مایکروسافت می‌گوید مرورگر وب جدیدش ۱۱۲ درصد سریع‌تر از کروم است

مایکروسافت همزمان با معرفی ویژگی‌های جدید ویندوز ۱۰؛ از یک مرورگر وب جدید جایگزین اینترنت اکسپلورر نیز رونمایی کرد. بعدتر کم‌کم ویژگی‌های شاخص این نرم‌افزار معرفی شدند و این گمانه‌زنی‌ها شروع شد که با یک تحول بزرگ در حوزه مرورگرهای وب از سوی مایکروسافت روبرو هستیم. اکنون، در حالی که هنوز ویندوز ۱۰ به طور رسمی معرفی نشده است و طبق گزارش‌های موسسه StarCounter هنوز کروم گوگل در صدر محبوب‌ترین مرورگرهای وب دنیا قرار دارد، مرورگر وب جدید Edge ویندوز ۱۰ یک مدعی جدی برای این بازار نشان می‌دهد و خبر از ویژگی‌هایی می‌دهد که می‌توانند غیرمنتظره و شگفت‌انگیز باشند.

گاب ایول، رئیس برنامه Windows Insider  مایکروسافت در وبلاگ ویندوز این شرکت مجموعه‌ای از نتایج جدید محک‌زنی Microsoft Edge را منتشر کرده که در آن‌ها مرورگر جدید مایکروسافت نسبت به کروم برتری‌های قابل ملاحظه‌ای دارد. جالب است مایکروسافت برای این محک‌زنی از بسته‌های نرم‌افزاری تست دو شرکت گوگل و اپل استفاده کرده است تا متهم به انجام آزمایش‌های غیرواقعی نشود. در این محک‌زنی از برنامه‌های Google Octane، Apple JetStream و WebKit Sunspider استفاده شده است. آخرین برنامه اخیراً توسط گروه توسعه Apple WebKit برای iOS، Mac و نسخه‌های ویندوزی مرورگر وب سافاری اپل توسعه داده شده است.

براساس نتایج محک زنی منتشر شده، در برنامه WebKit Sunspider، مرورگر Microsoft Edge نزدیک به ۱۱۲ درصد سریع‌تر از کروم گوگل است. این وضعیت در برنامه Google Octane حدود ۱۱۱ درصد و با برنامه Apple JetStream نزدیک به ۳۷ درصد سریع‌تر نشان می‌دهد. ایول در وبلاگ ویندوز می‌نویسد: «ما از نتایج به دست آمده بسیار راضی هستیم و امیدواریم کاربران نیز سریع‌ترین مرورگر وب دنیا را انتخاب کنند تا علاوه بر سرعت، از مجموعه‌ جدیدی از ویژگی‌های بزرگی که نسبت به نسخه‌های قبلی ایجاد شده‌اند، سود ببرند.»

اگر این نتایج دقیق و واقعی باشند، مایکروسافت می‌تواند امیدوار باشد که مرورگر وب جدیدش روی ویندوز توسط کاربران استفاده می‌شود و دیگر به سراغ نصب مرورگرهای اضافی نمی‌روند. حداقل‌اش این است که این سطح از کارایی و قدرتمندی و بهبود عملکرد می‌تواند موجب تحریک دیگر مرورگرهای وبی مانند کروم شود تا دست به نوآوری و بهبود بزنند. فعلاً دراین‌باره نمی‌توان تصمیم گرفت و باید منتظر عرضه رسمی ویندوز ۱۰ و بعد چندین ماه کار با Microsoft Edge و واکنش‌های کاربران و بازار بود. هم‌اکنون، دانلود ویندوز ۱۰ برای کاربران ویندوزهای ۷ و ۸ رایگان است و قرار است در ۲۹ جولای (ده روز دیگر) به طور رسمی معرفی و ارائه شود.

منبع

نظرات

  1. سعدیا گرچه سخندان و مصالح گویی
    به عمل کار برآید به سخندانی نیست
    تا به خرمن برسد کشت امیدی که تراست
    چارهٔ کار بجز دیدهٔ بارانی نیست

  2. بی صبرانه منتظریم تا بیاد.!!البته فقط کنجکاو هستیم تا ببینیم چه شکل و شمایلی دارد وگرنه استفاده ی ما از مرور گرها جزیی ترین کارایی آن ها ینی سرچ کردن است.

  3. فقط سرعت برای بازگشت کافی نیست، تعامل بالای کروم با کاربران گوگل و پشتیبانی از سرویس های مختلف آن است که موجب محبوبیت شده است.

  4. زنده باد مایکروسافت . زنده باد کارایی .

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.