرفته ( در اینجا ) و بر روی تبلت خودتان شروع به خواندن کنید. از لحظه ای که فایل کتاب را باز می کنید ۲۴ ساعت وقت دارید تا آن را تمام کنید, در غیر این صورت کتاب به صورت اتوماتیک از تبلت شما پاک خواهد شد. از دیگر امکاناتی که در اختیار شما قرار می گیرد رصد کردن سایر خواننده ها و مدت زمان باقی مانده برایشان به صورت آنلاین است. از نمونه ی الکترونیکی این کتاب فقط ۱۰۰۰ نسخه برای خواندن وجود خواهد داشت .

self-destructing-book-gives-readers-24-hours-to-finish-before-it-detonates-designboom-05-660x495

در نسخه ی فیزیکی کتاب که دلیل اصلی این سرو صداها هم محسوب می شود شما با یک انفجار واقعی روبرو هستید. برای بدست آوردن کتاب باید هزینه ی بالایی را بپردازید. قیمت کتاب ۳۰۰.۰۰۰ دلار است که به همراه کتاب یک بلیط مسافرتی با تمام امکانات و ۱۴ قیراط طلا و ۵ شب شام با نویسنده کتاب هم به خریدار ارائه خواهد شد. تایمری که بر روی کتاب نصب شده اصلی ترین دلیل انتقال استرس و هیجان به خواننده محسوب می شود زیرا ظاهر آن و کارکردش دقیقا مشابه تایمرهایی بوده که در بمب گذاری ها استفاده می شود. پس از به صفر رسیدن تایمر, کتاب با یک انفجار کوچک(البته نکات ایمنی زیادی در آن رعایت شده) نابود خواهد شد. باید به این نکته هم اشاره کنیم که در صورت نیاز به خریدار کتاب یک کد داده خواهد شد تا از انفجار خودکار جلوگیری کند.

James-Patterson-006

جیمز پترسون در مورد کتابش گفت :

با این کار قصد داشتم مردم را بیشتر از گذشته به کتابخوانی دعوت کنم. افرادی که این کتاب را شروع کنند باید یک روز کامل را کتاب بخوانند تا به داستان کامل پی ببرند  ”

منبع

 
13 نظرات
 1. پوريا می گوید

  یعنی نویسنده باید ۵٠٠٠ روز با خواننده هاش شام بخوره!؟

  1. علي می گوید

   میتونه بیشتر از یک نفر رو برای هر بار پذیرایی دعوت کنه
   مشکل شما اینطوری حل میشه

  2. سعید ضیاء می گوید

   خیر پوریا جان.نویسنده فقط با کسی شام می خوره که ۳۰۰.۰۰۰ دلار برای خرید کتاب فیزیکی بپردازه. شما نسخه ی الکترونیکی رو با فیزیکی اشتباه گرفتین

 2. ستار . م می گوید

  عجب ایده‌ای. منم دوست داشتم چیزی مثل این، مجبور به خواندم می کرد.

 3. امید می گوید

  ایده جالب و در مقابل هزینه گزافی رو باید متقبل شد. گمونم یکی از توصیه های ایمنیش اینه فاصله مطالعه رو رعایت کنیم.

 4. محمد می گوید

  کتاب شش بعدی مثلا وسطش کلمه ها رو فشار میدی دشمن میمیره
  مسخره بازی

 5. جلال می گوید

  تو ایران باید یه چیزی ام رو کتابِ مفت، بدن و در آخر کتاب به جز خاک خوردن رو قفسه به عنوان کتابخونه هیچ استفاده ای نخواهد داشت …

 6. rezaorg می گوید

  اینجا بیاد بمب را جدا میفروشند کتاب را جدا ولی فکر نو و عجیبیه زوری میخاد کتاب بخونیم

 7. zaza می گوید

  اینجوری که همش باید حواس آدم به تایمرباشه تا به موضوع کتاب و داستانش.
  به نطرم ایده اجبار اصلا ایده خوبی نیست.
  خوندن کتاب با کلی استرس.

 8. ablomof می گوید

  از کجا میفهمه که کتاب رو خوندی؟

 9. ساره می گوید

  حالا اصلا اسم کتاب چى هست؟موضوعش چیه؟ به این همه کورتیزول و سمپاتیک می ارزه؟؟؟

 10. طاها می گوید

  به نظر من ابتذال که حتماً نباید نشر تصاویر پورنوگرافی باشه. می‌تونه تولید کتابی با قیمت سرسام‌آور به همراه اشانتیون‌های اکثراً بی‌ربط (بلیت مسافرتی، ۱۴ قیراط طلا!، ۵ شب شام) باشه. این هدایای همراه، منو بیشتر از اون که یاد مطالعه بندازه، یاد تبلیغات تورهای مسافرتی می‌اندازه. فکر کن کتابت (خونده یا نخونده) منفجر شده و هنوز چهار شب دیگه شام با نویسنده داری. اگر در یکی از اون ضیافت‌های شام حضور می‌داشتم از نویسنده می‌پرسیدم: کاملاً مطمئنید که با این کار مردم بیشتر از گذشته به کتابخوانی دعوت می‌شن؟

 11. mehdi می گوید

  تشویق برای کتابخوانی از هر طریقی!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.