زیبایی‌های طبیعت: چراغانی با نور کرم‌های شب‌تاب

فرانک مجیدی: «جوزف مایکل» عکاس مبتدی‌ای است که این تصاویر زیبا را از یک غار ۳۰میلیون ساله‌ آهکی در North Island نیوزلند، ثبت نموده است. او می‌گوید بسته به موقعیت مکان‌های مختلف غار، نماهایی که می‌گرفته متفاوت بوده. تصاویر کلوزآپ حدود ۵ دقیقه زمان لازم داشته و تصاویر دیگر، بین ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت.

Arachnocampa luminosa گونه‌ای از حشرات قارچ بومیِ نیوزلند هستند. لاروهای این نوع حشره، از تارهای ابریشمی‌ای که از خود ترشح می‌کنند و ارتفاع‌شان گاه به ۴۰ سانتی‌متر می‌رسد، آویزان می‌شوند تا بتوانند طعمه‌های خود را شکار کنند. لاروهای گرسنه تر، با شدت بیشتری می‌درخشند. تصاویر زیبای نورپردازی این حشرات و زیبایی شگفت‌انگیز غارها را با هم در این پست می‌بینیم.

waitomo-glowworm-cave-new-zealand-joseph-michael-2__880

waitomo-glowworm-cave-new-zealand-joseph-michael-4__880waitomo-glowworm-cave-new-zealand-joseph-michael-5__880waitomo-glowworm-cave-new-zealand-joseph-michael-6__880waitomo-glowworm-cave-new-zealand-joseph-michael-8__880waitomo-glowworm-cave-new-zealand-joseph-michael-10__880waitomo-glowworm-cave-new-zealand-joseph-michael-11__880waitomo-glowworm-cave-new-zealand-joseph-michael-12__880waitomo-glowworm-cave-new-zealand-joseph-michael-13__880waitomo-glowworm-cave-new-zealand-joseph-michael-14__880waitomo-glowworm-cave-new-zealand-joseph-michael-16__880

منبع

نظرات

 1. این عکسا شبیه یکی از والپیپر های ویندوزه…
  همونان یا نه؟
  http://goo.gl/eUlcjB

 2. عکاس لایق یه تحسین بی حد است
  قدرت بی پایان الهی را به نظاره نشتن زیبا است

 3. رضا مریداوی موسس شرکت ارتباطات فناوری ایرانیان اروند دیمو و خانم او نیلوفر والی فرهاد مدیرعامل این شرکت در سال ۹۴ اعلام ورشکستگی کردند. این شرکت با بدهی های میلیاردی به نهاد های دولتی، خصوصی و مطالبات افراد، حقوق عقب افتاده و بیمه های رد نشده پرسنل نتوانست سال ۹۴ با موفقیت شروع کند و اعلام و رشکستگی کرد.

  محصولات بی کیفیت، که سالمش خراب بود نارضایاتی مشتریان، در فروش و خدمات پس از فروش که همیشه به همراه داشت یکی از عوامل مهم اصلی ورشکتسگی dimo بود.

 4. شگفت انگیز و دیدنی !طبیعت زیبا بدون هیچ گونه دستکاری هم زیبا و چشم نواز است.

 5. عکس های بسیار زیبایی بودند، من همیشه این کرم های شبتاب رو ستایش میکنم. در نهایت کوچکی بیشتر از همه دیده می‌شوند.

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.