سامسونگ می‌خواهد والدین در آینده با واقعیت مجازی برای کودکان خود داستان بخوانند

5

هر روز خبرهای بیشتری در مورد واقعیت مجازی می‌خوانیم. به تازه‌ترین کاربردی که واقعیت مجازی می‌خواهد پیدا کند، توجه کنید:

یکی از دلپذیرترین خاطرات کودکی همه ما، داستان‌هایی است که والدین ما، قبل از خواب برای ما تعریف می‌کردند. آنها گاه این داستان‌ها را تنها با اتکا به حافظه خود تعریف می‌کردند و گاه با کتاب‌های مصور، داستان‌گویی می‌کردند.

اما سامسونگ می‌خواهد با واقعیت مجازی این شیوه سنتی داستان‌گویی را تغییر بدهد و به همین خاطر پروژه Bedtime VR Stories را شروع کرده است.

تصور کنید که کودک و پدر و مادرش هدست‌های Gear VR را به سر بگذارند و ضمن دیدن منظره‌ای مشابه، با هم گفتگو کنند و داستان‌گویی کنند.

این کاربرد، گرچه در وهله اول پرکاربرد و خیال‌انگیز است، اما باید توجه داشت که بی‌مشکل هم نیست. یکی از مشکلات این است که اصولا تا به حال واقعیت مجازی برای کودکان زیر ۱۳ سال توصیه نمی‌شده است.

به علاوه از لحاظ فرهنگی و تکاملی هم می‌توانیم ایرادهایی بگیریم:

 • نبود ارتباط چشمی هنگامی که کودک و والدین هدست به سر دارند.
 • کم شدت تخیل تصویری کودکان و اتکای آنها به همان چیزهایی که در واقعیت مجازی می‌بینند.
 • کم شدن خلاقیت و ابتکار والدین در داستان‌سرایی، تقلید صدای کاراکترهای داستانی یا احیانا اضافه کردن شاخ و برگ‌های دلپذیر به داستان اصلی!

منبع


در صفحه اینستاگرام «یک پزشک»، می‌توانید خبرهایی را که فرصت طرح در خود سایت نیست را مطالعه کنید. در ضمن سعی می‌کنیم گزارش‌های کوتاه ویدئویی خبرها، مثل همین خبر را در این اینستاگرام خود بازتاب بدهیم.

 
5 نظرات
 1. محمد می گوید

  “فضا” محدود شده بود به یه اتاق یا یه میز؛ حالا گویا قراره چپونده بشه توو یه کلاه : (

 2. فروش درب چوبی ساختمان می گوید

  خیلی پیشرفت چشم گیری خواهد بود ولی یک سوال برای من اینجا پیش می آید
  در این حالت بچه ها (به اقتضای سنشان) دچار چند شخصیتی می شوند و با پیشرفت تکنولوژی فکر کنید بازی ای مثل GTA با واقعیت مجازی هم ساخته بشه! اونوقت چطوری روانی آرام و ذهنی سالم می توانند داشته باشند بچه هایی که در روز حداقل ۱ ساعت در واقعیت مجازی به جنگ و کشتار و دعوا به سر می برند ؟؟؟؟
  ممنون از سایت خوبتون

 3. خريد درب ضد سرقت می گوید

  جالب بود

 4. پشم سنگ می گوید

  متشکرم از سایت خوبی که دارید موفق باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.