اعلان‌های موبایل روی نسخه جدید دسکتاپ مرورگر کروم

0

آخرین نسخه بتای دسکتاپ منتشر شده از مرورگر کروم مجهز به اعلان‌هایی است که عادت داریم روی نسخه موبایل و گوشی‌های تلفن همراه ببینیم. توسعه‌دهنده‌گان این مرورگر، در نسخه بتای ۴۲ سعی کردند با استفاده از Push API و Notification API مزایای جدیدی را روی نسخه دسکتاپ فراهم کنند. در نسخه جدید، پاپ‌آپ‌های اعلان در محیط دسکتاپ کاربر ظاهر می‌شوند؛ حتی اگر این مرورگر بسته باشد.

گوگل می‌گوید این اعلان‌ها به کاربر کمک می‌کند تا از به‌روزرسانی‌های سایت‌های دلخواه‌اش و تعامل با محتوای وب استفاده کند و مرورگر کروم را براساس نیازهایش پیکربندی و سفارشی‌سازی کند به طوری که بهتر و بیشتر با محتوا درگیر و تعامل داشته باشد. همانند موبایل، کاربران باید مجوز ارسال این اعلان‌ها را روی کروم فعال کنند تا پاپ‌آپ‌های اطلاع‌رسانی روی دسکتاپ ظاهر شوند. هر اعلانی یک کلید Site Settings دارد که امکان مدیریت و فعال‌سازی/غیرفعال‌سازی این اعلان را فراهم می‌کند.

3-18-2015 8-40-52 AM

همچنین، کروم بتای ۴۲ به کاربران موبایل آندروید اجازه می‌دهد وب‌سایت‌های مورد علاقه‌شان را تنها با یک ضربه انگشت به صفحه خانگی اضافه کنند. افرادی که می‌خواهند یک وب‌سایت را در دفعات زیادی مشاهده کنند، می‌توانند روی گزینه add to home screen آن وب‌سایت ضربه بزنند تا از این پس وب‌سایت را سریع‌تر و از روی صفحه خانگی موبایل بازدید کنند. گوگل می‌گوید سایت‌هایی که می‌خواهند از این قابلیت کروم استفاده کنند، باید مطمئن باشند کاربران یک تجربه خوب را با این سایت روی صفحه خانگی حتی در حالت آفلاین به دست می‌آورند. همچنین، گوگل می‌گوید این ویژگی‌ها به مرور زمان براساس بازخوردهای کاربران و توسعه‌دهندگان کامل‌تر خواهند شد. از دیگر ویژگی‌های جدید کروم غیرفعال شدن خودکار پلاگین‌ها برای افزایش عمر باتری است.

کروم ۴۲ بتا برای سیستم‌عامل‌های ویندوز، مک، iOS، آندروید و لینوکس قابل دانلود است اما نصب این نسخه فقط به برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان سرویس‌های وب و طراحان سایت‌ها توصیه می‌شود و دیگر کاربران بهتر است منتظر نسخه نهایی پایدار آن باشند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.