اصلاحات اوباما در سال آخر ریاست جمهوری‌اش: سرانجام فناوری‌های قرن ۲۱ به کاخ سفید خواهند رسید!

4

برای مردمان عادی هم خیلی دشوار است که با وسایل و فناوری‌های قدیمی کار کنند، مثلا با وای فای مشکل‌دار به اینترنت متصل شوند، از تلفن‌های ثابت قدیمی استفاده کنند یا کامپیوترهای دسکتاپ کم‌توان را تحمل کنند، اما به صورت متاقضی در آمریکا، کشوری که آن را مهد فناوری‌های نو می‌پینداریم، کاخ سفید با مشکل فناوری‌های قدیمی روبرو است.

هفت سال از ریاست جمهوری اوباما گذشته، و حالا او در آخرین سال تصدی این مقام، در پی آن است که سر و سامانی به کاخ سفید بدهد، دیگر بس است تحمل کردن پرینترهای سیاه و سفیدی که فقط در روی کاغد می‌توانند چاپ کنند یا گوشی‌های قدیمی بلک‌بری.

حالا جالب است بدانید که وضعیت هواپیمای اختصاصی ریاست جمهوری آمریکا موسوم به Air Force One هم چندان خوب نیست، به طوری که سرعت اینترنت آن به مانند اینترنت سال‌های میانی دهه ۱۹۹۰ می‌ماند، چیزی در حد سرعت اتصال مودم‌های دیال آپ!

چرا چنین شده است؟

چون مسئولیت ارتقای دستگاه‌ها و فناوری‌های بین ۴ اداره و نهاد مختلف، تقسیم شده است که هر یک برای خود رئیس و برنامه‌ای جدا دارند:

سازمان امنیت ملی آمریکا، دفتر رئیس جمهور، پلیس مخفی و آژانس ارتباطات کاخ سفید!

این وضعیت منجر به شکل‌گیری یک موقعیت کمیک شده است. برای مثال در سال ۲۰۱۴ وقتی رئیس جمهور به تعطیلات تابستانی رفته بود و می‌خواست که یک بیانیه خود را ویرایش کند، مشاهده کرد که باید از لپ‌تاپ‌های قدیمی بسیار حجیم و دست و پاگیری استفاده کند.

برای اصلاح این وضعیت افتضاح، کاخ سفید، دیوید ریکوردون را استخدام کرده است، او کسی است که فناوری‌های دفتر مارک زاکربرگ را طراحی و نصب کرده است.

یکی از نخستین کارهای او این بود که نقشه‌ای از کیلومترها کابل اترنت و خطوط مسی تلفن را به دست آورد. مشخص شد که قسمت عمده‌ای از آنها عملا بدون استفاده بوده‌اند و بنابراین نزدیک به ۶ هزار کیلوگرم از آنها برداشته شدند و به دور ریخته شدند! این کابل‌ها در طی دهه‌ها توسط سازمان‌های مختلف با شیوه‌های و استانداردهای متفاوت نصب شده بودند.

کار دیگر تعویض کامپیوترها با کامپیوترهای جدید با پردازشگرهای جدید و حافظه‌های SSD بود. اقدام بعدی هم تعویض تلفن‌های ثابت با دستگاه‌های جدید بود.

در حال حاضر در کاخ سفید، برخلاف سال‌های پیش، خیلی‌ها از آی‌فون‌های جدید استفاده می‌کنند، اما اوباما مجبور است همچنان از گوشی بلکبری به خاطر مشکلات امنیتی استفاده کند.

سرعت وای فای در کاخ سفید بهتر شده، طوری که اوباما می‌تواند از یکی از اتاق‌های این کاخ موسوم به اتاق روزولت، ویدئوی زنده ارسال کند.

تیم آقای ریکوردون همچنین یک سیستم پذیرش مبتنی بر وب طراحی کرده‌اند تا بتوان متقاضیات ملاقات را به صورت امن پذیرش کرد.

در این عملیات کاخ سفید ۴۸۶ کامپیوتر را ارتقا داد و از شر سیستم ایمیل قدیمی و کند Lotus Notes هم خلاص شد.

اما کل این عملیات نیازمند دو سال، صرف وقت است.

منبع: نیویورک تایمز

 
4 نظرات
 1. ehsan می گوید

  دستتون درد نکنه عالی

 2. نرم افزار انبار می گوید

  البته ان ممکنه چیزی باشه که به ذهن ما القا میکنن ، وگرنه امریکا و مخصوصا مراکز حساسشون چندین سال جلوتر از دنیا هستن و وقتی که به فناوری جدیدی میرسن اون رو به بقیه دنیا صادر میکنن

 3. امیرحسین می گوید

  اون چشم زخم گوشه تصویر چی میگه:-)

 4. اشکان می گوید

  توی عکس شاخص گوشه بالا سمت راست چشم زخمی که به دیوار وصله خیلی برام جالبه!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.