زیبایی‌های طبیعت: چراغانی با نور کرم‌های شب‌تاب

6

فرانک مجیدی: «جوزف مایکل» عکاس مبتدی‌ای است که این تصاویر زیبا را از یک غار ۳۰میلیون ساله‌ آهکی در North Island نیوزلند، ثبت نموده است. او می‌گوید بسته به موقعیت مکان‌های مختلف غار، نماهایی که می‌گرفته متفاوت بوده. تصاویر کلوزآپ حدود ۵ دقیقه زمان لازم داشته و تصاویر دیگر، بین ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت.

Arachnocampa luminosa گونه‌ای از حشرات قارچ بومیِ نیوزلند هستند. لاروهای این نوع حشره، از تارهای ابریشمی‌ای که از خود ترشح می‌کنند و ارتفاع‌شان گاه به ۴۰ سانتی‌متر می‌رسد، آویزان می‌شوند تا بتوانند طعمه‌های خود را شکار کنند. لاروهای گرسنه تر، با شدت بیشتری می‌درخشند. تصاویر زیبای نورپردازی این حشرات و زیبایی شگفت‌انگیز غارها را با هم در این پست می‌بینیم.

waitomo-glowworm-cave-new-zealand-joseph-michael-2__880

waitomo-glowworm-cave-new-zealand-joseph-michael-4__880waitomo-glowworm-cave-new-zealand-joseph-michael-5__880waitomo-glowworm-cave-new-zealand-joseph-michael-6__880waitomo-glowworm-cave-new-zealand-joseph-michael-8__880waitomo-glowworm-cave-new-zealand-joseph-michael-10__880waitomo-glowworm-cave-new-zealand-joseph-michael-11__880waitomo-glowworm-cave-new-zealand-joseph-michael-12__880waitomo-glowworm-cave-new-zealand-joseph-michael-13__880waitomo-glowworm-cave-new-zealand-joseph-michael-14__880waitomo-glowworm-cave-new-zealand-joseph-michael-16__880

منبع


 
6 نظرات
 1. siamak gol می گوید

  این عکسا شبیه یکی از والپیپر های ویندوزه…
  همونان یا نه؟
  http://goo.gl/eUlcjB

 2. امیر عباس می گوید

  عکاس لایق یه تحسین بی حد است
  قدرت بی پایان الهی را به نظاره نشتن زیبا است

 3. suzan می گوید

  رضا مریداوی موسس شرکت ارتباطات فناوری ایرانیان اروند دیمو و خانم او نیلوفر والی فرهاد مدیرعامل این شرکت در سال ۹۴ اعلام ورشکستگی کردند. این شرکت با بدهی های میلیاردی به نهاد های دولتی، خصوصی و مطالبات افراد، حقوق عقب افتاده و بیمه های رد نشده پرسنل نتوانست سال ۹۴ با موفقیت شروع کند و اعلام و رشکستگی کرد.

  محصولات بی کیفیت، که سالمش خراب بود نارضایاتی مشتریان، در فروش و خدمات پس از فروش که همیشه به همراه داشت یکی از عوامل مهم اصلی ورشکتسگی dimo بود.

 4. mehdi می گوید

  شگفت انگیز و دیدنی !طبیعت زیبا بدون هیچ گونه دستکاری هم زیبا و چشم نواز است.

 5. نریمان باقری می گوید

  عکس های بسیار زیبایی بودند، من همیشه این کرم های شبتاب رو ستایش میکنم. در نهایت کوچکی بیشتر از همه دیده می‌شوند.

 6. برج های روشنایی می گوید

  ممنون جالب بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.