سامسونگ می‌خواهد یک گوشی اندرویدی را به یک تبلت ویندوزی تبدیل کند

1

 ایده‌های دستگاه‌های مجهز به دو سیستم‌عامل یا ارایه یک گوشی تلفن همراه با یک تبلت/نوت‌بوک در حالی که گوشی در این دستگاه‌ها جاسازی شده است؛ ایده‌های جدیدی نیستند و شاهد محصولات خاص این‌گونه‌ای بودیم اما حق ثبت اختراع جدیدی که هفته گذشته شرکت سامسونگ به موسسه Patently Mobile ارایه داده است و اکنون منتشر شده؛ داستان دیگری را تعریف می‌کند. طبق این ثبت اختراع؛ سامسونگ در فکر ساختن اسمارت‌فونی است که از اندروید استفاده می‌کند ولی با جاساز شدن در داک یک تبلت؛ می‌تواند به سیستم‌عامل ویندوز سوییچ کرده و به یک تبلت ویندوزی تبدیل شود.

سامسونگ در این سند توضیحات کمی هم درباره نحوه کار این دستگاه چندمنظوره ارایه کرده است. هسته دستگاه یک اسمارت‌فون یا تبلت است که براساس نیاز کاربران می‌تواند سیستم‌عامل اندروید یا ویندوز را اجرا کند. داک طراحی شده برای این دستگاه شامل یک صفحه‌کلید، صفحه‌نمایش نسبتاً بزرگ و احتمالاً یک ترک‌‌پد است. وجود ترک‌پد روی تبلت جالب است چون معمولاً تبلت‌ها از صفحه‌نمایش لمسی استفاده می‌کنند و دیگر نیازی به ترک‌پد ندارند. البته، وجود یک ترک‌پد روی تبلت ویندوزی مفید خواهد بود. در مقابل، اگر این داک از یک ترک‌پد استفاده می‌کند، اسمارت‌فون هم باید از یک صفحه‌نمایش مجزا استفاده کند. اما سامسونگ در طرح خود پیشنهاد داده است اسمارت‌فون از یک صفحه‌نمایش اندرویدی به طور همزمان با صفحه‌نمایش ویندوزی داک استفاده کند. صفحه‌نمایش داک می‌تواند هر نسخه از سیستم‌عامل دسکتاپ ویندوز را اجرا کند.

pscreens.0

سامسونگ در طرح پیشنهادی خود پا را فراتر از ویندوز و اندروید می‌گذارد و می‌گوید هر سیستم‌عامل دیگری می‌تواند به جای این‌ها اجرا شود. اینکه سامسونگ می‌خواهد دستگاهی برای سوییچ میان دو سیستم‌عامل اندروید و ویندوز دسکتاپ بسازد؛ زیاد هم عجیب نیست چون در سال ۲۰۱۳؛ در ابتدای ارائه محصول Ativ Q امکان سوییچ میان نوت‌بوک ویندوزی یا تبلت اندرویدی فراهم شده بود. این ایده بسیار خوب است چون امکان کاربری‌های متفاوتی را در بازار ایجاد می‌کند اما نکته تعجب‌برانگیز قدرت گرفتن این دستگاه از یک گوشی موبایل است. شاید در آینده این ایده که هسته اصلی تمام دستگاه‌های محاسباتی ما یک گوشی موبایل باشد، چندان غیرطبیعی و غیرمنطقی نباشد. حداقل‌اش این است که سامسونگ دارد به این ایده فکر می‌کند.

سامسونگ فقط یک ثبت اختراع روی این موضوع عرضه کرده است و هنوز هیچ خبری مبنی بر قصد واقعی این شرکت برای ساخت چنین دستگاهی یا با چه نام و مشخصاتی منتشر نشده است. شاید این سند هم یکی از هزاران سند حق ثبت اختراعی باشد که شرکت‌ها عرضه می‌کنند ولی هیچ‌گاه ساخته نمی‌شود یا مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و حتا برخی اوقات برای رد گم کردن و انحراف افکار عمومی و فریب رقبا است.

منبع


 
1 نظر
  1. mehdi می گوید

    و برخی اوقات برای رد گم کردن و انحراف افکار عمومی و فریب رقبا نیست و به واقعیت تبدیل می شود!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.