نسخه جدید دسکتاپ نرم‌افزار اسکایپ با تغییرات گسترده گرافیکی و تمرکز روی چت منتشر شد

0

مایکروسافت نسخه نهایی دسکتاپ اسکایپ را برای کاربران ویندوز، لینوکس و مک منتشر کرد.

این نرم‌افزار محبوب ارتباط تصویری در ماه ژوئن با تغییرات اساسی در نسخه موبایل روبرو شد و اکنون این تغییرات به نسخه دسکتاپ رسیدند.

نسخه جدید دسکتاپ اسکایپ به طور کلی از یک رابط کاربری جدید استفاده می‌کند و طراحی زیباتر و کاربرپسندتری به خود گرفته است. این طراحی بیشتر روی چت و ارتباط پیامی متمرکز شده است و دیگر ارتباطات می‌توانند در کنار آن چیده شوند.

تازه‌های اسکایپ دسکتاپ

یک بخش گالری به این نرم‌افزار اضافه شده است که در آن می‌توان عکس‌ها، لینک‌ها، فایل‌ها و اسناد به اشتراک گذاشته شده را یافت. این گالری به صورت یک نوار در سمت راست پنجره اسکایپ ظاهر می‌شود و با کلیک روی یک عکس می‌توان آن را بزرگ‌نمایی کرد؛ به آن امتیاز داد یا از شکلک‌ها استفاده کرد.

فهرست گروه‌های چت در سمت چپ ظاهر می‌شود و یک پنل اعلان‌ها به برنامه اضافه شده است تا در آن‌جا به پیام‌های جدید گروه‌ها دسترسی پیدا کنید یا افراد جدیدی که اضافه شده‌اند را مرور کنید.

با کلیک روی یک پیام در بخش اعلان‌ها می‌توان وارد مکالمه یا چت با آن فرد شد.

همین‌طور قابلیت ارتباط تصویری همزمان با چند نفر اسکایپ بهبود یافته است. تصویر دیگر کاربران حاضر در چت به صورت بزرگ‌شده روی صفحه‌نمایش قرار می‌گیرند. به راحتی می‌توان احساسات و واکنش‌های خود را به صورت شکلک بیان کرد.

اگر می‌خواهید پیغام‌ها یا چت‌ها یک فرد خاص را همیشه دنبال کنید و از دست ندهید؛ می‌توانید در جلوی نام او علامت «@» را قرار دهید. این‌طوری در چت‌های گروهی نیز پیغام‌های این فرد را می‌توانید در بخش اعلان‌ها ببینید و جواب یدهید.

در اسکایپ جدید دسکتاپ امکان نصب پوسته‌ها جدید وجود دارد؛ می‌توان از رنگ‌های مختلفی برای پس‌زمینه و پیغام‌ها استفاده کرد و برخی افزونه‌ها نیز منتشر شده‌اند که روی نسخه اصلی نصب می‌شوند و امکانات بیشتری در اختیار کاربر قرار می‌دهند.

این تغییرات روی نسخه موبایل اسکایپ چندان به مذاق کاربران خوش نیامده و با واکنش‌های منفی روبرو شده است. حالا باید دید در نسخه دسکتاپ؛ کاربران از تغییرات گسترده این نرم‌افزار استقبال می‌کنند یا خیر!

نسخه جدید دسکتاپ اسکایپ را برای پلتفرم‌های مختلف ویندوز، لینوکس و مک از اینجا دانلود کنید.

منبع: + و +

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.